Horror w Arkham skan

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Brylantino »

Tylko najlepsze jest to, że dalej niewielu tutaj rozumie, iż kopiowanie jest legalne, ale ciągle używają słów jak piractwo... To że się z tym nie zgadzacie, nie oznacza że jest to coś złego. Nie macie monopolu na moralność...
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Królik »

@Karit
Poczytaj sobie o tym jak zamknięcie megaupload wpłynęło na wpływy wytwórni filmowych, a potem dyskutuj (dla ułatwienia wpisz w googla "zamknięcie megaupload + wpływy") nad okradaniem ich przez piratów.
Jeśli ktoś i tak nie zamierza iść do kina/kupić książki/kupić gry to czy zrobi samoróbkę/skseruje 10 stron/obejrzy film na kompie nie ma wpływu na twórcę i jego zyski. A gdy film mu się spodoba może na niego jednak pójdzie, opowie komuś o nim i te zyski jednak wzrosną? Co twórcom po tym, że nikt nie obejrzy ich filmu w wersji pirackiej jeśli nikt go nie obejrzy także legalnie?
Dodam, że nie tylko w naszym kraju jest to legalne i dla wielu osób zgodne z ich moralnością, to że jest niezgodne z Twoją to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: Karit »

Od poczatku mowilem ze to jest moja opinia i moje podejscie do moralnosci w tej sprawie. Kazdy z was moze miec inna :)
Dla tego ta dyskusja raczej dalej nie ma sensu, watpie aby ktokolwiek przekonal sie do racji drugiej strony.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: kwiatosz »

Karit pisze:Masz pieniądze-> kupujesz ksiażke, nie masz -> idziesz do biblioteki, nie masz czasu tam iść -> nikt Ci nie każe studiować (patrz: czytać książek na studia)
Jesteś pewien, że studiowałeś? Bo to bardzo naiwna wizja, że da się dostać wszystkie książki do wypożyczenia/kupienia. Wiele opracowań naukowych wydane zostało ze 20 lat temu, w bibliotece jest jeden egzemplarz otoczony czcią nabożną i nie ma innej możliwości z niego skorzystać niż kserówka kserówki.

Albo potrzebujesz artykułu 10 stron z książki grubej na 500. Albo masz 15 razy zajęcia, na każde musisz przeczytać kilka stron z różnych książek. Na jeden przedmiot. A przedmiotów masz z takimi wymaganiami ze 2-3 w semestrze. Masz tydzień na przeczytanie, w bibliotece egzemplarz dobrze jak jest jeden. A na zajęciach też warto mieć tekst przed oczami, bo nie wiesz o którym z 30 zawartych w tekście nazwisk będzie ostatecznie rozmowa.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: gregvip »

KubaP pisze:
gregvip pisze:
Było takie powiedzenie:
Czemuś głupi - boś biedny? Czemuś biedny - boś głupi?

Czy jeszcze ktoś oprócz mnie dostrzega, że to jest błędne koło.
Och, to jest prowokacja do głębszej dyskusji na temat umowy społecznej ;)
Według mnie raczej nad nie wywiązywaniem się państwa ze swojej roli swoich zadań w stosunku do obywateli przez poszczególne rządy od 1989 r.

Edit
Ups pomyłeczka była.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2013, 13:37 przez gregvip, łącznie zmieniany 1 raz.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Horror w Arkham skan

Post autor: KubaP »

gregvip pisze:
KubaP pisze:
gregvip pisze:
Było takie powiedzenie:
Czemuś głupi - boś biedny? Czemuś biedny - boś głupi?

Czy jeszcze ktoś oprócz mnie dostrzega, że to jest błędne koło.
Och, to jest prowokacja do głębszej dyskusji na temat umowy społecznej ;)
Według mnie raczej nad nie wywiązywaniem się państwa ze swojej roli w stosunku do obywateli przez poszczególne rządy od 1989 r.
Albo nad rolą państwa :)
ODPOWIEDZ