Operacja Mały Powstaniec

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.

Czy Megamaniac ma się poświecić, kupić Małych Powstańców i zamieścić recenzję na forum?

Tak
25
61%
Nie
9
22%
Nie mam zdania
7
17%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

Operacja Mały Powstaniec :wink:

W komentarzach do Planszostacji 45 pozwoliłem sobie wyrazić swoją negatywną opinię na temat gry Mali Powstańcy.

W skrócie: po zapoznaniu się z instrukcją do gry, video prezentacjami, recenzjami i innymi materiałami sieciowymi dotyczącymi w/w produktu - uznałem dzieło Filipa Miłuńskiego za słabe i niewarte zainteresowania dorosłego planszówkowicza.
Gra jest IMO co najwyżej poprawna, jeśli oczywiście uznamy, że skierowana zastała do młodszego odbiorcy i docenimy jej walor edukacyjno-historyczny.

Moja opinia o grze nijak się ma do oceny osoby samego autora, który jawi mi się jako postać sympatyczna. Doceniam też jego osiągnięcia organizacyjne i marketingowe (Empiki zostały zarzucone Małymi Powstańcami, a tradycja przedświątecznych zakupów, ułatwiła upłynnienie zapasów magazynowych).
Wartość samej gry wydaje mi się niestety mierna. Filip Miłuński jako twórca gier planszowych? Hmm, życzę powodzenia, doceniam pasję i chęci, ale niestety nie zawsze chcieć to móc.

Moje prywatne zdanie zostało przyjęte z niesmakiem przez znajomych Filipa, w tym Yosza (jego kumpla), biorącego udział w testowaniu Małych Powstańców.
Owi znajomi uznali moją opinię za mało wiarygodną, głownie ze względu na brak bliższego kontaktu z Małymi Powstańcami. Powiedzmy to otwarcie - w grę nie grałem. Cóż, moje preferencje zawsze wydawały mi się zdrowe.

Jeśli forumowicze będą zainteresowani, to w imię planszówkowego obiektywizmu gotów jestem do poświęceń - kupie grę i uczciwie ją przetestuję.

Plan operacji Mały Powstaniec: :twisted:

1. Ankieta. Jeśli będzie zainteresowanie przejdę do punktu drugiego, jeśli nie - zachowam w kieszeni pieniążki na lepsze gry.

2. Zakup Małych Powstańców :shock: (prawdopodobnie przez forum, lub jeden ze sklepów internetowych).

3. Testowanie gry.

4. Recenzja wraz z relacją z sesji.

5. Finał: zależnie od wyników powyższych działań publicznie odszczekam zarzuty lub będę straszony widokiem Małych Powstańców z mojej szafy (dopóki nie pozbędę się gry, najchętniej po małym konkursie).

Czekam na Wasze opinie. ;)

Edit: usunąłem dwuznaczny podtytuł.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 14:04 przez Megamaniac, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: GoldenDragon »

Musisz kupić , przetestować i zamieścić na Gamesfanatic.pl swoją recenzję - aby chwalić ten tytuł lub poprowadzić Powstanie i spalić wszystkie Empiki!!! ;)
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

Mini konkurs rozstrzygnięty! Gra Mali Powstańcy, po przetestowaniu, trafi do bartka_mi. Gratuluję! :D

Proszę o dane do wysyłki (PW).
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: mst »

Ja tylko zasugeruję żebyś odpuścil sobie wariant uproszczony (nie wiem czy tak się oficjalnie nazywa ale chodzi mi o ten prostszy z dwóch ;-)). IMHO jest przeznaczony dla malych dzieci (5-7 lat). :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: MichalStajszczak »

mst pisze:a tylko zasugeruję żebyś odpuścil sobie wariant uproszczony (nie wiem czy tak się oficjalnie nazywa ale chodzi mi o ten prostszy z dwóch )
A ja uważam, że wariantu tego nie nalezy odpuszczać. Ale z pewnością nie należy na podstawie tylko tego wariantu oceniać całą grę.
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Zielu »

A ja mam zupelnie w nosie czy Magemaniac sobie pogra w MP czy nie.

Chcialbym jednak wyrazic swoja opinie nt. samej gry.

Otoz uwazam, ze jest to gra bardzo dobra - o lekkim charakterze.
Gralem w wariant rozszerzony, dwa razy (na dwie osoby).

Jest to gra do ktorej bez zalu wroce przy odpowiednim zestawie wspolgraczy - a nie moge tego powiedziec o wiekszosci gier, zwykle wystarcza mi, ze jakas gre poznalem.

Zasadniczo nie jestem ani krewnym ani znajomym zadnego krolika. :)

Koniec, dziekuje za glos.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Veridiana »

a nie możesz pożyczyć? serce mi się kraje, że musisz wydać kasę wbrew swej woli :wink: albo niech te 14 osób głosujących na TAK się poskłada :lol:
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

Zielu pisze:Otoz uwazam, ze jest to gra bardzo dobra - o lekkim charakterze.
Gralem w wariant rozszerzony, dwa razy (na dwie osoby).
Haha, niezła regrywalność! :D Proponuję sprawdzić grubość warstwy kurzu...

Veridiana pisze:a nie możesz pożyczyć? serce mi się kraje, że musisz wydać kasę wbrew swej woli :wink: albo niech te 14 osób głosujących na TAK się poskłada :lol:
Nie bój sja, dam radę :D Ruch Oporu Przeciwko Gniotom Planszówkowym jest wspierany przez amerykańską armię :)
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

MisterC pisze:
Megamaniac pisze:Haha, niezła regrywalność! :D Proponuję sprawdzić grubość warstwy kurzu...
Skąd założenie, że nie były to gry np. na Pionku lub Gratislavii?
Wobec tego, Zielu może sprawdzić grubość warstwy kurzu na dowolnej swojej grze - to nigdy nie zaszkodzi :lol: Jeśli zawsze gra na tak zwany krzywy...no wiecie...to może sprawdzić na Pionku, albo Gratislavii. Nie ma problemu.

Proszę o nie off-topowanie. Dalsze wieści z frontu wkrótce.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Don Simon »

Nie lepiej skanalizowac swoja energie w jakis lepszy cel?
Troche to wszystko brzmi jak jakies wynurzenia frustrata... Skad u Ciebie fiksacja akurat na tej pozycji? :shock:
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:Nie lepiej skanalizowac swoja energie w jakis lepszy cel?
Troche to wszystko brzmi jak jakies wynurzenia frustrata... Skad u Ciebie fiksacja akurat na tej pozycji? :shock:
No właśnie. Cały ten wątek jest dla mnie dosyć żałosny. Nie wiem czemu ma służyć to ciągłe pisanie, jakim to gniotem są Mali Powstańcy, skoro... ani razu w nią nie zagrałeś. Czemu służy ten dziwnie pojęty humor i robienie z siebie męczennika i obrońcy prawdy w świecie zaślepionych graczy, niewiedzących co dobre? :shock: Oczywiście czytałeś zasady, oglądałeś recenzje i na tej podstawie radośnie się wyżywasz na grze. Rozumiem, że nie zapowiada się dla Ciebie na potencjalny hit wśród gier dla graczy, ale chyba po drodze do gniota jest kilka lepszych ocen, jak choćby "dobra gra", "przeciętna gra", "poprawna gra". Ale żeby ocenić grę w miarę obiektywnie to wypadałoby w nią choć raz zagrać. Filmy, czy książki też oceniasz po recenzji, zwiastunie, czy fragmencie promocyjnym? Więc może przynajmniej staraj się zachować powściągliwość i neutralność do czasu aż nie zagrasz. A humor w pierwszym zdaniu jest dla mnie dosyć nieśmieszny. Jak dzieciak z Powstania kojarzy Ci się erotycznie, to nie wiem, czy nie pora na poradę specjalisty... :roll:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Andy »

Bardzo brakuje mi w ankiecie odpowiedzi: "Nic mnie nie obchodzą opinie Megamaniaca na temat planszówek i na jakikolwiek inny temat". Zaznaczyłbym od razu.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

Don Simon pisze:Nie lepiej skanalizowac swoja energie w jakis lepszy cel?
Troche to wszystko brzmi jak jakies wynurzenia frustrata... Skad u Ciebie fiksacja akurat na tej pozycji? :shock:
Bardzo merytoryczna wypowiedź. Szczerze mówiąc, to nie mogłem już dłużej słuchać jak yosz, przy każdej okazji poleca MP, będąc w sumie mocno związany z autorem - to jest natrętna reklama.
Geko pisze: A humor w pierwszym zdaniu jest dla mnie dosyć nieśmieszny. Jak dzieciak z Powstania kojarzy Ci się erotycznie, to nie wiem, czy nie pora na poradę specjalisty... :roll:


To pisze administrator forum. Kto tutaj jest zacietrzewiony i komu tu się coś erotycznie kojarzy? :lol:
Andy pisze:Bardzo brakuje mi w ankiecie odpowiedzi: "Nic mnie nie obchodzą opinie Megamaniaca na temat planszówek i na jakikolwiek inny temat". Zaznaczyłbym od razu.
Gdy mnie nie obchodzą jakieś tematy to się w nich nie wypowiadam.

Jesteście straszliwie nieobiektywni. Mało tego, gdy wypowiadam się po to, by ten nieobiektywizm zrównoważyć, to zostaję natychmiast zaatakowany, głownie przez administrację forum. Spokojnie moglibyście mój temat zignorować, jednak drażni was, bo jest nie po waszej lini i musieliście mnie zacząć obrażać... Jeśli już się wypowiadacie to podajcie lepiej rozsądne argumenty, na temat zalet gry dla dorosłego planszówkowicza.

Grajcie w tych Małych Powstańców nawet każdego dnia, ale nie wciskajcie kitu, że to dobra gra. Jeśli dla dzieci, to się zgodzę.

Polecam dla odprężenia np wycieczkę w góry, może czasem warto odpocząć od Małych Powstańców i od całego tego planszówkowania, bo niektórzy to już chyba zupełnie od tego zdziecinnieli.

Edit: Usunąłem niepotrzebne i zbyt ostre słowo "gniot".
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 18:14 przez Megamaniac, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Andy »

Megamaniac pisze:Gdy mnie nie obchodzą jakieś tematy to się w nich nie wypowiadam.
To po co pieprzysz jak nakręcony o Małych Powstańcach? Obchodzą Cię "gnioty dla dzieci"?

Jeśli czujesz, że jesteś otoczony przez zdziecinniałych, wciskających Ci kit, nieobiektywnych wrogów, atakujących Cię przy każdej okazji, to naprawdę warto się zatroszczyć o swoje zdrowie. Jeśli zaś uważasz nas za idiotów, którzy nie rozumieją Twoich "dowcipów" na temat tego, co prawdziwi mężczyźni miewają rano, to znaczy, że Twój problem jest poważniejszy niż sądzisz.

W każdym razie byłoby najlepiej, gdybyś obraził się do końca i zamilkł.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

Temperatura dyskusji jest chyba zbyt wysoka. Przewietrzyłem się właśnie na ćwiczeniach agility z psami i moja głowa też trochę ochłonęła.

W swoje posty zaangażowałem się i pisałem emocjonalnie, bo odkąd w latach 80 trafiłem na gry: Labirynt Śmierci, Dreszcz, Goblin oraz Magia i Miecz granie jest ważną częścią mojego życia. Chyba to rozumiecie, bo w większości sami jesteście gamerami.

Jeśli zwróciliście uwagę na mój avatar, to wywiesiłem czaszkę i wybrałem ostry styl pisania, może rzeczywiście zbyt ostry - takie czasy. Drogi MisterzeC, dyskusja zaczęłą sie nie w tym temacie, ale w komentarzach do planszostacji. Co najmniej dwukrotnie napisałem, że autora MP darzę sympatią, moje zarzuty dotyczyły gry.

Proponuję odpocząć od tematu na jakiś czas.

Dziękuje yoszowi za kulturalną i merytoryczną PW, dziękuję także innym, którzy się odezwali.

Jeśli ktoś poczuł się urażony tonem moich wypowiedzi - przepraszam. Może rzeczywiście słowo "gniot" powtarzane wielokrotnie jest niepotrzebne.

Nie łapcie mnie już za słówka. Nie ciągnijmy flame'a.

Przedstawię za jakiś czas moje wrażenia z gry.

Edit: Usunąłem jedno zdanie, z którego się wycofuję.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:54 przez Megamaniac, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: bartek_mi »

Megamaniac pisze: Przedstawię za jakiś czas moje wrażenia z gry.
czekam na recenzje
w koncu wygralem konkurs :->
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Operacja Mały Powstaniec

Post autor: Megamaniac »

bartek_mi pisze:
Megamaniac pisze: Przedstawię za jakiś czas moje wrażenia z gry.
czekam na recenzje
w koncu wygralem konkurs :->
Proszę bardzo :) Podaję link:

Mali Powstańcy - mini recenzja

Czekam na Twoje dane potrzebne do wysłania nagrody!
ODPOWIEDZ