Alhambra trafia (trafiła) pod strzechy ;-)))

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Alhambra trafia (trafiła) pod strzechy ;-)))

Post autor: cezaras »

Jak każdy chyba miłośnik planszówek poza potrzebą grania odczuwam też nieznośny imperatyw krzewienia swojego hobby. Nawet nie próbuję zliczyć ile razy tłumaczyłem od zera Fasolki, ile razy przekonywałem, że partyjka Robali z dzieckiem w niedzielne popołudnie, to dużo więcej niż wspólne gapienie się w telewizor.
Jako miarę skuteczności swoich działań od przyjmuje jedno kryterium – jeśli komuś się spodobało, to pyta gdzie można kupić gierkę, którą graliśmy. Czasami wiąże to z prośbą o polecenie czegoś dodatkowo. Wówczas wiem, że jest dobrze.

Ostatnio jednak potwierdzenie skuteczności akcji edukacyjnej przybrało niespodziewaną i zaskakującą formę – zresztą sami zobaczcie:
http://www.malechowo.pl/index.php?optio ... &Itemid=19
i więcej:
http://picasaweb.google.pl/piotrchylare ... eat=email#

Okazuje się, że dyrektorem szkoły, w której cała rzecz miała miejsce, jest ktoś z rodziny kumpla, którego „zainfekowałem”. Tenże dyrektor, po tym jak poznał planszówki, zakupił kilka do świetlicy szkolnej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Gry cieszą się takim powodzeniem, że żeby zagrać trzeba się z wyprzedzeniem zapisać. A efektem tego zainteresowania jest właśnie Gminny Turniej Alhambry ;-) co ważne - zorganizowany ‘oddolnie’ przez gimnazjalistów.

PS. W tym roku Dyrektor dostał na prezent urodzinowy Stone Age, ciekawe w co będą kolejne zawody gminne ;-))
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Alhambra trafia (trafiła) pod strzechy ;-)))

Post autor: Tommy »

Powiem tylko WOW! Gratuluje!
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Alhambra trafia (trafiła) pod strzechy ;-)))

Post autor: Veridiana »

REWELACJA! :D
Ja zainfekowałam kilku nauczycieli w swojej szkole, a z dyrektorką gram regularnie, ale jakoś nie przyszło jej do głowy zaopatrzyć świetlicy. może dlatego, że to wiejska podstawówka i jakoś nie wyobrażamy sobie, żeby te gry długo pożyły... :wink:
niemniej, kiedyś podałam świetliczance stronę rebela, bo wybierała się na zakupy. ale oglądając przywieziony asortyment nie zauważyłam, aby się tym zasugerowała.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Alhambra trafia (trafiła) pod strzechy ;-)))

Post autor: TomuSS »

Jestem pod wrażeniem...
Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem...
Żeby u mnie tak było... Pomarzyć sobie można :P
ODPOWIEDZ