MarraCash (Stefan Dorra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

MarraCash (Stefan Dorra)

Post autor: warlock »

https://boardgamegeek.com/boardgame/16/marracash
Obrazek
Absolutnie hipstersko-niszowa perełka od Stefana Dorry z połowy lat dziewięćdziesiątych. Jak dla mnie to mógłby być "My Little Splotter", zerowa losowość i naprawdę duża przestrzeń do podejmowania decyzji. Lwia część tej gry to "wspólne zachęty" i podpinanie się pod zarobki innych graczy.

Licytujemy sklepy i wprowadzamy do nich klientów w pasujących kolorach. Wygląda to jak biedny prototyp, ale gra jest ultra miodna i ma masę interakcji. Serio - jak ktoś lubi nieoczywiste decyzje rodem z Busa, to poczuje się tu jak w domu. Polecam wszystkim Splotterowcom jako gateway dla tego typu gier ;). Ekstra rzecz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: MarraCash (Stefan Dorra)

Post autor: warlock »

Po 4 partiach i jestem zachwycony tą grą. Banalne zasady, oryginalny system prowizji za wprowadzanie klientów do cudzych sklepów i partie ewoluujące zawsze w nieco inny sposób. Partia z zasadami do zamknięcia w godzinkę. Jedna z najfajniejszych oldschoolowych gier jakie miałem przyjemność poznać w ostatnich latach!

Kupiłem swego czasu egzemplarz na ebayu (który podarowałem kumplowi), ale niedawno dorwałem jeden za 30zł na facebookowej grupie sprzedażowej. Ciężko to kupić, ale jak zobaczycie gdzieś w dobrej cenie to naprawdę polecam zaryzykować ;). + Zrobiłem do tego fajne karty pomocy, zawierają wszystko poza setupem i zasadami wariantu z kartami: https://boardgamegeek.com/filepage/2686 ... -pomocy-pl
Obrazek
Mdryl
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2022, 23:51
Lokalizacja: Turośń Kościelna, Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: MarraCash (Stefan Dorra)

Post autor: Mdryl »

Fajna robota. Z kart pomocy skorzystam. Grę ciężko znaleźć ale na BGG znalazłem znośny plik z planszą więc będzie PnP. Mógłbyś sprawdzić ile kasy jest w grze. Będę chyba musiał dokupić trochę żetonów pokerowych.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: MarraCash (Stefan Dorra)

Post autor: warlock »

Mdryl pisze: 24 kwie 2024, 12:01 Fajna robota. Z kart pomocy skorzystam. Grę ciężko znaleźć ale na BGG znalazłem znośny plik z planszą więc będzie PnP. Mógłbyś sprawdzić ile kasy jest w grze. Będę chyba musiał dokupić trochę żetonów pokerowych.
http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... rednie.pdf - jak chcesz tutaj zrobiłem jeszcze kartę z przeskalowanymi wartościami (podzielonymi przez 5) właśnie pod kątem żetonów. Dałoby się to podzielić jeszcze bardziej, ale wzrost wynagrodzeń o 20 za każdego klienta będzie bardziej intuicyjny i mniej upierdliwy niż co 4 ;).
ODPOWIEDZ