MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Post autor: espresso »

Zagrałam na BGA, kupiłam, pograłam z dzieckiem i jestem zachwycona. Jako gierka dla dzieciaków w wieku przedszkolno-podstawówkowym oceniam jako super tytuł. Zasady proste, emocji dużo, wykonanie piękne i trwałe. Mechanicznie nic nowego tu nie mamy, ale temat kotów w kosmosie przyciąga uwagę (plus większość dzieci lubi koty lub kosmos, więc połączenie może trochę egzotyczne, ale udane).
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1683
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 280 times
Been thanked: 881 times

Re: MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Post autor: XLR8 »

To jest świetna gra rodzinna i dla dzieci. Nie rozumiem negatywnych komentarzy.
Pisanie, że to głupia i losowa turlanka to jak narzekanie, że pomidorówka smakuje pomidorami. Jeśli wiesz, że ich nie lubisz to zamawiasz inna zupę.
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Post autor: Marooned »

Wczoraj pierwszy raz ograliśmy w 3 osoby [w tym młoda, ale przy tak prostej i zarazem losowej grze to nie ma znaczenia].

Gra jest "super słitaśna", co młoda podkreślała na każdym kroku :mrgreen: Na 11 rozbić rakiety kończące grę udało mi się w dziesiątym kroku położyć ósmego kotonautę, czym zakończyłem grę. W tym czasie ze 4x rozbiliśmy się jeszcze przed pierwszym księżycem, więc poza pojedynczym kotkiem z jedynką, nie ma żadnego mechanizmu na ogarnięcie pechowego rzutu kośćmi, więc tu element losowy jest ogromny. Dotarcie do ostatniej planety to ewenement [udało się w ostatnim rzucie, gdy kończyliśmy i dziewczyna uznała, że "i tak przegrałam, to ryzykuję" - dzięki temu wygrała :lol: ], a dotarcie do głębokiego kosmosu wydało nam się wręcz niemożliwe.

Kolejna rozgrywka będzie z dodatkowymi modułami, więc zobaczymy co one zmieniają - na razie ograliśmy podstawkę.

Ogólnie ślicznie wykonana gra, która jest super losową turlanką bez większych opcji na strategię. Jako imprezówka dla mało grających graczy wygląda na zacną pozycję. Grę kupiłem za firmowe do firmy (w pakiecie z 5 innymi), więc tam nada się idealnie, bo na spotkania planszówkowe przychodzą zarówno zatwardziali gracze jak i totalne świeżaki.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1683
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 280 times
Been thanked: 881 times

Re: MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
Nie wiem jak gracie ale u nas na 3 gry dolecieliśmy 5 razy do końca. Graliśmy bez ufo.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2024, 12:57 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: MLEM: Space Agency (Reiner Knizia)

Post autor: JimmyPL »

Wszystko zależy od szczęścia mój syn ostatnio dolecial 4 razy do końca w czasie jednej gry a wcześniej bywało raczej max 1 raz na rundę. Gra jest w swojej kategorii świetna, i wywołuje dużo emocji - tak to powinno wyglądać w segmencie rodzinnym
ODPOWIEDZ