Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1640
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: nidhog »

Jest kilka przypadków, w których można odmówić zwrotu bez podania przyczyny, ale żaden z nich nie występuje w przypadku mystery boxa
Takie przypadki mogą obejmować produkty spożywcze o krótkiej dacie, produkty sterylne po rozpakowaniu. Produkty na zamówienie ( np garnitur robiony na miarę) czy spersonalizowane ( np grawerowana biżuteria)
tu nie widać nawet przesłanek ku temu.
moim zdaniem nawet jesli Mystery Box byłby specjalnie pakowany - wciąż otwarcie go pewnie nie pozwalałoby na odmowę zwrotu.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

nidhog pisze: 09 lis 2022, 10:34 Jest kilka przypadków, w których można odmówić zwrotu bez podania przyczyny, ale żaden z nich nie występuje w przypadku mystery boxa
Takie przypadki mogą obejmować produkty spożywcze o krótkiej dacie, produkty sterylne po rozpakowaniu. Produkty na zamówienie ( np garnitur robiony na miarę) czy spersonalizowane ( np grawerowana biżuteria)
tu nie widać nawet przesłanek ku temu.
moim zdaniem nawet jesli Mystery Box byłby specjalnie pakowany - wciąż otwarcie go pewnie nie pozwalałoby na odmowę zwrotu.
jest w regulaminie, że można zwrócić, ale tylko całość (tj. nie można pojedynczej gry)

oficjalne info - w pulę gier AR wchodzi też AR lite. Oznacza to, że moim zdaniem w tańszym boxie siegestorm jest pewniakiem, alternatywie palec boży. W premium raczej wielki mur mepple.

Nie ma w żadnym boxie gier z przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1640
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: nidhog »

shuji pisze: 09 lis 2022, 11:59
nidhog pisze: 09 lis 2022, 10:34 Jest kilka przypadków, w których można odmówić zwrotu bez podania przyczyny, ale żaden z nich nie występuje w przypadku mystery boxa
Takie przypadki mogą obejmować produkty spożywcze o krótkiej dacie, produkty sterylne po rozpakowaniu. Produkty na zamówienie ( np garnitur robiony na miarę) czy spersonalizowane ( np grawerowana biżuteria)
tu nie widać nawet przesłanek ku temu.
moim zdaniem nawet jesli Mystery Box byłby specjalnie pakowany - wciąż otwarcie go pewnie nie pozwalałoby na odmowę zwrotu.
jest w regulaminie, że można zwrócić, ale tylko całość (tj. nie można pojedynczej gry)

oficjalne info - w pulę gier AR wchodzi też AR lite. Oznacza to, że moim zdaniem w tańszym boxie siegestorm jest pewniakiem, alternatywie palec boży. W premium raczej wielki mur mepple.

Nie ma w żadnym boxie gier z przedsprzedaży.
ja mówiłem o prawie, a nie regulaminie firmy :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 984
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Leinadus »

nidhog pisze: 09 lis 2022, 12:07
shuji pisze: 09 lis 2022, 11:59
nidhog pisze: 09 lis 2022, 10:34 Jest kilka przypadków, w których można odmówić zwrotu bez podania przyczyny, ale żaden z nich nie występuje w przypadku mystery boxa
Takie przypadki mogą obejmować produkty spożywcze o krótkiej dacie, produkty sterylne po rozpakowaniu. Produkty na zamówienie ( np garnitur robiony na miarę) czy spersonalizowane ( np grawerowana biżuteria)
tu nie widać nawet przesłanek ku temu.
moim zdaniem nawet jesli Mystery Box byłby specjalnie pakowany - wciąż otwarcie go pewnie nie pozwalałoby na odmowę zwrotu.
jest w regulaminie, że można zwrócić, ale tylko całość (tj. nie można pojedynczej gry)

oficjalne info - w pulę gier AR wchodzi też AR lite. Oznacza to, że moim zdaniem w tańszym boxie siegestorm jest pewniakiem, alternatywie palec boży. W premium raczej wielki mur mepple.

Nie ma w żadnym boxie gier z przedsprzedaży.
ja mówiłem o prawie, a nie regulaminie firmy :)
Ale oni mówią, że można zwrócić, więc w czym problem? Tylko, że można zwrócić całość, a nie wybrane egzemplarze, ale to też nie problem, jeśli sprzedają box jako box a nie jako pojedyncze egzemplarze.
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Zastanawiam się, czy eleven nie będzie w tańszym boxie. Cenowo pasuje, a przed imprezą piłkarską byłoby głośno o tym, że super inicjatywa
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1640
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: nidhog »

Leinadus pisze: 09 lis 2022, 12:11
Spoiler:
Ale oni mówią, że można zwrócić, więc w czym problem? Tylko, że można zwrócić całość, a nie wybrane egzemplarze, ale to też nie problem, jeśli sprzedają box jako box a nie jako pojedyncze egzemplarze.
Dla mnie żaden - pisałem informacyjnie jakie sa podstawy zwrotów. Nie biorę i nie mam zamiaru brać udziału w tej akcji :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 863
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Qrzy »

shuji pisze: 09 lis 2022, 12:19 Zastanawiam się, czy eleven nie będzie w tańszym boxie. Cenowo pasuje, a przed imprezą piłkarską byłoby głośno o tym, że super inicjatywa
Za niska ocena w BGG. ;)
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

ok, to zgadza mi się co do złotówki taki zestaw premium:

1. Wielki mur meeple
2. Viticulture
3. Golem

Trochę słabo że wszystko to podobne euro gry
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1599
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: eveni »

shuji pisze: 09 lis 2022, 13:02 ok, to zgadza mi się co do złotówki taki zestaw premium (...)
Na profilu fb sklepu jest na konkurs na obstawianie co będzie w box-ach, trwa do piątku :wink:
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

eveni pisze: 09 lis 2022, 13:43
shuji pisze: 09 lis 2022, 13:02 ok, to zgadza mi się co do złotówki taki zestaw premium (...)
Na profilu fb sklepu jest na konkurs na obstawianie co będzie w box-ach, trwa do piątku :wink:
Tak, ale takie typowania już są więc nie dodaje nic bo kto pierwszy ten lepszy :)

Btw. Boxow było 50 do kupienia.

Golem mi dodatkowo pasuje bo portal zrobił na niego promocje teraz -50 proc. Czyli czyszczą magazyn, a znając podejście portalu to na jedno kopyto tj. zryw sprzedajemy golema i idzie gdzie się da przez 2 tygodnie a potem przeskakują na inny task:D
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: trixon »

shuji pisze: 09 lis 2022, 14:08 Golem mi dodatkowo pasuje bo portal zrobił na niego promocje teraz -50 proc. Czyli czyszczą magazyn, a znając podejście portalu to na jedno kopyto tj. zryw sprzedajemy golema i idzie gdzie się da przez 2 tygodnie a potem przeskakują na inny task:D
Gdzie ta promka -50%? Szukam i nie widzę.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 324 times
Been thanked: 381 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: sliff »

z newslettera. kod golem50 limit 50szt
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

sliff pisze: 09 lis 2022, 15:45 z newslettera. kod golem50 limit 50szt
Tak zgadza się o to mi chodziło

Premium box się sprzedał i trochę chętniej sklep rozmawia. Co ciekawe

Premium boxow było 50
Zestaw to NIE jest golem, Viticulture, wielki mur.
Co mega ciekawe - to nie są trzy gry w zbliżonej cenie, a dwie droższe i jedna znacznie tańsza.
Wszystkie gry są dostępne w sklepie (na stanie)
Nie wszystkie gry to euro
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 175 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

shuji pisze: 09 lis 2022, 16:56 Premium box się sprzedał i trochę chętniej sklep rozmawia. Co ciekawe

Premium boxow było 50
Zestaw to NIE jest golem, Viticulture, wielki mur.
Co mega ciekawe - to nie są trzy gry w zbliżonej cenie, a dwie droższe i jedna znacznie tańsza.
Wszystkie gry są dostępne w sklepie (na stanie)
Nie wszystkie gry to euro
To raczej nie ma co liczyć na Tainted Grail ;)

A fajny zestaw to mógłby być:
- Tainted Grail
- Nanty Narking
- Coś z Zachodnich Królestw
agt
Posty: 1181
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: agt »

Gdyby w zestawie były same fajne rzeczy, to chyba nie musieliby sprzedawać ich razem :wink:
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 175 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

agt pisze: 10 lis 2022, 10:25 Gdyby w zestawie były same fajne rzeczy, to chyba nie musieliby sprzedawać ich razem :wink:
Kto wie, może będą robić więcej takich akcji i chcą pierwszą edycją zachęcić ludzi ;)
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

agt pisze: 10 lis 2022, 10:25 Gdyby w zestawie były same fajne rzeczy, to chyba nie musieliby sprzedawać ich razem :wink:
Właśnie robiąć te kryteria powyżej 7.6 i 3 gry z top 100 plus "szanowane" wydawnictwa próbuja sugerować, że będą same fajne rzeczy.
Limit jest 50 sztuk boxa. Może ma to trochę rozruszać popyt, który wiadomo, że ostatnio przygasł biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną. Niestety czasy takie mamy, że trzeba się postarać, żeby sprzedać i dobre rzeczy.

EDIT: Ok, "szanowane" dałem w cudzysłów (to na Ciebie patrzę Portal :) )
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 851
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 195 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Seraphic_Seal »

W mniejszym zestawie SiegeStorm to pewniak, więc nie miałem wątpliwości, że nie mam ochoty tego kupować. W większym było kilka spoko kombinacji ale zastanawiałem się tak długo, że się wyprzedały lol

Od AR w dużym boxie mogą być chyba tylko dwie gry: Wielki Mur albo Tainted Grail. A Wielki Mur można wygrać w konkursie...

Jeśli wyjdzie TG, NN i Zachodnie Królestwa a ktoś nie będzie chciał, to może i bym odkupił lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Seraphic_Seal pisze: 11 lis 2022, 19:04 W mniejszym zestawie SiegeStorm to pewniak, więc nie miałem wątpliwości, że nie mam ochoty tego kupować. W większym było kilka spoko kombinacji ale zastanawiałem się tak długo, że się wyprzedały lol

Od AR w dużym boxie mogą być chyba tylko dwie gry: Wielki Mur albo Tainted Grail. A Wielki Mur można wygrać w konkursie...

Jeśli wyjdzie TG, NN i Zachodnie Królestwa a ktoś nie będzie chciał, to może i bym odkupił lol
To zachowam kontakt, bo wtedy chętnie odsprzedam :)

Obawiam się że będzie właśnie tainted grail, a w ogóle mnie nie interesuje. Kupiłem z myślą o wielkim murze :(
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

Hej, ma ktoś nadaną paczkę ?
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 175 times
Been thanked: 23 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Warrtain »

shuji pisze: 22 lis 2022, 10:08 Hej, ma ktoś nadaną paczkę ?
Właśnie przyszła wiadomość że wysłana ale linku do śledzenia nie miałem w mailu
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1523
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: EsperanzaDMV »

I teraz wszyscy czekają z niecierpliwością na pierwszą osobę, która wrzuci zawartość zestawów ;)
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: SoAmazinglyBad »

Teraz paczka od rebela na Black Friday do rozkminienia
shuji
Posty: 1281
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: shuji »

EsperanzaDMV pisze: 22 lis 2022, 14:41 I teraz wszyscy czekają z niecierpliwością na pierwszą osobę, która wrzuci zawartość zestawów ;)
Ok, słuchajcie dostałem - jest nemesis lockdown od AR i weather machine od portalu.

Żartowałem, u mnie też info o nadaniu. Kto pierwszy dostanie niech pisze co przyszło.

Tak teraz myślę... Jak nie odbiorę paczki to co się stanie ? Zwracają mi kase ?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 851
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 195 times

Re: Mystery box, czyli kupowanie w ciemno.

Post autor: Seraphic_Seal »

SoAmazinglyBad pisze: 22 lis 2022, 14:43 Teraz paczka od rebela na Black Friday do rozkminienia
Z pewnością mniej opłacalna, bo cenami wyjściowymi są SCD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ