Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Vins3nt »

Hej nie bardzo mogę sobie poradzić ze znalezieniem informacji - jeśli teraz zamowie i zapłacę przez Gamefound, to kiedy powinienem otrzymać egzemplarz gry? Od razu oni to wysyłają czy w jakiś falach?
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Lossentur »

Vins3nt pisze: 13 gru 2022, 22:00 Hej nie bardzo mogę sobie poradzić ze znalezieniem informacji - jeśli teraz zamowie i zapłacę przez Gamefound, to kiedy powinienem otrzymać egzemplarz gry? Od razu oni to wysyłają czy w jakiś falach?
Przewidywany termin z kampanii KS to październik 2023.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1676
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: XLR8 »

Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę z grą Oathsworn i po pierwszym rozdziale muszę powiedzieć, że hype jest uzasadniony.
FENOMENALNY system walki i niebanalna historia, którą wzbogaca świetny lektor.
Mimo jasnego podziału na sztampowe role: tank/healer/dps nie na odczucia, że któraś jest fajniejsza do prowadzenia, a wszystko dzięki systemowi battleflow. Już nie mogę się doczekać kolejnych starć w mrocznym Deepwood 🔥
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: elayeth »

XLR8 pisze: 14 gru 2022, 12:10 Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę z grą Oathsworn i po pierwszym rozdziale muszę powiedzieć, że hype jest uzasadniony.
FENOMENALNY system walki i niebanalna historia, którą wzbogaca świetny lektor.
Mimo jasnego podziału na sztampowe role: tank/healer/dps nie na odczucia, że któraś jest fajniejsza do prowadzenia, a wszystko dzięki systemowi battleflow. Już nie mogę się doczekać kolejnych starć w mrocznym Deepwood 🔥
Biorąc pod uwagę, że:
Lossentur pisze: 13 gru 2022, 22:22 Przewidywany termin z kampanii KS to październik 2023.
... oraz zakładając, że gra nie przeleżała od pierwszego KS na półce wstydu, to zastanawiam się... gdzie to dorwałeś?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1676
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: XLR8 »

elayeth pisze: 14 gru 2022, 13:37
XLR8 pisze: 14 gru 2022, 12:10 Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę z grą Oathsworn i po pierwszym rozdziale muszę powiedzieć, że hype jest uzasadniony.
FENOMENALNY system walki i niebanalna historia, którą wzbogaca świetny lektor.
Mimo jasnego podziału na sztampowe role: tank/healer/dps nie na odczucia, że któraś jest fajniejsza do prowadzenia, a wszystko dzięki systemowi battleflow. Już nie mogę się doczekać kolejnych starć w mrocznym Deepwood 🔥
Biorąc pod uwagę, że:
Lossentur pisze: 13 gru 2022, 22:22 Przewidywany termin z kampanii KS to październik 2023.
... oraz zakładając, że gra nie przeleżała od pierwszego KS na półce wstydu, to zastanawiam się... gdzie to dorwałeś?
Pod koniec listopada na olx. Ustawiłem serduszko na wyszukiwanie.


Obrazek
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: IrasArgor »

elayeth pisze: 14 gru 2022, 13:37
XLR8 pisze: 14 gru 2022, 12:10 Dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę z grą Oathsworn i po pierwszym rozdziale muszę powiedzieć, że hype jest uzasadniony.
FENOMENALNY system walki i niebanalna historia, którą wzbogaca świetny lektor.
Mimo jasnego podziału na sztampowe role: tank/healer/dps nie na odczucia, że któraś jest fajniejsza do prowadzenia, a wszystko dzięki systemowi battleflow. Już nie mogę się doczekać kolejnych starć w mrocznym Deepwood 🔥
Biorąc pod uwagę, że:
Lossentur pisze: 13 gru 2022, 22:22 Przewidywany termin z kampanii KS to październik 2023.
... oraz zakładając, że gra nie przeleżała od pierwszego KS na półce wstydu, to zastanawiam się... gdzie to dorwałeś?
Ta data tyczy sie dodruku, pierwsze wydanie doszło już do wspierających jakiś czas temu :) .
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 526 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Jiloo »

elayeth pisze: 14 gru 2022, 13:37 ... oraz zakładając, że gra nie przeleżała od pierwszego KS na półce wstydu, to zastanawiam się... gdzie to dorwałeś?
Z tym „przeleżała” to nie ma co przesadzać, bo z tego co kojarzę gra była dostarczana w tym roku jakoś w wakacje. Może nawet nieco później. Można też było się zapisać na listę oczekujących i wysyłali egzemplarze jakie im zostały po rozesłaniu do wspierających.
Dorwać można, natomiast ceny nie zachęcają, wolę poczekać na dodruk.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Gribbler »

Shadowborne Games wypuściło niedawno oficjalny soundtrack do starć. Gdyby ktoś jeszcze chciał podbić klimat: https://youtu.be/0j6OBx7q-qo
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: 13thSON »

A jak ocenicie plastik Oathsworn? Poziom CMON, czy lepszy/gorszy ? Ja byłem zawiedziony plastikiem w Sword & Sorcery, tutaj na zdjęciach fajnie to wygląda, a jak jest w rzeczywistości ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
feniks_ciapek
Posty: 2291
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: feniks_ciapek »

13thSON pisze: 15 gru 2022, 09:08 A jak ocenicie plastik Oathsworn? Poziom CMON, czy lepszy/gorszy ? Ja byłem zawiedziony plastikiem w Sword & Sorcery, tutaj na zdjęciach fajnie to wygląda, a jak jest w rzeczywistości ?
W moim odczuciu trzyma poziom CMON.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Gribbler »

13thSON pisze: 15 gru 2022, 09:08 A jak ocenicie plastik Oathsworn? Poziom CMON, czy lepszy/gorszy ? Ja byłem zawiedziony plastikiem w Sword & Sorcery, tutaj na zdjęciach fajnie to wygląda, a jak jest w rzeczywistości ?
Od CMON malowałem Bloodborne i C:DMD. Figurki z Oathsworn w niczym nie ustępują tym z tych gier. Do tego figurki bohaterów są z HIPS, taki twardy plastik. Tych poziom to już dla mnie Games Workshop.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 621 times
Been thanked: 541 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Irr3versible »

Jest bardzo ok, jedne zastrzeżenia jakie mam to gimmick z armory - to jednak łączenia są czasami w bardzo kiepskich miejscach a figurki potrafią się rozpadać (sugerowane klejenie, przynajmniej kilku elementów). Odlewy fajne, ale spasowanie to nie GW level.
Pomimo powyższego, całość jest fajna a różnorodność duża. Mnie się nawet podoba terrain pack (armory nie brałem, patrz wyżej pomysł mnie nie porwał - ale to bardzo indywidualna kwestia).
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Vins3nt »

Cześć,

Właśnie rozpakowuję grę i mam pytanie - czy tytuł jest regrywalny? Czy w planach są może jakieś rozszerzenia, krążą jakieś ploty? A pytam dlatego, iż:

Posiadam wersję standes z figsami bohaterów i zastanawiam się właściwie czy grać od razu czy sobie je malować?
Przy takim Gloomhavenie od razu wiedziałem, że gra jest raczej na dłuuugie miesiące z toną fanowskich zawartości, z małą dawką legacy etc, natomiast tutaj z tego co się orientuję, to gra nastawiona na narracje, z dawką paru niespodzianek, więc nie wiem czy jest sens, jakie macie opinie na ten temat? Z tego co widziałem to gra jest raczej sprzedawana po ukończeniu, stąd moje pytanie - dosyć wolno maluję, nie mam jakiejś super wprawy;)

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1676
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: XLR8 »

Vins3nt pisze: 03 sty 2023, 12:12 Cześć,

Właśnie rozpakowuję grę i mam pytanie - czy tytuł jest regrywalny? Czy w planach są może jakieś rozszerzenia, krążą jakieś ploty? A pytam dlatego, iż:

Posiadam wersję standes z figsami bohaterów i zastanawiam się właściwie czy grać od razu czy sobie je malować?
Przy takim Gloomhavenie od razu wiedziałem, że gra jest raczej na dłuuugie miesiące z toną fanowskich zawartości, z małą dawką legacy etc, natomiast tutaj z tego co się orientuję, to gra nastawiona na narracje, z dawką paru niespodzianek, więc nie wiem czy jest sens, jakie macie opinie na ten temat? Z tego co widziałem to gra jest raczej sprzedawana po ukończeniu, stąd moje pytanie - dosyć wolno maluję, nie mam jakiejś super wprawy;)

Pozdrowienia
Jak dla nas gra na jeden raz. Szczególnie że można zmieniać postacie w czasie kampanii.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 621 times
Been thanked: 541 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Irr3versible »

Vins3nt

Możliwę, że coś się jeszcze pojawi.
Na dobra sprawę, tu możesz mieć uproszczony model wydawniczy - np zrobienie osobnej przygody (nowa historia - przed, po czy jako odskocznia od głównej fabuły) z wykorzystaniem tego co już jest w zestawie. Postaci grywalnych, figurek potworów czy ich pomocników jest tyle że można spokojnie wymieszać figurki z różnych scenariuszy by stworzyć coś nowego. Sama gra pozwala na rozegranie pojedynczych scenariuszy - więc zawsze można wrócić do konkretnego starcia innymi bohaterami. Nie musisz grać całej fabuły aby zmierzyć się z bossem z lvl15 - to też daję możliwość zaprezentowania gry innym (one night event).
Imo trochę kłamstwem jest uproszczenie, że gra jest li tylko narracyjna. Ona ma rozbudowaną narrację ale jest gatunkiem boss battler i mechanicznie się spina - system rotacji kart jest dobry, reakcje bossów są dobre innymi słowy jest regrywalny od strony mechaniki, zawartości i różnorodności. Małym kosztem można zrobić nowe dodatki - imo prędzej czy później samo community coś wymyśli. A czy Shadowborne wyda coś jeszcze oficjalnie? Chyba tak, druga kampania była również sukcesem i pojawiały się sugestię, że chyba coś jeszcze będzie.
Spoiler:
Disclaimer.
Ja rozegrałem tylko początkowe starcie, upewniając się przed dodrukiem że na pewno chce dokupić coś jeszcze. Teraz spokojnie leżakuję aż zacznę malowanie bo mnie podeszło również na stole. Pisze, aby była jasność że nie mam pełnego przeglądu - jest jednak kilka osób na forum co przeszła całość, może też się wypowiedzą.
tommyray
Posty: 1309
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: tommyray »

Vins3nt pisze: 03 sty 2023, 12:12 Cześć,

Właśnie rozpakowuję grę i mam pytanie - czy tytuł jest regrywalny? Czy w planach są może jakieś rozszerzenia, krążą jakieś ploty? A pytam dlatego, iż:

Posiadam wersję standes z figsami bohaterów i zastanawiam się właściwie czy grać od razu czy sobie je malować?
Przy takim Gloomhavenie od razu wiedziałem, że gra jest raczej na dłuuugie miesiące z toną fanowskich zawartości, z małą dawką legacy etc, natomiast tutaj z tego co się orientuję, to gra nastawiona na narracje, z dawką paru niespodzianek, więc nie wiem czy jest sens, jakie macie opinie na ten temat? Z tego co widziałem to gra jest raczej sprzedawana po ukończeniu, stąd moje pytanie - dosyć wolno maluję, nie mam jakiejś super wprawy;)

Pozdrowienia
Gra nie jest nastawiona na narrację bo konsekwencje pojedynczego rozdziału nie niosą się dalej. To są jednostrzały skomponowane tylko na wzór kampanii, narracja jest spojna ale jest tu fajnym dodatkiem a nie podstawą. Zobacz sam uproszczony start dla dowolnego scenariusza jaki jest przy okazji każdej walki. Fabularne części rozdziałów są pomijalne i jest to zaszyte w samym DNA tej gry. Ale historia oczywiście jest na tyle fajna, że szkoda by ją pomijać.

I bym się wstrzymał z tym sprzedawaniem od razu po przejściu. Zawsze jest wyzwanie ponownego rozegrania w trybie hardcore z permadeath. 8)
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Rbsn »

No i twórca mówił że w przyszłości chce wypuścić dodatek, więc jak komuś będzie mało po 21 walkach to może poczekać ze sprzedażą na więcej 😉.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Vins3nt »

A figsy bohaterów kleiliście czy tylko składaliście? Mam wrażenie, że nie są tak fajnie i ciasno składane jak miniatursy od GW i że trzeba jednak sklejać (tak trochę mi się wydaje, że większość części minimalnie lata)
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Luko_b »

Vins3nt pisze: 03 sty 2023, 18:11 A figsy bohaterów kleiliście czy tylko składaliście? Mam wrażenie, że nie są tak fajnie i ciasno składane jak miniatursy od GW i że trzeba jednak sklejać (tak trochę mi się wydaje, że większość części minimalnie lata)
Ja kleilem korpus i nogi/podstawy. Wymienne elementy zostaja „na wcisk”. Wtedy elementy ze zbrojowni trzymaja sie idealnie (nawet za dobrze niekiedy).
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Rbsn »

Ja liczyłem że dadzą opcje kupienia nowych figsow bohaterów (mają być już klejone w fabryce) ale niestety mówili że się to nie opłaca. I tak jak poprzednik, najlepiej sprawdzić co się wymienia u każdego z bohaterów i kleić odpowiednio tors i nogi
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Vins3nt »

Dobra misiaczki to jeszcze jedno pytanie - kończę czytać rulebook i pewnie jutro sobie część narracyjna przejdę, ale - będę grał solo.
W takim wypadku jaki setup będzie optymalny?
Tzn. Jak zrozumiałem, 1 pełny Hero + 3 pomocników.

Czy może ktoś testował lepsze rozwiązanie jak np. 2 Hero + 2 pomocników, czy noże w ogóle 4 herosów rozstawić?
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Luko_b »

Smialo 2 Hero i 2 pomocnikow. 4 Hero tez sie da ale imo za duzo zamieszania (i miejsca przed Toba tez zajmie).
feniks_ciapek
Posty: 2291
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja grałem na 4 hero i dawało radę - nawet jeśli zajmuje to więcej czasu, to mam wrażenie, że frajda jest większa.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: Gribbler »

Vins3nt pisze: 03 sty 2023, 18:11 A figsy bohaterów kleiliście czy tylko składaliście? Mam wrażenie, że nie są tak fajnie i ciasno składane jak miniatursy od GW i że trzeba jednak sklejać (tak trochę mi się wydaje, że większość części minimalnie lata)
Poradnik jak skleić, żeby nie zamknąć sobie drogi do armory: https://youtu.be/Yz0Lf9MlzNc
tommyray
Posty: 1309
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Oathsworn: Into the Deepwood (Jamie Jolly)

Post autor: tommyray »

Trochę człowiek pograł i mu zapał zgasł. A jak nie ma zapału to wrzucam lamenty :D bo gdzie indziej miałbym je wrzucić.

Posypałem trochę solą na bgg (temat Fooled by hype) co poskutkowało wypowiedzą autora, ale taką dość niefortunną moim zdaniem. Potwierdził w moich oczach zasadność zarzutów jakie mam do tego tytułu po 11 bodajże sesjach - potwierdził je unikając odpowiedzi... Szczegóły zarzutów w spoilerze - bo po angielsku, za co szanowne grono tutaj bardzo przepraszam ale nie mam teraz serca i czasu tego przetłumaczyć.
Spoiler:
Oczywiście to tylko moje wrażenia - kogo Oathsworn nadal raduje temu zazdroszczę... Oj bardzo spadł ten tytuł z podium u mnie.

Odpowiedź Jamiego można sprowadzić do:
"[game was] designed to be a narrative adventure with boss battling mechanics. "
"a lite version of a traditional tabletop RPG, where the game was the DM"
"we wanted this to be a game that parents could play with their children too"
"Oathsworn is a great way to break people into that RPG genre."
"Oathsworn intentionally gives you that play experience without needing a DM"

Niby super wszytko, ale... Jeżeli gra miała być w dużej mierzee erpegowa i przygodowo narracyjna i na to nastawiona to:
- to jaki jest cel Instant Mode w takim razie?
- dlaczego konsekwencje między rozdziałami są tak nieistotne?
- jeżeli to z założenia miał być taki entry level boss battler nawet do grania z dziećmi hmm to to się trochę moim zdaniem kłóci z wizualiami i światotwórstwem w opisach.

Absolutnie nie kupuję jego uwag, że miała to być przede wszystkim narracyjna gra przygodowa. Zbyt dużo poszło w promowaniu jako boss battlera. Po co ten plastik, pudła, wymienne elementy. Sam to chyba po części zauważył i napisał nagle:
"Very few have looked beyond the game itself and seen what else can be done with the components in the box. You have the maps, character classes, monsters, game components and lore to create your own stories and adventures (and hopefully share with the rest of the community)"
Broni gry jej komponentami a zachwala fabularność. Fabularność na pierwszy miejscu ale jednocześnie warstwa ta jest w pełni pomijalna. Bądź tu mądry i pisz wiersze.

Okazuje się, że w sumie kupiłem (kupiliśmy?) przysłowiowego kota w worku. W praniu faktycznie wychodzi, że narracyjne części są lepsze a walka gorsza niż można było się tego spodziewać. Chciało się poważnego boss battlera? No niby jest poważny ale tak do grania z dzieciakami, a poza tym niezbyt trudny bo jeszcze się ktoś zniechęci.
Chyba tylko permadeath mode albo semi permadeath mode daje radę poprawić pewne fundamentalne wady tej gry.

Powtórzę swoją myśl - gdyby ATO trafiło do ludzi kwartał przed OS to OS leżakowałby maksymalnie na jakichś 7.5 w rangach na bgg. Fajna gra póki nie masz porównania, bo wtedy wszystko w OS zaczyna uwierać ;). W OSa gram dalej, ekipa naciska aby jechać z tym koksem. Dla mnie w tej chwili rosnące rozczarowanko, ubierając je w bgg rank takie 6.5.
ODPOWIEDZ