Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Zakup w 3T, Terra Mystica, jeden kapłan źle wycięty. Mail do 3T, prośba o fotkę, a za kilka dni przesyłka prosto od Barda z nowym znacznikiem. Tak trzymać, nie puszczać.

Zastanawia mnie tylko po co ta fotka? To skłania do konkluzji, że zdecydowanie korzystniej jest zgłaszać brak jakiegoś elementu, aniżeli jego wadliwość.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Może chodzi o umowy z drukarnią/podwykonawcą, żeby móc im udowodnić co nie było ok?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

kwiatosz pisze:Może chodzi o umowy z drukarnią/podwykonawcą, żeby móc im udowodnić co nie było ok?
Możesz mieć rację.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: coldsoul »

Chciałbym w tym miejscu gorąco podziękować sklepowi 3trolle i Michałowi Ofmańskiemu. U nich zakupy robię bez obaw. Nigdy nie zostawili mnie z problemem - jakis czas temu mialem brak w postaci kilku domków w Wysokim Napięciu, pękniętego meepla w Troyes, a ostatnio brakowalo żetonu w moim nowym egzemplarzu Le Havre. Sklep zawsze uzupełniał braki natychmiastowo, ze swoich egzemplarzy. To się nazywa dbałość o klienta. Polecam !!!


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
kYre
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2013, 21:51
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kYre »

I ja chciałbym załączyć podziękowania dla Galakty. Tym większe, iż brak w grze wystąpił z mojej winy. Od kilku lat pogrywam co jakiś czas w Bitwy Westeros, jednak w ostatnim czasie w trakcie małej przeprowadzki, gdzieś wcięło większość kostek do gry. Po wymienieniu kilku mailów, bez problemowo dosłali to co zgubiłem. Dzięki wielkie.
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: monissiiaa »

Ja ostatnio kupiłam dodatek do Talismana. Miałam dwie takie same figurki jednej postaci a drugiej mi brakowało. Napisałam do Galakty i bez problemu w ciągu tygodnia przysłali mi dodatkową :)

M.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

monissiiaa pisze:Ja ostatnio kupiłam dodatek do Talismana. Miałam dwie takie same figurki jednej postaci a drugiej mi brakowało. Napisałam do Galakty i bez problemu w ciągu tygodnia przysłali mi dodatkową :)

M.
Też to kiedyś przerabiałem. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

Naklejka "usrojowa" do 1989 Jesień Narodów przyszła z Barda 2 dni po zgłoszeniu braku listem poleconym i priorytetowym. W środku ładna "ulotka" w klimacie gry, będąca - jak rozumiem - swoistymi przeprosinami za błąd. Ładnie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

Wie ktoś może po co w wypraskach od FFG jest zawsze "element" z napisem "Proof of purchase"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AkitaInu »

Podejrzewam że jak składasz reklamacje właśnie o brakujące / uszkodzone elementy to poproszą Cie o skan / zdjęcie tego elementu :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

AkitaInu pisze:Podejrzewam że jak składasz reklamacje właśnie o brakujące / uszkodzone elementy to poproszą Cie o skan / zdjęcie tego elementu :)
Albo o odesłanie tegoż. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

Nie, miałem w BattleLore dwie uszkodzone figurki - same ich zdjęcia i mail wystarczyły, tak więc nie o to chodzi ;)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Yavi pisze:Nie, miałem w BattleLore dwie uszkodzone figurki - same ich zdjęcia i mail wystarczyły, tak więc nie o to chodzi ;)
Niekoniecznie. Bo figurki to pryszcz, zwłaszcza, gdy masz łatwy kontakt ze sklepem lub wydawcą.

Inaczej być może traktuje się przypadki, w których będzie brakowało czegoś większego (kosztowniejszego) - np. w pudełku Talismana nie będzie planszy. Wtedy taki "proof" oddany wydawcy ma świadczyć o tym, że swoje załatwiłeś, planszę nową dostałeś i drugiej już nie wydębisz.

Poza tym piszesz raczej o reklamacjach w polskich sklepach lub wydawnictwach. A taki "proof" może być potrzebny np. przy procedurach reklamacyjnych w USA albo w krajach, gdzie nie ma oficjalnego dystrybutora i przesyłanie czegokolwiek wiąże się z kosztami i wiarą "na słowo".
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

No akurat piszę o BattleLore 2nd, czyli grze FFG - figurki szły ze Stanów.

Poprzeglądałem różne fora i wychodzi na to, że nigdy nikogo nie prosili o PoP przy wymianie uszkodzonych części.
Część osób twierdzi, że może w przypadku niektórych produktów będzie można otrzymać dzięki temu jakieś promocyjne gadżety (np. karty). Może się też przydać w przypadku nowych wydań starych gier - dzięki PoP będzie możliwość otrzymania elementów, których nie było w pierwszym wydaniu.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Yavi pisze: Część osób twierdzi, że może w przypadku niektórych produktów będzie można otrzymać dzięki temu jakieś promocyjne gadżety (np. karty). Może się też przydać w przypadku nowych wydań starych gier - dzięki PoP będzie możliwość otrzymania elementów, których nie było w pierwszym wydaniu.
Dobry trop. To może właśnie o to chodzić. No, ale co z tego, skoro nie słychać, by z tego korzystali?

W każdym razie zachowuję te proofy, tak na wszelki wypadek. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: SaszaPL »

Jakiś czas temu, synek postanowił skosztować skarbów z Dungeon Roll'a - trzy kartonowe tokeny przestały się nadawać do użytku. Krótki mail do Tasty Minstrel Games i po przelocie przez pół świata (w ciągu okoł0 9-10 dni) dostałem kopertę z brakującymi elementami :)

Dziękuję TMG! :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: minnen »

Witam!

Zakupiłem niedawno na forum Room 25 i okazało się że są dwie jednakowe figurki The Dude a brakuje jednej The Bimbo. Użytkownik-przedawca nie dał takiej informacji w poście ale po mojej reklamacji zaproponował zwrot 10% wartości w zadośćuczynieniu, na co przystałem. Od biedy da się grać (oznaczyć inaczej drugą figurkę) ale ja jakoś tak nie mogę - w moich grach musi być wszystko OK i jednak chciałbym jakoś zdobyć brakującego figsa. Zagraniczny wydawca Matagot od paru dni milczy. Wysłałem takie samo zapytanie (oczywiście ze zdjęciami) do polskiego sklepu w którym ponoć gra była zakupiona i na razie czekam na odpowiedź... Macie może jakieś inne rady? A może któryś z forumowiczów ma w swoim egzemplarzu 2 x Bimbo i 0 x Dude i by się wymienił :wink: (joke) ? Uprzedzając - przeszukiwałem już forum pod kątem podobnego problemu ale nic nie znalazłem (albo nie umiem szukać).
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Wassago »

Jak długo wydawca i sklep milczą? Są wakacje, różnie bywa, daj im czas ;)
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: minnen »

No... dopiero dwa dni więc jestem świadom, że muszę poczekać, ale łudziłem się że ktoś może
ma w swoim egzemplarzu 2 x Bimbo i 0 x Dude i by się wymienił :wink: (joke)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Z Matagotem ciężko się mailuje, oj ciężko... W Niemczech wydał to Pegasus Spiele, do nich się możesz odezwać, przeważnie z nimi się da załatwić brakujące elementy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

A wg BGG niejaki Rebel wyda to w tym roku po polsku, więc może tu będzie niebawem najłatwiej? :D

Aczkolwiek nigdzie nie widzę potwierdzenia tej informacji.
Z kolei w ogóle na BGG nie ma wzmianki o niemieckim wydaniu Pegasusa,
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

Na BGG znalazłem info o Pegasusie, może byli tylko dystrybutorem wydań wielojęzycznych. O Rebelu nie pisałem, bo tak naprawdę nie wiadomo kiedy to będzie, plus Niemca złupić jakoś tak łatwiej ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:plus Niemca złupić jakoś tak łatwiej ;)
I grzechu nie ma ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Fiszu »

Zakupiłem grę "Riff Raff" niemieckiego wydawnictwa "Zoch zum spielen". (zakup był w Polsce od jakiegoś sklepu na Allegro)
Uszkodzony był jeden z głównych elementów, kil (mechanizm przegubowy plus obciążnik).
od biedy dało się grać ale trochę znosiło statek i w jednym kierunku kiepsko się bujał.
Napisałem wieczorem do wydawnictwa + załączyłem zdjęcia + video, następnego dnia rano odpisali że wysyłają nowy element, (patrząc po dacie nadania wysłali tego samego dnia priorytetem) i już po tygodniu poczta z nowym elementem była u mnie:-) Plus dla wydawnictwa.
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: minnen »

Witam!

Zakupiłem niedawno na forum Room 25 i okazało się że są dwie jednakowe figurki The Dude a brakuje jednej The Bimbo. Użytkownik-przedawca nie dał takiej informacji w poście ale po mojej reklamacji zaproponował zwrot 10% wartości w zadośćuczynieniu, na co przystałem. Od biedy da się grać (oznaczyć inaczej drugą figurkę) ale ja jakoś tak nie mogę - w moich grach musi być wszystko OK i jednak chciałbym jakoś zdobyć brakującego figsa. Zagraniczny wydawca Matagot od paru dni milczy. Wysłałem takie samo zapytanie (oczywiście ze zdjęciami) do polskiego sklepu w którym ponoć gra była zakupiona i na razie czekam na odpowiedź... Macie może jakieś inne rady? A może któryś z forumowiczów ma w swoim egzemplarzu 2 x Bimbo i 0 x Dude i by się wymienił :wink: (joke) ? Uprzedzając - przeszukiwałem już forum pod kątem podobnego problemu ale nic nie znalazłem (albo nie umiem szukać).
Powalczyłem o figurkę równocześnie na kilku frontach i teraz będę miał dwie ;) Jedna od Rebela - odpowiedzieli praktycznie od razu i figsa już mam. Dziś odezwał się po dwóch tygodniach Matagot - właśnie wysłali. Chyba byłem jednak trochę nadgorliwy - jakby komuś teraz brakowało figurek do Room 25 to polecam się.
ODPOWIEDZ