Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Barbarzyńca
Posty: 560
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 341 times
Been thanked: 181 times

Re: Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Post autor: Barbarzyńca »

Monstrum idzie do zamku nie zważając na bohaterów. Ci musza za nim ganiać i jak mają akcje to mogą walczyć. W opisanej sytuacji bohater będzie musiał wykorzystać jedną akcję na dogonienie i drugą na walkę.
Grepar
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Witam.

Czy grając z dodatkiem "nowe opowieści" gdzie pokonane potwory trzeba zbierać na poczet wymiany z Oberonem, czy możemy się tymi potworami wymieniać? Instrukcja na ten temat milczy
pcyzm
Posty: 693
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 208 times
Been thanked: 212 times

Re: Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Post autor: pcyzm »

Grepar pisze: 06 paź 2023, 20:12 Witam.

Czy grając z dodatkiem "nowe opowieści" gdzie pokonane potwory trzeba zbierać na poczet wymiany z Oberonem, czy możemy się tymi potworami wymieniać? Instrukcja na ten temat milczy
My gramy tak, że można ;) W trakcie standardowej wymiany, która może zajść jak obie postacie są na tym samym kafelku.
Awatar użytkownika
pawi1999
Posty: 17
Rejestracja: 09 mar 2021, 09:21
Has thanked: 4 times

Re: Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Post autor: pawi1999 »

Pytanie odnośnie księżycowej pieczęci - czy kupując ją, muszę ją natychmiast rozstawić? Może być sytuacja w której na mapie żadnego pustego pola gdzie mógłbym ją rozstawić. W takim wypadku mogę ją kupić i zatrzymać do dowolnej rundy czy nie mam opcji zakupu?
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 99
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 21 times

Re: Kroniki Zamku Avel - pytania i wątpliwości

Post autor: skibo »

pawi1999 pisze: 15 maja 2024, 23:28 Pytanie odnośnie księżycowej pieczęci - czy kupując ją, muszę ją natychmiast rozstawić? Może być sytuacja w której na mapie żadnego pustego pola gdzie mógłbym ją rozstawić. W takim wypadku mogę ją kupić i zatrzymać do dowolnej rundy czy nie mam opcji zakupu?

„ Aby zapieczętować leże, zwróć do puli 3 monety i wskaż leże małego albo dużego potwora. Tylko leże, w którym nie ma potwora, może zostać zapieczętowane. Połóż żeton księżycowej pieczęci na tym leżu.”

Kupując pieczęć musisz mieć od razu puste miejsce do zapieczętowania .
ODPOWIEDZ