Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Którzy goście?

Goście z Doliny Renu
8
62%
Goście z wrzosowisk
5
38%
 
Liczba głosów: 13

a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Post autor: a22a »

Cześć,
chcę kupić któryś nowy dodatek do Viticulture. Najchętniej wziąłbym oba, ale ten pomysł chyba nie przejdzie przez Wysoką Komisję (nie żebym nie próbował). Wiem mniej-więcej czym się różnią, ale nadal nie potrafię sobie wyobrazić, który będzie "lepszy", da więcej frajdy. Dlatego proszę Was o Wasze opinie i doświadczenia.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 707
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Post autor: miker »

Podpinam się i podbijam posta.
Mam Viticulture EE i Toskanię z feralnego wydania Phalanx ze złej jakości planszą (już wymienioną na dobrą).

Grając w Toskanię tylko we 2 osoby z żoną, który dodatek „gości” byście polecili i dlaczego? Jeśli oba, to dlaczego?

Dzięki bardzo za komentarze, bo wyniki sondy kolegi z posta nie określają jasno, który wybrać i dlaczego.
Pozdrawiam fanów Viti!🍷
emka
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Post autor: emka »

Nie miałam jeszcze do czynienia z żadnym z tych dodatków, więc post z rodzaju "nie znam się, więc się wypowiem" :wink:
Z tego co mi wiadomo, to Goście z Doliny Renu bardziej ukierunkowują rozgrywkę na tworzenie wina aniżeli zdobywanie czystych punktów z kart, dlatego gdybym miała wybierać, wybrałabym właśnie ten, bo produkcja win to przecież esencja tej gry. Podmieniasz talię z podstawki na tę z dodatku. Gości z Wrzosowisk natomiast wtasowujesz w podstawkę i masz po prostu urozmaicenie talii już istniejącej. Ja zamówiłam w przedsprzedaży oba dodatki, będę używać ich zamiennie w zależności od typu rozgrywki, na jaki akurat przyjdzie nam ochota, ale podejrzewam, że zdecydowanie częściej będziemy grać z Gośćmi z Doliny Renu.
a22a
Posty: 105
Rejestracja: 31 lip 2019, 08:40
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Post autor: a22a »

Również zamówiłem oba, bo główni gracze mocno okopali się na przeciwległych pozycjach.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 707
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Którzy goście: znad Renu czy z wrzosowisk?

Post autor: miker »

No dobra, przekinaliście mnie. Oba zamówione 😂
ODPOWIEDZ