Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4106
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 2553 times

Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Gizmoo »

Dziwne, że jeszcze nikt tego nie wrzucił!? To chyba najgorętsza zapowiedź na BGG! Nadchodzi adaptacja Narrenturm!!!

Obrazek

Byłem niezmiernie ciekaw kiedy ktoś zaadaptuję Trylogię Husycką Sapkowiskiego na grę planszową (czy wideo). Dla mnie to najlepsze z książek jego autorstwa. Tak, prawie teraz herezję, ale Reinmar z Bielawy ---> Geralt. :wink: Zaczytywałem się ongiś na maksa i teraz nabrałem ochoty, by po latach wrócić i przeczytać Trylogię Husycką jeszcze raz!

O czym ma być planowana gra planszowa? Dodajmy - Pierwsza z trylogii?

Według opisu na BGG, Wieża Głupców będzie połączeniem gry strategicznej z grą przygodową. Będziemy podróżować po mapie i aktywować różne akcje/umiejętności za pomocą kostek K6. Wśród mechanik mamy również zagrywanie kart i zarządzanie ręką planszowym skirmishem, czyli bitką na planszy. Zespoły mają po cztery figurki i w taktycznych potyczkach na hexowej planszy będą rozstrzygać swoje spory, która książka Sapkowskiego jest najlepsza. Będzie się można oczywiście wcielić w postacie z kart trylogii Husyckiej, co dla wielu fanów jest... Oczywiste.

Na razie informacje są skąpe, ale tytuł już teraz podniósł mi ciśnienie! mnie rozczarował :lol: Będę edytował post w miarę pojawiania się nowych informacji, mając nadzieję, że to rozczarowanie nie będzie jednak tak duże, na jakie się zanosi.

Strona na BGG:

https://boardgamegeek.com/boardgame/331 ... ower-fools

P.S. Zapomniałem dopisać, że gra ma zostać wydana na Kickstarterze. Dla niektórych pewnie będzie to wada. ;)

P.S. 2 Dodałem w tytule posta "Narrenturm", bo niektórzy mogą nie skojarzyć po tytule w języku angielskim.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 10:21 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Torquemada666 »

Fakt, dziwne, że nikt nie wrzucił jeszcze, szczególnie że kampania jeśli dobrze pamiętam ma się zacząć 17 marca.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 994 times
Been thanked: 433 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: KurikDeVolay »

Miejmy nadzieję że gra będzie lepsza niż Trylogia. Bo książki cierpiały na syndrom Sapkowskiego. Warsztatowo jest świetnie, postaci i wydarzenia trzymają poziom, a ostatnie tomy to padaczka...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: japanczyk »

Nie znam tych ludzi tak wcale i w ogole, pod szyldem jakiego wydawnictwa to w ogole ma byc?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: VivoBrezo »

O kurde, przeoczyłem to. Wiedziałem, że ma być jakas gra bazująca na trylogii Husyckiej, ale nie wiedziałem że już są jakieś konkretne informacje. Zdecydowanie uważam, że tym cyklem Sapkowski wszedł na wyższy poziom, niż w Wiedzminie. Czytalem 2x i chyba czas przeczytać 3 :D
Dzięki za info!
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: azazelmo »

KurikDeVolay pisze: 11 mar 2021, 11:27 Miejmy nadzieję że gra będzie lepsza niż Trylogia. Bo książki cierpiały na syndrom Sapkowskiego. Warsztatowo jest świetnie, postaci i wydarzenia trzymają poziom, a ostatnie tomy to padaczka...
Chyba jednak w Trylogii nie było tak źle, jak w Sadze. Niektóre wątki trochę pospiesznie zamknięte w trzecim tomie, ale czyta się ok. Jak się człowiek nie skupia na analizie, to wydarzenia płyną wartko.
Ale jak z tego zrobić grę? Motyw wiedźmina, który zarabia na polowaniu stworów, bogaci się, kupuje lepszy sprzęt, dokształca się w znakach czy alchemii, to rozumiem. Ale wiecznie uciekający von Bielau? Będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Bruno »

Rozpoczynając subwątek figurkowy... :mrgreen:
- figurka kobiety z pierwszego zdjęcia przypomina mi trochę Fochnę ze "Szranek i konkurów" :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8743
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2332 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Curiosity »

azazelmo pisze: 11 mar 2021, 11:52 Ale jak z tego zrobić grę? Motyw wiedźmina, który zarabia na polowaniu stworów, bogaci się, kupuje lepszy sprzęt, dokształca się w znakach czy alchemii, to rozumiem. Ale wiecznie uciekający von Bielau? Będzie ciężko.
Pewnie będzie coś w rodzaju gry Conan. Czyli gracze sobie grają swoimi królestwami, a po planszy sobie gania Conan i zmienia wpływy na mapie. Reinmar w sumie może robić to samo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: azazelmo »

Ale czy Reinmar miał aż taki wpływ na wydarzenia historyczne? Przecież, jako postać fikcyjna w tych około-historycznych wydarzeniach siłą rzeczy nie mógł dużo mieszać. Był raczej jak Mad Max. Rzeczy się działy na około niego.
Zobaczymy, co wymyślą autorzy. Trudny temat.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: VivoBrezo »

KurikDeVolay pisze: 11 mar 2021, 11:57 Oczywiście chodziło mi o ogół ostatnich tomów Sapkowskiego. Ostatnie 2 pięcioksięgu wiedźmińskiego i ostatni tom trylogii husyckiej mają ZNACZNIE niższy poziom. Wszystko dzięki manii pana S na punkcie palenia za sobą mostów - jeśli wiecie o co mi chodzi. Mam oba cykle na półce, bardzo je lubię (trylogię husycką chyba nawet bardziej), ale... Po chwili namysłu nie mogę wkliknąć jak połączono awanturniczą książkę ze strategią tak, żeby oddać TEN klimat.
Mi po opisie gry, staje przed oczami Marco Polo. Też się rzuca kostkami, odpala dzieki nim akcje i podróżuje po mapie. Ciezki temat jak na debiut, kciuki trzymam, ale śledzę z rezerwą.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4106
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 2553 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Gizmoo »

Widzę, że jakiś nadgorliwiec przeniósł mój post w całości, przez co umknęła bardzo ważna IMHO sprawa. Muszę niniejszym zacytować samego siebie z innego (obecnie) tematu:

"nadgorliwość", jak byłeś uprzejmy się wyrazić, wynikała z tego, że post był w przeważającej części nie na temat. Postaraj się w przyszłości pisać na temat, to nie będzie problemów. Nie mam ochoty się zastanawiać, czy post był w 100% nie na temat, czy tylko w 80%. Nie chciałbyś, żebym serio był nadgorliwy - Curiosity

Jeżeli chodzi o planszówkę, to mam bardzo wysokie oczekiwania. Zaskoczony jestem jedynie tym, że gra jest autorstwa dwójki debiutantów i nie wiem, czy jest to zaskoczenie pozytywne. Sam fakt, że jeszcze nie pochwalili się swoim dziełem na naszym forum nie napawa optymizmem. Jasne, nie każdy autor musi się na forum udzielać, ale o marketing i publicity wypadałoby zadbać. :wink:

Żywię jednak nadzieję, że autorzy* pojawią się na forum i skrobną o swoim dziecku kilka słów. Poczytałbym chętnie "pamiętniki autorskie" i zapoznał się jaką drogę gra przeszła od pomysłu, do finalnego kształtu przedstawionego w zbliżającej się kampanii. Bo skoro nie na naszym forum, to gdzie?

P.S. Wydawnictwa też nie znam, ale może ktoś mnie i innych forumowiczów w tej materii oświeci?

*
Spoiler:
Cyel
Posty: 2577
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Cyel »

Gizmoo pisze: 11 mar 2021, 14:31 Nie sądzę, żeby Sapkowski czytał forum jakichkolwiek gier, bo znamy jego stosunek do innych form rozrywki. :lol:
Co masz na myśli? Sapkowski bardzo chwalił np młodych fanów RPG, których spotykał na konwentach, za bycie niedocenianym kwiatem mądrej młodzieży :) Sam nawet stworzył Oko Yrrhedesa, system RPG dla początkujących, który kiedyś publikowano w Magii i Mieczu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: upadly_bankowiec »

Chyba bardziej chodzi mu o wypowiedź Sapkowskiego na temat gier komputerowych. Coś w stylu że on nie gra i jego znajomi również, gdyż obraca się wśród ludzi inteligentnych.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Muleq »

Jako że Narrenturm to jedna z moich ulubionych książek zdecydowanie biorę grę na radar i mam nadzieję, że poziomem będzie bardziej bliższa pierwszemu niż trzeciemu tomowi trylogii :wink: .
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Torquemada666 »

https://youtu.be/T24OUk5gXNo

Mój entuzjazm po tym materiale trochę opadł. Bardzo martwi mnie brak innych opinii. Ciekawe czemu póki co tylko GTTV dostał w ręce? Kampania już 22 marca startuje, a tu nic więcej.

Widziałem na FB gry, że jeden z autorów proponował gry testowe w Warszawie. Był ktoś, próbował, może się wypowiedzieć?

Edit: dzisiaj o 17:00 prezentacja w Warszawie, Korotynskiego 23. Matisoft Gaming Club.

Obrazek

23 figurki na start kampanii

Obrazek
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: kurzyszpon »

Mały offtopic, grellenort i pomurnik to nie ta sama postać przypadkiem? W sensie, że będą osobne figurki dla postaci ludzkiej i zwierzęcej?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Golfang »

upadly_bankowiec pisze: 11 mar 2021, 19:55 ... Coś w stylu że on nie gra i jego znajomi również, gdyż obraca się wśród ludzi inteligentnych.
eeee... nie rozumiem, ale to chyba dlatego że jestem za gupi

Wracając do gry - mnie także nie porwała. Poza tym bardzo przypomina mi grę także skirmishową, także polską, która próbowała już dwa razy przebić się przez wspieraczki (z czasów polski szlacheckiej) - jakoś nazwa mi wypadła z głowy (ale to pewnie z tego samego powodu co podałem wcześniej). Tamta gra także mnie nie porwała.

Ciekawi mnie postać Adeli... jakie będzie miała umiejętności/zdolności? Będzie zajmować postać przeciwnika, i ta nie będzie mogła ruszać?
----------------
10% flamberg.com.pl
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: azazelmo »

Torquemada666 pisze: 18 mar 2021, 01:11
23 figurki na start kampanii

Obrazek
Trochę też niepokoi „Katarzyna Biebrstein” zamiast Jutty. Przecież to był tylko epizod qui pro quo . Ale i ten portret to faktycznie bardziej Kaśka niż zadziorna Juttta.
Boję się trochę o znajomość materiału źródłowego u autora, ale może jestem trochę przeczulony na tym punkcie.
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Torquemada666 »

kurzyszpon pisze: 18 mar 2021, 06:24 Mały offtopic, grellenort i pomurnik to nie ta sama postać przypadkiem? W sensie, że będą osobne figurki dla postaci ludzkiej i zwierzęcej?
Na fb potwierdzali, że o to chodzi :) Tu jeszcze Samson:


Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10932
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3220 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: japanczyk »

Jestem... zaiwedziony. Liczylem na przygodowe, a jest skrimish ze scenariuszami tak naprawde
No ale cóż... mam nadzieję że się uda ufundować i będzie więcej szumu niz przy Anno
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Bartoszeg02 »

Zgadzam się z Japańczykiem. Dla mnie trochę zmarnowany potencjał. Równie dobrze można zamienić te bandy na ludzi, elfy, orki i krasnoludy i będzie to samo. Co w tej grze (poza postaciami) ma sprawić że będziemy czuć klimat Trylogii Husyckiej?
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Marek.gdansk »

Po wyglądzie postaci jak na razie pas. Czy wie ktoś kto to będzie recenzował/przedstawiał? Bo jak tylko trol to poczekam aż fizycznie dotrą egzemplarze i ktoś zagra.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Błysk »

Też odpuszczam, bo liczyłem na coś innego.

Obserwowałem wątek z zaciekawieniem, chociaż nie czytałem Trylogii Husyckiej. Generalnie mam Anno Domini (według mnie szum przy niej był całkiem spory), które jest moim zdaniem bardzo udanym skirmishem, w settingu, który jest jakby skrojony pode mnie. Wiem, że w moim mieście jest potencjał na turnieje i ligi.

Tutaj liczyłem bardziej na przygodówkę, ewentualnie strategię (ktoś wspominał o Conanie, właśnie coś w tym stylu). W zasadzie szkoda, na rynku chyba brakuje ambitniejszych przygodówek, ale może po prostu tylko ja widzę w Mage Knight przygodę.

Niemniej liczę na to, że gra się ufunduje i znajdzie swoje grono odbiorców.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Paskuder »

Trylogię uwielbiam ale skirmish -> pass, nie mój typ gry.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Narrenturm/Hussite Trilogy the Adventure Game (Jan Raszynski, Oskar Kida)

Post autor: Goldberg »

Eeeeeee.....znaczy AD 1666 w wersji Narrenturum? Hmmmm próbują sie wcisnąć w ciasnyyyy rynek...
Pas...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ