Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 845
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: manicminer »

Yuri pisze: 03 mar 2021, 13:03 A wiesz może co konkretnie te karty mają zawierać?
Brakuje kart do dodatków, przyszły tylko figurki.


Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

manicminer pisze: 03 mar 2021, 16:08
Yuri pisze: 03 mar 2021, 13:03 A wiesz może co konkretnie te karty mają zawierać?
Brakuje kart do dodatków, przyszły tylko figurki.


Obrazek
Tak, tak to wiem. Po prostu intryguje mnie co zawierają te właśnie brakujące karty.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

Yuri pisze: 03 mar 2021, 16:09
manicminer pisze: 03 mar 2021, 16:08
Yuri pisze: 03 mar 2021, 13:03 A wiesz może co konkretnie te karty mają zawierać?
Brakuje kart do dodatków, przyszły tylko figurki.


Obrazek
Tak, tak to wiem. Po prostu intryguje mnie co zawierają te właśnie brakujące karty.
Pierwszy - całożerca - dodaje właśnie owego całożercę smoka (tego od swary xD), który tak jak znicz - podróżuje po mapie i wchodzi w interakcje z otoczeniem - tj. postaciami graczy, a także kadzią, czyli negatywną energią, która może na niego wpłynąć. Interakcje są zróżnicowane i nie wiadomo co wyjdzie z takiego spotkania z bestią oraz czy nie stanie po stronie zapomnienia (bo na początku jest neutralna). Dodatkowo dochodzi nowa postać Sowis + 13 kart sagi. Do tego trochę drobiazgów ogólnych - smocze skarby, 3 nowe karty sag dodatkowe itp - łącznie około 50 kart, bardzo fajnie się to zapowiada. A i jeszcze - dodaje alternatywne karty sagi dla Swary - bardzo fajny smaczek :)

Bogowie Kirów (drugi dodatek) - dodają 4 bogów z figurkami i znowu całą masą interkacji i mechanik - jak klątwy, błogosławieństwa, znamiona, 8 kart wrogów, 4 epickie misje, 4 karty kamienia świtu, 4 pogody itp - łącznie około 50 kart.

Podsumowując - jest na co czekać, bo wzbogaci to i tak już bogatą grę. I do tego świetnie zrobioną ;)
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

Jest szansa aby wszystkie te figurki oraz brakujące karty zmieściły się w pudełku od podstawki?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Nie ma. Mam dokupiony drewniany insert i karty w koszulkach premium myślę że upchnę ale na figurki nie ma najmniejszych szans.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Ja na resztę robię swój customowy pojemnik, bo za Chiny Ludowe nie wejdą te 3 dodatki w insert z podstawki. Poza tym trzeba go postarzyć jakimś olejem, bo daleki jest od deluxu jakim miał być.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

kwestia gustu ;) Mnie się tam wszystko podoba ;) a gra spodobała mi się tak jak ostatnio żadna gra mi się nie spodobała :D od czasu kiedy ją odebrałem nie zagrałem w nic innego :D oj MEGA jest :D zarówno sama gra jak i jej wykonanie :D
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Yuri a nie pomyliłeś przypadkiem zwykłego insertu z dedykowaną skrzynią? Bo pierwsze słyszę że insert miał być produktem deluxe :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Paskuder pisze: 04 mar 2021, 22:26 Yuri a nie pomyliłeś przypadkiem zwykłego insertu z dedykowaną skrzynią? Bo pierwsze słyszę że insert miał być produktem deluxe :shock:
Tak, tak, chodzi mi o ten drewniany insert, czyli dolna część pudełka deluxe 😉 który deluxe to tak średnio jak dla mnie...
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: czebartek »

Hej,

Czy może ktoś wyjaśnić co to za dodatki "Całożerca" i "Bogowie Kirów" o których tutaj rozmawiacie ?
Patrząc na grę dostępną na Crowdmade to edycja rozszerzona ma takie dodatki:
Hekser, Legendy, Wędrówki w Dziczy oraz Renegaci Odartych
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

czebartek pisze: 05 mar 2021, 15:37 Hej,

Czy może ktoś wyjaśnić co to za dodatki "Całożerca" i "Bogowie Kirów" o których tutaj rozmawiacie ?
Patrząc na grę dostępną na Crowdmade to edycja rozszerzona ma takie dodatki:
Hekser, Legendy, Wędrówki w Dziczy oraz Renegaci Odartych
Wcześniej opisałem co zawierają te dwa dodatki (kilka postów wyżej na tej stronie). Te pierwsze dodatki, które wymieniłeś były dodane w trakcie kampanii. Te dwa zostały dodane już później, gdy można było grę kupić na gamefound/kickstarter.
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Anawriel »

A co z figurką poczary, macek oraz twierdz?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Anawriel pisze: 06 mar 2021, 16:13 A co z figurką poczary, macek oraz twierdz?
A co ma być? Jak kupiłeś to masz a jak nie kupiłeś to nie masz. To dodatek "poczara". Wszystko jest wyszczególnione na stronie. Jest to tylko dodatek kosmetyczny dodający figurki zamiast żetonów, standów. Bez kart.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Yuri pisze: 05 mar 2021, 06:01
Paskuder pisze: 04 mar 2021, 22:26 Yuri a nie pomyliłeś przypadkiem zwykłego insertu z dedykowaną skrzynią? Bo pierwsze słyszę że insert miał być produktem deluxe :shock:
Tak, tak, chodzi mi o ten drewniany insert, czyli dolna część pudełka deluxe 😉 który deluxe to tak średnio jak dla mnie...
Nadal mylisz. Insert to insert i żaden z niego produkt deluxe. Delux była dedykowana drewniana skrzynia z grawerem i insertem ZAMIAST kartonowego pudła.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

No to po scenariuszach tutorialowych przyszedł czas na pierwszy "normalny". 5,5 godziny z życia zniknęło nie wiadomo gdzie (rozgrywka na dwie osoby). Czy Wam też tyle czasu schodzi? Dla mnie osobiście to nie wada - uwielbiam długie gry i wcale nie czuliśmy upływającego czasu. Muszę przyznać, że gra wynagradza instrukcję i warto było się męczyć :wink:
Dhel
Posty: 704
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 467 times
Been thanked: 394 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Dhel »

Jest możliwość takiego 'zapisu' gry aby w łatwy sposób ją schować i wyciągnąć na następny dzień? Też lubię długie gry, ale muszą być łatwe do przerwania, złożenia i rozłożenia ponownie, bo na razie szans na ponad 4 godzinne posiedzenia nie ma :cry:
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Herman666 »

Dhel pisze: 15 mar 2021, 19:45 Jest możliwość takiego 'zapisu' gry aby w łatwy sposób ją schować i wyciągnąć na następny dzień? Też lubię długie gry, ale muszą być łatwe do przerwania, złożenia i rozłożenia ponownie, bo na razie szans na ponad 4 godzinne posiedzenia nie ma :cry:
Jest. W instrukcji jest to opisane, ale dotyczy trybu kampanii i tylko pomiędzy scenariuszami (4 scenariusze na kampanie). Przy czym same pojedyńcze scenariusze są sporo krótsze, niż 4 godziny. Przykładowo na solo zmieściłem się w 3,5 godziny ze wszystkimi 4 scenariuszami pierwszej kampanii (3 podejście). Wliczając rozkładanie, przygotowanie kolejnego scenariusza. Nie mniej jednak nad redukcją czasu przyszło też trochę posiedzieć i wymyśleć parę patentów na przechowywanie tego, rozkładanie itp.

Co do pojedyńczego scenariusza myślę, że bez problemu stosując to co sugeruje instrukcja do zapisu kampanii + fota mapy, żeby wiedzieć, gdzie były jakie żetony zagrożeń/hord/kadzi/szczelin itp. Każdą postać wraz ze wszysktimi przedmiotami, żetonami, wyczynami itp wrzuciłbym do pudełka/woreczka strunowego. Odtwarzasz mapę ze zdjęcia, z woreczka wyciągasz postać i można grać.
Ah no i zdjęcie w tym przypadku planszetek graczy też by się przydało, albo trzeba by zapisać skazy/urazy i stan atrybutów (bo ten w kampanii się automatycznie pomiędzy scenariuszami odnawia, nie licząc urazów/skaz)

Także nie ma większego problemu ;)
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

No na to właśnie :D liczę, że scenariusze z kampanii są nieco krótsze od "Pamięci świata"
sewerjan
Posty: 51
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 60 times
Been thanked: 8 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: sewerjan »

Można gdzieś znaleźć tę niesławną instrukcję? Linki z pierwszej strony już nie działają, a gra kusi coraz bardziej... ;)
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

sewerjan pisze: 28 mar 2021, 20:21 Można gdzieś znaleźć tę niesławną instrukcję? Linki z pierwszej strony już nie działają, a gra kusi coraz bardziej... ;)
https://drive.google.com/file/d/1Rwv09B ... sp=sharing
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Torquemada666 pisze: 29 mar 2021, 01:23
sewerjan pisze: 28 mar 2021, 20:21 Można gdzieś znaleźć tę niesławną instrukcję? Linki z pierwszej strony już nie działają, a gra kusi coraz bardziej... ;)
https://drive.google.com/file/d/1Rwv09B ... sp=sharing
Można wiedzieć skąd masz ten link? To z tego co widzę jest jakaś poprawiona wersja instrukcji a nie kojarzę by twórcy wysyłali ten link wspierającym ani nie zamieścili go na stronie kampanii...
To oficjalna poprawka?
Torquemada666
Posty: 799
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 253 times
Been thanked: 128 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Tak, oficjalnie poprawiona przez twórców instrukcja. Wrzucali link w grupie Zerywia na FB.
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Torquemada666 pisze: 29 mar 2021, 14:02 Tak, oficjalnie poprawiona przez twórców instrukcja. Wrzucali link w grupie Zerywia na FB.
Czy to ta grupa?
https://www.facebook.com/Zerywia-846305082384079/

Szukam ale nie znajduję...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Darkstorm
Posty: 863
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 136 times
Been thanked: 216 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Czyli wychodzi na to, że jak nie mam ryjbooka to nie mam szans dowiedzieć się nic o erratach bo twórcy wrzucają info o tym na prywatnych grupach...

Kolibo, jeśli to czytasz to robisz to źle...
ODPOWIEDZ