Wabash Canonball

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tantar
Posty: 55
Rejestracja: 06 paź 2006, 18:42
Lokalizacja: Czersk

Wabash Canonball

Post autor: tantar »

W 22 planszostacji bardziej niż recenzja żółwików zainteresowała mnie wzmianka o grze kolejowej, która trwa 45 minut i jest niebanalna. Obejrzałem sobie BGG i rzeczywiści gra jest ciekawa. Niestety na razie jest chyba nie do dostanie. No ale wkrótce wydać ma ją Queen. Aby ją przybliżyć zrobiłem małą pomoc po polsku połączoną z kartą torów. Jeśli ktoś jest ciekawy to dostępna jest pod adresem http://rapidshare.com/files/150063968/wb2.png.html. To moje pierwsze dzieło w Inkscape więc przepraszam za niedociągnięcia i proszę o sugeste co można poprawić.
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Wabash Canonball

Post autor: Yatzek »

Brawo za zapał i chęć siania wieści o dobrych grach ;)
Ja chyba jestem zbyt leniwy i nigdy bym nie robił pomocy do gry której nie posiadam.. no chyba że trenning w posługiwaniu się programem graficznym ;)

Tak między nami to zrobiłeś juz 70% gry... pozostało wydrukować planszę ;) ....

Jesli chodzi o konstruktywną krytykę twojej pomocy, to IMHO:
- w setupie nie podałeś ile kostek należy przydzielić, której kompanii- a to najbardziej upierdliwa informacja do zapamietania
- nie zaznaczyłeś że dywidenda wypłacana w Chicago jest zaokrąglana w dół (inaczej niż zwykła dywidenda).
- ciemne tło... przeklnie Cię każdy właściciel urządzenia do plucia tuszem
- tor zysku, akcji i miast jest już w oryginalne grze.. wiec tylko utrudnia wzięcie tej kartki do ręki i zmusza do czytania "na stole" - rozdzieliłbym te dwie funkcje .. tory vs zasady+setup
- tor miast nie ma zielonego pola o którym piszesz w setupie


Mi się Wabash podoba, ze względu na ciekawe mechanizmy przepływu kasy od graczy do kompanii kolejowych i formowanie chwilowych sojuszy + próby sabotażu firm przez współudziałowców... no i ten czas.. faktycznie 45 minut! Dużo się dzieje.
Nie wyrobiłem sobie jeszcze sposobu "jak grać, żeby wygrać" i na razie tylko obserwuję jak kasa przelatuje nie tam gdzie trzeba... ale to lubię w nowych grach :D
ODPOWIEDZ