Ochrona żetonów przed ścieraniem

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Ochrona żetonów przed ścieraniem

Post autor: MataDor »

Jako że już po 15 grach moje żetony akcji do SC są bardzo starte z góry, mam pytanie.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z lakierowaniem lub jakąkolwiek inną ochroną tekturowych żetonów do gry przed ścieraniem?

Chcę to porządnie zrobić, dlatego każda uwaga kogoś z jakimś doświadczeniem w tej sprawie będzie bardzo pomocna.
Chodzi mi o grube tekturowe sześcioboczne żetonym, takie jak w GoT.

Z góry dzięki :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Zawsze mozesz je pociagnac po prostu lakierem do paznokci. Ja tak robilem z modelami papierowymi i mozna bylo je puszczac na wode:)
Generalnie jak nie bedziesz drapac - powinno wytrzymac dluzej niz sama tektura.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Post autor: kolderek »

No właśnie, mi się odklejają rysunki z gry 'Wilk i Owce'.
Lakier do paznokci powiadasz? Muszę wypróbować :-)
Awatar użytkownika
Czosno
Posty: 37
Rejestracja: 28 paź 2006, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Czosno »

Nie wiem jak ze ścieraniem sie żetonów ale na rozwarstwianie polecam kropelkę/superglue, nakładamy tak żeby wsiąkała/ał w nie oklejony bok żetonu, potem ładnie zasycha i mamy twardy i trwały bok żetonu.
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: buras »

Czosno pisze:Nie wiem jak ze ścieraniem sie żetonów ale na rozwarstwianie polecam kropelkę/superglue, nakładamy tak żeby wsiąkała/ał w nie oklejony bok żetonu, potem ładnie zasycha i mamy twardy i trwały bok żetonu.
Ja zastosowałem klej do drewna"wikol"na bazie wody po wyschnieciu jest bezbarwny i twardy. tak posklejałem rozwarstwione kartoniki w "DRAKON", powiem więcej idealnie sie nadaje do rozerwanych kartonowych pudełek z gier np. World of Warcraft.
ODPOWIEDZ