LOAD

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

LOAD

Post autor: Azriel »

Nadchodzi nowa gra z figurkami! :D LOAD ma przypominać komputerowe MOBA (League of Legends, DOTA, Smite itp.). Na razie nie ma zbyt wielu informacji, ale wygląda to zacnie. Pojawi się na KS najprawdopodobniej w przeciągu miesiąca z pledgem za ok. 100 dolarów (raczej mniej niż więcej), w cenie którego będą też SG. Podstawka zawierać będzie ponad 60 miniaturek.

Dla ludzi bez facebook'a:
Spoiler:
Więcej grafik na https://www.facebook.com/loadtheboardgame
Niestety strona http://www.loadboardgame.com jeszcze nie działa - ma zostać uruchomiona w przeciągu 2 tygodni.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: LOAD

Post autor: Marx »

Gra jest prześliczna po prostu. Mechanika rodem z LoLa, hmm, brzmi na pewno zachęcająco :-)

edit. cena :-(
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Pomijając gameplay, jeżeli komponenty będą dobrej jakości, to myślę, że 100 dolarów jest odpowiednią ceną. Ciekawe, jak wyjdzie jeszcze z SG.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Pojawiła się instrukcja w wersji beta http://loadboardgame.com/Rulebook-LOAD.pdf
Ostatnio zmieniony 02 maja 2016, 23:54 przez Azriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

A teraz oprócz instrukcji są też pliki PnP: http://loadboardgame.com/PnP-LOAD.pdf :)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

KS startuje w przyszłym tygodniu - dokładna data zostanie niedługo podana.
Pojawiły się zdjęcia figurek (nie rendery).
Spoiler:
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Chyba nie za bardzo są zainteresowani tą grą, ale co tam, wrzucam kolejny update :P
Udostęniony został podgląd strony KS https://www.kickstarter.com/projects/19 ... n=06ffcba9
Kilka dni po starcie kampanii pojawią się filmiki z gameplay'em. Gra jest już kompletna, a pieniądze są zbierane na opłacenie produkcji.
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: LOAD

Post autor: Crowmaster »

Gra wyglada swietnie. Jak pojawil sie KS Rum & Bones to strasznie spodobal mi sie koncept gry moba w wersji planszowej. Poza tym uwielbiam malowac figurki i morskie klimaty. Teraz mam dylemat.. R&B czy czekac na to cudo.
Nesmeer

Re: LOAD

Post autor: Nesmeer »

Ja po cichutku obserwuję wątek, jako fan DoTy mocno się zastanawiam, bo cena 100$+wysyłka za grę 2-osobową to trochę sporo.
Mimo pięknych komponentów nie jestem przekonany co do atrakcyjności rozgrywki, dlatego czekam na jakieś recenzje i filmy, po samej instrukcji mimo wszystko skłaniam się ku temu by spasować.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

KS startuje 19 maja o 20:00 CEST. Będzie 24h early bird - darmowa figurka epicka Wart (większa i ze zmienioną pozą w stosunku do zwykłej), której normalna cena na KS wyniesie $10.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: LOAD

Post autor: Jarzynek »

Wydrukowałem grę i rozegrałem 1 partię solo, podzielę się więc moją bogatą wiedzą.

Gra jest asymetryczna, dużo bardziej, niż mogłoby to wynikać ze składu armii. Creepy Chaosu mają dużą przewagę z uwagi na fakt, że poruszają się i atakują jako pierwsze. Chaos z kolei musi uważać, żeby nie wystawić swoich herosów na kontrę.
Mam też obawy o do wykorzystania złota, trzeba je dodawać każdemu herosowi co rundę, a wydaje mi się, że jego wykorzystanie będzie dość ograniczone w późniejszej grze.
Czego nie ma w instrukcji, a o czym dowiedziałem się z PM od Autora to zasada, że creepy z linii gdzie zlikwidowano obiekty przeciwnika idą do następnego celu. Może to dawać dość mocny efekt kuli śnieżnej ( spotęgowany bonusem w złocie ).
Generalnie mam odczucie, że twórcy bardziej przyłożyli się do figurek, a reguły trochę sobie odpuścili. Jest trochę niedomówień na kartach broni i w instrukcji.

Bardzo ciekaw jestem pierwszych recenzji. Kibicuję projektowi, bo to takie LCG, tylko z możliwością przestrzennego ruchu.
Pozdrawiam
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

KS wystartował i po pół godzinie zebrali 23000/30000 dolarów.
Wysyłka do Polski $15. Przewidywany termin dostawy grudzień 2016.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Przypominam, że EB, zawierający epicką figurkę wartą $10, można złapać tylko do godziny 20:00.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

Ktoś wsparł?
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Ja :P
Jeżeli ktoś jest niezdecydowany i czeka na jakiś gameplay/recenzje, to pojawią się w przyszłym tygodniu.
Nesmeer

Re: LOAD

Post autor: Nesmeer »

Szkoda, bo ładne figurki to za mało by na to polecieć, a mechanicznie nic nowego nie widzę w instrukcji :(
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: LOAD

Post autor: karawanken »

Figurki faktycznie super. Gdybym miał wolne 100$ to pewnie bym wsparł. Instrukcja faktycznie niczego odkrywczego nie przedstawia ale nie sądzę aby to była wada.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: LOAD

Post autor: skolo »

wsparlem tez.

ciekawa dyskusja na temat kim są ludzie stojący za LOAD.
na razie nie ma zadnych informacji...

przypuszczenia?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: LOAD

Post autor: BartP »

Poproszę od dobrej duszy instrukcję na bpopow@o2.pl; link ze strony przestał działać
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4720
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: LOAD

Post autor: BartP »

Dobra, nie potrzebuję tej instrukcji. Wycofałem EB, bo po topikach na BGG widzę, że to śmierdzi kupą i zachęcam forumowiczów do wycofania się również. Twórcy nie chcą wyjawić swej tożsamości, choć detektywi internetowi już raczej odkryli, że za kampanią kryją się ludzi od Demigods Rising, która do dzisiaj boryka się z problemami figurkowymi (gra wciąż niedostarczona). Poza tym instrukcja gry zawierała sekcje żywcem przekopiowane z instrukcji Rum & Bones. No jak dla mnie jakaś amatorszczyzna i wszystkie znaki na ziemi i niebie krzyczą, że będą problemy. Lepiej uciekać, póki się da ;]. Nie kojarzę jeszcze kampanii z tak wieloma znakami ostrzegawczymi.

Albo można ryzykować, że będzie ok.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4044
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: LOAD

Post autor: AkitaInu »

Podzielam zdanie BartP, czytałem dokładnie ro samo i chociażby sam fakt ze nie posaja kim sa jest dyskwalifikujacy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

Również mnie to niepokoi, ale zostało jeszcze trochę czasu do końca kampanii, więc może się cała sytuacja wyjaśnie. W przeciwnym razie również rezygnuję z EB.
Zastanawia mnie jednak fakt, że Soda Pop Miniatures i Ninja Division pisali o Load, a Ninja Division będzie wydawać tę grę w USA. Dzisiaj pojawiło się też info o konwencie w Niemczech, na którym będzie można zobaczyć Load oraz o współpracy z jakimś, ponoć znanym, niemieckim wydawcą (Ulisses-spiele).
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2327
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 918 times

Re: LOAD

Post autor: Galatolol »

BartP, dzięki za ostrzeżenie. Nie ma co ryzykować i też się wycofam, najwyżej w przyszłości się spróbuje kupić.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: LOAD

Post autor: kudlacz135 »

Jeżeli to ludzie od Demigodów, to oni też pisali o paru miejscach gdzie będą prezentować swoją grę ;)

EDIT▼: O ile mi wiadomo, to nie. Na dniach ludzie z drugiej kampanii mogą powoli zaczynać myśleć, że mogą się spodziewać, że dostaną kompletną grę w najbliższym czasie. Ale nikt nie widział jeszcze kości, złożonych kart, plansz po wydruku i pudełek. Było widać pudełka z figurkami żywicznymi, ale to były zamknięte kartony, więc nie ma pewności co było w środku ;)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 23:34 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: LOAD

Post autor: Azriel »

kudlacz135 pisze:Jeżeli to ludzie od Demigodów, to oni też pisali o paru miejscach gdzie będą prezentować swoją grę ;)
A zaprezentowali?
ODPOWIEDZ