Snow Tails czy Mush Mush: Snow Tails 2 ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
wazka
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2016, 11:29
Has thanked: 28 times

Snow Tails czy Mush Mush: Snow Tails 2 ?

Post autor: wazka »

Pytanie jak w tytule :) Którą wersję lepiej kupić- Snow Tails czy Mush Mush: Snow Tails 2 ? Niestety nie znalazłam zbyt wielu informacji na ten temat, czy to na tym forum, czy to w internecie...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Snow Tails czy Mush Mush: Snow Tails 2 ?

Post autor: rattkin »

Zdecydowanie Snow Tails. Tylko że tej gry też były dwie edycje conajmniej, jedna stara i paskudna (choć niektórzy lubią), wydana bezpośrednio przez autorów i ich wydawnictwo (Fragor), a druga, wypieszczona, wydana przez Asmodee. Moim zdaniem wersja Asmodee jest najlepsza.

Mush Mush nie ma składanych elementów planszy i znów jest wydawany przez Fragor, a to oznacza znów paskudztwo (które dobrze oddaje to zdjęcie - https://cf.geekdo-images.com/images/pic1815156_lg.jpg - tandetne domki, tandetne drzewka, zgrzebna plansza). Jedyne co, to Mush Mush ma wesołą, sympatyczną okładkę. Wersja Asmodee jest taka trochę bardziej hmm.. ESPN sports-like.

W Mush Mush są budynki, które coś tam niby modyfikują, ale grałem tak kilka razy i nie czułem, żeby one specjalnie się do czegoś przydawały, a tylko często zawadzają na trasie. Zresztą takie budyneczki można sobie samemu zaaplikować, patrząc na instrukcję do Mush Mush i używając jakichś drewnianych odpowiedników (np. rzeczy z mepel.pl/spielematerial.de albo FFG assorted tokens),

Więc w podsumowaniu: bierz wersję Asmodee - Snow Tails, a na nią naklej sobie wydrukowany cover z Mush Mush :)
wazka
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2016, 11:29
Has thanked: 28 times

Re: Snow Tails czy Mush Mush: Snow Tails 2 ?

Post autor: wazka »

Dziękuję :)
ODPOWIEDZ