Battalia: Początek (Alexandar Guerov, Ledha Guerova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

:)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: misioooo »

rattkin pisze::)
Rattkin i mi wisisz 150pln. Przez Ciebie zamówiłem....
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Hm. Swojej mocy powinienem używać jednak rozważnie. W sumie jestem nieco zaskoczony, że ktoś kupił grę po takim zdawkowym "super gra, łał" opisie. Nie macie jakichś konkretnych pytań, o szczegóły, czas, rozgrywkę? Służę pomocą. Nie chciałbym, żeby ktoś się potem poczuł rozczarowany.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze:Hm. Swojej mocy powinienem używać jednak rozważnie. W sumie jestem nieco zaskoczony, że ktoś kupił grę po takim zdawkowym "super gra, łał" opisie. Nie macie jakichś konkretnych pytań, o szczegóły, czas, rozgrywkę? Służę pomocą. Nie chciałbym, żeby ktoś się potem poczuł rozczarowany.
Czasami proste, ale trafne słowa/opinie wystarczą :) Mimo wielu recenzji, to właśnie Twoje posty o tej grze były gwoździem do trumny mojego portfela :)
misioooo pisze:Rattkin i mi wisisz 150pln. Przez Ciebie zamówiłem....
Dobra cena, gdzie za tyle można kupić ?:)

PS czas umieścić podpis w stopce "Battalia - za moją namową kupujesz na własne ryzyko" ;)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Ktoś sprzedawał za tyle na forum, widziałem też oferty za 160 i 170. W sklepach online czasem da się za okolice 170 kupić.

Ja poruszyłem niebo i ziemię, żeby do tej gry jeszcze pozyskać dodatkowe komponenty KS exclusive - czekam właśnie aż przyjdą (z Australii :) ) - najbardziej ciekaw jestem specyficznych asymetrycznych zdolności bohaterów - gra się o nie prosi. Ale i bez tego jestem urzeczony. Zdecydowanie wchodzi do top 10.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze:Ktoś sprzedawał za tyle na forum, widziałem też oferty za 160 i 170. W sklepach online czasem da się za okolice 170 kupić.
Ja poruszyłem niebo i ziemię, żeby do tej gry jeszcze pozyskać dodatkowe komponenty KS exclusive - czekam właśnie aż przyjdą (z Australii :) )
Ja zakupiłem w promocji wiosennej w planszostrefie :)

Możesz powiedzieć więcej o tych KS exclusive ? Ile Ciebie to kosztowało, jak bardzo jest to warte (stosunek jakość/cena ?). ? Z Australii :shock: ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

rattkin pisze:najbardziej ciekaw jestem specyficznych asymetrycznych zdolności bohaterów - gra się o nie prosi
A to nie jest tak, że autorzy przygotowali te KS-owe zdolności trochę na "odwal się" i planują przemodelować je w dodatku? Gdzieś takie coś mi się obiło o uszy/oczy, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

KS Exclusive to komponenty czysto wizualne - kości i figurka:

- piękna duża złota kość Wyroczni
- 4 mniejsze kolorowe kostki, po jednej dla frakcji - właściwie na obecny moment zupełnie zbędne, ale kupiłem je dla wyglądu. I czuję zresztą, że jeszcze się przydadzą (dodatek)
- Figurka Unbound Buff - dla dodatkowego scenariusza z jeszcze większą interakcją między graczami (w wersji G3 ślad po tym to tylko jedna karta) - jest to taki wolny strzelec, który chodzi po planszy (rękami graczy) i można go napuszczać na innych, zatrudniać, wykupiać się, albo walczyć z nim. Rozmontowuje trochę strategię gry dla tych, co sobie w kąciku optymalizują bez patrzenia na pozostałych graczy - Buff do nich wjedzie i zrobi z nimi porzadek :). Przy czym zasady do tego scenariusza są dostępne dla wszystkich za darmo (battalia.eu), więc figurka to tylko bajer - można ją zastąpić czymkolwiek/inną figurką.

Oraz, moim zdaniem najważniejsze - planszetki z umiejętnościami poszczególnych bohaterów i żetony do zaznaczania tych umiejętności. Każdy bohater ma po trzy umiejętności (wersja męska i żeńska - różne!), które można aktywować dodatkowo w trakcie gry. Dzięki nim, znajduje się dalsze zastosowanie dla Supplies, które w drugiej części gry już są raczej zbędne (chyba że gra się z mini-dodatkie Unbound, dostępnym w pudle od G3 także), a umiejętności bohaterów sprawiają, że ich zawieszanie w limbo może nie być wcale takie korzystne potem.

Nie mogę się wypowiadać nt wartości stosunek/cena, ponieważ nie są to rzeczy, które można normalnie zakupić, a same w sobie były stretch goalami/dodatkami w KS. Po pierwsze jeszcze nie przyszły i z nimi nie grałem, więc nie mogę dać żadnej opinii - choć patrząc na treści tych planszetek, mam wrażenie, że to będzie świetna sprawa. Koszt to też sprawa fikcyjna, ponieważ skoro nie można kupić, to koszt jest już tylko funkcją, ile ktoś chce za coś zapłacić. Ogólnie, posiadacze wersji KS raczej niechętnie się tego pozbywają, a jeśli już to całe komplety (za ciężkie pieniądze w okolicach $100 + pewnie $40 za wysyłkę). Ja żebrałem trzy dni od jednego człowieka z BGG, aż w końcu dał się uprosić. Mogę powiedzieć, że stosunek jakość/cena w tym przypadku da się wyrazić jedynie stwierdzeniem "nie wszystko co się opłaca, warto, nie wszystko co warto, się opłaca" :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Yavi pisze: A to nie jest tak, że autorzy przygotowali te KS-owe zdolności trochę na "odwal się" i planują przemodelować je w dodatku? Gdzieś takie coś mi się obiło o uszy/oczy, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Tak jest i zresztą cytujesz chyba moją własną opinię :) takie mam wrażenie po przeczytaniu wszystkiego co pisali designerzy i jak do tego podeszli - że to trochę na wariata zrobili. Rzeczywiście planują dodatek (dwie nowe frakcje!) i rzeczywiście tam też chcą włożyć hero abilities, które wg słów designera "mają być nowe i poprawione, a te w KS były takim prezentem dla wspierających". Choć zarzekali się, że nawet ten prezent solidnie testowali wcześniej...

Dlatego jak ktoś nie jest tak szalony jak ja, to pewnie lepiej żeby poczekał. Pytanie tylko - ile. Pewnie z rok conajmniej. Ja kupiłem, mając świadomość ryzyka - w pewnym sensie będę testerem :). Ale miałem okazję zobaczyć te zdolności i zasady ich wykorzystania i jestem dobrej myśli.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

rattkin pisze: Pytanie tylko - ile. Pewnie z rok conajmniej. Ja kupiłem, mając świadomość ryzyka - w pewnym sensie będę testerem :)
Z FB fanpage'a:
Damien: Do you have an idea of when the next KS will begin?
Battalia: Initially we wanted to launch in May, but for now I don't want to promise anything Damien. We will start when we feel ready, not earlier...we claim to deliver only perfect stuff, so we will not rush until we feel very good prepared.
Być może dodatek zobaczymy wcześniej niż za rok, wszystko zależy od tego, kiedy wystartuje kampania i jaki będzie czas produkcji :)

Wcześniej źle sprecyzowałem pytanie. Chodziło mi raczej o to, czy ta zawartość jest tak dobra, że warta jest X ceny :)

Podsumowując KS exclusive:
- Postać Unbound Buff, zasady dostępne w necie, brak figurki. Oczywiście, że można ją inną zastąpić, ale rycerz na ogromnym pancerniku chyba jest niezastąpiony :). Dodatkowe info z forum:
The miniature of Unbound Buff was only KS Promo, it means non-exclusive, so we can sell it, but for now we do not have organised distribution for the complementary materials and I cannot offer you a solution in France. For now… but I’m working on it!
I dalej:
I thought about your case and can tell you one possible solution – you will be able to pledge/ “buy” for the Hero Sheets and the Unbound miniature on the next KS campaign about the first big expansion. They will be available as add-on on the complementary campaign, probably in May….
Trzymajmy kciuki za to rozwiązanie :)
Źródło: http://battalia.eu/question/heros-power ... ound-buff/

- 4 mniejsze kolorowe kostki. Przeżyję bez nich, mimo tego, że są ładne to na szczęście znajdują się na nich tylko cyfry.
- piękna duża złota kość Wyroczni - tak jak wyżej, przeżyje :)
- "planszetki z umiejętnościami poszczególnych bohaterów". Chodzi o te , tak ? Rozumiem, że na próżno szukać ich w wersji "print&play" ?

EDIT: link poprawiony
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2016, 13:52 przez vcrproszek, łącznie zmieniany 1 raz.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

vcrproszek pisze: Być może dodatek zobaczymy wcześniej niż za rok, wszystko zależy od tego, kiedy wystartuje kampania i jaki będzie czas produkcji :)
Czas produkcji takich rzeczy często sięga roku lub nawet więcej. Tutaj akurat oni są jednocześnie wydawnictwem, więc mają szansę ogarnąć to szybciej. Kampania wystartowała w czerwcu 2015, a chyba jakoś dopiero na początku 2016 pudełka zaczeły docierać do właścicieli, a niektóre zasady dopisali dopiero wręcz na dniach. Więc okolo pół roku - to dobry wynik. Tylko że ja nie mam tyle czasu :)
vcrproszek pisze: Wcześniej źle sprecyzowałem pytanie. Chodziło mi raczej o to, czy ta zawartość jest tak dobra, że warta jest X ceny :)
W mojej ocenie: tak, ale ta ocena jest raczej niewiele warta, zważywszy, że jeszcze z tym nie grałem.
vcrproszek pisze: - "planszetki z umiejętnościami poszczególnych bohaterów". Chodzi o te, tak ? Rozumiem, że na próżno szukać ich w wersji "print&play" ?
Podlinkowales do dlugiego paska z wszystkimi stretch goalami. Ale tak, one tam są, w środku mniej więcej. Nie wiem nic o wersji PnP. Do ściągnięcia darmowego są zasady do tych planszetek i wyjaśnienia dalsze umiejętności. Samych planszetek i żetonów nie ma.

No i tak, to standardowa praktyka, że popularne SG/dodatki z poprzedniej kampanii lądują znów w kolejnej. Tak więc prędzej czy później pewnie będzie to można dostać. Z drugiej strony, w sumie nie wiem, jak oni są zadowoleni z tych kampanii i ile to dało. Pierwszą uwalili (a były chyba nawet wcześnie poza KS jeszcze jakieś), na drugiej zebrali około $100k - czy to dużo, jak na taki przerośnięty zespół, wątpię. Pytanie ile zyskali z deali z lokalnymi dystrybutorami. Zmierzam do tego, że wcale nie jest powiedziane, że im ta kampania dodatku w ogóle wypali, choć oczywiście z całego serca bym sobie tego życzył. Ale Battalia to jednak gra niszowa. Za trudna, za długa i za subtelna dla segmentu pop.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: mauserem »

rattkin pisze:Hm. Swojej mocy powinienem używać jednak rozważnie. W sumie jestem nieco zaskoczony, że ktoś kupił grę po takim zdawkowym "super gra, łał" opisie. Nie macie jakichś konkretnych pytań, o szczegóły, czas, rozgrywkę? Służę pomocą. Nie chciałbym, żeby ktoś się potem poczuł rozczarowany.
Z tymi mocami to bardzo prosty mechanizm jest: tu nie chodzi tylko o zdawkowe "łał" zachwytu w tym wątku, a o całokształt Twojej obecności na tym forum - Twoje opinie można poznać szerzej również w innych wątkach. Znajomość niuansów, preferencji, poglądów jakie przebijają się w tym co piszesz po prostu pozwala łatwiej zaakceptować Twoje zdanie - tak, że czasami zwykłe "łał" wystarcza. I jest pewniejsze i niejednokrotnie uczciwsze od jakiejś sztucznej skali ocen - typowej pułapki w którą wpadają "zawodowi" (sic!) recenzenci.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

mauserem pisze:
rattkin pisze:Hm. Swojej mocy powinienem używać jednak rozważnie. W sumie jestem nieco zaskoczony, że ktoś kupił grę po takim zdawkowym "super gra, łał" opisie. Nie macie jakichś konkretnych pytań, o szczegóły, czas, rozgrywkę? Służę pomocą. Nie chciałbym, żeby ktoś się potem poczuł rozczarowany.
Z tymi mocami to bardzo prosty mechanizm jest: tu nie chodzi tylko o zdawkowe "łał" zachwytu w tym wątku, a o całokształt Twojej obecności na tym forum - Twoje opinie można poznać szerzej również w innych wątkach. Znajomość niuansów, preferencji, poglądów jakie przebijają się w tym co piszesz po prostu pozwala łatwiej zaakceptować Twoje zdanie - tak, że czasami zwykłe "łał" wystarcza. I jest pewniejsze i niejednokrotnie uczciwsze od jakiejś sztucznej skali ocen - typowej pułapki w którą wpadają "zawodowi" (sic!) recenzenci.
Miło mi i cieszę się (że z moich opinii da się zbudować spójny obraz, który może być przydatny). Mam nadzieję, że Battalia spodoba się Wam tak jak mnie. Natomiast jeśli ktoś chciałby dokładniej wiedzieć, dlaczego akurat mi się tak podoba, to mogę postarać się spreparować trochę tekstu.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: misioooo »

rattkin pisze:Miło mi i cieszę się (że z moich opinii da się zbudować spójny obraz, który może być przydatny). Mam nadzieję, że Battalia spodoba się Wam tak jak mnie. Natomiast jeśli ktoś chciałby dokładniej wiedzieć, dlaczego akurat mi się tak podoba, to mogę postarać się spreparować trochę tekstu.
Jasne - preparuj :) Ja często czytuje teksty dotyczące gier, które mam... I potem na podstawie takiego zestawienia (moje odczucia + kogoś innego) wiem, czy sugerować się danym osobnikiem w przyszłości :twisted:

I niezłą listę pytań zapodałeś na forum bgg :) Choć przy tak "epickiej" grze nie wydaje mi się, że to jakieś mega drastyczne błędy w instrukcji - raczej niedopowiedzenia, które wprawny i ograny człek sam sobie dopowie zgodnie z zamysłem autora...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

misioooo pisze: I niezłą listę pytań zapodałeś na forum bgg :) Choć przy tak "epickiej" grze nie wydaje mi się, że to jakieś mega drastyczne błędy w instrukcji - raczej niedopowiedzenia, które wprawny i ograny człek sam sobie dopowie zgodnie z zamysłem autora...
Na większość, jeśli nie wszystkie, dostałem już odpowiedzi. Dużą część to upewnienia. Większość to stosunkowo niewielkie rzeczy. Podręcznik jest napisany nieźle (przy czym nie czytałem polskiego, więc nie wiem jak tam jest, bo słyszałem głosy, że miejscami średnio), ale jednak jest tłumaczony (z bułgarskiego bodaj?) i to miejscami widać. No i popełniony jest "błąd początkującego", czyli atakowanie czytającego ścianą drobnego tekstu - chociaż tu podejrzewam, że to nie tyle błąd, co świadoma decyzja w kontekście kosztów drukarskich - gdyby zmienili layout, wyszło by im tych stron dużo więcej. Ale jednak byłoby dużo czytelniej i znacznie mniej przytłaczająco. Rozmiar instrukcji i pierwsze opinie nastawiły mnie na super złożoną grę z mnogością zawiłych zasad. Nic bardziej mylnego.

W dodatku trochę niekonsekwentnie jest prowadzone nazewnictwo i kontekst. Wychowany na grach FFG, gdybym robił proofreading, to bym tego nie puścił :). Nie jest to jednak nic to mogłoby zepsuć zabawę. Widać też, że designerzy/wydawca bardzo są emocjonalnie zaangażowani w ten produkt (czasem za bardzo, przez co na forach trochę toksycznie reagują) i bardzo im zależy na wypuszczeniu produktu premium zarówno pod względem wyglądu jak i rozgrywki, który potem będą mogli rozwijać (a miejsce na rozwój jest, zdecydowanie) - widać to chociażby w tym co pojawia się na battalia.eu. To dobrze wróży, o ile miłość własna ich nie zje po drodze :) Zobaczymy co pokażą w dodatku.

Gdybym ja miał coś zmieniać, to odwróciłbym zasady związane z wyrocznią, ze względów czysto UXowych - gdy łopatki wskazują dwa te same artefakty, jego działanie podwajane, gdy artefakt podświetlany - można wybrać kolor. Wydaje mi się to dużo bardziej intuicyjne i nie wiem co kierowało projektantem tutaj. Zresztą, ktoś zasugerował, że można właśnie takie zasady przyjąć - kolejność niby jest inna, ale potencjalnie nie powinno to wiele zmieniać. Następnym razem planuję to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Battalia

Post autor: Kasper »

Może napiszesz o co pytałeś i jakie odpowiedzi uzyskałeś? Pomogłoby to pewnie nowym graczom, a Ci którzy grali już w Battalię upewniliby się czy wszystko było ok.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Wszystko jest na BGG w jednym z najnowszych wątków.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Battalia

Post autor: misioooo »

Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Battalia

Post autor: fahrad »

mauserem pisze:Znajomość niuansów, preferencji, poglądów jakie przebijają się w tym co piszesz po prostu pozwala łatwiej zaakceptować Twoje zdanie - tak, że czasami zwykłe "łał" wystarcza.
W 100% zgadzam się ze zdaniem mauserem, co do oceny opinii rattkina i dlatego gra już zamówiona (czekam na nią z niecierpliwością) :D . Jeśli ktoś jeszcze byłby chętny to w tym momencie można ją jeszcze nabyć za dobrą cenę (przynajmniej ja tak sądzę) w sklepie 3kropki.pl. Link http://www.3kropki.pl/p/g3-battalia-poczatek.html
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Battalia

Post autor: vcrproszek »

Na stronie fanpage Battali, pojawiło się pierwsze zdjęcie okładki dodatku :) W komentarzach można było doczytać, że prawdopodobnie wystartują z dodatkiem na KS w wrześniu/październiku. Trochę spora obsuwa w stosunku do maja :)
Spoiler:
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Battalia

Post autor: rattkin »

Bo chcą zrobić "naprawdę dużą kampanię", cokolwiek to znaczy :).
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Battalia

Post autor: CrossSleet »

Czy gra jest w naszej rodzimej edycji lub jest taka planowana?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Battalia

Post autor: crsunik »

Jest, G3 wydało

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Battalia

Post autor: Yavi »

CrossSleet pisze:Czy gra jest w naszej rodzimej edycji lub jest taka planowana?
Po naszemu jest to Battalia. Początek :).
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Battalia

Post autor: CrossSleet »

Oglądałem trochę recenzji i wygląda świetnie. Podobno tylko powoli się rozkręca - najpierw deckbuilding, a dopiero potem rozgrywka właściwa.

Jak na 2 graczy w ogóle? jest sens? Właśnie mam jakieś fundusze na planszówki i mam dylemat spory ;)
ODPOWIEDZ