Różne wersje pandemii

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aanarchia
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Różne wersje pandemii

Post autor: Aanarchia »

Hej :) Planuję kupno gry Pandemia - z powodu losowości na samym starcie odpada Pandemia: lekarstwo.
Problem pojawia się, przy wyborze wersji pomiędzy Pandemic Legacy a Pandemic... Różnią się dość znacznie ceną, natomiast nie mogę znaleźć porównania tych gier - czy znacznie różnią się rozgrywką (o ile się różnią...)
Czy warto wydać więcej kasy na Legacy? Jakie są różnice?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: mat_eyo »

Legacy to zestaw unikalnych komponentów i zasad, które pozwalają Ci rozegrać kampanię składającą się z 12 gier. Każda rozegrana partia zmienia Twoją grę. Dosłownie, bo w zależności od wyniku i okoliczności musisz np. podrzeć jakaś kartę, nakleić naklejkę na inną itd. Kampania jest jednorazowa, tzn. po rozegraniu tych 12 gier dodatkowe komponenty idą do kosza i zostaje Ci zwykła Pandemia, w którą możesz grać na normalnych zasadach.
Różnica w cenie to koszt kampanii i dodatkowych komponentów do niej. Zastanów się, czy taki tryb jest dla Ciebie wart określonej kwoty. Ja Pandemię miałem, chciałem ostatnio mieć znowu i gdybym się decydował to na pewno na wersję Legacy.
Od razu uprzedzając pytanie - Czerwona i Niebieska wersja Legacy różnią się tylko i wyłącznie okładką,
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: TV3 »

Pandemia... to Pandemia (bardzo dobra gra moim zdaniem).
Pandemia Legacy zaś...
Jest to gra z definicji jednorazowa. Grasz określoną ilość partii (od 12 do 24 - w zależności jak ci pójdzie). Po rozegraniu całości teoretycznie grę możesz wyrzucić / schować do piwnicy. Grając poszczególne partie podejmujesz działania, które (jak i efekty) będą widoczne w kolejnych partiach. Następuje pewien ciąg wydarzeń. W następujących po sobie partiach dochodzą pewne elementy, gra się rozbudowuje, przygoda trwa i się rozwija.
To taka Pandemia na sterydach. Fakt, że jednorazowość gry może zniechęcić do wydania stówy z niemałym hakiem. Gra się jednak kapitalnie - piszę to jako fan regularnej Pandemii. Ale wiele osób wypowiadających się tutaj również jest pełnych zachwytu mimo, że normalna Pandemia nie przemówiła do nich.

Trudno tu coś zasugerować. Z jednej strony Legacy - bo jak pisałem, nawet niegrający w Pandemię ją lubią (w dużej części). Jest tu (z racji pojawiających się nowych opcji w trakcie gry) więcej ... wszystkiego ;). Zdecydowanie na "+" są emocje związane z niewiadomym - bo nie wiadomo, co kolejne rozgrywki nam przyniosą.

Z drugiej zaś strony regularna wersja - pograsz wiele razy, jeśli finanse istotne - tańsza jest o ile się nie mylę.

Reasumując: (jeszcze) większe emocje i rozbudowanie, ale jednorazowość Legacy, czy po prostu duże emocje (choć to ocena subiektywna), ale wielorazowość normalnej wersji.



_____


edit:
w sumie jak mateyo napisał - w zasadzie można grać dalej w Legacy jak w normalną Pandemię. Trzeba jednak mieć na uwadze zmieniony zestaw postaci względem zwykłej, trzeba poodklejać naklejki z planszy (co nie powinno być problemem), naklejki na kartach miast i takie tam...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: rastula »

zwykła Pandemia na początek, potem dodatki

jeśli zostaniecie fanami , to można się bawić w Legacy...bo jak nie to takiego otwartego Legacy nawet sprzedać nie będzie można...


ideal legacy jest ciekawa - ale dla stałej grupy, która będzie miała ochotę regularnie rozgrywać grę w tym samym składzie
Aanarchia
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015, 20:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Aanarchia »

Wielkie dzięki za każdą odpowiedź! Bardzo pomogliście w podjęciu decyzji :)
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Adar »

Dodatkowo z tego co wiem plansza Pandemii ciut różni się od planszy Pandemic Legacy (w tej drugiej jest więcej połączeń pomiędzy miastami), co czyni PL podobno trochę łatwiejszą jeśli na jej podstawie grasz w zwykłą Pandemię.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Curiosity »

Podobno po skończeniu kampanii w Pandemic Legacy, da się tym co zostało normalnie zagrać w zwykłą Pandemię (o ile nie zostały zniszczone żadne karty z talii podstawowej).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: misioooo »

Curiosity pisze:Podobno po skończeniu kampanii w Pandemic Legacy, da się tym co zostało normalnie zagrać w zwykłą Pandemię (o ile nie zostały zniszczone żadne karty z talii podstawowej).
Nie podobno, a na pewno. Tak samo zanim zacznie się zabawę w "Legacy" można komponentami z tego pudła grać w zwykłą Pandemię... Tylko...
W Legacy są całkiem inne połączenia między miastami i jest ich znacznie więcej co zmienia dosyć mocno rozgrywkę (ułatwia?).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: TV3 »

Nooo.... nie tak znacznie więcej chyba... Santiago - owszem, dla przykładu. Ale też gdzieś w czarnej na Bliskim Wschodzie odjęli coś tam...
O ile pamiętam - kilka zaledwie zmian w kreskach na planszy.

Czy ułatwia to dobre pytanie - bo czy lepiej mieć wspomniane Santiago odcięte, z racji.... ewentualnego wiadomego ;), czy wręcz przeciwnie, aby łatwiej dojeżdżać/wyjeżdżać. Pewnie o balans między kolorami chodzi.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: misioooo »

No może nie aż tak więcej...

Extra połączenia w Legacy:
Santiago - Buenos Aires
Buenos Aires - Johannesburg
Los Angeles - Lima

Wywalone połączenia w Legacy w stosunku do "oryginału":
Bangkok - Chennai
Bagdad - Karachi

W Pandemii mamy na starcie 7 postaci do wyboru i 5 pionków. W Legacy jest 5 postaci i 4 pionki.
Legacy ma 3 karty wydarzeń więcej i jedną kartę epidemii mniej od "oryginału".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

....jednoznacznej odpowiedzi nie widze. Postawie wiec jeszcze raz pytanie czy planszaa w PL do gry w podstawowa wersje jest latwiejsza? jesli tak to nie ma zasadnosci kupowania PL. Co innego gdyby byla tak samo trudna wtedy PL to oryginal + kampania a tak PL to latwiejszy oryginal + kampania czyli
Plansza taka sama w PL daje 100% oryginalu +50% legacy czyli 150% pandemi
plansza w PL inna niz w oryginale czytaj latwiejsza daje 80% oryginalu + 50% legacy czyli 130% pandemii


musi ktos jasno wyrazic sie co do zmian na planszy. najlepiej ktos kto uzytkuje w taki sposob PL
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: romeck »

htomek pisze:....jednoznacznej odpowiedzi nie widze. Postawie wiec jeszcze raz pytanie czy planszaa w PL do gry w podstawowa wersje jest latwiejsza? jesli tak to nie ma zasadnosci kupowania PL. Co innego gdyby byla tak samo trudna wtedy PL to oryginal + kampania a tak PL to latwiejszy oryginal + kampania czyli
Plansza taka sama w PL daje 100% oryginalu +50% legacy czyli 150% pandemi
plansza w PL inna niz w oryginale czytaj latwiejsza daje 80% oryginalu + 50% legacy czyli 130% pandemii


musi ktos jasno wyrazic sie co do zmian na planszy. najlepiej ktos kto uzytkuje w taki sposob PL
To jest jakiś szyfr?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: antymon »

W żołnierskich słowach: jeśli nastawiasz się na regrywalność, nie chcesz jednostrzałówki (Legacy to taki rpg na planszy- raz zagrany scenariusz nie jest tak samo interesujący), jeśli nie masz stałej optymalnej ekipy do gry (bo tam siadasz i przez kilka tygodni ciągniesz serial), małe fundusze- normalna Pandemia.

Sama badałam temat- niby się później da grać, ale nie jak w wersji Pandemii. Tu nie masz czegoś takiego, że na oryginał nałożony jest scenariusz, a więc Legacy jest dodatkiem, wręcz odwrotnie- Legacy to osobny byt, z możliwością pobawienia się, jak w grach komputerowych z otwartym świecie.
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

Enigma kaze rozszyforwac to tak:

Czy PL jst latwiejsza podczas gry w podstawowa wersje? jesli tak to troche szkoda i w tym wypadku lepiej wziac pandemie zwykla ale jesli PL jest rownie trudna w podstawi i daje dodatkowo kampanie to bez watpienia lepiej wziac PL. Bo jak plynnie nauczymy sie poruszac i grac to trudno oprzec sie pokusie zagrania w kampanie. Dobrze rozumiem? Moze ktros wrzucic plansze PL np z czwrwca, wrzesnia zeby zobaczyc jak "zniszczona" jest gra przez kampanie?
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

antymon pisze:W żołnierskich słowach: jeśli nastawiasz się na regrywalność, nie chcesz jednostrzałówki (Legacy to taki rpg na planszy- raz zagrany scenariusz nie jest tak samo interesujący), jeśli nie masz stałej optymalnej ekipy do gry (bo tam siadasz i przez kilka tygodni ciągniesz serial), małe fundusze- normalna Pandemia.

Sama badałam temat- niby się później da grać, ale nie jak w wersji Pandemii. Tu nie masz czegoś takiego, że na oryginał nałożony jest scenariusz, a więc Legacy jest dodatkiem, wręcz odwrotnie- Legacy to osobny byt, z możliwością pobawienia się, jak w grach komputerowych z otwartym świecie.

i jaka wersje wybralas? Chdiz mi o to ze narazie pewnie swe dwoje bedizemy grac potem w szerszym gronie ale przyjdzie taki czas, ze usiadziemy z zona i zagramy kampanie i dla tego faktu nie che rezygnowac z PL ale jesli grwalnosc w oryginalna wersje jest mniejsza i mnije przyjemna niz w zwyklej wersji to zastanawiam sie czy nie lepiej kupic zwykla - pomozesz jakos ??
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Adar »

htomek pisze:
antymon pisze:W żołnierskich słowach: jeśli nastawiasz się na regrywalność, nie chcesz jednostrzałówki (Legacy to taki rpg na planszy- raz zagrany scenariusz nie jest tak samo interesujący), jeśli nie masz stałej optymalnej ekipy do gry (bo tam siadasz i przez kilka tygodni ciągniesz serial), małe fundusze- normalna Pandemia.

Sama badałam temat- niby się później da grać, ale nie jak w wersji Pandemii. Tu nie masz czegoś takiego, że na oryginał nałożony jest scenariusz, a więc Legacy jest dodatkiem, wręcz odwrotnie- Legacy to osobny byt, z możliwością pobawienia się, jak w grach komputerowych z otwartym świecie.

i jaka wersje wybralas? Chdiz mi o to ze narazie pewnie swe dwoje bedizemy grac potem w szerszym gronie ale przyjdzie taki czas, ze usiadziemy z zona i zagramy kampanie i dla tego faktu nie che rezygnowac z PL ale jesli grwalnosc w oryginalna wersje jest mniejsza i mnije przyjemna niz w zwyklej wersji to zastanawiam sie czy nie lepiej kupic zwykla - pomozesz jakos ??
Dla mnie PL to osobny byt. Z kilku powodów, które już kiedyś wymieniłem. Przede wszystkim trochę zmienione połączenia między miastami - to raz. Dwa to inna ilość kart zdarzeń niż w podstawowej wersji. Trzy to brak 6 karty epidemii, czyli na najwyższym poziomie trudności nie pograsz. Cztery to drobny spoiler, nie zdradzający w sumie fabuły, ale żeby było że nie ostrzegałem
Spoiler:
Na tej podstawie mogę stwierdzić że:

- jeśli interesuje cię Pandemia jako zwykła planszówka, której zasady się nie zmieniają, gdzie zmienia się ekipa graczy, a do tego planujesz dokupić dodatki - zainwestuj w zwykłą Pandemię.
- jeśli chcesz przeżyć jednorazową, ale emocjonującą przygodę ze stałą ekipą i nie planujesz inwestować w dodatki - bierz Legacy. Ta gra zmienia się z gry na grę i tak naprawdę tylko pierwsze 3-4 rozgrywki to zwykła Pandemia, potem gra się zmienia diametralnie. Nie mechanicznie (choć tu też), ale głównie fabularnie.

Mam zarówno zwykłą Pandemię (z dodatkiem "Na krawędzi') oraz Legacy. I nie żałuję. Dodatkowo w Pandemii Legacy grając w 4 osoby można się złożyć, co wyjdzie po ok 40 pln na osobę. A to nie jest dużo.
Pandemię można też kupić w okolicach 100 pln, co też nie jest zawrotną kwotę. Niby można teoretycznie grać w Legacy jak w zwykłą Pandemię, ale nie wiem, czy jest sens się męczyć.
Uff... :)
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

"Niby można teoretycznie grać w Legacy jak w zwykłą Pandemię, ale nie wiem, czy jest sens się męczyć.
Uff... :)"

i tu zawiera sie to o co pytalem, gral bede w 70 % z zona we dwie ososby czasme moze we 3 iel rozgrywek - nie wiem? LEgacy daje kampanie na min 12 max 24 gry - na pewno super sprawa, tylko ikt mi nie odpowiedzial, czy moge spokojnie zlozycc gre i potem szybko ja rozlozyc by grac kolejne miesiace?

Z towjej wypowiediz wynika, ze by "zabierac" gre ze soba w nowe towarzystwa lepiej miec Pandemie podstawowa i zachecac do gry. W domowym zaciszu mozna grac kampanie.... odebralem juz paczke z podsatwowa Pandemia - odsylac? Chyba nie, pogram w podstawke i zobacze czy bedzie chec na dodatki czy na Legacy zeby zagrac kampanie. Bo jak piszesz granie w podstawe w Legacy to meczarnia :)

Zakladajac, z elubie dzielic sie z nowymi osobami grami to lepiej Pandemia zwykla no i poziom trudniejszy niz grajac w podsatwowa wersje z LEgacy

Ile trwa jedna rozgrywk aw kampanii?
Probowaliscie xerowac kartyi grac w legacy xerowkami ?


Podbijcie z opiniami bo kurde boje sie ze LEgacy nie bede mogl zabierac do znajomych rodziny itp...a czesto tak robie :)
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Adar »

htomek pisze:"Niby można teoretycznie grać w Legacy jak w zwykłą Pandemię, ale nie wiem, czy jest sens się męczyć.
Uff... :)"

i tu zawiera sie to o co pytalem, gral bede w 70 % z zona we dwie ososby czasme moze we 3 iel rozgrywek - nie wiem? LEgacy daje kampanie na min 12 max 24 gry - na pewno super sprawa, tylko ikt mi nie odpowiedzial, czy moge spokojnie zlozycc gre i potem szybko ja rozlozyc by grac kolejne miesiace?

Z towjej wypowiediz wynika, ze by "zabierac" gre ze soba w nowe towarzystwa lepiej miec Pandemie podstawowa i zachecac do gry. W domowym zaciszu mozna grac kampanie.... odebralem juz paczke z podsatwowa Pandemia - odsylac? Chyba nie, pogram w podstawke i zobacze czy bedzie chec na dodatki czy na Legacy zeby zagrac kampanie. Bo jak piszesz granie w podstawe w Legacy to meczarnia :)

Zakladajac, z elubie dzielic sie z nowymi osobami grami to lepiej Pandemia zwykla no i poziom trudniejszy niz grajac w podsatwowa wersje z LEgacy

Ile trwa jedna rozgrywk aw kampanii?
Probowaliscie xerowac kartyi grac w legacy xerowkami ?


Podbijcie z opiniami bo kurde boje sie ze LEgacy nie bede mogl zabierac do znajomych rodziny itp...a czesto tak robie :)
Nadinterpretujesz.
Granie w Legacy (nie w podstawową Pandemię za pomocą Legacy) jest jak oglądanie serialu. Możesz wziąć 6 odcinek i oglądnąć z inną ekipą, tyle że będziesz musiał tłumaczyć fabułę, dlaczego plansza wygląda tak, a nie inaczej , co się stało w tym czasie i tak dalej. Dlatego lepiej jest zagrać Legacy stałą ekipą - ze względu na zmieniającą się fabułę i zasady w trakcie rozgrywki, nie dlatego że się nie da. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś grający od środka (od lipca np.) nie będzie miał tych samych emocji co ty, grając od początku i widząc, jak się gra zmienia. Poza tym setup jest zawsze taki sam - generalnie jak w pandemii zwykłej. Za każdym razem właściwie robisz na początku to samo (w 80%, czasem dojdzie coś nowego w zależności od usprawnienia itp), ale nie jest to gra stacjonarna. Po każdej rozgrywce składasz do pudełka i rozkładasz od nowa.

Można również grać w zwykłą Pandemię za pomocą komponentów z Legacy - niefortunnie użyłem tu zwrotu "męczyć się". Musisz jednak być świadom różnić, które podałem (inne połączenia, inne postacie, inne zdarzenia, nie będziesz mógł grać na najtrudniejszym poziomie itp). Poza tym w trakcie rozgrywki w Legacy na planszy pojawiają się naklejki. Po zakończonej kampanii możesz je oczywiście usunąć, w miarę łatwo odchodzą. Jak kupisz dodatek, to będzie on mechanicznie kompatybilny z komponentami Legacy i będzie można grać. Ja jednak ze względu na te właśnie różnice wolę mieć Legacy do Legacy i zwykłą Pandemię do zwykłej rozgrywki w Pandemię.

Jeśli zależy ci na jednorazowym doświadczeniu, gdzie ekipa będzie miała w miarę stały skład, a gra za każdym razem będzie inna - weź Legacy. Możesz potem grać w Pandemię zwykłą (z uwzględnieniem wszystkich różnic). Ewentualnie dokupisz sobie Pandemię.

Jeśli za każdym razem masz inną ekipę, interesuje cię powtarzalność rozgrywki i możliwość swobodnego wprowadzania nowych graczy - weź zwykłą. Jak ją ograsz to kupisz Legacy.

Nie wiem jak prościej to wyjaśnić. Decyzję i tak musisz podjąć sam. Nikt ci tu nie wskaże wprost "zostaw Pandemię' albo "odeślij i weź Legacy".
Ja osobiście Legacy traktuję jako osobną grę, bazującą na mechanice Pandemii, ale dające inne doświadczenia z rozgrywki. Jak ją skończę to może wyrzucę, może zostawię sobie jako części zamienne, a może komuś oddam.

Grasz na przestrzeni roku. Rozgrywki podzielone są na miesiące - w każdym miesiącu masz maksymalnie dwie rozgrywki. Czyli kampania trwa minimum 12 (jeśli za każdym razem będziesz wygrywać) i maksimum 24 (jeśli za każdym razem będziesz przegrywać) rozgrywkek. Jeśli przyjąć że jedna rozgrywka trwa 60 - 90 minut to łatwo obliczyć.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: antymon »

i jaka wersje wybralas? Chdiz mi o to ze narazie pewnie swe dwoje bedizemy grac potem w szerszym gronie ale przyjdzie taki czas, ze usiadziemy z zona i zagramy kampanie i dla tego faktu nie che rezygnowac z PL ale jesli grwalnosc w oryginalna wersje jest mniejsza i mnije przyjemna niz w zwyklej wersji to zastanawiam sie czy nie lepiej kupic zwykla - pomozesz jakos ??
Pandemię - bo nie mam stałej ekipy do planszówek, pomimo, że idea PL jest świetna dla kogoś kto bawił się w stołowe rpg. Legacy jest bez sensu jak najpierw chcesz grać 1v1, a później z kimś dodatkowym. Do zakupu nie doszło, bo poszliśmy w inną ligę koopów.

Btw, może moja skłądnia arcymistrzowska nie jest - ale używaj może jakiś znaków, bo okropnie czyta się Twoje posty.
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

...kupilem podstawowa Pandemie....jestem zadowolny ale, na pewno kupie Legacy :)
Narazie ogrywam sie i poznaje mechanike we 2 osoby i tak przychodzi dosc latwo zwyciestwo. Chce zabierac gre w grona nowych znajomych stad wybor na podstawowa wersje :) ale w wyobrazni grywam juz w Legacy :)

Dziekuje za rady a za interpunkcje itp przepraszam obiecuje poprawe ;)
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: Retro »

htomek pisze:Narazie ogrywam sie i poznaje mechanike we 2 osoby i tak przychodzi dosc latwo zwyciestwo.
wtasuj wszystkie karty epidemii, będzie trochę trudniej :)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Różne wersje pandemii

Post autor: htomek »

Retro pisze:
htomek pisze:Narazie ogrywam sie i poznaje mechanike we 2 osoby i tak przychodzi dosc latwo zwyciestwo.
wtasuj wszystkie karty epidemii, będzie trochę trudniej :)

jeszcze kilka gier w standardzie ;)
ODPOWIEDZ