[Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na grę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

[Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na grę

Post autor: Roval »

Cześć wszystkim;)

Chciałbym Was wszystkich zapytać co myślicie o pomyśle realizującym prostą idee - mamy ochotę pograć w jakąś grę, najlepiej teraz, zaraz i najbliżej więc używamy aplikacji mobilnej do odnalezienia osób które też chciałby w coś pograć.
Sam problem wziął się z autopsji, nieraz z moją lepszą połową chcielibyśmy w coś pograć (sami mamy kilka gier które kurzą się na półkach bo wymagają większej ilości osób) a nie ma z kim:)
Jestem programistą iOS/Android więc zrobienie czegoś takiego byłoby dla mnie też ciekawym wyzwaniem - ważne jest dla mnie jednak poznanie opinii osób, które jakby bardziej siedzą w temacie i mogłyby wnieść jakieś ciekawe sugestie. Być może uważacie że sam pomysł jest nietrafiony i nie ma potrzeby realizowania czegoś takiego bo większość osób zajawiona na granie z obcymi ludźmi ma swoje kanały organizacji zabawy przez, sam nie wiem, jakieś konwenty czy sklepy z grami które udostępniają sale do grania.
Na początek myślałem o funkcjonalnościach jak: każdy może dodać rozgrywkę w daną grę o konkretnej dacie i miejscu, możemy zobaczyć rozgrywki o interesującej nas grze lub ogólnie wszystkie w pobliżu. Oczywiście mam też kilka innych "udoskonaleń" ale chciałbym dowiedzieć się od Was co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: crsunik »

Problem w tym, że nie potrzebujesz do tego aplikacji, a raczej serwisu, do którego aplikacja mobilna byłaby tylko dodatkiem ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Yavi »

Taka rolę miał chyba spełniać HoRAK, ale wydaje mi się, że przestał działać.
http://www.horak.am76.pl/

Generalnie pomysł całkiem ok, wszystko zależałoby od wykonania ;).
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: tassman »

Hmmm . Ja uważam inaczej. Czasami mam ochotę zgrać w coś ale z krewniakami a nie z kim popadnie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Veridiana »

Dlaczego nie?
Wyobrażam sobie to tak: mam wolny wieczór, załączam apkę i wpierw wyszukuję po określonym promieniu w km, czy ktoś akurat nie szuka współgraczy i co oferuje. a jak nikogo takiego nie ma lub nie proponuje interesujących gier lub nie chcę po prostu wychodzić, to ja ogłaszam chęć grania i podaję listę tytułów.
może by zadziałało? :D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Bea »

Roval pisze: co o tym myślicie?
Mnie się taki pomysł bardzo podoba. Takie szybkie wyszukiwanie osób w najbliższej okolicy chętnych do grania. Fajnie byłoby, żeby łatwo można było zmieniać nasz status na "chętny" i żeby była opcja wpisywania na jaka odległość jesteśmy w stanie dojechać. Przydałby się też jakiś komunikator wewnątrz aplikacji oraz szybki link do bgg w celu zerknięcia na kolekcję gracza..
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Roval »

crsunik pisze:Problem w tym, że nie potrzebujesz do tego aplikacji, a raczej serwisu, do którego aplikacja mobilna byłaby tylko dodatkiem ;)
100% racji w tym, że serwis byłby tu na miejscu, ale nie zgodzę się, że to ona musi być ważniejszym elementem. Raz że z telefonu korzystamy częściej, dwa - to umiem robić lepiej:D
Bea pisze:można było zmieniać nasz status na "chętny" i żeby była opcja wpisywania na jaka odległość jesteśmy w stanie dojechać. Przydałby się też jakiś komunikator wewnątrz aplikacji
Tak, myślę że to powinno być koniecznie. Oraz jakiś sposób posiadania znajomych, aby było łatwo ich dodać do rozgrywki.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: lacki2000 »

hyhy, kolejne potwierdzenie, że z planszówkami jak z seksem :P Bo mi się tak skojarzyło (przez was oczywiście) z aplikacjami typu "Sex offender search" lub "Safe neigbourhood" - takie apki, co pokazują, że w naszej okolicy (dokładniej w USA) mieszkają dewianci seksualni - niby ku przestrodze, ale wiadomo, że po to, abyśmy mieli kilka adresów jak nas najdzie ochota :P
A co do pomysłu to popieram, trzymam kciuki, itp. Są już podobne propozycje w dziale "Pomysłów i idei". No i jest też HoRak ale ma mało przyjazny interfejs, choć to dla mnie sprawa trzeciorzędna.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 2359 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Curiosity »

Roval pisze:Jestem programistą iOS/Android
Jest jakakolwiek szansa na aplikację pod Windows Phone/Mobile?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rawynn
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 23:34

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: rawynn »

Hej! Taki serwis jest właśnie w przygotowaniu. Wraz ze znajomymi na konkursie Sii Let's Code zaczęliśmy go tworzyć. W niedługim czasie będzie można głosować na nasz pomysł, aby trochę nas wspomóc w tworzeniu. Jeśli jesteście zainteresowani, to na pewno podeślę linka z możliwością głosowania oraz do naszej strony, która tak, jak mówiłam jest właśnie w przygotowaniu. ;)
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Roval »

lacki2000 pisze:Są już podobne propozycje w dziale "Pomysłów i idei". No i jest też HoRak ale ma mało przyjazny interfejs, choć to dla mnie sprawa trzeciorzędna.
Przejrzałem ten dział i od maja tego roku żaden tytuł nie sugerował mi że ktoś zabrałby się za taki projekt. To w sumie skłoniło mnie do napisania tu.
rawynn pisze:W niedługim czasie będzie można głosować na nasz pomysł, aby trochę nas wspomóc w tworzeniu. Jeśli jesteście zainteresowani, to na pewno podeślę linka z możliwością głosowania oraz do naszej strony, która tak, jak mówiłam jest właśnie w przygotowaniu. ;)
Ja jestem zainteresowany, poproszę o linka. Rozumiem, że wasz projekt realizuje dokładnie takie same założenia tylko to aplikacja webowa?
Awatar użytkownika
rawynn
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 23:34

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: rawynn »

Roval pisze:Ja jestem zainteresowany, poproszę o linka. Rozumiem, że wasz projekt realizuje dokładnie takie same założenia tylko to aplikacja webowa?
Nasza aplikacja będzie serwisem internetowym (RWD) rozszerzonym o aplikacje mobilne. :)
Oczywiście first things first, czyli najpierw powstaje serwis, a dopiero potem stworzymy apki. W 16h na konkursie stworzony został prototyp z podstawowymi opcjami. Chcemy, aby serwis był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika, dlatego będzie dużo opcji, dzięki którym ten użytkownik nie będzie musiał się zbytnio wysilać i żeby miał wszystko "podane na tacy". Głosowanie będzie od 1.12.2015 i dopiero wtedy projekty będą udostępniane, więc i ja wtedy go tu podeślę. :)
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Roval »

rawynn pisze:Nasza aplikacja będzie serwisem internetowym (RWD) rozszerzonym o aplikacje mobilne. :)
Ok to poczekam tu na link jak będzie. Mój pomysł wziął się jakby z braku takich serwisów i fajnie wiedzieć że coś takiego jest już robione
rawynn pisze:będzie dużo opcji (..) wszystko "podane na tacy"
Mam nadzieję, że wam się to uda pogodzić. Z doświadczenia wiem, że te dwie rzeczy jakoś nie chcą iść w parze;)

Pozwolę sobie jeszcze zacytowac post wyciągnięty z innej dyskusji na tym forum ale który dał mi dużo do myślenia:
Rocy7 pisze:Idea fajna, jednak bez sporej bazy graczy i dobrej promocji skończy jak Horak - bardziej jako ciekawostka niż coś co działa. Jak planujecie zachęcić graczy do założenia konta? Większość osób korzysta z FB, Meet Up lub forum do umawiania spotkań, jest to metoda bardziej uciążliwa, ale daje większe szanse na sukces z uwagi na większe grono potencjalnych graczy.
Wydaje mi się, że właśnie to może być główny argument "przeciw". Nie jestem obcykany w najpopularniejszych metodach odnajdywania znajomych do grania ale rodzi się najbardziej podstawowe pytanie "czy jest sens zmieniać coś co działa już dobrze?". Co myślicie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Yavi »

Roval pisze: Pozwolę sobie jeszcze zacytowac post wyciągnięty z innej dyskusji na tym forum ale który dał mi dużo do myślenia:
Rocy7 pisze:Idea fajna, jednak bez sporej bazy graczy i dobrej promocji skończy jak Horak - bardziej jako ciekawostka niż coś co działa. Jak planujecie zachęcić graczy do założenia konta? Większość osób korzysta z FB, Meet Up lub forum do umawiania spotkań, jest to metoda bardziej uciążliwa, ale daje większe szanse na sukces z uwagi na większe grono potencjalnych graczy.
Wydaje mi się, że właśnie to może być główny argument "przeciw". Nie jestem obcykany w najpopularniejszych metodach odnajdywania znajomych do grania ale rodzi się najbardziej podstawowe pytanie "czy jest sens zmieniać coś co działa już dobrze?". Co myślicie?
Grupy są wygodne, ale przeważnie aktywne są w nich wciąż te same osoby. Aplikacja, która pozwalałby na szybkie wyszukanie chętnych do gry jest fajnym pomysłem, coś na zasadzie "klikam i widzę kto chce grać/inni mnie widzą". Gdyby ogarnąć do tego dobrą promocję - reklama na stronach planszówkowych, grupach, forum - a aplikacja sama w sobie byłaby dobra, to ma to szanse. Horak na pierwszy rzut oka jest a) brzydki b) skomplikowany, przez co może zniechęcać. Ważne, żeby taka aplikacja trafiła też do niedzielnych graczy.
Awatar użytkownika
rawynn
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 23:34

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: rawynn »

Roval pisze:Wydaje mi się, że właśnie to może być główny argument "przeciw". Nie jestem obcykany w najpopularniejszych metodach odnajdywania znajomych do grania ale rodzi się najbardziej podstawowe pytanie "czy jest sens zmieniać coś co działa już dobrze?". Co myślicie?

Myślę, że nie ma w tym momencie czegoś, co działa dobrze do użytku w tym celu. Tak, jak już wcześniej pisałam, mam nadzieję, że serwis będzie jak najbardziej user friendly i odnajdą się tam doświadczeni gracze i taka moja babcia (która uwielbia gry). Natomiast jeśli chodzi o bazę użytkowników, to nie chciałabym się w tym momencie na ten temat wypowiadać - czas pokaże jak to wyjdzie. ;) W każdym razie będziemy starać się wypromować aplikację na tyle, na ile to dla nas możliwe.
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Roval »

rawynn pisze:
Roval pisze:Wydaje mi się, że właśnie to może być główny argument "przeciw". Nie jestem obcykany w najpopularniejszych metodach odnajdywania znajomych do grania ale rodzi się najbardziej podstawowe pytanie "czy jest sens zmieniać coś co działa już dobrze?". Co myślicie?

Myślę, że nie ma w tym momencie czegoś, co działa dobrze do użytku w tym celu.
To oddaję pałeczkę i czekam na wasze efekty:)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: detrytusek »

ściągałbym :)
ale wersję windows mobile phone
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
ronin
Posty: 82
Rejestracja: 16 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: Łódź

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: ronin »

Kiedy rusza projekt na wspieram.to?
Już mam | Do kupienia
♠ ♥ ♣ ♦ Doomtown ♦ ♣ ♥ ♠
۞ ۞ Summoner Wars ۞ ۞
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: ernin »

Bardzo chętnie korzystałbym ale musiała by być na WP10
Awatar użytkownika
Roval
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:19

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Roval »

detrytusek pisze:ściągałbym :)
ale wersję windows mobile phone
No akurat tak wypada, że to nie dla mnie;D
ronin pisze:Kiedy rusza projekt na wspieram.to?
Jeżeli już miałbym coś takiego robić to nie potrzebuje dodatkowej zachęty niż własna motywacja;) Zrobiłem już kilka aplikacji, tylko dlatego że spodobał mi się jakiś pomysł.
Póki co jestem ciekawy projektu użytkownika rawynn więc za nic się nie zabieram;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: Rocy7 »

Yavi pisze: Gdyby ogarnąć do tego dobrą promocję - reklama na stronach planszówkowych, grupach, forum - a aplikacja sama w sobie byłaby dobra, to ma to szanse. Horak na pierwszy rzut oka jest a) brzydki b) skomplikowany, przez co może zniechęcać. Ważne, żeby taka aplikacja trafiła też do niedzielnych graczy.
zgodze sie.

Przy szukaniu graczy, wazne jest dopasowanie czasu i miejsca gry.

Ciekawa opcja byloby automatyczne wyszukiwanie graczy.

Na zasadzie gracz podaje w co chce grac, gdzie i kiedy mu pasuje (przy czym mozna podac rozne terminy i przedzialy czasowe) a okoliczni gracze dostaja monit na maila/sms etc.

Cos na zasadzie "W srode o 20 w Twojej okolicy będzie Burning Suns ameritrash, 4X" czy jestes zainteresowany?

Problem w tym, ze im wieksza uzytecznosc tym z reguly wieksze skomplikowanie.

Gracze musieli by miec mozliwosc wskazania rodzajow gier ktore ich interesuja oraz okolicy do grania.

Mozna to troche uproscic dajac tylko dosc ogolne kategorie gier, ktore wybieralby proponujacy rozgrywke.

Osoby majace wybrane te kategorie i obszar otrzymywałyby powiadomienie.

Trzeba byc tez rozwiazac problem limitu graczy, ale to powinno byc prostsze, nawet Meetup to ogarnia.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: kamron6 »

To w co ktoś chce zagrać ma mniejsze znaczenie, w większości wypadków byłoby miło wiedzieć, że w ogóle ktoś w mojej okolicy gra ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rawynn
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2015, 23:34

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: rawynn »

Zachęcam do zapoznania się z wątkiem:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 05#p727405 ;)
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Re: [Pomysł] Aplikacja mobilna do szukania osób chętnych na

Post autor: flexi »

Jak dla mnie to super pomysł :) Najważniejsza jest prostota. Zakładamy konto gdzie od razu deklarujemy nasz obszar działania, po logowaniu wybieramy odpowiadającą nam datę, czas na grę oraz jakiś ogólny podział planszówek, np. proste, średnie, złożone albo przy piwie/ przy paluszkach (ten drugi podział też dotyczy poziomu trudności :D) i wyszukuje nam dostępnych graczy. Wtedy dopiero gdy ktoś jest w okolicy to dokładniej można się zgadać gdzie i na jaki tytuł :) dobrą opcją byłoby też aby każdy kto ma konto, mógł dodać swoją bazę planszówek, aby po takiej wstępnej selekcji od razu porównać sobie czym dysponujemy i co nam odpowiada.
Sam przyjechałem do nowego miasta i chętnie bym skorzystał z takiego portalu. Jednak granie w barach na spotkaniach nie wszystkim musi odpowiadać :)
ODPOWIEDZ