[Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bartgda
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:51
Lokalizacja: Danzig
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

[Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: bartgda »

Jako że to mój pierwszy post, to wypadałoby się przywitać, także witam wszystkich :D.
Przez parę lat wystarczyło mi przeglądanie forum, zakładanie konta, rejestracje, blee :roll: No, ale niestety, od jakiegoś czasu brakuje chętnych graczy i pomysłu na szukanie takowych, a przeleciałem 38 stron tematu, wujka google i nic, chyba jedyny człowiek zarejestrowany z Kartuz, wyprzedał całą swoją kolekcję w 2013 roku. No i stało się, wygrzebałem zakurzony notes z hasłem do maila i tak oto, poniekąd zmuszony, heh, założyłem konto.
Wracając do tematu, czy ktoś z Kartuz, lub okolic, coś tam rozkłada, rzuca, przerzuca, tasuje? :) Z tego co wiem, grać jest gdzie, szczegółów nie znam, nie byłem, ale ponoć mają tam jakieś gry (Mage Knight np.), zagrać tam można za darmo, z napojami gorzej, ale piętro niżej jest Antykwariat, ciekawa knajpka :)
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 38 times
Been thanked: 5 times

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: spiosek »

Witaj! Zacna inicjatywa, chętnie spotkam się pograć. Posiadam kilka tytułów w kolekcji, głównie cięższe euro, ale żadnym gatunkiem nie gardzę. Mieszkam w Kartuzach od ok 1,5 roku, niezbyt wsiąkłem w lokalną społeczność więc co do wyboru miejsca zdałbym się na Ciebie. W tym tygodniu mam dość napięt grafik, jeśli jesteś chętny to ewentualnie wtorek wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
bartgda
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:51
Lokalizacja: Danzig
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: bartgda »

Witaj, prawdę mówiąc nie wierzyłem, że ktoś się odezwie, tym bardziej mnie to cieszy. :) Póki co jest nas dwóch plus ew. ktoś tam ode mnie, chociaż z tym to różnie bywa, a jak w grę wchodzi cięższe euro to już w ogóle nie wiem, sam lubię, jestem kiepski, ale lubię. :) Co, do terminu jakoś się na pewno dogadamy, pracuję świątek piątek, nocki, dniówki, także różnie to u mnie bywa. Półtora roku temu knajpa chyba nazywała się Maska, teraz nawet nie wiem jak, a znam tylko z opowieści. :)
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 38 times
Been thanked: 5 times

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: spiosek »

U mnie z pracą podobnie, np we wtorek będę po nocce;) Po sobocie powinienem otrzymać grafik na grudzień, więc może uda się coś ustalić. A Twoi znajomi niech się nie zrażają, również nie jestem osobą śrubującą wyniki, po prostu lubię trochę pogłówkować nad planszą. Napisz w co zazwyczaj gracie. U mnie: Agricola, TTA, Brass, Le Havre, Arle, TS, ale mam też kilka lżejszych pozycji.
Awatar użytkownika
bartgda
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:51
Lokalizacja: Danzig
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: bartgda »

U nas królują raczej przygodówki, a i w to ciężko zagrać to już w euro wolałem się nie pakować :) Eldritch, Posiadłość, Martwa Zima itp, z bardziej taktycznych Neuroshima, i "optymalizacyjno - eurowaty", jak twierdzą co niektórzy, Mage Knight :) Ten weekend mam wolny, póki co...
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: Majek10 »

Na ulicy Jeziornej macie sklep komputerowy i planszówkowy, w którym ludzie grają w różne gry, także planszowe. Możecie tam spróbować.
Awatar użytkownika
bartgda
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:51
Lokalizacja: Danzig
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: bartgda »

O to miejsce mi właśnie chodziło, z tego co słyszałem, to ludzie tam raczej grają na konsolach, ale w planszaki też można :)
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 38 times
Been thanked: 5 times

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: spiosek »

Mogą być przygodówki, z czasem przemycę jakieś euro :twisted: W sobotę pracuję 24h, ewentualnie zostaje niedziela na jakieś zapoznawcze spotkanie. Co do miejsca, o którym wspominał Majek, to wcześniej o nim nie słyszałem, mają otwarte w weekendy? Z innych lokalizacji, to obok szkoły muzycznej znajduje się kawiarnia pozytywka. Kiedyś, około rok temu, organizowali tam cykliczne spotkania planszówkowe, byłem dwa razy, raczej gry lekkie, rodzinne. Obecnie chyba inicjatywa zamarła, ale myślę że jakbyśmy sie tam z dwa razy pojawili to "zagubieni gracze" sami by się odnaleźli :)
Awatar użytkownika
bartgda
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:51
Lokalizacja: Danzig
Has thanked: 20 times
Been thanked: 1 time

Re: [Kartuzy] - Plansza na Kaszubach

Post autor: bartgda »

Słyszałem teorie że ludzie tam przychodzili, jak był ktoś kto się tam dziećmi miał zająć, a sami na darmową kawę i ciastka, a żeby głupio nie wyglądało to coś tam na stoliku rozkładali :) . Można spróbować, tylko na większe tytuły to, z tego co pamiętam, stoły mają trochę małe. Muszę się zorientować czy otwarte w weekendy, kto wie, człowiek nie ma z kim grać, produkuje się na forum zamiast się tam przejść, a może ktoś tam faktycznie grywa w tych Kartuzach :)
ODPOWIEDZ