Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: uocie »

Jak w tytule. Mamy Europę i chciałem dokupić jakąś nową mapę, co polecacie na 4? Najbardziej podoba mi się Azja, ale może jakieś inne typy?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: watman »

Azja jest bardzo fajna i szybka dzięki rozpadającym się wagonikom, do tego ma opcję gry teamowej na drugiej stronie mapy. Indie są chyba najlepszą mapą dla 4 osób, bo są bardzo ciasne, a druga strona to stara (dobra?) Szwajcaria dla 2-3 osób... Holandia i Afryka też chodzą bardzo dobrze, ale są jednostronne mapy, więc lepszy stosunek cena:możliwości jest w dodatkach z Azją i Indiami...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: cezaras »

jakby wszystkie były porównywalne to wygrywa Azja - ze względu na możliwość gry w drużynach :)
IMO rewelacyjny dodatek
xYowza
Posty: 43
Rejestracja: 08 wrz 2013, 21:26
Lokalizacja: Czechowice - Dziedzice

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: xYowza »

Mi najbardziej przypasowały Indie. Ekstremalnie ciasne dla czwórki, a nawet we 3 jeśli ktoś chce wykonać parę mandali to się robi tłoczno. Podoba mi się też wzmożona negatywna interakcja (jak na TtR), a to z powodu, że od razu widać czy ktoś buduje koleje, aby zrobić mandalę i cały jego trud można zniweczyć stawiając dosłownie 2-3 wagoniki tak aby musiał ją robic dokoła CAŁYCH Indii. Tak jak napisał Watman dochodzi jeszcze mapa Szwajcarii gdzie można grać 2-3 osoby. Moim zdaniem Indie/Szwajcaria to pierwszy dodatek jaki powinno się kupić do TtR, a dopiero potem Azja - bardziej jako rozgrywka 8-osobowa. Ale wiadomo wszystko zależy od towarzystwa u mnie na 5+ rzadko można liczyć, a w trakcie imprez gdzie jest więcej ludzi są gry spisujące się lepiej.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: Pixa »

watman pisze:Azja jest bardzo fajna i szybka dzięki rozpadającym się wagonikom
Mozesz rozwinac?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Scott
Posty: 128
Rejestracja: 20 sie 2013, 18:33

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: Scott »

Na tej mapie są trasy górskie, gdzie każde zajęcie takiej trasy wymaga odrzucenia 1 lub 2 wagonów z Twojej ogólnej puli dostępnych wagonów. Za każdy taki odrzucony wagon, gracz otrzymuje 2 punkty (+ za zajęcie trasy). Czyli np. gdy trasa jest dwu-wagonowa i trzeba odrzucić 2 wagoniki, to otrzymasz 6 punktów (4 za odrzucone wagony + 2 za zajęcie trasy).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Która mapa do Ticketa na 4 osoby

Post autor: tomb »

Mamy Europę i dokupiliśmy Indie/Szwajcarię, żeby pograć w trójkę na Szwajcarii, ale okazało się, że to mapa Indii miażdży.
W czwórkę jest naprawdę ostro - ciaśniej niż w pięciu na Europie, ale najlepsza partia była w Indiach na 3 graczy. Masakra - na razie jedna partia, więc może układ biletów nam jakiś ciężki wyszedł.

Słowem - Indie gorąco polecam.

(Szwajcaria też dobra, gdy się opanuje mapę, chyba że komuś przeszkadza strategia na masowe dobieranie biletów).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ