Robinson Crusoe - która edycja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Toudi »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym się różnią od siebie 1 i 2 edycja tej gry?
Szukając w necie znalazłem też kilka komentarzy ludzi którzy czekają na edycję Z-Man Games, w czym ma być ona lepsza?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Aduanath »

Edycja druga ma standardowe pudeło (ed. 1 trochę większe), poprawioną instrukcję, chyba naklejki na pionki itp. (pewna nie jestem, bo mam pierwszą :D ) - pierwsze edycja w sklepach nie do dostania.
Edycja Z-Man Games będzie po angielsku, a jako że to dość dobre wydawnictwo, to wiele osób czeka z myślą, że komponenty będą dobrej jakości (chociaż ja osobiście na jakość nie narzekam)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Hipke »

Czy przypadkiem druga edycja nie zawiera też dodatkowych scenariuszy? Jakość jest super, nie wiem co w edycji z-man games ma być lepiej...

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Banan2 »

Aduanath pisze:Edycja druga ma standardowe pudeło (ed. 1 trochę większe), poprawioną instrukcję, chyba naklejki na pionki itp. (pewna nie jestem, bo mam pierwszą :D ) - pierwsze edycja w sklepach nie do dostania.
Nie ma naklejek i nie ma dodatkowych scenariuszy. Dodatkowo są poprawione karty i, jak to w przypadku Portalu bywa, wersja 2.0 jest dopracowana praktycznie w 100%. Nie ma się do czego przyczepić - w przeciwieństwie do wersji 1.0.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 lip 2013, 13:23 przez Banan2, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Toudi »

Wielkie dzięki za odpowiedź!
gratan
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2013, 08:13

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: gratan »

W edycji 2.0 masz większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz minimum 90% elementów :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: jolietjake »

Ja miialem najpierw pierwsza,teraz mam druga edycje. W drugiej pudlo ma duzo wygodniejszy rozmiar, instukcja duzo lepsza, poprawione drobne elementy planszy, zetony odkryc maja teraz fabularne tytuly,a nie same ikony. Troche zroznicowano rewersy kart przygod i kart startowych wydarzen,zeby sie nie mylily oraz zmieniono rewersy kart tajemnic (ktore przedtem niepotrzebnie i mylnie mialy ikone totemu). Poprawiono bledy na kartach, kosmetyczne zmiany na kartach/kartach postaci czasem, plastikowe kosteczki zamieniono na drewniane 'tabletki', zeby nie mylily sie z drewnianymi kosteczkami. Zmienilo sie tez chyba wykonanie zetonow - kwestia gustu czy na lepsze,na pewno male to ma znaczenie.

NIE MA dodatkkowych scenariuszy i naklejek. Jedyne co jest wiecej to bardzo dobrze zrobiona, przydatna karta pomocy - nawet jak juz znasz dobrze gre,to rozpiska prawdopodobienstw kosci, talii bestii i tajemnic bardzo sie przydaje.

Osobiscie polecam druga edycje bardziej.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Hipke »

No i zrobiło mi sie zal i smutno, bo mam edycję 1.0, która zatem jest mocno niedopracowana w stosunku do 2.0 :-(

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: powermilk »

Zmiany są naprawdę kosmetyczne. Druga po prostu lepiej wygląda, a mechanicznie wciąż to samo. No... może instrukcja ;)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Hipke »

Instrukcja w sumie najmniej istotna w zmianach, bo grę mam dość opanowaną ;-) ważny jest ten wygląd, zwłaszcza kart, które w jedynce mają błędy, no i pudełko jest niewymiarowe.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: 77rpm »

Poczekaj do świąt na 3.0 :D
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 312
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 101 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Sarna »

Jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszej edycji. Gdybym miał wybór, to z pewnością wybrałbym dwójkę. Trudno, żeby druga poprawiona edycja była słabsza od jedynki.
Instrukcja w sumie najmniej istotna w zmianach, bo grę mam dość opanowaną ;-) ważny jest ten wygląd, zwłaszcza kart, które w jedynce mają błędy, no i pudełko jest niewymiarowe.

E tam błędy ;), cztery kart mają angielski tekst.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: Hipke »

Sarna pisze:Jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszej edycji. Gdybym miał wybór, to z pewnością wybrałbym dwójkę. Trudno, żeby druga poprawiona edycja była słabsza od jedynki.
Instrukcja w sumie najmniej istotna w zmianach, bo grę mam dość opanowaną ;-) ważny jest ten wygląd, zwłaszcza kart, które w jedynce mają błędy, no i pudełko jest niewymiarowe.

E tam błędy ;), cztery kart mają angielski tekst.
Hm, no frankly mówiąc, this nie jest such a duży problem, but jednak noticeable ;-)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Robinson Crusoe - która edycja

Post autor: rattkin »

Technicznie rzecz biorąc, to chyba jest już trzeci print, nie wiem czy można go już nazwać wersją, ale jakieś 2-3 miesiące temu trafił do sklepów. Mnie ten się właśnie trafił. Żadnych niedoróbek nie uświadczyłem, a podręcznik bardzo składny. Karta pomocy jest nieoceniona. Naklejki na żetony to średni pomysł i tak - ogranicza kolory do obrazków, jeden chce grać kucharzem żółtymi a inny niebieskiemi...
ODPOWIEDZ