Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
irrabell
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2013, 17:41

Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: irrabell »

Cześć!
Szukam prezentu dla kolegi na 22. urodziny za ~100 zł. Kolega jest małym koneserem gier, więc jakieś bardzo znane pozycje nei wchodzą w grę.
Genialnie z nim gra się z Osadników z Catanu. Uwielbia grać z Draculę, Cywilizacja poprzez wieki go zbytnio nie zachwyciła, a na półce posiada Grę o tron. Ma zaprzyjaźnionych 3 kolegów, z którymi często sobie gra, więc prezent powinien być dostosowany do co najmniej 4 graczy.
Szukam gry klimatycznej, z dużą interakcją między graczami. Cytadela byłaby pozycją idealną, ale jej nigdzie już dostać nie idzie ^.- Myślałam nad Carcassonne, ale mi osobiście się ta gra aż tak nie podoba, by dawać ją komuś w prezencie i być narażonym na granie w nią ;)
Pomożecie?
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Sandman »

Jeśli można minimalnie przekroczyć budżet to Świat dysku idealnie powinien spełniać wymagania.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
irrabell
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2013, 17:41

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: irrabell »

Może i można było przekroczyć budżet, ale nakład Świata dysku został wyczerpany, niestety. Ale rzeczywiście, miała okazję pograć i grało się całkiem sympatycznie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Sandman »

i-szop.pl pokazuje, że jeszcze jest na stanie w niektórych sklepach (najtaniej po 115), ale nie wiem na ile to jest zgodne ze stanem faktycznym.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 18:53 przez Sandman, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Rocy7 »

Zgodne ze stanem faktycznym i w magazynie np. http://am76.pl/produkt.php?idprodukt=346 :) ale 136 zł ;/ jednak grę polecam choć raczej z tych lżejszych.

Cytadela też jest dostępna http://pro-gamer.com.pl/Sklep/product.php?id_product=22 / 110 zł
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 19:22 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
irrabell
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2013, 17:41

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: irrabell »

Patrzyłam na strony internetowe sklepów we Wrocławiu, głębiej się nie zagłębiałam.

A coś jeszcze możecie polecić?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Rocy7 »

Zależy o jaki mechanizm Ci chodzi np. ukryte tożsamości (kooperacja+mechanizm zdrajcy) są w Alcatraz : Scapegoat ale nie ręczę za grywalność tej gry.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Wolf »

Blood Bowl: Team Manager - masa interakcji i świetny klimat. W grze występuje losowość (rzuty kostką, żetony oszustwa) jednak nie powinna nikomu przeszkadzać, bo jest silnie związana z tematem gry i dodaje klimatu (co to byłby za mecz, w którym wszystko jest pewne?). Duża regrywalność: 6 zróżnicowanych drużyn, sporo kart ulepszeń i dodatkowych zawodników, których rekrutujemy w trakcie gry. Do tego jak się przyjmie można ją rozbudować dodatkiem (kolejne 3 drużyny i trochę różnych nowości urozmaicających rozgrywkę). Dostępna w wersji PL i ENG (dodatek też wyjdzie w PL).
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Pasza26 »

Chaos in the Old World - gra interakcją stoi :) Jak sie postarasz to za 140-150 zł można znaleźć egzemplarz. Gra idealna dla 4 osób, jak zainwestują w dodatek to można grać w 5 osób. Jeśli lubią GoT to spodoba im sie na bank. Poczytaj recenzję i komentarze na temat tej gry a przekonasz się, że to dobry wybór.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: mig »

Wolf pisze:Blood Bowl: Team Manager - masa interakcji i świetny klimat. W grze występuje losowość (rzuty kostką, żetony oszustwa) jednak nie powinna nikomu przeszkadzać, bo jest silnie związana z tematem gry i dodaje klimatu (co to byłby za mecz, w którym wszystko jest pewne?). Duża regrywalność: 6 zróżnicowanych drużyn, sporo kart ulepszeń i dodatkowych zawodników, których rekrutujemy w trakcie gry. Do tego jak się przyjmie można ją rozbudować dodatkiem (kolejne 3 drużyny i trochę różnych nowości urozmaicających rozgrywkę). Dostępna w wersji PL i ENG (dodatek też wyjdzie w PL).
+1
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: mat_eyo »

A Chaos nie będzie zbyt podobny do GoT? Ja zaproponuję coś zupełnie innego, mianowicie Space Hulk: Anioł Śmierci. Nówkę można mieć za 80 zł. Od 1 do 6 graczy więc będzie mógł pograć sam. Masa klimatu, ciągłe zagrożenie, dynamiczna rozgrywka, sporo interakcji (pozytywnej). Jest to gra kooperacyjna (wszyscy gracze razem przeciwko mechanice gry) a takiej kolega może nie mieć w kolekcji.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: mig »

Space Hulk jest całkiem spoko. Ale to gra na prezent więc BB, czy Chaos bedą sie lepiej podczas wręczania prezentowały ;)
SH to małe pudeleczko i stosik kart. Ja byłem zawartością zawiedziony (za 4 dychy-ok:)

Może King of Tokyo? Chociaż tutaj trochę szkoda bo ma byc w tym roku wersja PL ponoć, a tekstu na kartach sporo jest...
Ostatnio moich współgraczy (4 rożne zestawy graczy: od 9 latki do czterdziestolatka i od geekopodobnych do graczy niedzielnych) zachwyciło Speicherstadt Felda. Na 3-5 osob chodzi swietnie (na dwójkę nie próbowaliśmy, choć znając Felda nie powinno byc źle). Mega proste zasady i sporo kombinowania. Tylko ze klimatu nie ma zbyt wiele. Więc pewnie nie spełni wymagań. Ale dla porządku wpisuje:)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 21:04 przez mig, łącznie zmieniany 4 razy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
irrabell
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2013, 17:41

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: irrabell »

Gdy szukałam na własną rękę, natknęłam się na Blood Bowl, ale jakoś mnie to nie zainteresowało i olałam sprawę. Nie powiem, po głębszym przeczytaniu recenzji robi się coraz ciekawiej i mam ochotę w to pograć o.O
Chaos jest bardzo poza moim finansowym zasięgiem. Wszyscy znajomi by mnie zaszlachtowali, gdybym zaśpiewała 150 zł ;p
Nie spodziewałam się, że jest jeszcze tyle ciekawych gier, o których nie mam pojęcia, a w które koniecznie trzeba pograć! Wszystkim ogromnie dziękuję, jestem mega wdzięczna za podrzucenie paru fajnych tytułów.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra na prezent - klimat + duża interakcja graczy

Post autor: Pasza26 »

Co do Blood Bowla - wg mnie najlepszy na 2 graczy, choć przewidziano na więcej w instrukcji. Ale muszę przyznać, że gra ciekawa. Jest też fajna karcianka na 4 osoby Rune Age - cenowo chyba będzie akurat ~100zł. Tylko może nieco do siebie zrazić gdy nie rozkmini się elfów. My nadal nie rozkminiliśmy :P
ODPOWIEDZ