Zamknąć :)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Zamknąć :)

Post autor: Hertil »

Witam.
Wczoraj zastanawiając się nad grami planszowymi wpadł mi do głowy pomysł na grę karcianą.
Niestety pomysł nie wziął się znikąd ponieważ gra oparta jest na jednym z horrorów(pewnie mało znanym) a dokładniej "Rasa".
I to kolejny problem ponieważ mechanikę gry inspirowałem znanymi Zombiakami.
Teraz pytania:
-Jeśli chciałbym ją wydać to czy prawa autorskie na to pozwolą?
-Czy jeśli grę zrobił bym dla siebie i dla znajomych to nie jestem pociągnięty do odpowiedzialności karnej za złamanie praw autorskich?

(dobra wiadomość dla ignatusa że w grze na 100% pojawi się szotgan)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 15:51 przez Hertil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Pomysł na grę-prawa autorskie :(

Post autor: ignatus »

Jeżeli pojawi się Szotgan to na pewno będzie tak wyśmienita gra że nikt nie będzie chciał się upominać o prawa autorskie-dla dobra światowej rozrywki.

Jeżeli szotgana zabraknie pójdziesz do więzienia razem z całą rodziną.

Widzę że dostałeś na gwiazdkę parę skarpet zamiast upragnionego Warhammera że dalej tworzysz:)
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pomysł na grę-prawa autorskie :(

Post autor: kwiatosz »

Mechanika nijak chroniona nie jest, grafiki jak najbardziej. Jeżeli chciałbyś to wydać to potrzebujesz zgody/licencji właściciela praw do grafik. Jeżeli chcesz sobie wydrukować grę sam dla siebie to nie będzie żadnego problemu prawnego (patrz przypadek The Thing, które jest nawet udostępniane na BGG - korzysta ze zdjęć z filmu i nikt o to problemów nie robi).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Pomysł na grę-prawa autorskie :(

Post autor: Senthe »

Temat wielokrotnie wałkowany. Mechanika nie jest wcale chroniona prawami autorskimi. Motywy z horroru - to zależy, jeśli zmienisz imiona postaci, odpuscisz grafiki, a motywy fabularne nie są zbyt oryginalne, to też spokojnie możesz ich użyć bez żadnych konsekwencji.
Ja bym się raczej zastanowiła, czy świat rzeczywiscie potrzebuje kolejnej gry na mechanice Zombiakow...
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Pomysł na grę-prawa autorskie :(

Post autor: Hertil »

Dobra dziękuje za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ