Gra miesiąca - luty 2012

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: Firenski »

Ora et Labora i Through the Ages: A Story of Civilization - ex aequo.
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ozzman1

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: ozzman1 »

To był dobry miesiąc. 21 rozgrywek w 9 tytułów.

Najwięcej partii (9): Hacienda - bardzo dobrze przez wszystkich przyjęta nowość pomathandlowa
Debiut miesiąca: SM Civ - spełnia oczekiwania i wciąga
Powrót miesiąca: Glory to Rome - pierwsza partia od kilku miesięcy; nie straciła nic ze swojego uroku
Rozczarowanie miesiąca: Caylus Magna Carta - może na więcej osób działa, ale na 2 jest strasznie męcząca i nudna
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: yosz »

17 rozgrywek (głównie dzięki online'owemu Through the Ages). Eclipse dalej świetny, spróbowałem Summoner Wars: Master Set - fajne. Zamki Burgundi - sprytne mechanizmy, ale jak u Felda - mega sucho :)

Rozczarowanie miesiąca: brak :)
Powrót miesiąca: Alien Frontiers - super przyjemna gra jak zawsze
Dodatek miesiąca: Civ: Fame & Fortune
Gra miesiąca: Mage Knight - jedna partia solo jak na razie i jestem pod całkiem dużym wrażeniem :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: berni »

U mnie słabo, tylko 10 rozgrywek.

Najwięecj partii: Santiago de Cuba (4)
Nowości miesiąca (dla mnie): Caylus, Im Jahr des Drachen
Gra miesiąca: Urban Sprawl
Powrót miesiąca: A Few Acres of Snow
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: Banan2 »

U mnie bez zmian: Eclipse.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: adikom5777 »

51 partii w 17 gier (tak samo jak w styczniu)
Chyba ostatni taki miesiąc, bo za tydzień rodzi się mały gałgan i już nie pogram ;)

Gra miesiąca: Dominion Intryga /9 partii
Nowość miesiąca: Antiquity/3 partie
Powrót miesiąca: Railways of the World/6 partii
Rodzinna gra miesiąca: Kto to był/1 partia (będzie więcej, bo dziecku się baaaardzo spodobało)
Wydarzenie miesiąca: info o Goa PL :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: przemoo99 »

Witam

U mnie dobry miesiac: 153 gry. Szkoda tylko ze wiekszosc na androidzie...

Gra miesiaca: Mr. Jack z racji odkrycia, ze tu tez trzeba porzadnie pomyslec, a i blef pozwala wygrac :)
Powrot miesiaca: Wladca pierscieni LCG - Po 3 miesiacach lezenia na polce...


wyroznienie: Gra o Tron 2ed - za pierwsze wspaniale zwyciestwo :D


Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: staszek »

adikom5777 pisze:51 partii w 17 gier (tak samo jak w styczniu)
Chyba ostatni taki miesiąc, bo za tydzień rodzi się mały gałgan i już nie pogram ;)

Gra miesiąca: Dominion Intryga /9 partii
Nowość miesiąca: Antiquity/3 partie
Powrót miesiąca: Railways of the World/6 partii
Rodzinna gra miesiąca: Kto to był/1 partia (będzie więcej, bo dziecku się baaaardzo spodobało)
Wydarzenie miesiąca: info o Goa PL :)
myślałem,że grą zostanie EU przez railsa :)
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: przemoo99 »

Ps.
adikom5777 pisze: Chyba ostatni taki miesiąc, bo za tydzień rodzi się mały gałgan i już nie pogram ;)
Jak sie urodzi to jeszcze nie problem. Gorzej jak zacznie chodzic... Cora ma 17 miesiecy i dopiero od 12 miesiaca zaczela "przeszkadzac" w graniu :) Ale i tak ja kocham :D
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: watman »

ilosciowa gra miesiaca - androminion (bez ciaglego tasowania to dominion jako gra naprawde jest OK)
jakosciowa gra miesiaca - hej, to moja ryba (szybkie, logiczne, FAJNE!)
powrot miesiaca - carcassonne ('wieza' nie jest az tak upierdliwa jak wydawalo mi sie wczesniej)
rozczarowanie miesiaca - sabotazysta (moze dlatego, ze po 'resistance' ta gra jest jakas taka... latwa...)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: SebasTTan »

Słaby miesiąc, za dużo fajnych książek wyszło.

9 rozgrywek, 6 tytułów.

Gra miesiąca: 7 Cudów Świata
powrót: Talisman: Magia i Miecz
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: rhcorvin »

U mnie zdecydowanie ECLIPSE i także bardzo, bardzo pozytywnie Mage Knight
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: MataDor »

Gra miesiąca to ewidentnie Mage Knight w który rozegrałem 5 pełnych scenariuszy Full Conquest, poprostu pasjonująca gra.

Najwięcej rozgrywek: First Sparks, Wiz-War i RA
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: yosz »

MataDor pisze:Gra miesiąca to ewidentnie Mage Knight w który rozegrałem 5 pełnych scenariuszy Full Conquest, poprostu pasjonująca gra.
W ile osób i ile średnio to czasu zajęło? :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: Ryu »

Zdecydowanie: Trajan

Gra przez którą duuuuużo przegrałem, gdzie rewanż był pozytywny. Tak, to gra która wzbudziła najwięcej emocji i dalej chce się grać :mrgreen:
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: MataDor »

yosz pisze:
MataDor pisze:Gra miesiąca to ewidentnie Mage Knight w który rozegrałem 5 pełnych scenariuszy Full Conquest, poprostu pasjonująca gra.
W ile osób i ile średnio to czasu zajęło? :)
Grałem tylko w 2 osoby, w wiecej raczej nie zagram, był by za duży downtime jak dla mnie.
Rozgrywki zajeły mega dużo czasu, od 4,5h do najdluższej gry 6,5h. Nie wliczam w to rozgrywek w ktorych starlismy sie w PvP juz w pierwsze rundzie i zostaly poddane pod koniec pierwszej/drugiej rundy. Mimo czasu rozgrywki świetnie się bawiłem i nie odczuwałem że aż tyle to trwa.
Teraz stestujemy Blitz Conquest , powinno być znacznie szybciej.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: kwiatosz »

Eclipse bił się w tym miesiącu z Blood Bowl: Menedżer Drużyny. I przegrał :) Ostatnią partię grałem Skavenami w stylu jaki lubię - na uboczu rozgrywki, po cichu cośtam sobie dłubiąc. Także w ty miesiącu wygrywa BB:Menedżer :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
fruszu
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: fruszu »

U mnie zdecydowanie Mage Knight..
MataDor pisze:Grałem tylko w 2 osoby, w wiecej raczej nie zagram, był by za duży downtime jak dla mnie.Rozgrywki zajeły mega dużo czasu, od 4,5h do najdluższej gry 6,5h. Nie wliczam w to rozgrywek w ktorych starlismy sie w PvP juz w pierwsze rundzie i zostaly poddane pod koniec pierwszej/drugiej rundy. Mimo czasu rozgrywki świetnie się bawiłem i nie odczuwałem że aż tyle to trwa.Teraz stestujemy Blitz Conquest , powinno być znacznie szybciej.
U nas partie 3 osobowe (scenariusze "blitz", tzn. czteroturowe) trwały po 3 godziny (a dwóch graczy było nowych). Graliśmy bez PvP.
Co ciekawe, gry w więcej niż jedną osobą wcale nie są dużo dłuższe niż solo (po tym jak pierwsze partie w wariancie jednoosobowym zajmowały mi 2-3 godziny, myślałem, że będzie gorzej :). Piękna gra.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem okazał się kooperacyjny Władca Pierścieni od doktora Knizii. Naprawdę bardzo klimatyczny i ocierający się o urok książki.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: Trolliszcze »

18 rozgrywek w 9 gier.

Nowość miesiąca: w lutym dwie gry zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie - Luna i Before the Wind. Po pierwszej partii Luna (2 rozgrywki) wydawała mi się niezła, ale bez fajerwerków - od czas do czasu do pogrania. Dopiero druga rozgrywka naprawdę mnie wciągnęła i ocena sporo podskoczyła. Za to Before the Wind (3 rozgrywki) wciągnął mnie i żonę niemal od razu i to chyba właśnie ta gra powinna otrzymać tytuł nowości miesiąca :)
Gra miesiąca: drugi miesiąc z rzędu Macao (3 rozgrywki). Jednego jestem pewien - ta gra szybko nam się nie znudzi!
Rozczarowanie miesiąca: bezapelacyjnie Runebound. Nastawiłem się na fajniejszą, bardziej rozbudowaną wersję Talizmanu, dostałem dość prymitywny hack'n'slash i nużące turlanie kostkami. Zero przygody.
Powrót miesiąca: Dominion.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: jax »

Bez zbędnego rozpisywania się: Labyrinth - war on terror. Totalnie wciąga. Zapomina się, że się w to gra. Człowiek czuje się uczestnikiem wydarzeń a nie przesuwaczem walców.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: donmakaron »

Zdecydowanie Cyklady z Hadesem, który wprowadza więcej zamieszania i emocji niż mogłem się spodziewać.
A z debiutów bardzo przyjemne zaskoczenie Metropolysem - takie to proste a takie przyjemne.
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: surmik »

25 rozgrywek.

Gra miesiąca: 1830 - bo w końcu zagrałem w 18xx na żywo ;)
Nowość miesiąca: Tygrys i Eufrat - żal, że tak późno poznałem, wprawdze przegrałem sromotnie ale czuć moc ;)
Rozczarowanie: Campaign Manager 2008 - grze brakuje klimatu, to sucha abstrakcja, nie ma fajnych wydażeń a tylko męczące i dosyć losowe siłowanie...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 15:29 przez surmik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 324
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: cboot »

Nowe gry: Space Alert
Nowe warianty: Galaxy Trucker: The Big Expansion - Rough Road Ahead, Maori wariant z poruszaniem się łodzią po swojej planszy

Nowość miesiąca: Space Alert
Powrót miesiąca: Race for the Galaxy
Najwięcej rozgrywek: Space Alert (6 - na razie jesteśmy jednak dopiero na etapie lotów testowych i misji symulowanych)
Gra miesiąca: Space Alert
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: Veridiana »

29 rozgrywek w 13 gier (po jednej na dzień ;))

Najwięcej partii i gra miesiąca - Cywilizacja: Poprzez Wieki. Wreszcie wersja papierowa, a nie online, choć kilka razy zdarzyło się o czymś zapomnieć, bo komputer tak przyjemnie o wszystko sam dba i pilnuje heh, a karty nie chcą.
Powrót miesiąca: Le Havre (zawsze wypycha ze stołu Orę et Laborę, więc chcę tej drugiej znaleźć nowy dom)
Nowość miesiąca: Notre Dame - moje wielkie uzupełnianie braków w Feldzie heh i pierwsza rozgrywka na złych zasadach, dzięki czemu zraziłam do tej gry dom... Na szczęście w klubie się podobało.
Generalnie dużo Felda było (jeszcze Zamki, Macao), chyba zasługuje na miano autora miesiąca.
Niedosyt miesiąca - RA (tylko jedna rozgrywka, choć i tak dobrze, bo w końcu po długiej przerwie)
Rozczarowanie miesiąca: Squad Seven - chyba nie graliśmy dobrze, to raz. Po drugie, nie rozróżniam dnia od nocy na płycie, ani kart na stole. Poza tym wywaliłam się na samym początku pierwszej rozgrywki i biegałam potem jak staruszka trzymając się za obolałe biodro ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - luty 2012

Post autor: pan_satyros »

Planszowa gra miesiąca: Runewars - czegoś takiego szukałem od dawna - strategia fantasy odpowiednio przyprawiona losowością, a przy tym w pewnym stopniu oddająca ducha "Hirołsów" (kolejny target to Mage Knight). Drugie miejsce dla Eclipse.
Karcianka miesiąca: Summoner Wars: Master Set - opinię wyraziłem już w odpowiednim temacie. Prosty i bardzo przyjemny karcianko-planszo-bitewniak hehe
Dodatek miesiąca: Cyklady: Hades - esencja tego czym powinie być dobry dodatek.
Pozytywne zaskoczenie: Ninjato - za masę frajdy zamkniętą w dość suchej w gruncie rzeczy mechanice.
Powrót miesiąca: Na chwałę Rzymu - zdecydowanie dobra karcianka typu "raz na jakiś czas"
Niespełniona ambicja miesiąca: W końcu zagrać w Kilka Akrów oraz Civilization: Gra Planszowa
"Nekrologi": W świat poszły wszystkie LCG tzn. Inwazja oraz Władca Pierścieni - czuję się wolny ;p
Najwięcej sesji Online: Mondo (BSW)
ODPOWIEDZ