(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

Hey,

Będzie ktoś chętny na partyjkę bądź dwie Race for the Galaxy/Core Worlds?

Pozdrawiam.
Piotr

PS. Mam nadzieję że w końcu dotrę :D
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Alleluja, Race nadchodzi! ;)
Ja się piszę obiema rękami. Grałem tylko na kompie a nie miałem okazji na żywo.
Napisz o której będziesz bo zapewne koło 20 znów wyruszymy do Posiadłości Szaleństwa.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

Cieszę się na odzew. W przyszły wtorek kończę pracę o 15 bądź 16 i zamierzam od razu zawinąć do Polufki wszak będzie mi po drodze. Także konkretną godzinę jeszcze objawię. Jest szansa, że do tej pory będę już w posiadaniu The Gathering Storm więc po podstawówce rozegramy partyjkę z dodatkowymi celami i systemem przejęć Rebel vs Imperium.
albarist
Posty: 60
Rejestracja: 20 lut 2012, 11:44

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: albarist »

Też bym chętnie wyścig pograł
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Ty Gilmour nie miej nadziei! Za każdym razem masz nadzieję i nie przychodzisz! :D
A czy będziesz miał gry to odpowie ci Mickey (mnowaczy), to właśnie on jest osobą która dokona zakupu :)

Co do Posiadłości to faktycznie było emocjonująco.

Zagłada domu Lynchów
Samochód zatrzymał się na podjeździe. Detektyw Joe Diamond, jego awanturnicza przyjaciółka Jenny Barnes, pisarka-medium Gloria Goldberg, oraz Pete "Włóczęga" ze swoim wiernym psem szybko przebiegli przez podwórze aby uniknąć deszczu i stanęli przed frontowymi drzwiami olbrzymiego domu. Nikt nie odpowiedział na pukanie, lecz po chwili drzwi uchyliły się same. Nie zastanawiając się długo, badacze postanowili wejść do środka. Drużyna od razu postanowiła rozproszyć się po posiadłości by szybko przeszukać teren. Upiorny dom wzmagał niepokoj, przez co wkrótce w badaczach zaczęły się odzywać dawne, tłumione lęki. Jednak nawet nieprzenikniona ciemność spowodowana awariami zasilania, ani makabryczne odkrycia w sali operacyjnej nie zniechęciły drużyny by rozwikłać tajemnicę. Początkowo dom sprawiał wrażenie opustoszałego, jednak sytuacja niespodziewanie uległa zmianie. Pete samotnie przemierzając korytarz został zaatakowany przez szaleńca, a chwilę później jedne z odkrytych zwłok zaczęły się poruszać. Napastnikom najwyraźniej zależało na krwi badaczy. Gdy tylko udawało im się zdobyć jakąś próbkę z ciała badaczy natychmiast ruszali w kierunku piwnicy, usiłując dostarczyć tam swą zdobycz za wszelką cenę. Rozpętało się piekło, pociski ze świstem przecinały powietrze a potwory rzucały się do gardeł nieszczęśników, którzy znaleźli się w pobliżu. W tym samym czasie w innej części posiadłości Gloria doświadcza jednej ze swoich wizji, zbliżając się do odkrycia prawdy. Jednak gdy tylko trafiła na trop, odniosła wrażenie jakby rozgniewała sam dom, straszliwy huk powala pisarkę na ziemię sprawiając, że łamie sobie nogę. W tej sytuacji Gloria tłumaczy Peteowi gdzie należy się udać i przekazuje "Włóczędze" wszystkie konieczne informacje. Jenny i Joe sieją postrach ze swoich automatycznych .45, jednak w całej szamotaninie szaleńcowi udaje się wymknąć z cennymi próbkami ciał. Chwilę później coś potwornego wypełza z piwnicy, badacze rozpaczliwie usiłują zablokować drzwi ogromnym regałem, jednak monstrum robija barierę w drzazgi. Shoggoth przetacza się przez posiadłość masakrując każdego kto stanie mu na drodze i siejąc grozę i zniszczenie, dociera do drzwi frontowych. Gdyby tylko przedostał się za próg i zniknął w mroku nocy, skutki byłyby katastrofalne. Zostaje jednak rozstrzelany w ostatniej chwili przez badaczy, którzy balansowali już na krawędzi zdrowych zmysłów, gotowi w każdej chwili rzucić się w objęcia obłędu. Nawet mocno krwawiąca Gloria nie ustąpiła pola niezłomnie stojąc w Foyer i niemal przypłacając swój upór życiem. Jednak monstrum zamiast zmiażdżyć badaczkę, nieroztropnie zaatakowało ją psychicznie, niedoceniając siły umysłu, która kryła się w kruchym ciele. Po dokładnym zbadaniu domu i przeanalizowaniu zebranych wskazówek ustalili, że Walter znalazł w piwnicy portal do pradawnego miasta. Podczas prób zbadania miasta oszalał, a jego słaby umysł poddał się manipulacjom żyjących tam istot. Ostatecznie szaleństwo pchnęło go do morderstwa żony i rozpoczęcia przygotowań do przerażającego rytuału. Ludzie wynajęci by odszukać Lyncha trafiali do posiadłości, gdzie spotykał ich straszliwy koniec dostarczając Walterowi ciał, koniecznych do odprawienia rytuału. Po zniszczeniu mackowatej ohydy, drużyna forsuje drzwi do komnaty rytualnej. Przy ołtarzu znajdują Waltera Lycha, a raczej kogoś kto kiedyś nim był. Teraz to wrak człowieka w katatonicznym stanie, jego umysł nie był w stanie znieść okropności, których dokonał pod kontrolą bytów ze starożytnego miasta. Siedzi nieruchomo z wykrzywioną twarzą, nie reagując zupełnie na przybyszów, jego oczy szklą się a spojrzenie jest puste. Walter kończy w Przytułku Arkham, zakładzie dla obłąkanych, gdzie trafił już nie jeden nieszczęśnik, który widział zbyt wiele. Tym razem badacze przeżyli, ratując niczego nieświadomych mieszkańców miasteczka przed grozą, która zrodziła się w posiadłości Lynchów. Jednak niewątpliwie gdzieś czekają kolejne wyzwania, straszliwe tajemnice do odkrycia i plugawe siły, którym Joe, Jenny, Gloria i Pete będą mogli stawić czoła, gdy już zaleczą rany na ciałach i umysłach.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 20:32 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Po takiej relacji mam jeszcze większą ochotę na jeszcze :)
Może namówimy obsługe żeby puścili nam muzę z horroru? Można też przynieść mp3 i jakieś głośniczki. :twisted:
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Wolf »

mnowaczy pisze: Jeden stół był zablokowany opuszczonymi Cykladami.

Obrazek
Opuszczone Cyklady
Cyklady były opuszczone tylko do czasu. Niestety nikt z mojej grupy weekendowo-planszówkowej się nie pofatygował, ale pojawił się zainteresowany grą Albarist. W oczekiwaniu na 3 gracza poszliśmy ogrywać prototyp. Później udało nam się rozegrać partyjkę 3 osobową.
Awatar użytkownika
morte8807
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2012, 13:00

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: morte8807 »

Fasolki w przerwie między kolejnymi partiami Munchkina męczyłem ja ze znajomymi :D. Wreszcie udało mi się pojawić i muszę przyznać, że chyba będziemy witać częściej w Poluffce (wszyscy byliśmy mile zaskoczeni frekwencją i klimatem panującym na miejscu).
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Im nas więcej tym weselej :D

Co do muzyczki do Posiadłości, to nie sadzę by inni gracze byli szczęśliwi, gdy z głośników polecą jakieś ponure utwory przyprawiające o ciarki na plecach i wyjdzie na to, że to nie shoggothów należy się bać, lecz gniewnego tłumu, który ruszy do nas od innych stolików :lol:

(przykład tego co leci u nas przy rozgrywce, wystarczy kliknąć, by odsłuchać) :twisted:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, 21:15 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

sirafin pisze:Im nas więcej tym weselej :D

(przykład tego co leci u nas przy rozgrywce, wystarczy kliknąć, by odsłuchać) :twisted:
Obrazek
Dzięki Ci cny człowieku!
Przesłuchałam więcej i dokonało się rozpalenie mego serca. 8)
Wreszcie udało mi się pojawić i muszę przyznać, że chyba będziemy witać częściej w Poluffce (wszyscy byliśmy mile zaskoczeni frekwencją i klimatem panującym na miejscu).
Nie wiem czy się za bardzo przed szereg nie wysunę, ale : serdecznie witamy, zapraszamy częściej.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Polecam się i co złego to nie ja (rzekł Strażnik Tajemnic) :mrgreen:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Przypominam się po raz ostatni, że można się dołączyć do zamówienia z Rebela.
Rabat wynosi 25%!

Zamówienia na konkretne tytuły (najlepiej linki do rebel.pl) przyjmuję do końca tygodnia. Na początku przyszłego tygodnia składam zamówienie. Jeśli kogoś nie znam osobiście, proszę o wcześniejszą wpłatę na konto 42 1140 2004 0000 3402 2854 0917 z dopiskiem "rebel".
Odbiór gier oczywiście w Polufce.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Polufka »

Dodaliśmy do Polufkowej wypożyczalni Mafię i Santy Anno :)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Zamówienie poszło! We wtorek do Polufki zawita Święty Mikołaj z worem prezentów za które niestety trzeba będzie zapłacić :lol:
Będą te pozycje które miały status "w magazynie". Reszta w miarę pojawiania się.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Gites 8)

Ja w tym tygodniu pojawiam się jak zwykle trochę przed 18 i pewnie zabiorę znowu jakąś grę, której jeszcze nie przynosiłem. Gdyby były jakieś konkretne życzenia, to listę posiadanych tytułów mam w podpisie. Poza tym oczywiście Posiadłość Szaleństwa, a jako że chrzest bojowy ("bojowy" od "bania się") badacze mają już za sobą i wyszli z niego zwycięsko, to otworem staną drzwi do zupełnie nowego budynku w którym również zagnieździły się ZUE moce ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Więzy krwi jak sugerowała Monika?
To zresztą nie istotne, i tak nie mogę się doczekać.
Mam nadzieję że rozdawanie prezentów nie zabierze mi dużo czasu.

Zapomniałem spytać...byliście grzeczni w tym...miesiącu? :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

Ja byłem bardzo grzeczny, ponadto w Polufce chciałbym kogoś do gry zastać już o 16, da się? Koło 20 będę się pewnie zawijał do domu więc dobrze by było te 4 godziny jak najlepiej wykorzystać.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Gdy pojawiałem się jakiś kwadrans przed 17, to niemal zawsze byłem pierwszym klientem, więc o 16 to prawdopodobnie co najwyżej będziesz przeszkadzał barmanom w otwieraniu lokalu :D Ale jak chcesz, to możemy się zgadać na 16:30.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

Będę pół godziny sam siedział i knuł. Jeszcze jakbym Mickeya dorwał wcześniej to może jakiś pasjans z Race for the Galaxy by wyszedł ;D.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

O ile dostaniesz od Mickeya Race for the Galaxy. On zapytał czy wszyscy byli grzeczni, ale wcale nie powiedział że to właśnie grzecznym rozda prezenty 8)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

To dopiero początek miesiąca 8)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Gilmour pisze:To dopiero początek miesiąca 8)
No i? :twisted:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Zniżka była za luty więc i grzeczność rozpatrywał będę z lutego :mrgreen:
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

A może ktoś z was chciałby zostać pomocnikiem Mikołaja? Jakby co to widzimy się w "fabryce elfów" przed 18.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Na facebooku Polufki pojawiła się ankieta:
Zapraszamy do pomocy w wyborze kolejnej planszówki, którą zakupimy do Polufki. Głosowanie potrwa do 10.03. Wśród tych, którzy zagłosują na zwycięską pozycję rozlosujemy bony do wykorzystania w barze. Czekamy na wasze propozycje i głosy!
https://www.facebook.com/questions/4071 ... ?qa_ref=qd
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
ODPOWIEDZ