Olympos (Philippe Keyaerts)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Olympos (Philippe Keyaerts)

Post autor: Grzech »

Zasady w tym po polsku są już na stronie Ystari

https://boardgamegeek.com/boardgame/92319/olympos
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Protoplasm »

śmierdzi small wordem :P
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Geko »

Zaciekawiłem się tym tytułem (a ostatnio niełatwo mnie czymś zaciekawić), ale nie chciałbym, żeby to była inna wersja Small Worlda, który mnie zupełnie nie porwał.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Protoplasm »

Geko pisze:Zaciekawiłem się tym tytułem (a ostatnio niełatwo mnie czymś zaciekawić), ale nie chciałbym, żeby to była inna wersja Small Worlda, który mnie zupełnie nie porwał.
Mam identyczne odczucia. Grał ktoś np Nataniel ? Skoro rebel wydaję, to może pokusisz się o mały priwju :wink:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Olympos - Ystari

Post autor: zephyr »

Ystari + listwa czasu

+1

czekam aż wreszcie ktoś wykorzysta ten naprawdę fajny mechanizm w porządnej grze

Teby miały całkiem fajny pomysł, ale gra jest za lekka na mój gust, a samo losowanie skarbów grr
w Tinners Trail IMO bardzo słabo wyszła ta listwa, bo tura ma strasznie specyficzną strukturę
może Olympos
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Olympos - Ystari

Post autor: zedd »

Protoplasm pisze:Grał ktoś np Nataniel ? Skoro rebel wydaję, to może pokusisz się o mały priwju :wink:
Nataniel nie grał, z firmy grały trzy osoby na Asmodee night w Norymberdze i spośród wielu rozegranych gier ta szczególnie chwyciła nas za serce.

Po krótce o mechanice:

Przenosimy się w czasy starożytne, a każdy z nas otrzymuje własny naród, który za pomocą osadników (krążki) będzie zdobywał tereny na terenie antycznej Grecji. Każda akcja w grze kosztuje pewną ilość punktów - zaznaczanych na listwie czasu.

Podczas swojej tury mamy do wykonania dwie rzeczy - każda opcjonalna. Ekspansja - czyli zajmowanie nowych terenów oraz Rozwój, czyli kupowanie technologii, bądź budowanie cudów (nabywanie kart).

Podczas ekspansji możemy się wzajemnie atakować, wprowadzamy nowych osadników do gry i zajmujemy kluczowe dla nas pola z surowcami. Każde dodatkowe działanie kosztuje nas punkty czasu, więc musimy rozważnie planować.
Dla przykładu - dużo bardziej opłacalne jest wprowadzenie nowego osadnika z już zajętego regionu, niż z krawędzi planszy, więc najlepiej stworzyć sieć osadników, którzy będą wysyłać nowe "tabory" w jak największą ilość miejsc na mapie. Przeciwnicy oczywiście nie próżnują i gdy za bardzo się rozwiniemy mogą nas zaatakować i tą sieć nam lekko rozerwać.
Walka jest bardzo prosta - aby zaatakować musimy przebyć jakąś odległość płacąc punktami czasu i w zależności czy jesteśmy silniejsi, słabsi, lub mamy taką samą siłę walka zabiera nam pewna ilość tychże.
W walce pomagają nam technologie, które to są tematem kolejnej możliwej do wykonania akcji - Rozwoju.
Zajmując jakieś pola na planszy zdobywamy surowce, za które nabywamy karty. Każda kosztuje nas pewną ilość surowców oraz czas, ale oferuje pewne nieocenione przywileje w trakcie gry. Mamy tutaj poezję, filozofię, politeizm, chirurgię, astronomię, metalurgię i wiele innych (instrukcja).
Grę toczymy do momentu, gdy każdy gracz przekroczy ostatnie pole na listwie czasu i liczymy zdobyte punkty prestiżu.

Co w niej jest fajnego?
Ja osobiście długo czekałem na grę z dobrze zastosowaną listwą czasu. Lubię grać w Teby, jednak losowość zdobywanych "artefaktów" mnie nieco mierzi (podobnie jak zephyra), a strategia na "wykłady i wiedzę" niestety jest nieco słabsza niż potencjalne punkty z wykopalisk.
W Olymposie losowości nie ma prawie w ogóle, to ja decyduję, które pole chcę zająć i jaką technologię wynaleźć. W wypadku pierwszego - mogę to zrobić nawet jak jestem słabszy, ale będzie mnie to sporo kosztowało, a silniejszy przeciwnik z łatwością je odzyska. W przypadku drugiego blokuje mnie jedynie wykupienie technologii przez innego gracza.
Jedynym aspektem losowym są karty bogów, którzy schodzą z Olimpu gdy przekroczymy pewne pola na listwie czasu. Dodają oni grze smaczku, faworyzują tych, którzy zadbali o boską łaskę (świątynie, sztuka, politeizm) i karzą ignorantów. Jednak ich działanie nie jest zabójcze - to taki pstryczek w nos, z którym mimo wszystko nalezy się liczyć.
To co również mnie zauroczyło to jej wygląd - karty bogów to małe arcydzieła - ja chciałbym mieć plakaty kilku z nich. Szokowało mnie to, gdyż wydawcą jest Ystari, które tereaz przeszło lekką reformę i zdobyło chyba nowych grafików.
Grało nam się bardzo fajnie i szybko (co jest dużym plusem). Zasady są bardzo proste do wytłumaczenia, myślę, że byłbym w stanie zagrać w to nawet z 6cio latkiem, przy odrobinie wysiłku z mojej strony.

Dla mnie to 9/10 na BGG, ale ja jestem dość wyrozumiały w wystawianiu ocen.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Tycjan »

A jak spisuje się wariant 2-osobowy? Gra się dobrze, czy czuć jakąś "sztuczność"?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Banan2 »

Witam!
Po pierwszym przejrzeniu instrukcji wygląda mi to na: SmallWorld (podbijanie terenów, plemiona na początku gry) + 7 Cudów (coś produkuję to mogę kupić nowe technologie) + listwa czasu + trochę losowości (karty przeznaczenia i karty bogów) :) Do tego ładne wydanie, proste reguły (instrukcja jest bardzo dobrze napisana) i normalna cena. IMHO to chyba będzie hicior.
Osobiście lubię produkcje Ystari więc Olympos pewnie trafi do mojej kolekcji.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Olympos - Ystari

Post autor: zedd »

Tycjan pisze:A jak spisuje się wariant 2-osobowy? Gra się dobrze, czy czuć jakąś "sztuczność"?


Wariant dwuosobowy dopiero niedawno został opublikowany. Poza faktem, że wyłącza nam on jakieś 70% planszy gra sie pewnie dobrze, gdyż użyta mechanika jest bardzo uniwersalna. Będzie on jednak bardziej agresywny i z tym należałoby się liczyć. Ale jest to chyba ogólna cecha niekooperacyjnych gier dwuosobowych.
Banan2 pisze:Witam!
Po pierwszym przejrzeniu instrukcji wygląda mi to na: SmallWorld (podbijanie terenów, plemiona na początku gry) + 7 Cudów (coś produkuję to mogę kupić nowe technologie) + listwa czasu + trochę losowości (karty przeznaczenia i karty bogów) :)
Jest nawet dokładnie tak jak piszesz. Surowce działają tak samo jak w 7 Wonders - jak coś mam to mogę wynajdywać technologię (kupować kartę).
SmallWorld jednak ma niewielkie przełożenie, jedynie zajmowanie obszarów i może trochę podobną walkę (jeśli przeciwnik jest silniejszy to wejście na teren nas drożej kosztuje). No i oczywiście tego samego autora :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Geko »

zedd pisze: To co również mnie zauroczyło to jej wygląd - karty bogów to małe arcydzieła - ja chciałbym mieć plakaty kilku z nich. Szokowało mnie to, gdyż wydawcą jest Ystari, które tereaz przeszło lekką reformę i zdobyło chyba nowych grafików.
E tam. Grafiki do Olymposa zrobił Arnaud Demaegd, który z Ystari chyba jest związany nie od dziś. Nie tylko ilustrował kilka ich gier, ale też jest bratem Cyrila, który parę gier Ystari zaprojektował. Po prostu Arnaud się nam wyrobił :wink:

http://www.boardgamegeek.com/boardgamea ... ud-demaegd

A swoją drogą, ponieważ udało mi się coś sprzedać z mojej małej kolekcji, poddałem się i zamówiłem Olympos :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Banan2 »

Witam!
Wczoraj dotarł do mnie egzemplarz Olympusa. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Śliczne grafiki, pełne polskie wydanie (polska kolorowa instrukcja + napisy na pudle), normalna cena (ja kupiłem za 107 PLN), "fabrycznie" dołożone woreczki strunowe. Wypraska w środku typu Ystari :) Jedyne do czego można się przyczepić to wykonanie planszy rozwoju. Podstawowa plansza do gry zrobiona jest klasycznie (gruby karton). Natomiast plansza rozwoju jest wydrukowana na papierze trochę grubszym od tzw. bristolu. Mam pewne obawy co trwałości, zwłaszcza w miejscu zgięcia.
No i jeszcze taka ciekawostka. Zazwyczaj dodawane instrukcje są po polsku i po angielsku, niemiecku, francusku. W Olympusie jest inaczej. Jest oczywiście instrukcja polska a oprócz niej jest jedynie instrukcja w jakimś języku, który posługuje się krzaczkami. I tyle, żadnych tam instrukcji np. po angielsku :) Świat się zmienia Panie i Panowie :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: schizofretka »

Bo rebel jest wydawcą wersji polskiej i japońskiej. Ja też zamówiłem, ale jeszcze nie wiem czy dla siebie, czy na prezet. Zależy od ciężaru gry...

Czekam na opinie!
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Olympos - Ystari

Post autor: yosz »

Banan2 pisze:Jest oczywiście instrukcja polska a oprócz niej jest jedynie instrukcja w jakimś języku, który posługuje się krzaczkami.
To o ile się nie mylę japoński. Na pudle zresztą są też napisy w tym samym języku ale mniej wyeksponowane niż PL. Niestety instrukcja pozostawia trochę do życzenia - ale nie samo tłumaczenie (chociaż za "tą kartę" powtórzone z 4 razy mam ochotę komuś coś urwać :twisted: ). Niestety była słabo napisana w oryginale, dlatego tak szybko pojawił się FAQ (na razie tylko po angielsku)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Geko »

Ktoś może mi wyjaśnić sprawę wyłączania terytoriów na początku gry? Tzn. rozumiem, że ostatni gracz (w 4 osoby) bierze po dwa żetony każdego rodzaju surowca. I wyłącza osiem terytoriów (z ograniczeniem, że chyba przynajmniej po jednym terytorium z gwiazdką i danym surowcem musi zostawić). I teraz pytanie - czy te wyłączane terytoria muszą odpowiadać surowcom na żetonom, czy nie. Inaczej mówiąc, czy wyłączamy dwa terytoria ze zbożem, dwa z kamieniem itd., czy osiem dowolnych. Jeśli to drugie, to wydaje mi się, że zabraknie żetonów na grę.

Co do instrukcji to faktycznie jest taka sobie i nie do końca jasna. Polski tekst nie wydaje mi się zły. Choć na pewno błęne jest ciągłe pisanie o ilości, zamiast o liczbie, a najgorsze to już mieszanie jednego i drugiego. Bo, że ilość stosuje się zamiast liczby to powszechny błąd i w sumie to aż tak nie razi, jeśli się o tym nie wie. Ale jak jest napisane, że siła zależy o ilości mieczy, a z silniejszego uważany jest gracz z większą liczbą mieczy (obie informacje są jedna za drugą), to już wygląda zabawnie.

A jeszcze jedno odnośnie liczby elementów. Czy to normalne, że pudełku jest (piszę z głowy, w razie czego sprawdzę dokładnie):
- 26 żetonów prestiżu (w instrukcji podano 28),
- 2 żetony Zeusa (w instrukcji podano 1)?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1344
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 555 times
Been thanked: 283 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Atamán »

Geko pisze:Ktoś może mi wyjaśnić sprawę wyłączania terytoriów na początku gry? Tzn. rozumiem, że ostatni gracz (w 4 osoby) bierze po dwa żetony każdego rodzaju surowca. I wyłącza osiem terytoriów (z ograniczeniem, że chyba przynajmniej po jednym terytorium z gwiazdką i danym surowcem musi zostawić). I teraz pytanie - czy te wyłączane terytoria muszą odpowiadać surowcom na żetonom, czy nie. Inaczej mówiąc, czy wyłączamy dwa terytoria ze zbożem, dwa z kamieniem itd., czy osiem dowolnych. Jeśli to drugie, to wydaje mi się, że zabraknie żetonów na grę.
Skoro wyszczególnili jakie konkretnie żetony surowców bierze, to wydaje mi się, że chodziło to, by wyłączane terytoria tym surowcom odpowiadały - czyli odrzucamy po 2 z każdego typu, ale pilnując, by co najmniej jeden z gwiazdką na dany typ surowca był dostępny w grze.

Zresztą żetonów surowców jest dokładnie tyle ile terytoriów w grze, więc odrzucanie inaczej niż po 2 z każdego doprowadzi - tak jak piszesz - do braków.

W instrukcji faktycznie jest to nieprecyzyjne, ale tak mi się wydaje "logiczniej".
Geko pisze: A jeszcze jedno odnośnie liczby elementów. Czy to normalne, że pudełku jest (piszę z głowy, w razie czego sprawdzę dokładnie):
- 26 żetonów prestiżu (w instrukcji podano 28),
- 2 żetony Zeusa (w instrukcji podano 1)?
Do angielskiej wersji instrukcji opublikowano Erratę (tylko nie wiedzieć czemu nazywają ją FAQ). Tam jest podane, że żetonów prestiżu powinno być 26.
A nadmiarowy Zeus jest zbędny.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Geko »

Dzięki za info.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Banan2 »

Atamán pisze:Do angielskiej wersji instrukcji opublikowano Erratę (tylko nie wiedzieć czemu nazywają ją FAQ). Tam jest podane, że żetonów prestiżu powinno być 26.
A nadmiarowy Zeus jest zbędny.
Witam!
Będzie to po polsku?
Na stronie Ystari jest też tabelka (do samodzielnego wydruku) do podliczania punktów - taka na wzór tej z 7 Cudów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 643 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Olympos - Ystari

Post autor: pan_satyros »

Ktoś już testował na 2 osoby? Zastanawiam się nad zakupem z dominującą myślą o tym wariancie, ale jeśli jest "doszywany" to sobie daruję.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2011, 23:37 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: rzaba »

ktos w ogóle testowal? (nie tylko na 2 osoby)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Wookie »

Mam pytanie odnośnie żetonów plemienia - czy żetony plemienia otrzymane z karty przeznaczenia, z karty Olimpu, czy z kafelka rozwoju otrzymujemy w postaci żetonu, czy po prostu mamy je przed sobą i już? Bo jeśli bierzemy żetony to jest ich za mało w pudełku.
Czy zdobyte w ten sposób żetony plemienia/karty zostają u nas do końca gry?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: melee »

Chodzi o gwiazdki? one są dla kontrolujących obszary na planszy, powinno ich być dokładnie tyle. Właśnie dlatego nie wymieniasz kart z gwiazdkami do końca gry - a możesz je stracić.

Gra jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem, nawet nie mam siły pisać czemu, po partii byłem tak zdołowany psychicznie, że nie miałem ochoty zagrać w nic innego :)

4/10
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: veljarek »

Jak dla mnie gra bardzo dobra. Zalatuje tu mi trochę smallworldem :)

Grałem dotychczas dwie partie w 2 i 3 osoby (obie wygrałem zatem mogę być nieobiektywny). Powiem szczerze że gra jest ciekawa. Od samego początku trzeba mieć strategię i ewentualnie delikatnie ją korygować po zagraniach innych osób. Listwa czasu działa bardzo dobrze, tylko dlaczego tak mało tego czasu.
W wariancie 2-osobowym grałem raz i na tym koniec bo jest słabo.
W 3 osoby było bardzo ciekawie, bo jesteśmy zmuszczeni ciągle się atakować by pozyskać upragnione surowce z planszy, co jednak jest mało opłacalne bo kosztuje czas.
Mi się gra podoba i liczę na rozgrywkę 4-5 osobową bo uważam iż wtedy może być najfajnie i najbardziej morderczo.
Za wadę uważam delikatnie odczuwalne przestoje, o ile nie chodzi o analizowanie swojego ruchu, a bardziej "jaki kafel wziąść" by zaszkodzić innym graczom. Jest tu sporo negatywnej interakcji co bardzo lubię :)

Uwaga: gra, mimo iż zdaje się być prosta, wymaga znajomości podstawowych działań matematycznych (chodzi o dodawanie i odejmowanie :) ) bo ciągle liczymy czy starczy nam czasu do końca. Jest tego sporo bo liczymy także czy zostanie czasu naszym przeciwnikom i staramy się im w tym przeszkodzić.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1188
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: veljarek »

Wookie pisze:Mam pytanie odnośnie żetonów plemienia - czy żetony plemienia otrzymane z karty przeznaczenia, z karty Olimpu, czy z kafelka rozwoju otrzymujemy w postaci żetonu, czy po prostu mamy je przed sobą i już? Bo jeśli bierzemy żetony to jest ich za mało w pudełku.
Czy zdobyte w ten sposób żetony plemienia/karty zostają u nas do końca gry?
Ja trzymam je jako kafle i karty przed sobą.

Wookie - będzie videorecenzja Olymposa ? :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Olympos - Ystari

Post autor: Wookie »

veljarek pisze:Ja trzymam je jako kafle i karty przed sobą.

Wookie - będzie videorecenzja Olymposa ? :)
Trochę głupio, że nie dali więcej żetonów dla ułatwienia.

Będzie videorecenzja ;)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Olympos - Ystari

Post autor: janekbossko »

jakies nowe opinie?
na razie widze dwie, zupełnie skrajne :)
ODPOWIEDZ