Portal Games w 2016r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: toblakai »

Galakta może i idealna nie jest, ale jedno trzeba im oddać - w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca jest duża aktualizacja dotycząca projektów. Może nie zawsze są tam soczyste konkrety odnośnie każdej gry, ale jest to systematyczne, na czas i konsekwentne.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: vojtas »

toblakai pisze:Galakta może i idealna nie jest, ale jedno trzeba im oddać - w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca jest duża aktualizacja dotycząca projektów. Może nie zawsze są tam soczyste konkrety odnośnie każdej gry, ale jest to systematyczne, na czas i konsekwentne.
Szkoda tylko, że promocja ich gier generalnie leży i kwiczy.
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: toblakai »

Tak jak napisałem, Galakta też ma swoje za uszami, ale nie dyskutujemy tutaj o promocji swoich tytułów a o aktualizacji planów wydawniczych i jej regularności.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Marx »

rattkin pisze:
TTR_1983 pisze:Przecież takie akcje mają wpływ na sprzedaż.
Widocznie nie mają (lub mają znikomy). Mimo wszystko oni wiedzą lepiej, bo mają dostęp do słupków - my nie. To fajnie czuć się specjalnym i najważniejszym, ale ewidentnie nie jesteśmy targetem, na który warto chuchać.
O ile brak aktualizacji na forum może sugerować powyższe, to już brak aktualizacji na stronie głównej jest już większym zaniedbanie. Zajrzałem z ciekawości na angielską stronę wydawnictwa, ale tam nie ma planów wydawniczych. Chociaż znalazłem taki fajny bajer (news z września):
http://portalgames.pl/new_en/article-ro ... grade-kit/
Dobry pomysł.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

mat_eyo pisze:Jak tam, nadal nie wiadomo nic o dodruku Blood Rage? :/
Płyniez Chin, razem z dodatkami. Na miejscu w pierwzej połowie grudnia o ile celnicy znów nie zastrajkują :).
mythil pisze:Portal coś wspominał o grze Massive Darkness od cmon?
Nie dostaliśmy jeszcze egzemplarza do testów.
TTR_1983 pisze:No i znowu się nie udało :mrgreen:
Aktualizacja planów wydawniczych pojawi się w tym tygodniu.
Silesia Settlers pisze:Portalu, pytałem przy okazji każdego dodatku do Osadników czy zaktualizujcie szablony do robienia własnych kart (czyli co pół roku). Może z okazji wydania Azteków zbierzecie wszystko i dodacie na stronie?
Przypomnimy się grafikom w tym temacie :).
Lubel pisze:7 sins the others - kiedy będzie wydanie PL ?
Gry są niemal gotowe do wysyłki, niestety produkcja zakończyła się zbyt późno by wydać 4 Sins the Others w tym roku. Ustalamy właśnie z CMON szczegóły i oficjalną datę premiery.
elfuego1 pisze:@Portal

Skoro premiera dodatków do BR jest planowana na ten miesiąc to statek z grami albo lada dzień dobije do jakiegoś europejskiego portu, albo już to zrobił.
Prośba zatem o podanie planowanej daty premiery oraz ewentualnych cen, bo człowiek chciałby budżet zaplanować...
Niestety z tym dobiciem do portu jeszcze chwilę musimy poczekać - realnie w magazynie powinniśmy mieć wszystko w pierwszej połowie grudnia. Cena podstawki nie ulegnie zmianie, ceny dodatków podamy razem z oficjalną informacją o rozpoczęciu przedsprzedaży.
wazka pisze:A ja chciałam zapytać się, czy te terminy listopadowych premier są na tyle realne, żeby udało się coś z nich kupić przed Świętami? Interesuje mnie głównie dodatek do Tajemniczego Domostwa :)
Tak, nadal listopad/początek grudnia wchodzi w grę.
karawanken pisze:Coś wiadomo na temat nowych dodatków do HoN?
Decyzje o powiększeniu linii będą podejmowane po grudniowych wynikach sprzedaży - jeśli coś się pojawi wcześniej to małe dodatki z 1 składką żetonów.
Omnibus pisze:Czy Portal przewiduje sprzedaż angielskich wersji kart do swoich gier (interesowałby mnie w tym wypadku Tezeusz, konkretnie)?
Słyszałem, że da się coś takiego ogarnąć np. u CMON.
Nie planujemy takich akcji.
Wincenty Jan pisze:Portal hucznie zapowiadał wydanie sporej ilości gier. Nie doczekaliśmy sie kilku tytułów. Czy one przepadają czy przechodzą na 2017 rok? Czekam na kilka gier i nie wiem czy rozglądać się za angielskim wydaniem czy cierpliwie czekac. Może jest szansa aby grafik , jednak troszkę się wysilił i zaktualizował wszystkie zapowiedziane tytuły na ten rok? To nie jest chyba wiele roboty dla doświadczonego grafika , a jednak okazuje to trochę szacunku dla klientów. Zresztą, wystarczy prosta aktualizacja planow wydawnictwa w jednym poście. Chyba, że jestem niedoinformowany i coś takiego już istnieje. Proszę o odpowiedź
Na pewno takie podsumowanie się pojawi. Przypominamy tylko, że zapowiedzi na letnim Portalconie były planami wydawniczymi nie ograniczonymi do tego roku.
Marx pisze:Chociaż znalazłem taki fajny bajer (news z września):
http://portalgames.pl/new_en/article-ro ... grade-kit/
Dobry pomysł.
W Polsce przy okazji premiery edycji Gra Roku, też był dostępny.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1252 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

Portal Games pisze:
mat_eyo pisze:Jak tam, nadal nie wiadomo nic o dodruku Blood Rage? :/
Płyniez Chin, razem z dodatkami. Na miejscu w pierwzej połowie grudnia o ile celnicy znów nie zastrajkują :).
Szczerze nie rozumiem emotki na końcu. "Hahaha gra nam się opóźniła o miesiąc, ale to nic, bo zawsze może się opóźnić jeszcze trochę hihihi". Normalnie boki zrywać. Można prosić o jakiś link do śledzenia statku? I o trochę więcej powagi? Bo wszystko fajnie, forum mamy koleżeńskie, hobby również koleżeńskie, ale może choć czasem pamiętajcie o łączącej nas relacji sprzedawca - klient?
noico
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:31
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: noico »

dobry pocisk :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Sekator »

Chyba za duzo wymagasz. Pamietacie jak Prezes po przedwczesnym anulowaniu przedsprzedazy 51 stanu smial sie z tych co podnosili raban "ze 4 osoby nie mogly kupic i sie obrazily"?

Kolezenska atmosfera to jedno, zarty zartami, ale szczyt profesjonalizmu to to nie byl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Aj lepiej odznaczyć ten wątek i go nie śledzić. Bez sensu. Moge być fanem gier Portalu ale nie muszę być fanem wydawnictwa. Pytam o coś konkretnego i co? I to co zawsze. Może, kiedyś, niewiadomo, się pojawi, trzeba czekać.
Albo forum traci swój sens i trzeba się przerzucić na Facebooka albo ten wątek nie ma sensu...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1252 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

Ja nie wymagam, jak grzecznie proszę. I na pewno nie proszę o zbyt dużo. Z jakiegoś niewiadomego dla mnie powodu sytuacje niedopuszczalne w innych dziedzinach biznesu w naszym środowisku przechodzą bez większego echa.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: zioombel »

Nie piszą źle, piszą źle. Zdecydujecie się.
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Kal-El83 »

Sama emotka jak i cała wypowiedź w żasnym stopniu nie odnosiła się do opóźnienia gry. Pzdrawiam.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

Trzeba sobie zdać sprawę, ze wydawnictwo to taki inszy pośrednik. Coś tam robi ale bardzo niewiele od niego zalezy, a dla drukarni i transportu i tak jest malutką płoteczką, którą można zignorować. Nie oczekujcie dat i cudów. Nie traktujcie wydawnictwa jako firmy, która tworzy produkt od a do z - wtedy sie człowiek mniej irytuje. Gdyby wydawnictwa żądały dat i gwarancji, to by musiały płacić duzo wiecej i cały ich profit margin by diabli wzięli. To dlatego "wydawnictwo" dziś to może być nawet jedna osoba.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2016, 19:25 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

@Rattkin masz rację, ale to że w pewnym momencie Trzewik stracił kontrolę nad firmą też nie pomaga.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: rattkin »

Pewne jest to, że komunikacyjnie są niefrasobliwi, ale tak ma każde wydawnictwo. Teraz Portal jest takim wydawnictwem z którego przydzieral Ignacy w pierwszych podcastach.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

TTR_1983 pisze:@Rattkin masz rację, ale to że w pewnym momencie Trzewik stracił kontrolę nad firmą też nie pomaga.
Życzę wszystkim polskim przedsiębiorcą aby tracili kontrole nad firmą tak jak traci kontrole , według TTR_1983, Ignacy Trzewiczek. Też chciałbym tak stracić kontrolę aby sprzedawać swoje autorskie produkty niemalże na całym świecie, otwierać przedstawicielstwa na największych rynkach zbytu , być szanowany na całym świecie w swojej profesji, móc zarabiać i dawać zarabiać innym na swojej pasji czy hobby. Nie znam Trzewika ale gdyby zajmował się czymś bardziej popularnym niż gry planszowe zapewne byłby stawiany za przykład osoby , która dzięki połączeniu pracy i pasji doszła tak daleko.
Owszem kontakt z klientami/fanami wymaga zdecydowanej naprawy i mam nadzieję, ŻE W KOŃCU WYSŁUCHAJĄ NASZE PROŚBY O USPRAWNIENIE AKTUALIZCJI!
Co do wyrażania swoich opinii o Trzewiku , wyluzujcie, bo mam wrażenie jakbyście pisali o dobrym znajomym lub jakbyście przepracowali kilka lat w Portalu, a pewnie jedno i drugie nie ma nic wspólnego z prawdą.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

@wincenty nie zrozumiałeś o co mi chodziło, w każdym razie nie o to, o czym piszesz.
I na litość boską przedsiębiorcom.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Wincenty Jan »

Wybaczcie błędy. Wychodzi lenistwo z dzieciństwa ładnie nazwane dysortografią :)
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: TTR_1983 »

Wincenty Jan pisze:Wybaczcie błędy. Wychodzi lenistwo z dzieciństwa ładnie nazwane dysortografią :)
Wybaczamy :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1252 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: mat_eyo »

zioombel pisze:Nie piszą źle, piszą źle. Zdecydujecie się.
Czuję, że to przytyk do mnie, więc ochoczo odpowiadam - niech piszą częściej niż teraz i sensowniej niż teraz. Od dwóch tygodni dopytuję o tego Blood Rage i w końcu dostałem odpowiedź, taką jak wcześniej - "płynie, kiedyś tam będzie, a może nawet później".
Nie wiem kto w Portalu zajmuje się tą komunikacją, ale robi to słabo.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: zioombel »

Przecież napisali, że pierwej połowie grudnia na magazynie. To o co chodzi?
Statek nie jest ich prywatny. Przecież go nie pogonią.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: ChlastBatem »

Chyba faktycznie trzeba przestać obserwować ten wątek. Informacje strzępkowe, wypowiedzi forumowiczów na poziomie gimnazjum, przepychanki o nic. Podziękuję.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Epyon »

A ja ponawiam swoje regularne już pytanie o dodatki do The Resistance. Gra w nowej edycji wyszła w marcu zeszłego roku, dodatki miały wyjść w tym samym, mamy końcówkę 2016 roku i dalej ani widu, ani słychu. Czy zapowiedź dodatków jest wciąż aktualna, jeśli tak, to czy będą w pełni kompatybilne z obecną edycją gry? Naprawdę przez tyle czasu nie udało się ustalić z Indie Boards and Cards żadnego terminu współnego druku?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: zakwas »

Obserwuję temat dla beki. ;)

Obrazek

Ale to i tak zabawne na jak wielu płaszczyznach Portal daje ciała. W naszej grupie już się utarło "kupiłbym, ale to od Portalu". A utarło się z tylu powodów ile postów w tej dyskusji. ;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2016r.

Post autor: Portal Games »

Widzę, że trochę się tutaj dziwnych rzeczy porobiło. Tak więc wrzucam coś co wam pomoże rozwiązać wszelkie problemy :)


Zerknijcie. Mam nadzieję, że nowy sposób wam przypadnie do gustu. Jest o wiele łatwiejszy do edycji i czytelniejszy więc mam nadzieję że się spodoba ;)


http://portalgames.pl/pl/plany-wydawnicze/
Zablokowany