Horror w Arkham LCG (zasady, pytania, wątpliwości)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Ogólnie jest tak , że karty atutów i wydarzeń zagrywane po to, aby dodać ikonki do testu nic nas nie kosztują i w ogóle nie rozpatrujemy ich treści, z kolei jesli chodzi o karty umiejętności m, to treść wtedy rozpatrujemy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: bubu »

Mam szybkie pytanie o modyfikację talii między scenariuszami - mogę tylko kupować / usprawniać karty za xp czy też dowolnie wymieniać karty o zerowym poziomie?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

bubu pisze: 28 kwie 2020, 21:13 Mam szybkie pytanie o modyfikację talii między scenariuszami - mogę tylko kupować / usprawniać karty za xp czy też dowolnie wymieniać karty o zerowym poziomie?
Możesz wymieniać karty na takie o zerowym poziomie, ale wtedy każda i tak kosztuje 1 XP.
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Czy poniższe działania w ramach scenariusza Maski północy kampanii Noc fanatyka są poprawne:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2020, 09:32 przez mtolek88, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Wg mnie prawidłowe są obie opcje, delikatniejsza i bardziej brutalna. Fabularnie, w toku kampanii, obie mają sens.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Czy karta zamkniętych drzwi https://arkhamdb.com/card/01174 blokuje wyłącznie możliwość wykonywania badania w danej lokalizacji, czy całkowicie dostęp do lokalizacji? Jeżeli w danym miejscu jest rozstawiony przeciwnik, to w przypadku przejścia do takiej lokalizacji (zamknięte drzwi i potwór) wchodzimy normalnie w zwarcie z przeciwnikiem?
Miszon
Posty: 2523
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1021 times
Been thanked: 494 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Miszon »

Tylko badanie. Reszta normalnie działa w tej lokacji.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lewy »

Pytanie o działanie karty Toporek strażacki - czy mogę mając 2 żetony zasobów odpalić przy użyciu toporka walkę, następnie wydać oba zasoby w ramach darmowej zdolności aktywowanej żeby dostać +4 ataku i na koniec, nie mając już zasobów, załapać się na bonus +1 obrażenie?
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

Lewy pisze: 01 maja 2020, 17:40 Pytanie o działanie karty Toporek strażacki - czy mogę mając 2 żetony zasobów odpalić przy użyciu toporka walkę, następnie wydać oba zasoby w ramach darmowej zdolności aktywowanej żeby dostać +4 ataku i na koniec, nie mając już zasobów, załapać się na bonus +1 obrażenie?
Dokładnie tak to ma działać.
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Czy symbole umiejętności na kartach atutów dodanych do postaci (zagrane z ręki jako akcja i opłacone) wliczają się w trakcie testu umiejętności? Np. Kartą noża ma 1 ikonę siły. Czy w przypadku akcji walki w teście siły ta ikona jest dodawana do bazowej siły postaci?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: arian »

mtolek88 pisze: 02 maja 2020, 19:02 Czy symbole umiejętności na kartach atutów dodanych do postaci (zagrane z ręki jako akcja i opłacone) wliczają się w trakcie testu umiejętności? Np. Kartą noża ma 1 ikonę siły. Czy w przypadku akcji walki w teście siły ta ikona jest dodawana do bazowej siły postaci?
Te symbole działają tylko w momencie przeznaczania kart z ręki do testów umiejętności. W momencie gdy karta jest na stole, to ten symbol już jest bez znaczenia.
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Czy w ramach kooperacji można przekazać zasoby innej postaci w ramach swojego ruchu?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: zioombel »

mtolek88 pisze: 03 maja 2020, 01:23 Czy w ramach kooperacji można przekazać zasoby innej postaci w ramach swojego ruchu?
A masz taką opcję w instrukcji gdzie mowa jest o fazie badaczy i ich akcjach?
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

mtolek88 pisze: 03 maja 2020, 01:23 Czy w ramach kooperacji można przekazać zasoby innej postaci w ramach swojego ruchu?
Nie. Jest jedna karta u niebieskich, która na to pozwola, ale to tylko jej efekt.. A tak to nie ma opcji, to walczycie razem, ale egoizm jest nadal silny :)
mtolek88
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2020, 21:11

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: mtolek88 »

Mam pytania związane z Część III: Pożeracz z otchłani kampanii: Noc fanatyka:
Spoiler:
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lewy »

Jeśli dołączę do.32 Colt kartę Reliable to czy przy odpaleniu walki z tej broni dostanę +1 do siły?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Munchhausen »

Lewy pisze: 06 maja 2020, 21:16 Jeśli dołączę do.32 Colt kartę Reliable to czy przy odpaleniu walki z tej broni dostanę +1 do siły?
Jak najbardziej.
Danny83
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2019, 09:31
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Danny83 »

Hej,

mam problem odnośnie scenariusza z kampanii Dziedzictwo Dunwich - Bezwymiarowe i Niewidzialne:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1037 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Trolliszcze »

Zanim odpowiem: U&U to jeden z najbardziej znienawidzonych scenariuszy w grze (a na pewno najbardziej znienawidzony w Dunwich). Ten scenariusz każdemu weteranowi wielokrotnie skopał tyłek. Ważne jest, żeby się nie nastawiać na nie wiadomo jaki sukces! Jeśli dasz radę pokonać ze dwa pomioty, to już jest super. Mnie się zdarzały gry, że uciekałem stamtąd, nie pokonawszy ani jednego. To raczej taki scenariusz jak drugi z podstawki - baaardzo rzadko uda się zrobić idealny wynik, muszą sprzyjać warunki. Okej, a teraz konkretnie.
Spoiler:
Danny83
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2019, 09:31
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Danny83 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Faktycznie muszę zmienić podejście do tego scenariusza, skoro piszesz, że już ubicie 2 Pomiotów to spory sukces. Niby pasuje to do świata stworzonego przez Lovecrafta, ale póki co jest to jedyna historia z tej kampanii która nie daje mi żadnej przyjemności z grania. Pomijając jednak samą trudność, nie mogę zrozumieć jak można było wypuścić scenariusz, którego ostateczny wynik jest tak mocno uzależniony od zupełnie losowego ułożenia lokacji. Rozumiem gdyby ten czynnik wpływał na mniejszą lub większą trudność, ale on zwyczajnie stwarza warunki, które są już potem nie do ogarnięcia w samej grze.

Szkoda, bo miałem duże oczekiwania związane z tym scenariuszem, a tu wychodzi na to, że trzeba zacisnąć zęby, przemęczyć go i iść dalej.
MianDa
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2017, 16:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: MianDa »

Szkoda, bo miałem duże oczekiwania związane z tym scenariuszem, a tu wychodzi na to, że trzeba zacisnąć zęby, przemęczyć go i iść dalej.
No to jedno podejście. Ale ja mam inne. Dla mnie Horror to w pierwszej kolejnosci fabula. I fabularnie dla mnie ma wielki sens ze są momenty kiedy ludzie nie radzą sobie z przedwieczna groza i przegrywają. Nawet jeśli faktycznie wynika to z blednej konstrukcji scenariusza. A w Horrorze porazka w scenariuszu to nie porazka gry. Nawet przegrywając kampania idzie dalej i przegrana tez moze potrm miec ciekawe efekty. Dlatego cieszę się jak wygrywam scenariusz, ale nie narzekam na przegrana.
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

W tym scenariuszu nie ma przegrana/wygrana.
Czasem są motywy w książkach, że główny bohater daje się zaskoczyć. Zbiera bęcki od złych gości i budzi się z tak obolałą głową, że tęskni za kacem.
Podobnie jest w tej historii. Będzie bolało. Co zrobić, warto starać się i tyle.
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lewy »

Czy wydarzenie Rity I'm done runnin' robi combo z jej zdolnością postaci, a więc czy przy skutecznym wymknięciu się dzięki wydarzeniu można zadać 2 obrażenia - jedno z karty wydarzenia i drugie z karty postaci?
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Arius »

All other effects of the successful evasion still apply.
Tak jak napisano na karcie.
Wszystkie inne efekty udanego wymykania z innych źródeł (czy to zagrana karta, czy jej umiejka) działają.
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror - gra karciana LCG

Post autor: Lewy »

Arius pisze: 07 cze 2020, 19:33 All other effects of the successful evasion still apply.
Tak jak napisano na karcie.
Wszystkie inne efekty udanego wymykania z innych źródeł (czy to zagrana karta, czy jej umiejka) działają.
Czyli nawet bez wyczerpania wroga i wyjścia ze zwarcia przyjąć należy, że wymknięcie nastąpiło. OK, dzięki
ODPOWIEDZ