Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

Ja też jeszcze raczkuję w cywilizacyjnym wyścigu i zawsze mam problem z brakiem żółtych kosteczek, to mnie najbardziej blokuje, pewnie kwestia złego zarządzania jedzeniem. Jeśli chodzi o początek to staram się za pomocą karty obniżającej koszt budynków publicznych rozwinąć Religię żeby kapała już Kultura a dalej szukam kart dających dodatkowe białe kostki. Nie przekroczyłem jeszcze podwójnej liczby jeśli chodzi o ilośc rozgrywek więc masa kombinowania przede mną :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: splocki »

Może warto założyć osobny wątek na porady strategiczne do Cywilizacji.
Niedawno opisałem kilka porad dla początkujących na blogu, chętnie rozwinę wątek o dodatkowe porady i triki.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

Jestem za :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Zorak »

Ja zwykle pierwsze 2 tury robię tak:
- nowa kopalnia; populacja; (2 karty, żółte albo lider / zagranie lidera)
- filozofia; populacja; (2 karty)
później już rożnie bo karty ida z I ery więc albo cud buduje powoli albo poluje na ciekawe karty.

buźki przez pół gry albo idę w religie albo areny albo wiszące ogrody.

To co widzę mnie najbardziej limituje to populacja i tutaj moim zdaniem jest kilka rozwiązań: 3cia farma, albo szybki upgrade farm, albo ten cud co daje ludki za darmo albo polować na kolonie co dają żółte znaczniki.

Co do tips`ów to zawsze dokładam zdarzenie jak są jeszcze karty z A bo te zawsze są na +, jak jesteś najsłabszy militarnie nie dokładaj kart.
To tyle ale mam bardzo małe doświadczenie z grą :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

W sumie na lepszą populację powinien się dobrze sprawdzać Mojrzesz ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. Podejrzewam jednak że jest tyle rzeczy które wychodzą podczas rozgrywki że ciężko jest opracować sobie strategię na całą grę bo przecież inni gracze za stołem też nie śpią, mi narazie regularnie udaje się przegrywać każdą partię :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

splocki pisze:Może warto założyć osobny wątek na porady strategiczne do Cywilizacji.
Niedawno opisałem kilka porad dla początkujących na blogu, chętnie rozwinę wątek o dodatkowe porady i triki.
Chyba wątek o grze jest ku temu najlepszym miejscem...

@vinnichi - Mojżesz jest dobry, ale jest też pułapką - przy Mojżeszu odkłada się rozbudowę farm "na potem", bo przecież populacji dużo, a tu nagle przychodzi zmiana ery i ups... Podobnie z zadowoleniem - trzepie się tą populację, bo przecież zdolność lidera nie może się zmarnować, a tu nagle ups...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: coldsoul »

coldsoul pisze:Bardzo dziękuję wszystkim, ktorym chcialo sie zagladnac do pudła. No nic, napisalem do Rebela, zobaczymy…
Mój egzemplarz już kompletny. Dzięki REBEL!
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: redrum1906 »

Czy jest gdzieś dostępny spis kart militarnych? Wczoraj dziewczyna dostała Civkę w ramach prezentu z okazji odejścia z pracy- oby częściej takie odejścia;)
Bardzo solidne wydanie, niezle grafiki. Instrukcja z super papieru.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: norkbes »

Czy w najnowszym 3 wydaniu, dodruk 5 tydzien 2016, oprocz dodania brakujacego podrecznika gracza sa jakies zmiany/korekty wzgledem pierwszego druku?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Nie ma.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: DarkSide »

Przy okazji ukazania się pierwszego rzutu 3 wydania było wspomniane, że pełna księga zasad będzie dodrukowana z poślizgiem i potem wszystkim dosyłana. W jaki sposób będzie odbywało się zbieranie danych adresowych? Formularz na stronie wydawnictwa/ wysyłanie danych na specjalny adres mailowy? Nie żeby mi się jakoś spieszyło, tak tylko pytam. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
pien
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2013, 14:50

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: pien »

DarkSide pisze:Przy okazji ukazania się pierwszego rzutu 3 wydania było wspomniane, że pełna księga zasad będzie dodrukowana z poślizgiem i potem wszystkim dosyłana. W jaki sposób będzie odbywało się zbieranie danych adresowych? Formularz na stronie wydawnictwa/ wysyłanie danych na specjalny adres mailowy? Nie żeby mi się jakoś spieszyło, tak tylko pytam. :roll:

Tu masz link gdzie możesz podać swoje dane - http://wydawnictwo.rebel.pl/e4u.php/6,M ... ywilizacja
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: DarkSide »

pien pisze:
DarkSide pisze:Przy okazji ukazania się pierwszego rzutu 3 wydania było wspomniane, że pełna księga zasad będzie dodrukowana z poślizgiem i potem wszystkim dosyłana. W jaki sposób będzie odbywało się zbieranie danych adresowych? Formularz na stronie wydawnictwa/ wysyłanie danych na specjalny adres mailowy? Nie żeby mi się jakoś spieszyło, tak tylko pytam. :roll:

Tu masz link gdzie możesz podać swoje dane - http://wydawnictwo.rebel.pl/e4u.php/6,M ... ywilizacja
Podziękował :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: NTomasz »

o ile szczerze całkowicie absolutnie nienawidzilem starej wersji - o tyle dajac szanse nowej ( zmiany wizualne, balans, wszelakie zmiany) liczyłem, że coś się zmieni... i zmieniło się - gra już nie jest skrajnie paskudna, a cena całkiem przystępna i to niestety jedyne plusy. Reszta nadal- tak samo długie i nudnawe. Jednak Nations to dużo lepsza opcja szczególnie kiedy ktoś uznaje, że żadna dobra gra nei powinna trwac tak długo:)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

NTomasz pisze:o ile szczerze całkowicie absolutnie nienawidzilem starej wersji - o tyle dajac szanse nowej ( zmiany wizualne, balans, wszelakie zmiany) liczyłem, że coś się zmieni... i zmieniło się - gra już nie jest skrajnie paskudna, a cena całkiem przystępna i to niestety jedyne plusy. Reszta nadal- tak samo długie i nudnawe. Jednak Nations to dużo lepsza opcja szczególnie kiedy ktoś uznaje, że żadna dobra gra nei powinna trwac tak długo:)
Herezje :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: NTomasz »

AkitaInu pisze:
NTomasz pisze:o ile szczerze całkowicie absolutnie nienawidzilem starej wersji - o tyle dajac szanse nowej ( zmiany wizualne, balans, wszelakie zmiany) liczyłem, że coś się zmieni... i zmieniło się - gra już nie jest skrajnie paskudna, a cena całkiem przystępna i to niestety jedyne plusy. Reszta nadal- tak samo długie i nudnawe. Jednak Nations to dużo lepsza opcja szczególnie kiedy ktoś uznaje, że żadna dobra gra nei powinna trwac tak długo:)
Herezje :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
tak wiem : a chvaatil robi słabe gry - możecie mnie ukamienować (ale prawda jest jak dupa i każdy ma swoją)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Hej Ho - Podręcznik PL w wersji PDF! http://info.znadplanszy.pl/2016/01/16/c ... -medialny/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

Dzięki, może w końcu dowiem się co to za żółte kosteczki latają w tym pudełku :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: DarkSide »

yosz pisze:Hej Ho - Podręcznik PL w wersji PDF! http://info.znadplanszy.pl/2016/01/16/c ... -medialny/
Ponad 70MB :shock:
Czy te napisy na okładce na białym tle: "O Podręczniku" "Instrukcja" "Początek Historii" pozostaną w finalnej wersji? :cry: Przecież to zepsuje taką ładną okładkę.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Tycjan »

DarkSide pisze:Ponad 70MB :shock:
Udało nam się zmniejszyć o połowę plik oryginalny i teraz są już dwa do wyboru.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: evenstar »

Czy jest gdzieś filmik/recenzja wykazująca różnice pomiędzy starą wersją a nową?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: uyco »

'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 105 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Ink »

evenstar pisze:Czy jest gdzieś filmik/recenzja wykazująca różnice pomiędzy starą wersją a nową?
A formie pisemnej tutaj: http://www.gamesfanatic.pl/2015/10/05/t ... nym-okiem/
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
jerrym
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2013, 22:57

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: jerrym »

Czy pełny spis kart militarnych w nowej edycji gry można już gdzieś znaleźć ?
coldsoul
Posty: 222
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: coldsoul »

jerrym pisze:Czy pełny spis kart militarnych w nowej edycji gry można już gdzieś znaleźć ?
Kilka stron w tył…

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ