Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Bary »

kwiatosz pisze:Znaczy wiesz - to na razie Ty napisałeś, że to problem. Bo ze strony sklepu to może być po prostu sytuacja. Dla mnie jest to dobre rozwiązanie, bo chroni klienta, a sklep też wie, że jak transakcja dojdzie do skutku, to pieniądze dostanie. Wyłączenie opcji PP to wylewanie dziecka z kąpielą.
To moje pytanie retoryczne to była taka ogólna dygresja, nie odnosiła się do cytatu od Ciebie (może nie oddzieliłem tego należycie, sorry). :) Wyłączanie PP w momencie, jak z góry wiadomo, że termin dostarczenia przekracza maksymalny termin obsługi przez PP uważam za zasadny (a już na pewno w przypadku, jak się go przekracza, a później warczy na PP). Zresztą, jedno jest pewne- po tej akcji Portal już wsparcia dla PP mieć nie będzie. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kisun »

Pewnie następne przedsprzedaże będą otwierane na te dwa-trzy tygodnie przed planowaną wysyłką gier ewentualnie ograniczana do tego terminu będzie tylko możliwość zapłaty przez PP i nie ma problemu.
Jak by nie było przedsprzedaży to przecież Portal też wydał by tę grę? Trudno mi sobie wyobrazić że los danego tytułu, w ich wypadku, jest uzależniony od jakichś przedpłat lub ich braku.
Z drugiej strony graczom to może wyjść na dobre bo zapewne gra wyjdzie tak szybko jak to tylko możliwe ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: vojtas »

Niestety, PP zablokował Portalowi kasę nie tylko z przedsprzedaży PM, ale też i z codziennej działalności sklepu.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ostoja »

Pan_K pisze:czemu PP trzyma na swoim koncie pieniądze klientów? Nie chce dać Portalowi? OK, załóżmy, że ma prawo. Ale niech w takim razie nie obciąża karty zleceniodawcy.
A jaką wtedy gwarancję ma Portal, że dostanie pieniądze za preordery, które roześle? PayPal spełnia tutaj rolę pośrednika, który zabezpiecza interesy obu stron. Że mają z tego dodatkowe korzyści, bo mogą obracać kasą przez jakiś czas, to już trochę efekt uboczny.
Pan_K pisze:Jeszcze drobna uwaga dotycząca "psiego obowiązku": prywatna, czy nie prywatna - firma zobowiązała się wypełnić moje zlecenie (=przekazać pieniądze). I nie dopełniła zobowiązania, przez co realizacja transakcji stanęła pod znakiem zapytania. Abstrahuje teraz od regulaminu.
Nie do końca. PP zobowiązała się przekazać pieniądze, ale zobowiązała się też Ci je zwrócić, jeśli nie otrzymasz zamówienia. Wcale się nie dziwię, że wymagają od sprzedawcy dostawy w odpowiednim, regulaminowym terminie.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Pan_K »

ostoja pisze:
Pan_K pisze:czemu PP trzyma na swoim koncie pieniądze klientów? Nie chce dać Portalowi? OK, załóżmy, że ma prawo. Ale niech w takim razie nie obciąża karty zleceniodawcy.
A jaką wtedy gwarancję ma Portal, że dostanie pieniądze za preordery, które roześle? PayPal spełnia tutaj rolę pośrednika, który zabezpiecza interesy obu stron. Że mają z tego dodatkowe korzyści, bo mogą obracać kasą przez jakiś czas, to już trochę efekt uboczny.
Nie rozumiemy się: PP nie chce płacić Portalowi - niech nie ściąga kasy. Kropka. Portal ma gwarancję taką, że jak PP łaskawie się zdecyduje zapłacić, to zasysa moją kasę. W międzyczasie ona jest moja.
W dalszym ciągu również uważam, że jak chcę przelać kasę Portalowi, to nie potrzebuję niańki, która podejmie za mnie decyzję, czy to dobrze dla mnie, żebym kasę przelał. I jeszcze zbierze za to profit obracając żywą gotówką, która ma do dyspozycji, bo sobie arbitralnie orzekło, że zlecenia, które ode mnie dostało, nie zrealizuje teraz, tylko za pół roku bez mała.
Z mojej strony EOT.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kwiatosz »

Tylko ze PP nijak nie ma jak zagwarantowac, ze te kase faktycznie uda sie wowczas sciagnac, to tworzy wiecej problemow niz rozwiazuje.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Bary »

Pan_K pisze:Nie rozumiemy się: PP nie chce płacić Portalowi - niech nie ściąga kasy. Kropka.
No ale przecież Kawiatosz napisał, że PP zabezpiecza interesy obu stron. Jeżeli Portal nagle by wysłał 3k preorderów, a PP nie miałby pieniędzy od klienta, bo okazało by się, że zamawiający nie dysponują środkami, to musiałby z własnej kieszeni wyrównywać straty i szarpać się z klientami. Nie czarujmy się, są jedynie dwie drogi: albo całkowite odrzucanie zakupów z realizacją przekraczającą 45 dni, albo zamrażanie pieniędzy klienta do czasu dostarczenia towarów. Z powodów oczywistych druga opcja jest dla PP bardziej intratna.
Pan_K pisze:W dalszym ciągu również uważam, że jak chcę przelać kasę Portalowi, to nie potrzebuję niańki, która podejmie za mnie decyzję, czy to dobrze dla mnie, żebym kasę przelał.
Jak się nie potrzebuje niańki, to się nie korzysta z jej usług, tylko samemu ogarnia sprawę. ;) Trzeba korzystać z PP, nie ma innych metod płatności? Prosta sprawa, blokujemy PP w swoim sklepiku i po temacie. Z Inpostem już chyba tak zrobili, teraz zrobią z PP (chociaż mleko się już wylało).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Pan_K »

Bary pisze:Jak się nie potrzebuje niańki, to się nie korzysta z jej usług, tylko samemu ogarnia sprawę. ;) Trzeba korzystać z PP, nie ma innych metod płatności? Prosta sprawa, blokujemy PP w swoim sklepiku i po temacie. Z Inpostem już chyba tak zrobili, teraz zrobią z PP (chociaż mleko się już wylało).
A czy ja napisałem, że skorzystałem z PP? :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Bary »

Pan_K pisze:
Bary pisze:Jak się nie potrzebuje niańki, to się nie korzysta z jej usług, tylko samemu ogarnia sprawę. ;) Trzeba korzystać z PP, nie ma innych metod płatności? Prosta sprawa, blokujemy PP w swoim sklepiku i po temacie. Z Inpostem już chyba tak zrobili, teraz zrobią z PP (chociaż mleko się już wylało).
A czy ja napisałem, że skorzystałem z PP? :)
Tu nie chodzi o klienta tylko o przedsiębiorstwo. Tobie, nawet jakbyś z PP skorzystał, może to wisieć, nie odczujesz różnicy. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Pan_K »

Bary pisze:
Pan_K pisze:
Bary pisze:Jak się nie potrzebuje niańki, to się nie korzysta z jej usług, tylko samemu ogarnia sprawę. ;) Trzeba korzystać z PP, nie ma innych metod płatności? Prosta sprawa, blokujemy PP w swoim sklepiku i po temacie. Z Inpostem już chyba tak zrobili, teraz zrobią z PP (chociaż mleko się już wylało).
A czy ja napisałem, że skorzystałem z PP? :)
Tu nie chodzi o klienta tylko o przedsiębiorstwo. Tobie, nawet jakbyś z PP skorzystał, może to wisieć, nie odczujesz różnicy. :)
Fakt - już po napisaniu posta zreflektowałem jego od-rzeczność :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: seki »

Drodzy dyskutanci a może przenieslibyscie dyskusje o paypalu do nowwgo wątku? Strasznie długie dyskusję prowadzicie na ten temat a mnie interesuje poprostu gra. Jest to wątek o grze a nie stosowaniu paypala.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: mauserem »

seki pisze:Drodzy dyskutanci a może przenieslibyscie dyskusje o paypalu do nowwgo wątku? Strasznie długie dyskusję prowadzicie na ten temat a mnie interesuje poprostu gra. Jest to wątek o grze a nie stosowaniu paypala.
+100 :mrgreen:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Wincenty Jan »

https://youtu.be/ANmzJrhBggM Kolejny film prezentujący mechaniki zawarte w grze
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Golin »

mozna to jeszcze zamowic gdzies w przedsprzedazy?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: TTR_1983 »

Golin pisze:mozna to jeszcze zamowic gdzies w przedsprzedazy?
Serio? W każdym sklepie z planszówkami :mrgreen:
Kal-El83
Posty: 1149
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 242 times
Been thanked: 132 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Kal-El83 »

Przedsprzedaż jest już zamknięta.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Wincenty Jan »

Golin pisze:mozna to jeszcze zamowic gdzies w przedsprzedazy?
Jezeli masz na mysli przedsprzedaż prowadzoną przez Portal to została już ona zakończona.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: orzeh »

Czy nie jest czas na nowy film? Chyba była mowa że co 2 tygodnie będzie film przedstawiający grę ?
okonek
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:14
Lokalizacja: wawa

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: okonek »

Knowledge is wonderful, but imagination is even better
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: kamron6 »

czy instrukcja się już nie miała pojawić?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: ostoja »

Trzewik potwierdził na BGG, że kopie z preorderu będą rozsyłane w maju lub czerwcu. https://www.boardgamegeek.com/article/25566493#25566493
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: smalco »

Ale 2017, czy 2018?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Bary »

smalco pisze:Ale 2017, czy 2018?
Pocisnąłeś! ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: Wincenty Jan »

Bary pisze:
smalco pisze:Ale 2017, czy 2018?
Pocisnąłeś! ;)
A gdzies nie było oficjalnej informacji , że premiera czerwiec/lipiec?
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Post autor: TTR_1983 »

Premiera sierpień/wrzesień.
ODPOWIEDZ