Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 863
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 266 times
Been thanked: 137 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Ja czekam bardzo na jakąś recenzję. Aktualną. Bo to co jest np. na on table jest z mają 2019 i gra w wersji finalnej, rozsyłana już od pewnego czasu, na pewno różni się od tamtej prezentacji.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: norolim »

Martin_Valdez pisze: 25 sty 2021, 11:58 @ up - a jaka jest moja teoria?
Oczywiście należy przyjąć, że każdy wydając swoje ciężko zarobione pieniądze chce zrobić to jak najlepiej i nie mieć potem niesmaku związanego z jakością dokonanego zakupu. Zatem bazując na powyższym każdy świadomie podejmuje tą decyzję w przypadku produktu już wydanego, który trafił do odbiorcy końcowego i w związku z tym pojawiły się w sieci opinie/recenzje. Każdy kupujący przed premierą i wpsierający projekt tego komfortu nie ma.
Ja tylko napisałem, że Koliba zaczęła być dosyć mocno chlastana za jakość końcową produktu, gdzie kaliber niedopatrzeń czy też błędów jest wielokrotnie mniejszy niż duzych profesjonalnych wydawnictw. Skala tej produkcji była naprawdę duża nawet dla dużego profesjonalnego wydawcy.
Jak wspomniałem, nie chodzi o to by odpuszczać wpadki, ale aby uczciwie ocenić efekt końcowy produkcji na tle innych wydawnictw oraz gier. Niestety świat planszówek i jego analogowść nie pozwala w łatwy sposób naprwić błędy bez konieczności fizycznego dostarczenia komponentów. W świecie wirtualnej rozrywki jednak naprawa błędów jest dużo prostsza. Nad czym osobiście jak wielu z Was ubolewam i w momencie zakupu gry oraz informacji o wyjściu wersji 2.0 w wyniku wykrytych błędów jakoś nigdy nie czuję się lepiej jeśli byłem w gronie tych kupujących wersję 1.0 ;)
Generalnie kązdy wyda pieniądze zgodnie ze swoim sumieniem i tyle.
Twoja teoria jest taka, że Zerywia, czy też jej wydawcy są „niesprawiedliwie oceniani” (Twoje słowa) przez użytkowników piszących w tym temacie, czy też ogół graczy (trudno to odgadnąć). A dowodem tego mają być komentarze, których autorzy wg Ciebie uważają, że błędy w Zerywii
Martin_Valdez pisze: 25 sty 2021, 10:13 są aboslutnym ewenementem i gra przez to jest spalona.
Nikt tego nie napisał. To Twoje wnioski, które mają potwierdzić Twoją tezę.

Tak czy inaczej, zgodnie z tym co sam piszesz w najnowszej wiadomości, każdy chce dobrze wydać pieniądze i podejmuje decyzje na podstawie opinii, recenzji i informacji. Nie bardzo więc rozumiem, co widzisz niestosownego w tym, że ktoś ma wątpliwości, che się wstrzymać lub zrezygnować z zakupu gry, na podstawie takich informacji. Szczególnie, że problemy, o których donosi „internet” w przypadku Zerywii wcale nie są drobne. Pisze się o poważnych błędach, które uniemożliwiają dokończenie rozgrywki w niektórych przypadkach. Dla mnie osobiście dodatkowy problem polega na tym, że mechanizmy gry uległy zmianie od czasu ich ostatniej prezentacji... i nie bardzo wiadomo w jaki sposób. Informacji brak, instrukcja online jest, ale nie wiadomo, czy aktualna, a co za tym idzie, ja nie wiem, czy gra w nowej odsłonie przypadnie mi do gustu. To wszystko sprawia, że wstrzymuję się z zakupem obecnie dostępnej wersji, do czasu aż będę wiedział więcej. To chyba racjonalne podejście, prawda?

EDIT: Jeszcze o jednym zapomniałem. Napisałeś, że „nie chodzi o to by odpuszczać wpadki, ale aby uczciwie ocenić efekt końcowy produkcji na tle innych wydawnictw oraz gier”. Kompletnie się z tym nie zgadzam. Dlaczego, decydując o zakupie, miałbym oceniać grę na tle innych gier, a nawet wydawców? Jeśli interesuje mnie już konkretny tytuł, to oceniam ten właśnie tytuł, na uwadze mając tylko i wyłącznie moje własne (lub mojej grupy) wymagania wobec gier.
xilk
Posty: 916
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1076 times
Been thanked: 104 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

Pozwolę napisać swoje zdanie.

O samej grze dowiedziałem się, gdy startowała w kampanii na Wspieram.to :) Projekt mnie zaciekawił, ale że potem miałem spore wydatki i inne sprawy na głowie, to postanowiłem jednak zrezygnować że wsparcia gry.

Później jednak wsparłem inny projekt tych samych autorów, tym razem podręcznik do RPG o leżach smoków. Wtedy znów przypomniałem sobie o grze planszowej. Z radością przyjąłem wieść, że można po kampanii zamówić egzemplarz, choć wiadomo w droższej cenie. Jednak zacząłem też szukać informacji, co obecnie gra zawiera i zacząłem też trafiać na zgłaszane błędy w scenariuszach.

I teraz, nie przekreślam samej gry, ale błędy w scenariuszach, uniemożliwiające zakończenie rozgrywki są dla mnie niedopuszczalne. Dlatego obecnie nie kupię tej gry i jednak poczekam na wersję 2.0.

Jasne FAQ do zasad może być, bo nie każdy wszystko zrozumie. Jednak jeśli scenariusz w grze przygodowej zawiera błędy, psujące rozgrywkę, to potrzeba nie FAQ, a na nowo wydrukowanej księgi z przygodami/misjami.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: dwaduzepe »

Moze kiedys wydadza wersje bez bledow to wtedy bedzie mozna sie gra zainteresowac.
Darkstorm
Posty: 911
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 149 times
Been thanked: 230 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Próbuję przebrnąć przez instrukcję ale ciężko idzie. Poczekam chyba na jakiś filmik. A szkoda bo gra wygląda prześlicznie i już chciałoby się zagrać. Macie podobne odczucia, że instrukcja to mordęga?
damianKr
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2020, 11:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: damianKr »

Czy komuś z was udało się dokopać do informacji jakich rozmiarów koszulki wchodzą na karty Zerywi?
Próbuję przebrnąć przez instrukcję ale ciężko idzie. Poczekam chyba na jakiś filmik. A szkoda bo gra wygląda prześlicznie i już chciałoby się zagrać. Macie podobne odczucia, że instrukcja to mordęga?
Dla mnie instrukcja jest Ok, ale może dlatego że najpierw obejrzałem gameplay a później zabrałem się za instrukcje ;). Ponoć ma wyjść nowy filmik z aktualnymi zasadami.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: norolim »

Z informacji, które uzyskałem od wydawcy wynika, że załączana wcześniej instrukcja jest na tę chwilę aktualna. Zapoznałem się z opisaną tam mechaniką spotkań/walki i jest znacząco zmieniona w stosunku do prezentowanej w ytubie. Chyba, że na filmie, który oglądałem zaprezentowano ją tylko bardzo skrótowo.

Filmy z zasadami, o których w tym temacie mowa od pewnego czasu, to kwestia tygodni a nie dni. W tym samym czasie pojawi się też oficjalny plik FAQ i inne informacje.

Ewentualne poprawki mogą pojawić się dopiero w dodruku, ku któremu wydawcy się skłaniają, ale decyzja, kiedy i czy w ogóle będzie, jeszcze nie zapadła. Jeśli ten plan się ziści, wydawca obiecuje przygotować pakiet „poprawkowy” dla nabywców bieżącej edycji.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

Znaczy nie kupowac??? Bo tak chodze na około tej gry, i wieje od niej taka nostalgia lat 90 :) Nie wiem czemu , ale przypominają mi sie czasy startego dobrego (DUŻY FORMAT) MiMa, Magi i Miecza...ot takie klasyczne rpg bez tych wszystkich nowych udziwnień. Ale jest az tak żle???
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: norolim »

Goldberg pisze: 28 sty 2021, 11:55 Znaczy nie kupowac??? Bo tak chodze na około tej gry, i wieje od niej taka nostalgia lat 90 :) Nie wiem czemu , ale przypominają mi sie czasy startego dobrego (DUŻY FORMAT) MiMa, Magi i Miecza...ot takie klasyczne rpg bez tych wszystkich nowych udziwnień. Ale jest az tak żle???
Musisz zdecydować sam. Przeczytaj wszystko, co tu napisano do tej pory, a w szczególności mój ostatni post i zdecyduj, czy chcesz wchodzić w to teraz, czy czekasz na ewentualną kampanię na dodruk (której wcale może nie być). Ja się chyba jednak zdecyduję teraz.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 335
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 112 times
Been thanked: 46 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Sarna »

Goldberg pisze: 28 sty 2021, 11:55 Znaczy nie kupowac??? Bo tak chodze na około tej gry, i wieje od niej taka nostalgia lat 90 :) Nie wiem czemu , ale przypominają mi sie czasy startego dobrego (DUŻY FORMAT) MiMa, Magi i Miecza...ot takie klasyczne rpg bez tych wszystkich nowych udziwnień. Ale jest az tak żle???
Mam identyczne rozterki, czekam na jakieś recenzje o których ani widu, ani słychu, obawiam się trochę zbyt dużego skomplikowania zasad jak na przygodówkę, a przez instrukcję oczywiście nie przebrnąłem, może ktoś coś więcej o tym napisać?
Torquemada666
Posty: 863
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 266 times
Been thanked: 137 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Ja w ramach moich rozterek zacząłem dzisiaj instrukcję czytać :) Ale mimo wielu wątpliwości gra bardzo kusi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

Mnie najbardziej martwi to:
I teraz, nie przekreślam samej gry, ale błędy w scenariuszach, uniemożliwiające zakończenie rozgrywki są dla mnie niedopuszczalne. Dlatego obecnie nie kupię tej gry i jednak poczekam na wersję 2.0.

Jako gracz hexowo wojenny....powiem wam tyle, te wasze instrukcyjki mnie smiesza...
Zapraszam do zapoznania sie z instrukcja do LnL (380 stron) ew pelna do ASL (+500 stron) :p

Gry naprawde nie da sie skonczyc?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: norolim »

W instrukcji lub na karcie jest przynajmniej jeden błąd polegający na pominięciu ważnych informacji dotyczących etapu przygotowania. Ich brak powoduje, że nie da się w określonych okolicznościach ukończyć scenariusza, ale błąd ma zostać poprawiony w oficjalnym pliku FAQ. W FAQ online uzupełnianym na bieżąco wyjaśniono już ten problem. Czy jest więcej takich błędów, nie wiem. Są inne, mniej poważne, też wyjaśniane na bieżąco w FAQ.
christoe138
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Problem jest taki, że jest chyba zbyt wcześnie/gra jest dość rozbudowana/ by ktokolwiek mógł się wypowiedzieć ile i jakich dokładnie jest błędów i czego dotyczą. Błędy wychwytujemy w trakcie rozgrywki gdyż tylko wtedy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z ich istnienia;) dotyczy to zwłaszcza scenariuszy/kampanii. Reasumując wątpie by ktokolwiek ograł już całą grę tj. 4 kampanie po 4 scenariusze w każdej. Faktem jest natomiast to, że jest trochę błędów/braków w samej instrukcji jak i w kartach /ikonografia, błędny bądź nieprecyzyjny opis. Także korekta do instrukcji jest niezbędna bo naprawdę czytając a potem grając można się czasem zniechęcić...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2021, 14:41 przez christoe138, łącznie zmieniany 1 raz.
Torquemada666
Posty: 863
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 266 times
Been thanked: 137 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Trzy karty do poprawy (póki co):
Błędna ikona momentu zagrania zdolności Wyczynu Asir
Błędny opis na karcie wyczynu Dalbora.
Błąd na karcie Rozdzielacz losu z sagi Tkacza losu.

W sumie gdyby na ponad 600 kart byłyby to tylko te trzy błędy to chyba nie jest tak źle :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

link do faq mozna?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
christoe138
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Torquemada666 pisze: 28 sty 2021, 14:38 Trzy karty do poprawy (póki co):
Błędna ikona momentu zagrania zdolności Wyczynu Asir
Błędny opis na karcie wyczynu Dalbora.
Błąd na karcie Rozdzielacz losu z sagi Tkacza losu.

W sumie gdyby na ponad 600 kart byłyby to tylko te trzy błędy to chyba nie jest tak źle :)
oby tak było kart jest naprawdę sporo w all /880szt/także jak już wcześniej pisałem błędy wychwytywane są na bieżąco bo nikt raczej nie oglądał i nie analizował każdej karty z osobna przed grą :)
christoe138
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:43 link do faq mozna?
Proszę https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

christoe138 pisze: 28 sty 2021, 14:50
Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:43 link do faq mozna?
Proszę https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
:shock: :shock: O jezu - seriooooooo?! Jakie to... "profesionalne"
Az sie boje spytac ale instrukcja pdf jest? Link?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Torquemada666
Posty: 863
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 266 times
Been thanked: 137 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Torquemada666 »

Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:54
christoe138 pisze: 28 sty 2021, 14:50
Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:43 link do faq mozna?
Proszę https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
:shock: :shock: O jezu - seriooooooo?! Jakie to... "profesionalne"
Az sie boje spytac ale instrukcja pdf jest? Link?
Wszystko jest w pierwszym poście (linki).
christoe138
Posty: 19
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: christoe138 »

Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:54
christoe138 pisze: 28 sty 2021, 14:50
Goldberg pisze: 28 sty 2021, 14:43 link do faq mozna?
Proszę https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
:shock: :shock: O jezu - seriooooooo?! Jakie to... "profesionalne"
Az sie boje spytac ale instrukcja pdf jest? Link?
hehehe no nie przeczę , że chłopaki z Koliby do pewnych tematów podchodzą czasem jakby to powiedzieć... nonszalancko ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

...... :shock: .....chyba jednak nie....
Tak rzuciłem okiem na instrukcje....ja wiedziałem , że to klimaty sowianskie na które mam mega uczu (WIELKA LECHIA!!! Sowianie pokonali legiony RZYMSKIE!!!) , ale myslałem , że przeboleje....ale jednak nie... To az trzeszczy jak sie czyta...
To mnie jakos rozbawiło;

Wraz z otrzymaniem trzeciej Skazy, traci nad sobą kontrolę
i przybiera formę Gardzicy. Każda kolejna Skaza, ponad limit,
skutkuje Skazą Pierwu

Znaczy formę jakiejś sałaty? Nie wiem czemu słowo GARDZICA brzmi dla mnie jak jakaś wyjątkowo niesmaczna odmiana sałaty :lol: :lol:
Kosc kirow, pierw, kadz, nie wiem co tam jeszcze.....nie, nie , nie - za dużo tego dla mnie!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2872
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 865 times
Been thanked: 375 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

Taki pra słowiański Flow. Ale żeby od razu gardzić Gardzicą. Heheszkuje, ale instrukcja przede mną...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1515
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 177 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Goldberg »

:lol: Powiem Ci ze ilość sowianskosci w tej grze jest dla mnie niestrawna... To aż źle się czyta (dla mnie). Spodziewałem się bardziej jakichś "mieczy prastarej wiary" albo czegoś podobnego, no i śmiesznych nazw potworków, ale tego jest za dużo...
A szkoda, bo grafiki mi się podobają, i gra generalnie wygląda cool, ale pas...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Darkstorm
Posty: 911
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 149 times
Been thanked: 230 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

No właśnie te nazwy też mocno utrudniają ogarnięcie zasad.
Mimo wszystko jeśli wydawcy to czytają to sugerowałbym bym umieszczenie filmiku z zasadami w ciągu dni a nie tygodni...
ODPOWIEDZ