Gra Miesiąca-marzec 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: mig »

A jest gdzies wersja online?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: Furan »

jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 260 times
Been thanked: 62 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: narandil »

Nowość miesiąca: Pupile Podziemi
Najwięcej partii: Ghost Stories
Gra miesiąca: 7 Ronin
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: pendzik »

Prawie w połowie miesiąca, ale ważne że jest :) Z punktu widzenia planszowego noobka:
Gra miesiąca - Osadnicy - Narodziny Imperium. Całkiem fajna i regrywalna karcianka. Mimo pojedyńczych kart w talii.
Najwięcej partii - Splendor. Całkiem fajna gra do pogrania z casualami. Zwłaszcza na 2 osoby, na więcej dla mnie troszkę słabiej.
Rozczarowanie miesiąca - Talizman. Gra mojej młodości to dla mnie teraz taki turlacz z figurkami...
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: Rafalm »

Skoro jeszcze temat nie zamknięty, to dorzucę też swoje trzy grosze:

Nowość miesiąca: Red 7
Najwięcej partii w miesiącu: Red 7 (niestety nie liczyłem dokładnie, ale średnio wyjdzie około 3 dziennie ;-) )
Powrót miesiąca: Robbo Rally - nie widziałem się z tą grą ładnych kilka lat, ale była okazja zagrać w sześć osób i świetnie się bawiliśmy. Te robociki są uroczo zagubione.
Rozczarowanie miesiąca: dalej nie mogę przejść Ucieczki z Dol Guldur we Władcy Pierścieni LCG. Żeby było jasne, gra jest świetna, a rozczarowanie dotyczy... mojej nieporadności :-)

Gra miesiąca: w tym miesiącu to mogło być tylko Red 7 - ten filerek zdobył nasze serca i umysły przede wszystkim szybkością rozgrywki. Staram się go mieć zawsze przy sobie, bo wystarczy 5 minut wolnego czasu i druga osoba do rozgrywki, żeby się dobrze bawić.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: adikom5777 »

Rafalm pisze: Najwięcej partii w miesiącu: Red 7 (niestety nie liczyłem dokładnie, ale średnio wyjdzie około 3 dziennie ;-) )

(...)

Gra miesiąca: w tym miesiącu to mogło być tylko Red 7 - ten filerek zdobył nasze serca i umysły przede wszystkim szybkością rozgrywki. Staram się go mieć zawsze przy sobie, bo wystarczy 5 minut wolnego czasu i druga osoba do rozgrywki, żeby się dobrze bawić.
średnio 3 gry dziennie, czy 3 rozdania dziennie? Bo grając do 35 punktów czasem gra potrafi się przeciągnąć. Ciężko skończyć całą partię w 5 minut ;)
Cairine
Posty: 33
Rejestracja: 16 lut 2015, 00:08

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: Cairine »

A u mnie w marcu były raczej szybkie i krótkie rozgrywki.

Najwięcej rozgrywek zdecydowanie: Monopoly Card Game - wciąga i u mnie w domu wszyscy chcą w to grać, mega szybkie i zawsze jest chęć odegrania się, więc kończy się na "jeszcze raz, teraz ja zaczynam". Dlatego ciężko policzyć partie.
Gra miesiąca: Splendor - nadal w grze, ok. 12 rozgrywek - ale w kwietniu już tyle raczej nie będzie, bo brat pożyczył. Wystarczyło, że przyjechał z dziewczyną, zagraliśmy 3 razy i im się spodobało. Także gra pojechała zarażać dalej...
Poza tym rozgrywane było po parę razy Timeline (pierwsza edycja) i Na grzyby (x7) oraz Asteriks i Spółka (x1).
ahti
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:07

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: ahti »

Najwięcej rozgrywek: Dominion (podstawka jest taka sobie, ale z dodatkami gra jest świetna: wystarczająco interaktywna i bardzo regrywalna.)

Zaskoczenie miesiąca: Pory roku (oprócz BattleCON moje największe pozytywne zaskoczenie w grach planszowych. Naprawdę fajny dwuosobowy tytuł.)

Nowość miesiąca: The Duke (całkiem dobra szachopodobna gra. Grało się miło, ale nie kupiłbym.)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: 7koliberek9 »

13 partii w 5 tytułów

Nowość: Szklany Szlak
Najwięcej partii: Szklany Szlak
Gra miesiąca: Szklany Szlak. Spodziewałam się czegoś innego ale Rosenberg w tej wersji też jest fajny :D
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: Rafalm »

adikom5777 pisze:
Rafalm pisze: Najwięcej partii w miesiącu: Red 7 (niestety nie liczyłem dokładnie, ale średnio wyjdzie około 3 dziennie ;-) )

(...)

Gra miesiąca: w tym miesiącu to mogło być tylko Red 7 - ten filerek zdobył nasze serca i umysły przede wszystkim szybkością rozgrywki. Staram się go mieć zawsze przy sobie, bo wystarczy 5 minut wolnego czasu i druga osoba do rozgrywki, żeby się dobrze bawić.
średnio 3 gry dziennie, czy 3 rozdania dziennie? Bo grając do 35 punktów czasem gra potrafi się przeciągnąć. Ciężko skończyć całą partię w 5 minut ;)
OK, doprecyzuję. Rozgrywki były w wersji podstawowej, a chodziło mi oczywiście o rozdania. Cała gra to średnio jakieś 5-6 rozdań, czyli z kalkulacji wychodzi ok 15 gier w miesiącu.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: tomuch »

Koniec następnego miesiąca, a ja się jeszcze tu nie wpisałem...

Miesiąc dosyć słaby, zbyt dużo roboty...
26 partii w 10 tytułów

Nowości: Small Worlds, Koncept
Nowość miesiąca: brak

Powrót miesiąca: K2
Największe emocje: powyższa partia K2 - największy hardcore a wynik całkiem przyzwoity (13 punktów)

Najwięcej partii: Red7 (14)
Gra miesiąca: Red7 - za to, że uratowała podsumowanie i za to, że była wyciągana w każdym możliwym momencie
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesiąca-marzec 2015

Post autor: zomboni »

Pozwolę sobie odkopać temat. 30 partii w 12 tytułów. Słabszy miesiąc, było chorobowe i odbiło się na ilości partii.

Grałem w: Osadników Trzewiczka (x10), Splendor (x6) Colt Express (x4), Pędzące Żółwie (x3), pozostałe tytuły po razie.


Gra miesiąca: Osadnicy - świetny wariant solo.
Lipa miesiąca: partia w Fasolki - to wina ekipy a nie gry.
Największe rozczarowanie: za mało grania.
ODPOWIEDZ