Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: piton »

Panowie, co Wy tracicie...zapach świeżego Hammurabiego mmm, lepszy niż piernik :mrgreen:
naprawdę dawno - aż tak bardzo bardzo - nie cieszyliśmy się z nowej gry w domu :)
andruty
Posty: 58
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:40
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: andruty »

A ja cholera czekam i czekam! Chyba dojdzie dopiero po świętach, a bardzo szkoda.. Swoją drogą chyba sporo egzemplarzy się rozeszło
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

Dopiero teraz zwróciłem uwagę że plansze graczy różnią się nie tylko kolorami ale i krajobrazami. Każdy ma więc swoje imperium/planetę :) jest zielona Venus, czerwony Mars, niebieski Neptun i żółty to chyba Arrakis
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Harth »

Rozgrywka naprawdę trwa od 3 do 4 godzin?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Harth pisze:Rozgrywka naprawdę trwa od 3 do 4 godzin?
Tak ale zdaża się i więcej ;) Ale czas leci jak z bicza strzelił, jest strasznie wciągająca ta gra.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Harth »

No właśnie się zastanawiam czy ten czas jest wart poświęcenia. Ale chyba tutaj nie znajdę żadnych negatywnych spostrzeżeń :)
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Peter128 »

Jak to tam wygląda z BGO? Nigdy tam nie grałem, cywilizację znam tylko z podręcznika i filmików yosza. Chciałbym zagrać, jest tam już nowa wersja? Umawiacie się jakoś na gry? Są jakieś gry dla początkujących?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Harth pisze:No właśnie się zastanawiam czy ten czas jest wart poświęcenia. Ale chyba tutaj nie znajdę żadnych negatywnych spostrzeżeń :)
Jest warta, każdej minuty :) Ale musisz lubieć spędzić tyle czasu przy grze, nie ma co się katować bezsensownie :)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: ramar »

Harth pisze:Rozgrywka naprawdę trwa od 3 do 4 godzin?
W dwie osoby chyba bardziej w okolicach dwóch godzin. Mylę się?
P.S. Odebrałem dzisiaj swoją kopię :D :twisted: :mrgreen: hahah!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: vinnichi »

Veridiana pisała o 5h przy dwóch graczach :) ale po 100 rozgrywkach w jedna grę to już sie tak robi, pewnie każda karta jest przemyślana na 1000 sposobów. Pewnie na początku przy pierwszych 90 partiach jest lekkie, przyjemne budowanie i niszczenie cywilizacji. Poza tym Spokojnych świąt dla Wszystkich.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Veridiana »

Peter128 pisze:Jak to tam wygląda z BGO? Nigdy tam nie grałem, cywilizację znam tylko z podręcznika i filmików yosza. Chciałbym zagrać, jest tam już nowa wersja? Umawiacie się jakoś na gry? Są jakieś gry dla początkujących?
Nowej wersji w ogólnodostępnym obiegu jeszcze chyba nie ma. Ale generalnie jest, tylko na razie dla testerów.
Można się umówić z kimś na grę, można po prostu dołączyć, lub samemu założyć nową. Określa się poziom (w zakresie 1-4) i w tytule gry możesz też dodać, że dla początkujących itp
vinnichi pisze:Veridiana pisała o 5h przy dwóch graczach :) ale po 100 rozgrywkach w jedna grę to już sie tak robi, pewnie każda karta jest przemyślana na 1000 sposobów. Pewnie na początku przy pierwszych 90 partiach jest lekkie, przyjemne budowanie i niszczenie cywilizacji.
My tak z kolegą mamy. We wszystko gramy ze dwa razy dłużej niż normalni ludzie ;)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: tassman »

Veridiana pisze:
Peter128 pisze:Jak to tam wygląda z BGO? Nigdy tam nie grałem, cywilizację znam tylko z podręcznika i filmików yosza. Chciałbym zagrać, jest tam już nowa wersja? Umawiacie się jakoś na gry? Są jakieś gry dla początkujących?
Nowej wersji w ogólnodostępnym obiegu jeszcze chyba nie ma. Ale generalnie jest, tylko na razie dla testerów.
Można się umówić z kimś na grę, można po prostu dołączyć, lub samemu założyć nową. Określa się poziom (w zakresie 1-4) i w tytule gry możesz też dodać, że dla początkujących itp
vinnichi pisze:Veridiana pisała o 5h przy dwóch graczach :) ale po 100 rozgrywkach w jedna grę to już sie tak robi, pewnie każda karta jest przemyślana na 1000 sposobów. Pewnie na początku przy pierwszych 90 partiach jest lekkie, przyjemne budowanie i niszczenie cywilizacji.
My tak z kolegą mamy. We wszystko gramy ze dwa razy dłużej niż normalni ludzie ;)
przestańcie pić w czasie gry[emoji41]

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kaktus+ »

Do mnie dotarł egzemplarz i co? Wewnątrz karteczka z przeprosinami, że nie zdążyli drugiej instrukcji wydrukować i przyślą ją w lutym...

...padaka po prostu...jestem przyzwyczajony, że w Portalu zawsze czegoś brakowało albo wymagało poprawki ale nie od rebela...
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Toudi »

Kaktus+ pisze:Do mnie dotarł egzemplarz i co? Wewnątrz karteczka z przeprosinami, że nie zdążyli drugiej instrukcji wydrukować i przyślą ją w lutym...

...padaka po prostu...jestem przyzwyczajony, że w Portalu zawsze czegoś brakowało albo wymagało poprawki ale nie od rebela...
Pisali o tym dawno. I zrobili to dla Nas zebysmy mieli gre przed swietami, zalatwili z Yoshem nakrecenie filmow instruktazowych, a druga instrukcje Ci sami dosla... No faktycznie... Padaka jak nic :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: RunMan »

Ależ wiadomo było o tym o dłuższego czasu... Dodatkowo problem nie leżał po stronie Rebela, tylko CGE, które bardzo późno oddało instrukcję do tłumaczenia. Na znadplanszy do znalezienia pełna wideoinstrukcja, a podręczniki zostaną dosłane później. Spróbujmy może spojrzeć na to wszystko przychylniejszy okiem :)
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kaktus+ »

No ja właśnie o tym nie widziałem, dlatego dla mnie rozczerowanie gdy otworzyłem pudełko.

Jeżeli wcześniej o tym pisali, ok, trochę mi poprawiliście humor :wink:
Ostatnio zmieniony 24 gru 2015, 21:58 przez Kaktus+, łącznie zmieniany 1 raz.
Nesmeer

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nesmeer »

Ehh tak wspaniała gra(a skoro wspaniała to trzeba na coś ponarzekać), ale... ten rozmiar kart nie pasujący do żadnych koszulek premium na rynku to jakaś kpina ze strony głównego wydawcy, nie mogli sobie darować, trzeba było dopisać 3mm tu, 2mm tam, co by mieć swój własny, nowy, unikalny, do niczego nie pasujący rozmiar koszulek na rynku. Nie podoba mi się takie podejscie
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: AkitaInu »

Sa na tp koszulki, mayday 50x75 :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Kaktus+
Posty: 161
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:05
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Kaktus+ »

Nesmeer pisze:Ehh tak wspaniała gra(a skoro wspaniała to trzeba na coś ponarzekać), ale... ten rozmiar kart nie pasujący do żadnych koszulek premium na rynku to jakaś kpina ze strony głównego wydawcy, nie mogli sobie darować, trzeba było dopisać 3mm tu, 2mm tam, co by mieć swój własny, nowy, unikalny, do niczego nie pasujący rozmiar koszulek na rynku. Nie podoba mi się takie podejscie
A tutaj to także się zgadzam w 100%. Miałem zamiar pójść na łatwiznę i zakoszulkować całość, a tak znowu muszę sobie samodzielnie zalaminować całość i nie mogę być leniem :lol:


A co do tych koszulek - nie widać ich w sklepach za dużo
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: magole »

AkitaInu pisze:Sa na tp koszulki, mayday 50x75 :)
Ale one nie są wydawane w wersji premium :(
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1929
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: tomuch »

Ustawiłem sobie przesyłkę na styczeń, żeby gra przyszła od razu z instrukcją, ale rozumiem, że plan zakłada ogarnięcie tematu instrukcji w lutym, tak?
piton pisze:[w kwestii koszulek - dokleję potem do odpowiedniego działu - pasują Mayday 49x93 do Roman Tribune. pasują idealnie na szerokość, na długość dotnę, sama przyjemność z czytania kart przy okazji ;) zdecydowanie taniej wychodzi niż kupować te za funciaki/euro z Amazona czy tam UK]
Wchodzi bez problemu? Wszędzie podane info, że szerokość to 50 cm.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
andruty
Posty: 58
Rejestracja: 02 mar 2014, 16:40
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: andruty »

3 epoka- 6x wojna o kulturę, 2 epoka- 2x wojna o technologię i 2x wojna o terytorium. Tak ma być? Zastanawia mnie szczególnie te 6 kart z 3 epoki. Jest gdzieś dostępny jakiś spis kart?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: GrzeL »

andruty pisze:3 epoka- 6x wojna o kulturę, 2 epoka- 2x wojna o technologię i 2x wojna o terytorium. Tak ma być? Zastanawia mnie szczególnie te 6 kart z 3 epoki. Jest gdzieś dostępny jakiś spis kart?
Tak. Tak, na BGG.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: costi »

Dobrze widzę, że nie ma już kart tylko dla 3 i 4 graczy?

LG G2
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ