Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: omas »

Jaki jest w końcu status tego wszystkiego bo już się pogubiłem. Będą gry do kupienia na premierę czy nie ?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Będą, ale nie wiadomo ile, więc mogą zejść w tydzień, a mogą w 5 minut :) Zresztą, nawet gdyby było wiadomo ile, to nie wiadomo ilu jest chętnych (ale pewnie sporo, patrząc na to jak preordery szybko zeszły).
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Bruno »

gnysek pisze: 03 sie 2021, 13:42 Będą, ale nie wiadomo ile, więc mogą zejść w tydzień, a mogą w 5 minut :)
Spoko, jeśli nakład rozejdzie się na pniu, to szczęśliwcy zdążą znaleźć ewentualne błędy w pierwszym wydaniu :wink:
Więc, nawet jeśli się nie uda kupić teraz, to będzie to sytuacja win-win :mrgreen:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Tylko, że jeśli Albi już teraz nie zamówiło dodruku, to pewnie w tym roku nie ma na co liczyć.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11101
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Z tego co wiem, to w kolejnych drukach Gloomhaven nie poprawiono błędów ;-)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Erraty też nie ma, chociaż parę osób o nią prosiło. Nawet polska instrukcja wyparowała ze strony gry. Albi raczej nie jest jakimś super przyjaznym wydawcą.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: sin »

gnysek pisze: 03 sie 2021, 15:23 Erraty też nie ma, chociaż parę osób o nią prosiło. Nawet polska instrukcja wyparowała ze strony gry. Albi raczej nie jest jakimś super przyjaznym wydawcą.
Brak erraty/poprawek w dodrukach rzeczywiście jest słaby, ale pliki do pobrania, w tym instrukcja, są nadal dostępne tutaj.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11101
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

Przez jakiś czas instrukcja była niedostępna
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 446
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 429 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Gosiek »

gnysek pisze: 03 sie 2021, 14:54 Tylko, że jeśli Albi już teraz nie zamówiło dodruku, to pewnie w tym roku nie ma na co liczyć.
Albi na fejsie pisało, że dodruk już mają zamówiony i ma być w sklepach w zimą.

Czyli jeżeli są jakieś błędy, to w tym dodruku też będą.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Czyli tych pudełek w dniu premiery też zbyt dużo nie będzie, skoro dodruk już leci. A instrukcja faktycznie była bardzo długo niedostępna, ale skoro wróciła, to muszę się przyjrzeć, czy są jakiekolwiek różnice :)
aro_1987
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aro_1987 »

Ja miałem nie kupować ze względu na wysoką cenę, ale po jakimś czasie hype wygrał, wtedy najtaniej było w bonito 256 zł i co? Wczoraj na mailu mam info o zwrocie środków, zamówienie anulowano, faktycznie jaja z tą przedsprzedażą. I teraz dylemat odpuścić (rozum) czy jednak polować na premierę (serce) eh
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Golfang »

japanczyk pisze: 03 sie 2021, 15:18 Z tego co wiem, to w kolejnych drukach Gloomhaven nie poprawiono błędów ;-)
To nie BUG to FEATURE :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11101
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3285 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: japanczyk »

aro_1987 pisze: 04 sie 2021, 11:15 Ja miałem nie kupować ze względu na wysoką cenę, ale po jakimś czasie hype wygrał, wtedy najtaniej było w bonito 256 zł i co? Wczoraj na mailu mam info o zwrocie środków, zamówienie anulowano, faktycznie jaja z tą przedsprzedażą. I teraz dylemat odpuścić (rozum) czy jednak polować na premierę (serce) eh
Jaki sklep?
aro_1987
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aro_1987 »

Księgarnia Bonito, zamówienie z 23 maja, anulowali 2 sierpnia, napisałem do nich i odpisali: W związku z rozbieżnością stanu magazynowego ze stanem rzeczywistym, pozycja „Gloomhaven: Szczęki Lwa„ nie jest dostępna.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: litk »

Wiadomo kiedu sklepy będa wysyłać?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Jak przyjedzie z Czech ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5297
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1710 times
Kontakt:

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: BOLLO »

A ja zamówiłem stąd 249pln. Widzę że jeszcze jest na stanie wiec kto pierwszy ten lepszy.
https://czytam.pl
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Torquemada666 »

BOLLO pisze: 04 sie 2021, 12:49 A ja zamówiłem stąd 249pln. Widzę że jeszcze jest na stanie wiec kto pierwszy ten lepszy.
https://czytam.pl
Niedostępna :)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Torquemada666 pisze: 04 sie 2021, 12:56 Niedostępna :)
To chyba sporo osób śledzi ten temat, bo jak tylko dostałem powiadomienie o poście widziałem, że jest, pewnie była ostatnia sztuka :P Ale ja na razie nie brałem, z racji, że mam sklep Aleplanszowki 5km od domu, to czekam czy tam będą mieli żeby osobiście odebrać (to dla mnie często najtańsza opcja w PL), jak nie, to poczekam na dodruk - bo liczę, że cena spadnie przy kolejnej partii.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: RUNner »

Ja myślę, że po premierze nie będzie normalnej sprzedaży tylko regularna licytacja ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: polwac »

Zaczynam być coraz bardziej zadowolony, że się złamałem i zamówiłem u źródła. Przynajmniej mi sklep nie anuluje zamówienia :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: kozz84 »

Jak zawsze przespałem temat i nie zamówiłem szczęk. Podstawowy gloomhaven odstrasza ciężarem i mam nadzieję, że ta wersja będzie bardziej przyjazna. Jeśli da się ją zamówić, ale z tego co czytam to gra powinna być jeszcze dostępna. Boję się tylko ceny (która jest skandaliczna w porównaniu do wersji angielskie); liczę, że uda mi się upolować za -250 pln w przyszłym tygodniu.

PS. Obejrzałem parę recenzji i za każdym razem gdy ktoś mówi tytuł to słyszę "szczęki 2" :D
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Sloth »

Drodzy Panowie i Panie jak czytam to mi się słabo robi.
Prawie 30 lat nie spotkałem się z takim rynkiem jak gry planszowe.
Czekanie po 2 lata na grę z nadzieją że wyjdzie na czas a i tak obsuwy są okrutne.
Ceny dochodzące do absurdu, chociaż to staje się normą od czasu pandemi.
Gry planszowe towar równie deficytowy co papier toaletowy w jedynych słusznych czasach 🤔
Posiadałem/posiadam inne zainteresowania i w życiu takich jaj nie widziałem jak w tej branży.

Pozytywem sytuacji jest to że po długiej przerwie usiadłem żeby odświeżyć sobie znajomość języka angielskiego gdyż nie używany zardzewiał znacznie 😕
Bardzo dobra znajomość tego języka zaczyna być chyba niezbędną przy swobodnym wyborze gier. Dostęp/cena.

Co by nie było że offtop to sam czekam na premierę co by zakupić jednakże nie zamierzam siedzieć po nocach i pilnować gdzie się pojawi. Oczywiscie cena rowniez bedzie miala znaczenie.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Sloth pisze: 04 sie 2021, 21:39Bardzo dobra znajomość tego języka zaczyna być chyba niezbędną przy swobodnym wyborze gier. Dostęp/cena.
Tytuły których instrukcja ma parę stron faktycznie można by importować wcześniej, ale próbowałem parę "cięższych" (np. 7th Continent) i zanim zrozumiałem instrukcję to już mi się odechciało grać :P Akurat Szczęki są tak skonstruowane, że mimo objętości wyjątkowo mogą nie sprawić większych problemów, ale nie dziwię się, że ludzie czekają z upragnieniem na wersję PL, bo pewnie nie każdy w towarzystwie dałby radę po angielsku i zagraniczna wersja często będzie pewnikiem tylko dla gier z trybem solo.
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Sloth »

gnysek pisze: 04 sie 2021, 22:28
Sloth pisze: 04 sie 2021, 21:39Bardzo dobra znajomość tego języka zaczyna być chyba niezbędną przy swobodnym wyborze gier. Dostęp/cena.
ale nie dziwię się, że ludzie czekają z upragnieniem na wersję PL, bo pewnie nie każdy w towarzystwie dałby radę po angielsku i zagraniczna wersja często będzie pewnikiem tylko dla gier z trybem solo.
Niestety że smutkiem się zgodzę. Jedynym obecnie moim towarzyszem w grach jest moja 9 letnia córka, stąd też zamiar kupienia "Szczęki lwa" w wersji PL nawet za te 250 zł. W wersji ENG można nabyć już od 160 zł.
Zablokowany