Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Nienawidzę fire gianta.
Taka sytuacja- cała prowincja moja (bez potworów, sami wojownicy+mistyk). W innej prowincji mam lidera ze zdolnością podnoszenia wszystkich trzech statystyk po udanym pillagowaniu. Oprócz tego klan ma re-pillage. No więc wychodzę jedną figurką, żeby w następnej turze zrobić miejsce liderowi. Przecież i tak mi nikt nie wejdzie skoro prowincja jest już splądrowana i i tak mam większość siły. I co? Jak tylko wychodzę, kolega robi inwazję fire giantem. Żegnajcie marzenia.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

bubu pisze:Nienawidzę fire gianta.
Taka sytuacja- cała prowincja moja (bez potworów, sami wojownicy+mistyk). W innej prowincji mam lidera ze zdolnością podnoszenia wszystkich trzech statystyk po udanym pillagowaniu. Oprócz tego klan ma re-pillage. No więc wychodzę jedną figurką, żeby w następnej turze zrobić miejsce liderowi. Przecież i tak mi nikt nie wejdzie skoro prowincja jest już splądrowana i i tak mam większość siły. I co? Jak tylko wychodzę, kolega robi inwazję fire giantem. Żegnajcie marzenia.
I feel you bro. Skończyłem pierwszy wiek z 0 punktów bo draft spaprałem, ale w drugiej mialem lidera naszykowanego na to, ze po udanym pillage przemieszczam go do sąsiednich lokacji i też naszykowałem go sobie z innymi jednostkami w prowincji i jebs wchodzi Fire Giant. Baj baj gro sobie myślę. Ale na szczęście i z tego można wyjść, dzięki podwójnym punktom za questy i ragnarok wyszedłem z ~15pkt po 2 erach na 109 i drugie miejsce w ostatnie. Całe piękno Blood Rage'a.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jeśli się komuś na coś przyda to tutaj można zaciągnąć tłumaczenie rulebooka na język polski.

https://onedrive.live.com/redir?resid=6 ... file%2cpdf

Jeśli komuś się rzucą w oczy jakieś karygodne błędy to poproszę o info, poprawi się. A jak będzie ok to pójdzie gdzieś na bardziej przyjazny serwer.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

good job! przyda się
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: trabiniu »

Tłumaczenie fajna sprawa. Dzięki, z pewnością się przyda. Przy okazji - jeśli komuś coś brakuje w grze, to wydawca bez problemu dosyla komponenty. Wczoraj do mnie dotarła przesyłka z brakujaca kartą. :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: yosz »

To może oficjalne polskie tłumaczenie?

Portal wyda Blood Rage w I połowie 2016
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: azz »

yosz pisze:To może oficjalne polskie tłumaczenie?

Portal wyda Blood Rage w I połowie 2016
W mordę. Mam nadzieję, że korekta jeszcze będzie, bo to jest interpunkcyjny potworek. Deklinacja też miejscami szwankuje.

Aaalbo i nie:
portalgames.pl pisze:że wszystkie pliki trafiły do zagranicznego wydawcy
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Hm... to mam jakby podwójna wtopę. Niepotrzebnie się biedziłem z tłumaczeniem i niepotrzebnie zamówiłem wersję angielską.
Ale zaskoczenie dla mnie wielkie. Gra za taką cenę znalazła wydawcę. Szok. No nic - sprzedam swoją kupię polską. Może przestajemy być niszowym rynkiem i planszówkowa kultura wzrasta :).
Ciekawe jakie Wisełki cenowe będą. No i kiedy naprawdę trafi do sprzedaży. Bo że terminu nie otrzymają to wiadome. Pewne rzeczy się nie zmieniają ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: ernin »

A po 10 chciałem sobie zakupić na święta angielską wersję a tu taka niespodzianka. W takim razie odkładam kasę i czekam na PL.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 163 times

Re: Blood Rage

Post autor: Zet »

Ciekawe, czy będą dodatki PL, czy goła, niedoprawiona podstawka.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

Zet pisze:Ciekawe, czy będą dodatki PL, czy goła, niedoprawiona podstawka.
Zapowiedź dotyczy podstawki...
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

krecilapka pisze:Hm... to mam jakby podwójna wtopę. Niepotrzebnie się biedziłem z tłumaczeniem i niepotrzebnie zamówiłem wersję angielską.
Ale zaskoczenie dla mnie wielkie. Gra za taką cenę znalazła wydawcę. Szok. No nic - sprzedam swoją kupię polską. Może przestajemy być niszowym rynkiem i planszówkowa kultura wzrasta :).
Ciekawe jakie Wisełki cenowe będą. No i kiedy naprawdę trafi do sprzedaży. Bo że terminu nie otrzymają to wiadome. Pewne rzeczy się nie zmieniają ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Powiem tak: Angielskiego to tam tak trzeba znać, że "kot napłakał" - jak ogarniesz karty to wszystko co musisz wiedzieć. Poza tym gra jest niezależna językowo. Ja wolę trzymać się angielskiej, bo wydadzą CI podstawkę, a dodatki niewiadomo kiedy o ile w ogóle :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Blood Rage

Post autor: vojtas »

krecilapka pisze:Niepotrzebnie się biedziłem z tłumaczenie
Zawsze się możesz pocieszyć tym, że zebrałeś doświadczenie. ;)
azz pisze:W mordę. Mam nadzieję, że korekta jeszcze będzie, bo to jest interpunkcyjny potworek. Deklinacja też miejscami szwankuje. [...]Aaalbo i nie:
Instrukcję chyba można dosłać poprawioną, byle szybko. :)
Zet pisze:Ciekawe, czy będą dodatki PL, czy goła, niedoprawiona podstawka.
To zależy od sprzedaży. Jeśli BR się słabo sprzeda, to Portal może się jeszcze pokusić o zbiórkę na Wspieram.to.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: pendzik »

krecilapka pisze:Niepotrzebnie się biedziłem z tłumaczeniem
Zanim wydadzą, ludziki skorzystają. Dobra robota.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: Epyon »

Po ogłoszeniu tego newsa na początku trochę żałowałem, że kupiłem wersję angielską, ale już mi przeszło, bo z komentarzy na FB wynika, że dodatki to melodia odległej przyszłości, a tak już miejmy nadzieję jeszcze w grudniu pogram z mistykami i bogami. Aczkolwiek gdyby w jakiejś akcji przedsprzedażowej dało się dokupić polskie wersje potworów KS exclusive, to bym na pewno kupił, nie przeszkadzałyby mi polskie karty (o ile nie odróżniałyby się jakoś bardzo od podstawki angielskiej, w co wątpię). ;)

No i życzę Portalowi sukcesu z BR, bo gra jest po pierwsze droga, a po drugie angielskiego w niej, tak jak już ktoś wspominał, tyle co kot napłakał, więc w zasadzie ci co mieli to u nas kupić, pewnie w większości już kupili (albo nawet wsparli na KS), bo gra jest/była dostępna w kilku sklepach.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

To jest iluzja geekow. Byłem na spotkaniu planszowkowy gdzie było ok. 30 osób grajacych i wszyscy pytali co ti za gra...wiec typuję że wcale nie jest tak, że 2 sklepy nasyciły rynek PL.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

rastula pisze:To jest iluzja geekow. Byłem na spotkaniu planszowkowy gdzie było ok. 30 osób grajacych i wszyscy pytali co ti za gra...wiec typuję że wcale nie jest tak, że 2 sklepy nasyciły rynek PL.
Oby tak było jak piszesz. Że te osoby będą chętne wyłożyć kasę na grę :).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: Epyon »

rastula pisze:To jest iluzja geekow. Byłem na spotkaniu planszowkowy gdzie było ok. 30 osób grajacych i wszyscy pytali co ti za gra...wiec typuję że wcale nie jest tak, że 2 sklepy nasyciły rynek PL.
A ile z nich po usłyszeniu ceny chciały grę kupić? :)

Bo takie zainteresowanie to nie znaczy jeszcze, że grę ktoś faktycznie kupi. Większość osób z takich spotkań planszówkowych, to by bardzo chętnie zagrała, jeśli jakiś kolega by przyniósł, niekoniecznie samemu wydając pieniądze. ;) Ot, większość to po prostu casuale.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Blood Rage

Post autor: rastula »

a ktoś napisał, że chcą kupić?

Napisałem, że jest poza forum mnóstwo ludzi, którzy o grze nie słyszeli - dochodzą do nich wyłącznie gry wydane w Polsce - więc stwierdzenie "kto chciał, ten kupił" nie jest do końca prawdziwe - bo śledzący kampanie na KS to nawet wśród ludzi grających mniejszość. Ja mam takie gry może 3 - Casualem jadę na kilometr

Tak na marginesie - tego wieczoru ludzie grali między innymi w Cyklady i Szoguna - BR bardziej złożony nie jest...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Blood Rage

Post autor: kaszkiet »

Chciałem ze swojej strony dodać, że pisanie o grze z niejawnymi kartami z tekstem po angielsku, że poza nimi jest niezależna językowo, to trochę jakby pisać o hamburgerze, że poza kotletem jest wegetariański.
Rebel nie raz powtarzał, że w Polsce sprzedają się lepiej polskie wersje i dotyczy to także gier, gdzie do przetłumaczenia jest tylko instrukcja i napisy na pudełku.

Przy okazji strzelam zupełnie na oślep bez jakichkolwiek konkretnych informacji, że SCD to będzie 259 zł.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego Portal trzymał tę wiadomość od października w tajemnicy. Być może byłyby osoby, które jednak nie kupiłyby w ciągu tych dwóch miesięcy angielskiej wersji tylko poczekały na polską.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

kaszkiet pisze:Chciałem ze swojej strony dodać, że pisanie o grze z niejawnymi kartami z tekstem po angielsku, że poza nimi jest niezależna językowo, to trochę jakby pisać o hamburgerze, że poza kotletem jest wegetariański.
Rebel nie raz powtarzał, że w Polsce sprzedają się lepiej polskie wersje i dotyczy to także gier, gdzie do przetłumaczenia jest tylko instrukcja i napisy na pudełku.

Przy okazji strzelam zupełnie na oślep bez jakichkolwiek konkretnych informacji, że SCD to będzie 259 zł.
Może z niezależnością językową przesadziłem, ale karty są tak proste, że uzależnianie zakupu tej gry od znajomości więcej niż podstawowej języka angielskiego nie jest dobrym wyborem ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: glorfindel »

Swoją drogą zastanawiam się dlaczego Portal trzymał tę wiadomość od października w tajemnicy. Być może byłyby osoby, które jednak nie kupiłyby w ciągu tych dwóch miesięcy angielskiej wersji tylko poczekały na polską.
może bali się, że nie zdążą z plikami do druku? wtedy zamiast połowy 2016 byłby początek 2017 ;)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Sekator »

Może nie mogli, może CMON dało szansę sprzedać się wersji prosto od nich, a dopiero potem jak już osiągnęli cel zarobkowy pozwolili na wielkie ogłoszenie?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Blood Rage

Post autor: kaszkiet »

Jak myślcie ile osób w Polsce kupiło przez te 2 miesiące Blood Rage? Ponownie strzelam, że ze 20-30. Wg mnie nie miało to dla Portalu dużego znaczenia, pomijając potencjalne inne powody czekania z ogłoszeniem tej informacji.
ODPOWIEDZ