Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: japanczyk »

jakmis83 pisze: 13 maja 2021, 09:23 Tylko nie mów tego kupującemu ;)
Powiem szczerze, ze wiem dalczego np. innym sie moze podobac
Ale ja dostałem taki gamebreaking wprdl, że aż mi smutno było :P A rzadko jest mi smutno w grach xD
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Fiacik »

U mnie ostatnio poleciały:

Lords of Hellas z dodatkami - bo gra jest po prostu ok, średnia na 2 osoby, niegrywalna we trójkę. Coś poza tym zgrzyta, ale nie potrafię tego określić,
Rosyjskie Koleje - bo lata jej świetności już minęły, a dodatek ciężko trafić,
Warhammer Underworlds Beastgrave z bandami - głównie z braku współgraczy oraz aby sfinansować Mythic Battles Ragnarok,
Keyflower - szanuje mechanikę licytacji, chciałem zostawić, ale gra od 2 lat nie opuściła półki,
Karczma pod Pękatym Kuflem - fantastyczny temat nie wystarczył, gra jest nuda, a same decyzje raczej oczywiste nawet z modułami. Odnoszę wrażenie, że gracz obsługuje grę - samograj.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, 09:41 przez Fiacik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 286
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Azel »

Pangea - niby spoko, ładne i w ogóle, ale coś nie zatrybiło w grupie i nikt nie proponował grania.
This War of Mine - na tę chwilę mam dość gier, które za wszelką cenę chcą cię zniszczyć (hehe, dlatego wziąłem Deep Madness ;)). Lubię, gdy jest trudno osiągnąć cel, ale nie lubię, gdy rozgrywkę potrafi uwalić jedna źle wylosowana karta.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: psia.kostka »

RUNner pisze: 13 maja 2021, 07:35 Fajny temat, ale chyba warto by było wprowadzić zakaz polemiki, bo zaraz się rozrośnie do rozmiaru utrudniającego czytanie. Przecież o każdej grze można tutaj zacząć dyskusję, a chyba lepszym miejscem są dedykowane wątki? Dlatego może przeklejajcie cytaty do tematów o grach?
Super wątek i super postulat, bo:

"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

PS. Ja jeszcze nie sprzedaje, jestem na etapie kumulowania :)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: hipcio_stg »

Harun pisze: 13 maja 2021, 06:48
anonim pisze: 12 maja 2021, 19:40 Nie wiem skąd takie wielkie oczy. Wszędzie w opiniach graczy jest podkreślone że losowość zwiększa się z ilością graczy a cztery osoby to już sporo.
Wielkie oczy bo poza kartami rund, które się odkrywa na początku rundy i są jawne dla wszystkich nie widzę w tej grze losowości.

Odpowiedziałeś ma mój post, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Na czym polega losowość w Colt express?
Domyślam się, ze losowość jest postrzegana z brakiem umiejętności zapamiętywania zagrywanych kart. Im więcej graczy tym więcej kart do zapamiętania. Jedyna niewiadoma to czas tunelu, oraz karty na ręce.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Harun »

Ostatni mój polemiczny wpis, po czym uszanuję pogląd, aby nie prowadzić tu dyskusji, skoro zbiera tzw. lajki.

Jeśli ten wątek ma służyć li tylko wypisaniu litanii gier z krótkim opisem autora posta, to moim zdaniem nie będzie już takim super wątkiem i średnio pomoże innym. Nie piszę nawet o tak ubogacających wpisach typu "Sprzedałem Fasolki bo mi się nie spodobały", ale skoro nie będzie można skomentować wpisu typu "sprzedałem Colt express z uwagi na zbyt dużą losowość" o grze, w której losowości zasadniczo nie ma, to taki nieskomentowany pogląd będzie sobie wisiał i sprawiał wrażenie, że jest zgodny z rzeczywistością. Jak ktoś napisze "Sprzedałem szachy bo nie podobało mi się, że białe wykonują 2 ruchy pod rząd", to też nie skomentujemy w myśl zasady wątku i taka też treść pójdzie w świat. Ale ok, rozumiem obawę o zbytnie rozrośnięcie wątku.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3508
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: psia.kostka »

@Harun
Sporo racji w tym co mowisz, jednak spodziewalbym sie wielu odpowiedzi w stylu "glupi jestes, ze sprzedales Fasolki, to moje top20!"

Wyszperalem jeszcze niechcacy taki wątek podobny tematycznie, moze ktos sobie zechce odswiezyc:
viewtopic.php?f=64&t=61696
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Curiosity »

WykopyWanie starych tematów Halloweena to jak bicie patykiem w gniazdo os.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 480
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 393 times
Been thanked: 332 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: cactusse »

Harun pisze: 13 maja 2021, 14:23 Ostatni mój polemiczny wpis, po czym uszanuję pogląd, aby nie prowadzić tu dyskusji, skoro zbiera tzw. lajki.

Jeśli ten wątek ma służyć li tylko wypisaniu litanii gier z krótkim opisem autora posta, to moim zdaniem nie będzie już takim super wątkiem i średnio pomoże innym. Nie piszę nawet o tak ubogacających wpisach typu "Sprzedałem Fasolki bo mi się nie spodobały", ale skoro nie będzie można skomentować wpisu typu "sprzedałem Colt express z uwagi na zbyt dużą losowość" o grze, w której losowości zasadniczo nie ma, to taki nieskomentowany pogląd będzie sobie wisiał i sprawiał wrażenie, że jest zgodny z rzeczywistością. Jak ktoś napisze "Sprzedałem szachy bo nie podobało mi się, że białe wykonują 2 ruchy pod rząd", to też nie skomentujemy w myśl zasady wątku i taka też treść pójdzie w świat. Ale ok, rozumiem obawę o zbytnie rozrośnięcie wątku.
Zawsze można założyć konkurencyjny wątek dla odważnych "Pozbyłem się, bo... (polemika mile widziana)".

A w temacie, ostatnie co sprzedałem to :
- MicroMacro : Crime City - bo skończyłem wszystkie dostępne sprawy, a rozwiązania do większości utkwiły mi bardzo dobrze w pamięci.
- Gugong Deluxe - bo po zobaczeniu wyśrubowanej ceny dodatku zirytowałem się na wydawcę i gra znacząco straciła w moich oczach, a skoro rozsądek burzy się na taki zakup, to nie będę trzymał na półce "niekompletnej" gry.
- Cooper Island - Bo po pięciu ciekawych partiach stwierdziłem, że ograłem grę wystarczająco na pewien czas, mam inne rzeczy w kolejce do sprawdzenie, miejsce na półce się skończyło, a jak wróci mi ochota na zagranie w Coopera to akurat Portal to wyda i będzie bezproblemowo dostępne w sklepach.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 565
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Bartoszeg02 »

Feudum - mimo że gra nam się bardzo podobała ale zrobiliśmy sobie od niej przerwę i nikomu nie chciało się na nowo siadać i rozkminiać instrukcji
Lotr lcg starter - bo AH lcg dużo lepsze + gra jest mega losowa... nagle wypada karta że wyrzucamy wszystkie zdarzenia z reki... :P wow... równie dobrze mogła to być karta - przegrałeś. Nie czuliśmy też niestety za bardzo klimatu Lotra :/
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Evokenx »

Ja sprzedałem Magię i Myszy bo jak klimat i wykonanie bardzo mi się spodobało tak zasady rozgrywki mnie odrzuciły. Według mnie są nie logiczne i odbierające zabawę tak w skrócie ^^
Matcase
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:23
Has thanked: 34 times
Been thanked: 22 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Matcase »

Concordia. ..bo nie podzielam zachwytu nad tą grą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

Pod Wrogim Niebem. Gra jest całkiem przyjemna, ale totalnie nie spinało mi się wykopywanie z ziemi hangarów lotniczych, laboratoriów i generatorów energii. Na takim poziomie abstrakcji to jeszcze nie grałem i przekonałem się, że nie chcę grać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: mnw »

RUNner pisze: 18 maja 2021, 07:45 Pod Wrogim Niebem. Gra jest całkiem przyjemna, ale totalnie nie spinało mi się wykopywanie z ziemi hangarów lotniczych, laboratoriów i generatorów energii. Na takim poziomie abstrakcji to jeszcze nie grałem i przekonałem się, że nie chcę grać.
Faktycznie to dziwne, choć nawet mi to przez myśl nie przeszło, zapewne przez wiele godzin spędzonych przy XCOMie komputerowym. :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

RUNner pisze: 18 maja 2021, 07:45 Pod Wrogim Niebem. Gra jest całkiem przyjemna, ale totalnie nie spinało mi się wykopywanie z ziemi hangarów lotniczych, laboratoriów i generatorów energii. Na takim poziomie abstrakcji to jeszcze nie grałem i przekonałem się, że nie chcę grać.
Toż to jeszcze nowością pachnie a ty już sprzedałeś? :lol:
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Rykas »

Sprzedałem legendary encounters alien, bo jednak wolę marvel i tylko zbierało kurz.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: shod »

japanczyk pisze: 13 maja 2021, 09:26
jakmis83 pisze: 13 maja 2021, 09:23 Tylko nie mów tego kupującemu ;)
Powiem szczerze, ze wiem dalczego np. innym sie moze podobac
Ale ja dostałem taki gamebreaking wprdl, że aż mi smutno było :P A rzadko jest mi smutno w grach xD
czyli może sama gra nie była taka zła? ;)
pytam, bo czasem się nad nią zastanawiam....
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: japanczyk »

shod pisze: 19 maja 2021, 07:42 czyli może sama gra nie była taka zła? ;)
pytam, bo czasem się nad nią zastanawiam....
Nie, gra nie jest IMHO dobra. Poczytaj bgg jakie inni też maja z nią problemy. Gralem w sama podstakwe, ale uwazam, że ma problemy z balansem ras jak i op czary
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 423
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Tachion »

shod pisze: 19 maja 2021, 07:42
japanczyk pisze: 13 maja 2021, 09:26
jakmis83 pisze: 13 maja 2021, 09:23 Tylko nie mów tego kupującemu ;)
Powiem szczerze, ze wiem dalczego np. innym sie moze podobac
Ale ja dostałem taki gamebreaking wprdl, że aż mi smutno było :P A rzadko jest mi smutno w grach xD
czyli może sama gra nie była taka zła? ;)
pytam, bo czasem się nad nią zastanawiam....
japanczyk Kompletnie nie ma racji. HoLAS to totalny top u mnie. Świetny 4X, z fajną asymetrią nastawiony na szybką rozgrywkę. Kolorowo, przyjemnie. Każda frakcja ma swoje mocne strony i słabsze. Pytanie kim grał japanczyk, że mu tak nie podeszło.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Yuri »

Cthulhu Death May Die: Rlyeh Rising Epic Episode. wersja angielska, sam "papier", bez "krasnala" - bo 700zł to dobra cena i praktycznie zwrociła mi 3/5 z 1200zł, które zapłaciłem za wersję z "krasnalem" w sklepie Portalu.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Shodan »

Yuri pisze: 19 maja 2021, 20:02 Cthulhu Death May Die: Rlyeh Rising Epic Episode. wersja angielska, sam "papier", bez "krasnala" - bo 700zł to dobra cena i praktycznie zwrociła mi 3/5 z 1200zł, które zapłaciłem za wersję z "krasnalem" w sklepie Portalu.
A Cuthulu krasnal został jako ozdoba do ogródka? ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Yuri »

Shodan pisze: 19 maja 2021, 21:45
Yuri pisze: 19 maja 2021, 20:02 Cthulhu Death May Die: Rlyeh Rising Epic Episode. wersja angielska, sam "papier", bez "krasnala" - bo 700zł to dobra cena i praktycznie zwrociła mi 3/5 z 1200zł, które zapłaciłem za wersję z "krasnalem" w sklepie Portalu.
A Cuthulu krasnal został jako ozdoba do ogródka? ;-)
A bynajmniej. Portal dawał również polską wersję tego dodatku 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RaYell »

Osadnicy: Narodziny Imperium - odkąd gramy w Everdell ani razu nie wylądowała na stole.

Sword&Sorcery z dodatkami - miałem ją 3 lata i zagrałem raz. Zajmowała zbyt dużo miejsca na półce żeby ją trzymać kolejne 3 lata.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

RaYell pisze: 20 maja 2021, 18:38 Osadnicy: Narodziny Imperium - odkąd gramy w Everdell ani razu nie wylądowała na stole.
Hmmm ....ale to są przecież 2 różne gry.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11031
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 21 maja 2021, 12:04
RaYell pisze: 20 maja 2021, 18:38 Osadnicy: Narodziny Imperium - odkąd gramy w Everdell ani razu nie wylądowała na stole.
Hmmm ....ale to są przecież 2 różne gry.
A co to ma za znaczenie? XD
Po prostu odkąd zaczęli grac w jedną gre, druga przestała ladowac na stole :-P

Sprzedalem Warhammer Podboj, bo pomimo szczerej vheci od września nie wylądował na stole :(
ODPOWIEDZ