karty i ich odziewanie w koszulki

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkReaper
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: DarkReaper »

Jak narazie najlepiej sprawdza mi sie sposob. Protektory do magica + zgrzewarka do foli (rok produkcji 88 :wink:) = koszulki na karty w odpowiednim formacie i estetycznym wyglądzie
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

co do kart to na zombiaki na 100% nakleje folie samoprzylepna (taką sprzedawaną w dużych arkuszach). Efekt estetyczny bardzo dobry a dodatkowo usztywnie troche te karty.

co do pastylek to akurat dostac je to nie problem. Mają je w zasadzie w kazdej kwiaciarnie w cenie okolo 50gr za 10 sztuk (przynajmnie ju mnie sa takie ceny :) :oops:
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Jakie koszulki beda najlepiej pasowaly do kart z gry "Wladca Pierscieni: Konfrontacja"?

Czy te beda dobre?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W wersji angielskiej (na razie mam tylko taka), koszulki standardowe (te, ktore wskazales) sa za szerokie (sporo, karty lataja), natomiast koszulki Yu-Gi-Oh sa za niskie (tez sporo). Jezeli w polskiej edycji sie nic nie zmienilo, to niestety zadne koszulki dobre nie sa (chyba ze te za szerokie + zgrzewarka).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

dzieki za re.
jak bede w domu to zmierze dokladnie i podam wymiary.
w ogole sie nie znam na koszulkach - tzn. nigdy nie odziewalem kart - ale po wczorajszej rozgrywce w Konfrontacje - musze to zrobic - bo moj rywal - zastanawiajac sie nad ruchem uderzal kartami o brode lub o stół, - ogolnie gralismy przy piwie i chipsach - i chociaz wczoraj mi to nie przeszkadzalo - bo gralismy u niego - jego egzemplarzem - to dzisiaj gramy u mnie moim :P

- czuje, ze bedzie srogie upominanie

aha.. z pamieci to karty chyba sa identyczne jak w wiochmen rejserze - ale moge sie mylic
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

wymiary kart konfrontacji: 87mm x 57mm (identyczne jak karty Wiochmen Rejsera) - pomozcie dobrac wdzianka
Don Kichote
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2005, 14:09
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Don Kichote »

a powiedzcie mi czy lepiej trzymać karty do gry w oryginalnych pudełkach czy wydać 20zł na deck protector i każdą grę trzymać tam oddzielnie?? a tak w ogóle to używacie koszulek na karty tylko w czasie gry, czy przetrzymujecie w nich także karty kiedy leżą sobie w szafce??
Glory, Glory ManUnited !!!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Don Kichote pisze:a powiedzcie mi czy lepiej trzymać karty do gry w oryginalnych pudełkach czy wydać 20zł na deck protector i każdą grę trzymać tam oddzielnie?? a tak w ogóle to używacie koszulek na karty tylko w czasie gry, czy przetrzymujecie w nich także karty kiedy leżą sobie w szafce??
W koszulkach. Przecież nikomu by się nie chciało przed grą za każdym razem wkładać karty w koszulki... I jak już masz odziane karty to nie trzeba deck protectorów, zwykłe pudełko wystarczy...

Pozdrawiam

Szymon
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Wymiary koszulek na karty

Post autor: konev »

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jedną rzecz w kwestii koszulek na karty?

W Rebelu jest mnóstwo koszulek na karty o wymiarach 95x69 - jest to wymiar standardowy. Nawet sobie paczuszkę kupiłem.
Natomiast wziąłem swoje gry, linijkę i wyszło mi:
Bang! - 87x56
Shadows over Camelot - 87x56
Bohnanza - 87x56
Spadamy! - 88x57
6 Nimmt - 87x56
Zwykłe karty do gry Platnika - 88x57!

Jak dla mnie to 87x56 to też jakiś standard.

Czy na prawdę nikt nie sprzedaje koszulek na karty o wymiarach 88x57? Tych "standardowych" nie da się używać gdyż za dużo luzu zostaje.

Ma ktoś może namiary na jakiś sklep czy coś?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Z tańszych folijek niestety chyba nie ma. Na węższe karty (czyli takich jakie są teraz w większości gier karcianych) nadają się Mini Deck Protector (Ultra Pro). Znajdziesz w Rebelu - np. takie:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... Black.html
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Post autor: Molu »

Sztefan pisze:Z tańszych folijek niestety chyba nie ma. Na węższe karty (czyli takich jakie są teraz w większości gier karcianych) nadają się Mini Deck Protector (Ultra Pro). Znajdziesz w Rebelu - np. takie:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... Black.html
Chodzi Ci o te w linku? Przy ktorych jest napisane: (produkt niedostępny)? :D
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

:)

W momencie pisania poprzedniego posta można je jeszcze było kupić.

Tu link do rebel/akcesoria/koszulki/ultra pro

http://www.rebel.pl/category.php/1,1052/Ultra-Pro.html


Większość mini Deck Protectorów niedostępna, ale na przykład w tej chwili :) można zamówić żółte

http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... olte-.html
ODPOWIEDZ