Nowy TALISMAN co myslicie?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Poza tym można zamówić w empiku, jak mają gdzieś w Polsce to prześlą z jednego do drugiego.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Myślę że zachwycamy się tą grą trochę za wcześnie. Bez względu na cenę i tak wielu kupi bardziej z sentymentu niż tzw. "fajności" tego tytułu.
Ostatnio grałem w MAgię - fajnie było ale prawdę mówiąc grałem ostatnio w kilka lepszych i lepiej wydanych tytułów.
Fajnie mieć w kolekcji nowy Talisman ale nie sądze byśmy często do niego wracali. Gierki znacznie poszły do przodu w wydaniu i pomysłach na rozgrywkę. :wink:
Widziałem filmik i prawdę mówiąc trochę to wszystko plastikowo-komputerowe. Klimatu brak. Może będzie lepiej :D
Czekam.............
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

ronczi pisze:Poza tym można zamówić w empiku, jak mają gdzieś w Polsce to prześlą z jednego do drugiego.
wlasnie wracam z empiku, zamowione... mam czekac max cztery dni robocze na telefon..

pzdr. i big tnx za rady 4 ronczi & alf
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

TOMI : wreszcie jakas wypowiedz na temat:D W kazdym razie ja mam to samo. Nie wiem czy jest sens "zmuszac" sie do tego tylko po to zeby usilowac przywołać tamte piękne dni. Juz za duzo rzeczy chyba się pozmieniało ,żeby ta gra mogła być odebrana tak jak wtedy.


sentymentalny ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

moonman pisze:
ronczi pisze:
pzdr. i big tnx za rady 4 ronczi & alf

Powinienes odworocic kolejnosc !! Bo jestem na 100% pewny ze dostaniesz egzemplarz katowicki albo czeladzki !! :D:D:D:D


Pozdrawiam
ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

ALF pisze:Powinienes odworocic kolejnosc !! Bo jestem na 100% pewny ze dostaniesz egzemplarz katowicki albo czeladzki !! :D:D:D:D
hehe.. nawet nie zwrocilem uwagi na kolejnosc... jesli uchybienie to sorry..

mi tam wszystko czy katowicki czy czeladzki - byleby fabrycznie nowy i kompletny BTW: Runebound jakie ma rozmiary kart?
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Rebel sie reklamuje ze to pasuje :)

http://www.rebel.pl/product.php/1,1052/ ... l?aff=1011

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Co do MiMa i jego starości. Ja zmieniłem zasady podwyższyłem ilość siły potworów potrzebnych do skompletowania +1siły , max pułap współczynników (7)(bez przedmiotów) inne zasady walki środkowego kręgu (2 kostki). Inne zasady posiadania magicznych przedmiotów i towarzyszy (zależne podobnie jak czasy od inteligencji). Trochę to poprawiło rozgrywkę.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Ronczi : czyli utrudniles rozgrywke ? Moim zdaniem bez utrudniania gralo sie wystarczajaco dlugo zeby wszyscy zdazyli sie znudzic(grajac np z miastem):) Nie mowiac juz o magicznym mieczu , który swoją trudnością(a przez to długością) poraża i moim zdaniem jest tym samym gra kompletnie niedzisiejsza.


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

ja gram bez dodatków właśnie ze wzgledu na czas, a no i jeszcze wprowadziłem uszy zabitych postaci (trofea) i limit potrzebny do wygranej.
ODPOWIEDZ