Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 15:15 Piotrek MEGA dużo stracił.
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 15:15 kasuje niewygodne komentarze.
Pamiętacie jak dwóch kolegów postanowiło wyjąć z szafy i wydać Mocarstwa?
U Trolli na kanale był z nimi wywiad o tej grze. Piotr, nie używając wulgaryzmów, ekscytował się grą i łechtał ego tych panów.
Komentarze nie były przychylne grze, były negatywne, ale pełne konstruktywnej krytyki. Wszystkie zostały skasowane.
Od tamtej pory ten kanał omijam szerokim łukiem.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2020, 23:29 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Cylon-Toster
Posty: 19
Rejestracja: 02 wrz 2020, 19:43
Has thanked: 14 times
Been thanked: 52 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cylon-Toster »

Naprawdę dopiero teraz zauważyliście, że trolle kasują komenty na potęgę?
Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że większą wagę przywiązują obecnie do tej cenzurki, niż do merytoryki własnych materiałów.
Zresztą jak sami niedawno przyznali - dziś nie opłaca się już robić recenzji ;) Więc chyba nie powinniśmy o nich w ogóle dyskutować w tym temacie :lol:
"automatyczne centrowanie tostów, funkcja anulowania, podgrzewanie, regulacja wysokości rusztu"
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Cylon-Toster pisze: 02 wrz 2020, 20:00 N
Zresztą jak sami niedawno przyznali - dziś nie opłaca się już robić recenzji ;) Więc chyba nie powinniśmy o nich w ogóle dyskutować w tym temacie :lol:
Trafna uwaga :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5292
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Cylon-Toster pisze: 02 wrz 2020, 20:00 Naprawdę dopiero teraz zauważyliście, że trolle kasują komenty na potęgę?
Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że większą wagę przywiązują obecnie do tej cenzurki, niż do merytoryki własnych materiałów.
Zresztą jak sami niedawno przyznali - dziś nie opłaca się już robić recenzji ;) Więc chyba nie powinniśmy o nich w ogóle dyskutować w tym temacie :lol:
Faktycznie przejrzałem kilka "newralgicznych" odcinków gdzie na pewno pojawiły się jakieś negatywy i cichosza....zostały tylko ohy i ahy oraz trolowe logo z serduszkiem przy każdym komentarzu. Dodatkowo dostałem informacje z YT światka że GTTV robi to nagminnie. Przypominam sobie recenzje beznadziejnych testów koszulek na karty od rebela a później komentarz że można je kupić w promocyjnej cenie -20% na jakieś hasło właśnie troll...
Nie mam absolutnie nic w sponsoringu, lokowaniu produktu itd (Gambit cały czas mieli Meepel.pl bo go wspierają i nie wiedze w tym nic dziwnego że o nich mówi) ale kurcze trzeba jasno powiedzieć "chłopaki macie okazje kupic od rebela folijki po niższej cenie bo sie z nimi dogadałem..." i tyle w temacie.

A krytykę trzeba umieć przyjąć np.
Wookie jak przerywał Kwapińskiemu z wywiadzie to go ludność zbeształa i się przyznał i poprawił
Gambit źle zmontował TOP najdroższych gier. Naprawił błąd
Leviatan WojennikTV źle wymawiał Rajful, już będzie dobrze wymawiał.
On Table podała fake info i zmieszali ją z "rynsztokiem"...kajała się.
Nawet Maggot wiedział że go nikt nie lubi to odszedł sam z GeekFactor :mrgreen:

Jesteśmy przecież ludźmi nie robotami i pomyłki są w kalkulowane w nasze życie ale być taką internetową szują która chachmęci, kombinuje i śliga się jak piskorz....o nie Piotruś tak się bawić to my nie będziemy. Od dziś masz -1 subskrypcji a szkoda bo czasem coś fajnego miałeś. Jesteś nie wiarygodny a to podstawa w tych czasach (przynajmniej dla mnie).
Niech ten wpis będzie ku przestrodze dla innych planszówkowych youtuberów.
Macie jaja w gaciach to je pokazujcie a będziecie mieli jeszcze większe!!!
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 Gambit cały czas mieli Meepel.pl bo go wspierają i nie wiedze w tym nic dziwnego że o nich mówi
Geek Factor na koniec odcinka zawsze ma wstawkę o aleplanszowkach.pl, Granie w chmurach współpracuje z grybezpradu.eu, On Table w Board Newsach lokuje Dragon Eye i aleplanszowki.pl, GTTV na koniec odcinka ma planszę z logo Rebela a Ty się czepiasz Gambita bo raz na 2 miesiące (częstość live) wspomni o Mepel.pl (+ czasem w recenzji jak dostanie od nich grę do recenzji) - serio?
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 Nawet Maggot wiedział że go nikt nie lubi to odszedł sam z GeekFactor :mrgreen:
Ej, dla mnie był highligtem tego kanału i po jego odejściu Geek Factor już nie jest taki sam :/
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 (...) Nawet Maggot wiedział że go nikt nie lubi to odszedł sam z GeekFactor (...)
Jak nikt? Ja lubię Maggota.
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 (...) Macie jaja w gaciach to je pokazujcie a będziecie mieli jeszcze większe!!!
...
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

playerator pisze: 02 wrz 2020, 23:12 Jak nikt? Ja lubię Maggota.
Ja za to lubię jak go nie ma :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Grzdyll »

Curiosity pisze: 02 wrz 2020, 15:36
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 15:15 Piotrek MEGA dużo stracił.
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Awatar użytkownika
Cylon-Toster
Posty: 19
Rejestracja: 02 wrz 2020, 19:43
Has thanked: 14 times
Been thanked: 52 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Cylon-Toster »

Tak jeszcze w temacie kasowania komentarzy. Kiedyś kumpel podesłał screena jak to określił "merytorycznej krytyki pod filmem troli".
I faktycznie, goście mieli sporo racji. Wchodzę zatem, by dać łapkę i poprzeć własnym komentarzem, a tu niespodzianka - niespełna 5 minut po publikacji cały wątek skasowany ;)

Na szczęście dla potomnych screen został w historii konwersacji, a ta tu dyskusja aż prosi się by go podlinkować ;)
Spoiler:
"automatyczne centrowanie tostów, funkcja anulowania, podgrzewanie, regulacja wysokości rusztu"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17
Curiosity pisze: 02 wrz 2020, 15:36
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 15:15 Piotrek MEGA dużo stracił.
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Pomijając własne zdanie o kanale GTTV to:

1. Popularność to mierny powód, by kogokolwiek szanować.
2. Argument "zrób lepiej, by móc krytykować" to zwykła erystyka. Przyjmując podobny tok myślenia za chwilę trzeba by kręcić filmy, by się o nich wypowiadać i komponować muzykę, by móc mówić o tym jak się nam podoba.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:24
Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17
Curiosity pisze: 02 wrz 2020, 15:36
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Pomijając własne zdanie o kanale GTTV to:

1. Popularność to mierny powód, by kogokolwiek szanować.
2. Argument "zrób lepiej, by móc krytykować" to zwykła erystyka. Przyjmując podobny tok myślenia za chwilę trzeba by kręcić filmy, by się o nich wypowiadać i komponować muzykę, by móc mówić o tym czy jet dobra.
Pozycja GTTV wynika nie tylko z liczby subów ich kanału, ale też z ich wkładu w rozwój branży (a są to nie tylko filmy).

Natomiast takie nonszalanckie okazywanie komuś braku szacunku w postaci wrzutki Curiosity to... kwestia smaku, i tyle.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17 Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Na portalu "znad planszy" jest moje wideo porównujące "BSG Express" do "Dark Moon", na którym przez moment widać... moje bose stopy! Przebij to :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Bruno pisze: 02 wrz 2020, 23:33
pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:24
Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17

Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Pomijając własne zdanie o kanale GTTV to:

1. Popularność to mierny powód, by kogokolwiek szanować.
2. Argument "zrób lepiej, by móc krytykować" to zwykła erystyka. Przyjmując podobny tok myślenia za chwilę trzeba by kręcić filmy, by się o nich wypowiadać i komponować muzykę, by móc mówić o tym czy jet dobra.
Pozycja GTTV wynika nie tylko z liczby subów ich kanału, ale też z ich wkładu w rozwój branży (a są to nie tylko filmy).

Natomiast takie wprost okazywanie komuś braku szacunku w postaci wrzutki Curiosity to... kwestia smaku, i tyle.
O ile dobrze rozumiem dyskusja toczy się na temat recenzji, a zatem tę działkę działalności GTTV tu pisząc oceniamy.
Nie mam zamiaru odbierać nikomu zasług, jeśli je posiada "poza kadrem", ale też nie będę "bił czołem" przed materiałami i działaniami na kanale, którym - co z autentycznym smutkiem obserwuję - z odcinka na odcinek coraz bliżej do poziomu naszej TV Państwowej.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2020, 00:20 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:41
Bruno pisze: 02 wrz 2020, 23:33
pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:24

Pomijając własne zdanie o kanale GTTV to:

1. Popularność to mierny powód, by kogokolwiek szanować.
2. Argument "zrób lepiej, by móc krytykować" to zwykła erystyka. Przyjmując podobny tok myślenia za chwilę trzeba by kręcić filmy, by się o nich wypowiadać i komponować muzykę, by móc mówić o tym czy jet dobra.
Pozycja GTTV wynika nie tylko z liczby subów ich kanału, ale też z ich wkładu w rozwój branży (a są to nie tylko filmy).

Natomiast takie wprost okazywanie komuś braku szacunku w postaci wrzutki Curiosity to... kwestia smaku, i tyle.
O ile dobrze rozumiem dyskusja toczy się na temat recenzji, a zatem tę działkę działalności GTTV tu pisząc oceniamy.
Nie mam zamiaru odbierać nikomu zasług, jeśli je posiada "poza kadrem", ale też nie będę bił czołem przed materiałami i działaniami na kanale, którym - co z autentycznym smutkiem obserwuję - z odcinka na odcinek coraz bliżej do poziomu naszej TV Państwowej.
W cytatach z mojego postu - do których się odniosłem - nie ma dyskusji nt. recenzenckiej działalności GTTV, tylko nt. sposobu artykułowania ocen względem tej działalności.
I darujmy sobie te hiperbole - nikt nikomu nie kazał przed nikim "bić czołem".
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Istotnie zabrakło tam "". Poprawione.

Co do samego meritum. Podejmować się "obrony Sokratesa" nie mam zamiaru ;)

Kolega wyraził swoją opinię, być może dobitną, ale nadal pozostającą wyłącznie opinią, którą jeśli zechce może rozwinąć, być może rozwiewając Wasze obawy o nieumiejętną artykulację własnych sądów ;)

To powiedziawszy milknę. I tak napisałem więcej, niż mam w zwyczaju na takie tematy, a i też nie czuję, bym w tym konkretnym przypadku chciał coś jeszcze dodać. No może cytat :lol:

“It is good to be a cynic — it is better to be a contented cat — and it is best not to exist at all.”
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17
Curiosity pisze: 02 wrz 2020, 15:36
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 15:15 Piotrek MEGA dużo stracił.
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Ironia losu jest o tyle wybitna, że akurat w kasowaniu komentarzy to idą (Curiosity i GameTrollTV) łeb w łeb.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

krwlng pisze: 02 wrz 2020, 23:07
BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 22:42 Gambit cały czas mieli Meepel.pl bo go wspierają i nie wiedze w tym nic dziwnego że o nich mówi
Geek Factor na koniec odcinka zawsze ma wstawkę o aleplanszowkach.pl, Granie w chmurach współpracuje z grybezpradu.eu, On Table w Board Newsach lokuje Dragon Eye i aleplanszowki.pl, GTTV na koniec odcinka ma planszę z logo Rebela a Ty się czepiasz Gambita bo raz na 2 miesiące (częstość live) wspomni o Mepel.pl (+ czasem w recenzji jak dostanie od nich grę do recenzji) - serio?
Podobno jestem przewrażliwiony ;) ale w tym przypadku w ogóle nie odniosłem wrażenia, jakby BOLLO się mnie czepiał.
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Golfang »

recenzje recenzjami - mnie najbardziej interesuje w tych filmach przedstawienie gry.
Gdzie mogę zobaczyć komponenty (ewentualnie otrzymać opinię na temat ich jakości) + "liznąć" odrobinę zasad. Dzięki temu wiem czy gra mi podejdzie czy nie (no przynajmniej jestem w stanie częściowo sobie wyobrazić to). Dlatego co mi za różnica czy taki Gambit czy Troll dostał grę ze sklepu Mepel czy AlePlanszowki czy też kupił ją za swoje ciężko zarobione pieniądze? Ma to znaczenie?
No ale jeśli ludzie, wolą zamiast przyjrzeć się grze wolą oprzeć się tylko na opinii recenzenta - to ich sprawa. Ja wolę użyć swojego mózgu i podjąć świadomą decyzję (oczywiście czasem błędną). Mogę to robić jednak tylko i wyłącznie dzięki temu, że taki przysłowiowy Gambito-Troll zrobił swój materiał. Ja im za to dziękuje bardzo i ich pozdrawiam!
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Grzdyll »

pan_satyros pisze: 02 wrz 2020, 23:24
Grzdyll pisze: 02 wrz 2020, 23:17
Curiosity pisze: 02 wrz 2020, 15:36
Żeby coś stracić, to trzeba to najpierw mieć...
Cenię Twoją pracę moderatora ale dla mnie przez taki komentarz to Ty sam dużo tracisz. Nie jestem fanem GTTV ale sama popularność tego kanału, świadcząca o charyźmie prowadzących daje powody do zwykłego szacunku. Szczególnie jeśli samemu nie ma się porównywalnych osiągnięć (coś przegapiłem?).
Pomijając własne zdanie o kanale GTTV to:

1. Popularność to mierny powód, by kogokolwiek szanować.
2. Argument "zrób lepiej, by móc krytykować" to zwykła erystyka. Przyjmując podobny tok myślenia za chwilę trzeba by kręcić filmy, by się o nich wypowiadać i komponować muzykę, by móc mówić o tym jak się nam podoba.
Wg mnie "noblesse oblige" - można kogoś prywatnie nie szanować, ale będąc moderatorem największego branżowego forum (i siłą rzeczy przez aktywną moderację ewidentnie kształtując ostateczny wydźwięk wielu wypowiedzi) powinno się ważyć słowa i opinie. Można podejrzewać, że sporo z tych, którzy "zalajkowali" czy "zasubowali" GTTV może być czytelnikami tego forum - i mogą się poczuć takim wpisem urażeni. W mojej ocenie takie komentarze po prostu niepotrzebnie antagonizują ludzi, co chyba naszemu środowisku nie służy. Nie wiem czy jest sens dalej wałkować ten mało fortunny wpis Curiosity bo nie sądzę, żeby to było jego intencją, był to raczej po prostu marny żarcik.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11094
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

Grzdyll pamiętaj, że moderator też człowiek i jest uprawniony do własnych opini, też może dyskutować i wyrażać pogląd na to co mu się nie podoba ¯\_(ツ)_/¯

IMHO brak wrażliwości na krytykę u Trolla, szczególnie że był nauczycielem słabo o nim świadczy. Kasowanie komentarzy jak nieprzychylne by nie były zawsze będzie słabe.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Szewa »

Grzdyll pisze: 03 wrz 2020, 08:36
Wg mnie "noblesse oblige" - można kogoś prywatnie nie szanować, ale będąc moderatorem największego branżowego forum (i siłą rzeczy przez aktywną moderację ewidentnie kształtując ostateczny wydźwięk wielu wypowiedzi) powinno się ważyć słowa i opinie.
Proszę Cię, to, że jest moderatorem nie świadczy, że nie może wyrażać własnej opinii - nawet jeśli jest to według Ciebie niesmaczny żart.
Grzdyll pisze: 03 wrz 2020, 08:36 Można podejrzewać, że sporo z tych, którzy "zalajkowali" czy "zasubowali" GTTV może być czytelnikami tego forum - i mogą się poczuć takim wpisem urażeni.
Jeżeli założymy, że odmienne zdanie czy krytyczny żart na dany temat może kogoś urazić to dojdziemy do absurdu w w którym przestaniemy w ogóle dyskutować.

Już kiedyś pisałem, że GTTV są irytujący, a w chwili obecnej po ostatnich filmikach nawet mogę napisać, że ich materiał jest słabej jakości i wycelowany w najwierniejszych fanów, którzy wszystko przyjmą bez zastanowienia się. A samo kasowanie komentarzy uważam za skandaliczne. Jeśli nie radzą sobie z krytyką może w ogóle nie powinni udzielać się publicznie?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pan_satyros »

Grzdyll pisze: 03 wrz 2020, 08:36
Wg mnie "noblesse oblige" - można kogoś prywatnie nie szanować, ale będąc moderatorem największego branżowego forum (i siłą rzeczy przez aktywną moderację ewidentnie kształtując ostateczny wydźwięk wielu wypowiedzi) powinno się ważyć słowa i opinie. Można podejrzewać, że sporo z tych, którzy "zalajkowali" czy "zasubowali" GTTV może być czytelnikami tego forum - i mogą się poczuć takim wpisem urażeni. W mojej ocenie takie komentarze po prostu niepotrzebnie antagonizują ludzi, co chyba naszemu środowisku nie służy. Nie wiem czy jest sens dalej wałkować ten mało fortunny wpis Curiosity bo nie sądzę, żeby to było jego intencją, był to raczej po prostu marny żarcik.
hah już miałem cicho siedzieć, ale no jakoś spokoju mi to nie daje :D

Wiem i w pewnym sensie rozumiem do czego tu uderzacie, że admin, że forma nie taka - ok.
Niemniej te "antagonizowanie" to już zaczyna delikatnie zakrawać o zarzucanie czegoś na kształt słynnej "obrazy uczuć religijnych", bo "on powiedział coś be na to co lubię!". Widziałem tu na forum znaaaaacznie bardziej trafne i skuteczne próby "antagonizowania", niestety. Owszem ostatnio każdą opinię trzeba pakować w sreberko i przypudrować, by - nie daj boże - kogoś nie urazić, ale też zostawy sobie jakiś wentyl bezpieczeństwa, bo za chwilę wszyscy tu na zawał walniemy ;)

Ja post kolegi Curiosity zrozumiałem (biorąc pod uwagę kontekst i post, do którego się odnosił) w sposób banalnie prosty , czytaj: "zważywszy na moją obecną opinię o kanale GTTV, materiał z "cenną" kartą i tak niewiele znaczył w kontekście ogólnego (negatywnie przeze mnie ocenianego) kierunku jaki został obrany". I tyle. Nie neguje on przecież tego co Piotr robił dawniej, nie przekreśla inicjatyw, a jedynie podkreśla, że w obecnym momencie, w ocenie komentującego, ta karta i niefortunny filmik są najmniejszym problemem.

Co się tyczy kasowania postów - nie śledzę akurat specjalnie działań kolegi Curiosity w tym obszarze, ale nie mogę powiedzieć bym w pewnym sensie nie doceniał jego starań o porządek w tematach i trzymanie się meritum, nawet jeśli czasami bywają drastyczne. To rola moderatora.
Jeśli natomiast zdarzają się czystki postów merytorycznych, na temat, a niepochlebnych wobec czyjeś opinii, cóż tego na pewno poprzeć nie mogę. Niemniej chyba zbyt rzadko wchodzę tu w bardziej wnikliwe dysputy, bym był takiej sytuacji świadkiem.
rattkin pisze: 03 wrz 2020, 03:41 Ironia losu jest o tyle wybitna, że akurat w kasowaniu komentarzy to idą (Curiosity i GameTrollTV) łeb w łeb.
PS. Ratkin - made my day :lol:
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2020, 09:17 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 216 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

Bardziej niż recenzje, częściej wolę oglądać gameplaye interesujących mnie tytułów.
Tutaj ewidentnie moim faworytem jest Game the Game with Rebbecca Scott

Na podstawie samego gameplayu i/lub instrukcji jestem w stanie wyrobić sobie przynajmniej zero jedynkowe zdanie — podoba mi się/ nie podoba mi się. A przy okazji goście zapraszani do wspólnego grania zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia.
NP. Podczas ogrywania Samuraja Jacka jednym z gości był jego aktor głosowy opowiadający w międzyczasie ciekawe anegdoty ze swojej branży.

Jak ktoś nie zna to polecam. Choć kiedyś w głowie miałem chęć przekucia czegoś takiego na polski rynek.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

pan_satyros pisze: 03 wrz 2020, 09:07 Jeśli natomiast zdarzają się czystki postów merytorycznych, na temat, a niepochlebnych wobec czyjeś opinii, cóż tego na pewno poprzeć nie mogę.
Nie zdarzają się. A wypowiedzi @rattkina wcale nie odebrałem negatywnie, dla mnie to była grubo szyta ironia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ