Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

Jako ten, który nie załapał się na zestaw za 109 zł muszę przyznać, że też uważam, że limity były ciut przymałe ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Poczatkowo nie patrzylem nawet na rozwoj sytuacji w temacie - glownie dlatego, ze mialo to byc BI :) (ktorego kosmicznie nie polubilem). A tutaj prosze, jakie zaskoczenie :) Szybka, prosta gra z bardzo (bardzo bardzo) ladnymi grafikami (zalatuje troche wiedzmami... nie tyle mechanicznie co targetem). Mapa w magnatach jest swietna, karty rewelacja. Rozgrywka prosta (nie wiem tylko, czy aby nie za bardzo uproszczono to wszytko).

To, czego sie obawiam, to regrywalnosc. Mamy ~120 kart, z czego polowa kart to karty graczy (5x13). Reszta zapewnia wystarczajaca roznorodnosc rozgrywki?

Co do akcji: z takich piknych grafik moznaby zrobic rewelacyjny plakat (tak jak to bylo w grach of zaby wallace'owej). Ja tam juz bym go bral :)

Taka mysl mnie naszla: Czy gra bedzie wydana w wersji "DELUXE" (custom elementy z drewna lub tak jak to zrobil Lewis and Clarke - czyli naklejki na proste drewienka; wieksza plansza itp).
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Hiu pisze:To, czego sie obawiam, to regrywalnosc. Mamy ~120 kart, z czego polowa kart to karty graczy (5x13). Reszta zapewnia wystarczajaca roznorodnosc rozgrywki?
Regrywalność w Magnatach jest jak w GoT - tworzą ją ludzie ich decyzje, zagrywki i spiski, nie komponenty.
Hiu pisze:Taka mysl mnie naszla: Czy gra bedzie wydana w wersji "DELUXE" (custom elementy z drewna lub tak jak to zrobil Lewis and Clarke - czyli naklejki na proste drewienka; wieksza plansza itp).
To wszystko przed nami, jeśli tylko szczodrze wesprzecie akcję! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

Tak już subiektywnie patrząc na progi to w zasadzie te kostki byłyby najmilej widziane :D ale 40k może nie pęknąć - obym się mylił.
A co do pakietów to pozostaje zorganizować się w 2 lub 5 osób wtedy cena będzie naprawdę ok.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

ozy pisze:Regrywalność w Magnatach jest jak w GoT - tworzą ją ludzie ich decyzje, zagrywki i spiski, nie
komponenty.
OK. dzieki.
ozy pisze:
Hiu pisze:Taka mysl mnie naszla: Czy gra bedzie wydana w wersji "DELUXE" (custom elementy z drewna lub tak jak to zrobil Lewis and Clarke - czyli naklejki na proste drewienka; wieksza plansza itp).
To wszystko przed nami, jeśli tylko szczodrze wesprzecie akcję! :)
Mowie o wiekszym deluxie niz to co podane w streczach :) Tak wiem, powielam treefrog'a - ale kto jak nie wy :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Blacksad - mi marzą się dworki. Meeple z takim kształtem daszku, eh. http://static.panoramio.com/photos/large/18576265.jpg

Hiu - ale my mamy wiele pomysłów na cele ponad 60k. Wszystko o czym piszesz też jest możliwe, only the sky is the limit. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Brylantino »

Ktoś myślał nad jakimś grupowym zamówieniem (to x2/x5)? Wtedy wychodznie niewiele ponad 100 zł za egzemplarz.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

ozy pisze:Blacksad - mi marzą się dworki. Meeple z takim kształtem daszku, eh. http://static.panoramio.com/photos/large/18576265.jpg

Hiu - ale my mamy wiele pomysłów na cele ponad 60k. Wszystko o czym piszesz też jest możliwe, only the sky is the limit. :)
No byłoby miodnie mieć takie meeple
A zamiast zwykłych pionków graczy - Sarmata w kontuszu z szablą w dłoni :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zioombel »

Brylantino pisze:Ktoś myślał nad jakimś grupowym zamówieniem (to x2/x5)? Wtedy wychodznie niewiele ponad 100 zł za egzemplarz.
tylko , że dojdą dodatkowe koszty wysyłki. Bo rozumiem, że paczka idzie do osoby wspierającej, więc na jedno wyjdzie.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: _Berenice_ »

Ech, brakuje mi zestawu z wyścigiem do Renu, Ankh- Morpok i wiedźmami :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

zioombel pisze:
Brylantino pisze:Ktoś myślał nad jakimś grupowym zamówieniem (to x2/x5)? Wtedy wychodznie niewiele ponad 100 zł za egzemplarz.
tylko , że dojdą dodatkowe koszty wysyłki. Bo rozumiem, że paczka idzie do osoby wspierającej, więc na jedno wyjdzie.
Jak ktoś z jednego miasta, to do ogarnięcia opcja.
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

_Berenice_ pisze:Ech, brakuje mi zestawu z wyścigiem do Renu, Ankh- Morpok i wiedźmami :wink:
Jak masz wolne 2,5 złotych to nawet więcej dostaniesz ;)
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: _Berenice_ »

Alman pisze:
_Berenice_ pisze:Ech, brakuje mi zestawu z wyścigiem do Renu, Ankh- Morpok i wiedźmami :wink:
Jak masz wolne 2,5 złotych to nawet więcej dostaniesz ;)
Czasami więcej nie znaczy lepiej :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Andy »

ozy pisze:mi marzą się dworki. Meeple z takim kształtem daszku, eh. http://static.panoramio.com/photos/large/18576265.jpg
Magnateria chyba nie mieszkała w takich kurnikach? ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Andy pisze:
ozy pisze:mi marzą się dworki. Meeple z takim kształtem daszku, eh. http://static.panoramio.com/photos/large/18576265.jpg
Magnateria chyba nie mieszkała w takich kurnikach? ;)
To dla naszych szabel. Dla panów są pałace. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Obejrzałem filmik, przeczytałem instrukcję i bardzo się cieszę, że wsparłem grę w ciemno. Zapowiada się wyśmienicie. Jest tylko jedna rzecz, która mnie niepokoi. Jak rozumiem wszystkie karty, o które walczymy na początku każdego etapu są niejawne? Karty senatorów są zawsze takie same więc to nie problem, ustawy są zawsze pozytywne i walczy się o nie mając tylko 3 karty rodu mniej, więc to też nie problem. Natomiast co z konfliktami? Próbowaliście podczas testów wariantu, w którym konflikty są odsłaniane razem z ustawami? Wtedy można by bardziej świadomie licytować ustawy wiedząc, które karty rodu musimy zostawić na późniejsze konflikty.

Gra wygląda na tyle fajnie, że zaraz chyba sobie to wszystko wydrukuję, wytnę i pogram ;) nie wiem jak ja wytrzymam do września :(
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

Testowaliśmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam spróbował takiej gry i przekonał się dlaczego postanowiliśmy inaczej. ;)

Podstawowy powód jest taki, że zdobyte w Senacie stanowiska, pomagają w Sejmie przy uchwalaniu korzystnych ustaw. A jedne i drugie mają wpływ na rozwiązywanie konfliktów. W proponowanym przez Ciebie układzie, nie dość, że zamiast 3-5 decyzji do podjęcia, gracz miałby jednorazowo 13, to sama gra mnóstwo by straciła.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

mat_eyo pisze:Natomiast co z konfliktami? Próbowaliście podczas testów wariantu, w którym konflikty są odsłaniane razem z ustawami? Wtedy można by bardziej świadomie licytować ustawy wiedząc, które karty rodu musimy zostawić na późniejsze konflikty.
Tak, taka opcja była testowana ale nie działała dobrze:
- tworzyła za długą jednostkową fazę gry,
- przedłużała czas gry,
- nie pozwalała na wprowadzenie rozróżnienia między sprawami wewnętrznymi (mamy nad nimi większą kontrolę) i zewnętrznymi (mamy nad nimi mniejszą kontrolę).

Finalne rozwiązanie sprawia, że sprawy krajowe załatwiamy niemal pełną talią, a zagraniczne resztkami. To udanie symuluje zaskoczenia wiążące się z polityką zagraniczną i dodaje decyzyjności na płaszczyźnie "ile zasobów zachować na konflikty by zrealizować cele wewnętrzne ale nie polec na sprawach zagranicznych"?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Cóż, skoro próbowaliście, wybraliście wariant niejawny i twierdzicie, że jest dużo lepszy to nie mam powodu, żeby Wam nie wierzyć ;)
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 54 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: kruker »

Czy w przypadku osiągnięcia celi finansowych drewniane znaczniki znajdą się również w wersji "pozawspieram.to-wej"?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: mat_eyo »

Ozy kiedy można spodziewać się jakichś tekstów o Magnatach na znadplanszy? Z chęcią bym poczytał skoro na granie trzeba jeszcze tyle czekać ;)
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

adalbert pisze:
piwoslaw pisze:Mnie udało się załapać na pakiet za 99 już praktycznie ostatkiem mocy,choć chciałem ten za 119 niestety tego już nie było
Nic nie kapuję; przecież za 119 dostajesz to, co już dostałeś za 99 tylko drożej...

a kurcze chodziło mi o ten za 109 :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

ozy pisze:Hiu - ale my mamy wiele pomysłów na cele ponad 60k. Wszystko o czym piszesz też jest możliwe, only the sky is the limit. :)
To sie czlowieku podziel :) to podpalisz tlum :) i mnie :)
OK, tak wiem... pierwszy dzien...
Ten crowdunding wykonczy mnie ;) Nie ma opcji kup teraz lub towar spod lady ? :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

kruker pisze:Czy w przypadku osiągnięcia celi finansowych drewniane znaczniki znajdą się również w wersji "pozawspieram.to-wej"?
Cele finansowe - tak. Karta "Nadanie Tytułu Książęcego" - nie, jest wyłącznie dla osób, które udzielą wsparcia w trakcie akcji.
Kolejne "strecze", jeśli je odkryjecie, będą już głównie dla osób, które udzielą wsparcia w trakcie akcji. Dlatego na prawdę warto to zrobić.
mat_eyo pisze:Ozy kiedy można spodziewać się jakichś tekstów o Magnatach na znadplanszy? Z chęcią bym poczytał skoro na granie trzeba jeszcze tyle czekać ;)
Teksty będą, ale nie wszystko od razu. :)
Hiu pisze:Nie ma opcji kup teraz lub towar spod lady ? :)
Kolejne cele będziemy odsłaniać w miarę osiągania obecnych. Najpierw próg podstawowy! :)

Jeszcze raz dziękuję za Wasze wsparcie oraz komentarze. Dają nam siłę by starać się jeszcze bardziej!
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ