Galakta – Plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gromb »

Bruno pisze: 11 lut 2022, 16:21
Czym się niby różnił w ostatnich latach marketing Czachy od Galakty?
Proszę cię, nie prowokuj... :?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2023
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1502 times
Been thanked: 1151 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Bruno »

Gromb pisze: 11 lut 2022, 16:27
Bruno pisze: 11 lut 2022, 16:21
Czym się niby różnił w ostatnich latach marketing Czachy od Galakty?
Proszę cię, nie prowokuj... :?
Nie drocz się, tylko zastanów nad porównaniem skali marketingu.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

pawel_g pisze: 11 lut 2022, 15:57 @japanczyk - mówisz, że jesteś niezadowolony z zapowiedzianych gier, a większość masz już w kolekcji, tylko że po ang :P więc gdybyś nie miał, to pewnie byś w polskiej wersji zamawiał - to chyba nie najgorsze te pozycje?
Nie do konca - w rzeczy z KSa wchodze czesto nie znajac ich sotatecznego kształtu i tego jak gra dziala - mam poglad na instrukcje (tez nie zawsze) i na tej podstawie decyduje sie czy wspierac
I takie np. Merchant's Cove na papierze brzmi super, w rozgrywce zreszta jest bardzo dobre, ALE jest dla okreslonej grupy ludzi bo interakcji tam co kot napłakał
Np. dodatki do Waste Knights mam bo wszedlem w KS All-In, Hanse mam, bo to swietna gra, czesc gier jak np. Excavation Earth juz sprzedałem, a Wyspa Dinozaurów tez czeka w odpowiednim dziale ;-)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: sliff »

Odnośnie oceniania jednoznacznie czy ceny wyższe niż konkurencja to jednak poczekałbym na ceny portalu i innych wydawców na ten rok.
Portal jak na razie z tego co widzę po grach na T to też jest przeskok w scd :Theothicuan 199, Tawantinsuyu 260, Tabannusi 270 - przy czym 2 pierwsze gry mimo przeskoku w SCD to w sklepach cena ustablizowała się normalnie ok 150zł (+-5).
Lacerta Sprit island poszybowało scd do 370!? cena sklepowa to tak 250zł, gdzie w pierwszej przedsprzedaży cena była 190-220zł. Le Havre mimo też dość szokującego SCD 230zł zatrzymało się normalnie ok 160zł.
Albi z Marco polo 2 z SCD 220 na trochę już drożej bo 170.
A Galakta zawsze była po tej droższej stronie gdzie dodatki do EH trzymają się tych 160zł jak przyspawane.

Także czy faktycznie i o ile ceny zostały podniesione oraz czy to była dobra decyzja zobaczymy w sklepach. Jak zawsze albo się wyprzeda tuż po premierze, albo rynek zweryfikuje. Jak narazie Machina arcana za 344 i 324 leży w przed sprzedażach. Imho brakfigurek bohaterów bardzo odejmuje postrzeganą wartość z nimi spokojnie bym umieścił grę między wiedźminem (240zł) a MageKnight UE(400zł).

Osobiście obstawiam że Machina Arcana spadnie dość szybko <300 i znajdzie tam popyt.

Teraz o zapowiedziach zanim modzi znowu przeniosą do offtopu pół dyskusji:
1. Mają sporo dobrych i dość głośnych gier niewydanych z zeszłego roku, co może powodować 3 rzeczy: - nie było kasy na lepsze tytuły, bo najlepszyj gier nie udało się dowieźć na czas, - lineup jest spokojnieszy aby nie kanibalizować rynku rzucając najlepsze gry na raz, - zagrali na gry które wiedzą że są w stanie dostarczyć w 2022r.

2. Proszę nie mówić że te gry są jakieś słabe, mogą być dość niszowe, ale pod żadnym względem słabe. W zeszłym roku by wznowiony tuareg z dodatkiem który nie jest jakąś hitową grą ale od dawna była gdzieś na short liście pozycji do kupienia. W tym roku jest Ratcatcher który pewnie kupię nawet jak cena będzie o te 10-20 zł zawyżone względem innych. Hansa czy Luna Capital też na pewno znajdą swoich odbiorców. A serengetii, jak ludzie zobaczą meaple zwięrząt zostanie królem grup planszowych na facebooku, gdzie ukochane gry to wingspan i everdell, tako że zara... ja.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: trixon »

Bruno pisze: 11 lut 2022, 16:21 Nie przesadzałbym z tym zatroskaniem o marketing Galakty...
(...)
Nie mówię, że to nie do zrobienia, tylko po prostu być może im póki co nie wydaje się to bardzo potrzebne.
(...)
Ale nie ma to jak "martwić się" (de facto krytykować) o cudzy biznes? :wink:
Moje wypowiedzi są tylko luźnym opisem mojego postrzegania branży. Lubię sobie pozgadywać jak może wyglądać branża za jakiś czas, albo czy dane decyzje wydawnicze są słuszne czy też nie. Chyba nie ma na to miejsca lepszego niż forum gier planszowych. Póki co moje najbardziej krytykowane przez innych forumowiczów opinie się sprawdziły (o tym jak na koniec 2020 pisałem, że to ostatni moment na zakup tanich gier planszowych oraz o tym, że jednym z głównych powodów nie wydania Too Many Bones w Polsce jest zorganizowana na szeroką skalę zbiórka na forum). Pomimo tego mam nadzieję, że się mylę i Galakta przejdzie suchą stopą przez morze podwyżek w 2022 z relatywnie dość niszowym i słabo promowanym portfolio.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Sirius_Black »

W tamtym roku zrobili większe wrażenie z zapowiedziami, ale to samo mogę powiedzieć o Portalu. Szczególnie po dzisiejszej zapowiedzi "reedycji klasyka" liczyłem na coś innego... W poprzednim roku kupiłem tylko Paxa, tym razem nie ma w zapowiedziach gry, na którą bym szczególnie czekał, ale są tytułu, którymi pewnie zainteresuję się, gdy już będzie bliżej do wydania i może też coś kupię.
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: under »

Nic z tego tygodnia :(
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Poszła aktualizacja pierwszego posta. W tym roku będę obserwował Mythwind ze starych zapowiedzi, a z nowych Tiny Epic i może Zatokę kupców i Oltree.

Z pewnych zakupów natomiast to dodruk Rebelii ;)
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Ardel12 »

Przejrzałem pierwszy post, gdyż nie miałem czasu i chęci śledzić tych "wielkich" zapowiedzi. No i podsumuję tak: nic do kupienia, część do zagrania. W sumie jakbym miał starsze dziecko to ten coop z lekarzami bym brał, poza tym dla mnie nic interesującego. Zapewne Galakta robiła/ma rozeznanie rynku i widać te tytuły są wg wyliczeń na tyle opłacalne by je wydać. Może część to ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten...

Galakcie kibicuję, bo kto mi kolejne mythoski do AH wyda w PL? Dodatkowo dodruki SW:Rebelii muszą być by kolejni gracze mogli w nie grać.
Mr_Fisq pisze: 11 lut 2022, 19:24 Z pewnych zakupów natomiast to dodruk Rebelii
Mam tak samo xD i AH LCG co tam wydadzą.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Ja jestem bardzo wstępnie zainteresowana dodatkiem do Wyspy dinozaurów (jeszcze nie zagrałam w podstawkę) i Światem dinozaurów, ciekawe jakie będą ceny.

Zatokę kupców od razu odpuszczam, bo cena na pewno będzie poza moim zasięgiem.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: czeczot »

Portal games 1,5 gry (ankh, może tą o piratach)
Galakta 0 !!! w zeszłym roku po ogłoszeniu premier byłem zainteresowany 6 tytułami: Machina Arcana, Wojna szeptów, Pax pamir, Vampire, Alone i The Thing. Nie kupiłem Vampire resztę kupiłem albo kupię.

Ten rok u tych 2 wydawców to albo euro albo kooperację z naciskiem na lżejsze gry. Naprawdę nie tworzy się innych gier? A gdzie są gry pokroju Zakazane Gwiazdy, Rebelia, Rune Wars, Descent ale z mrocznym władcą!

Jeszcze rok temu bym na to nie wpadł że wydawcą jak dla mnie najlepszych gier będzie Czacha.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2656 times
Been thanked: 2564 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gizmoo »

czeczot pisze: 11 lut 2022, 20:05 najlepszych gier będzie Czacha.
A co takiego wydaje Czacha, że jest najlepsze? :lol:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Machina Arcana ma trafić do sklepów 16 lutego. Informacja z FB Galakty.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beskid »

Torquemada666 pisze: 10 lut 2022, 20:26 Wydadzą do Waste Knights dodatek Opowieści z interioru z nieeksluzywna zawartością z Kickstartera
Wreszcie jakiś pozytywny ruch w stronę gry, ktora ma spory potencjał ale została wypatroszona.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 601 times
Been thanked: 950 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Odi »

Bardzo proszę o uspokojenie nastrojów i powrót do merytorycznej dyskusji.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Fajny pomysł Galakty z sondowaniem preferencji po zapowiedziach:
https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 3960318209
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: tomwro »

Czy wiadomo, kiedy można się spodziewać dodruku Andor Junior?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

tomwro pisze: 09 mar 2022, 11:24 Czy wiadomo, kiedy można się spodziewać dodruku Andor Junior?
Najbardziej precyzyjna informacja jaką widziałem, to marzec (ich FB i strona tak podają). Info z FB jest dość świeże - koniec lutego, więc raczej dość wiarygodne.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Manietu »

Mr_Fisq pisze: 09 mar 2022, 11:30
tomwro pisze: 09 mar 2022, 11:24 Czy wiadomo, kiedy można się spodziewać dodruku Andor Junior?
Najbardziej precyzyjna informacja jaką widziałem, to marzec (ich FB i strona tak podają). Info z FB jest dość świeże - koniec lutego, więc raczej dość wiarygodne.
Ten sam wpis o marcu ma również Terra Incognita, która wcześniej była zapowiedziana na 2021, później IV kwartał 2021 a później luty 2022 - i Galakta zarzekała się kilka razy, że zdążą z premierą w lutym. Jak widać - nadal czekamy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Ale na FB z 28 lutego?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1010
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 230 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beskid »

Mr_Fisq pisze: 14 lut 2022, 12:56 Fajny pomysł Galakty z sondowaniem preferencji po zapowiedziach:
https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 3960318209
Fajny pomysł gdyby ktoś od nich odpisywał w tym wątku, inni nie mają z tym problemu.

Znane są już przybliżone daty obu dodatków do Waste Knights? Tak, wiem Beyond to KS ale kiedy?
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beowulfik »

Beyond the Horizon -> 26.04.2022
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Beskid pisze: 14 mar 2022, 00:24 Fajny pomysł gdyby ktoś od nich odpisywał w tym wątku, inni nie mają z tym problemu.
Postawili chyba na FB - tam się najwięcej udzielają. Też wolałbym, żeby byli obecni u nas natomiast wystarczyłoby mi, gdyby w jednym "medium" komunikowali w miarę na bieżąco swoje najbliższe plany.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 639
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Michito »

Dodruk Star Wars Rebelia miał mieć premierę pierwotnie 1 marca. Towar był od początku miesiąca w porcie i słuch o nim zaginął...A Galakta udaje Greka i karze czekać na informacje...

Trudno o sympatię do tego wydawnictwa, słaba komunikacja, ceny z wyższej półki. Dodatkowo (i to już przytyk nie tylko do Galakty) zwykle przedsprzedaże ostatnio co raz bardziej przypominają Kickstartera, zapłać za towar z góry i czekaj kilka miesięcy. Chyba nie tak to powinno wyglądać (koniec offtopu).
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Michito pisze: 16 mar 2022, 10:46 Dodruk Star Wars Rebelia miał mieć premierę pierwotnie 1 marca. Towar był od początku miesiąca w porcie i słuch o nim zaginął...A Galakta udaje Greka i karze czekać na informacje...
Gdzie było wrzucane info o 1 marca i statku w porcie - jakieś komentarze na FB? Jakoś nie przewinął mi się ten termin, a sam jestem tematem zainteresowany Rebelią.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Zablokowany