2 osoby początkujące

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
don_cortezz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2017, 13:00

2 osoby początkujące

Post autor: don_cortezz »

Hej
Szukam gry głównie na 2 osoby do gry z niewiastą. Na razie gramy w scrabble i w Ticket to ride Europa od 2 miesięcy. Przymierzam się do 7 Cudów Świata Pojedynek lub Pandemii . Myśle że troche negatywnej interacji nie zaszkodzi . Najważniejsze to nie chciałbym jej spłoszyć i zniechęcić do gier ... bo mam nadzieję wspólnie rozszerzać horyzotny w planszówkach.
GaGacek
Posty: 181
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: GaGacek »

Takenoko
Wybuchowa mieszanka
Waggle dance
El gaucho
K2
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: Phate »

Z mojego doświadczenia pasują tu:
Splendor
Patchwork

Obie proste, obie działają na dwie osoby. Delikatna negatywna interakcja.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: matten »

Ja kupiłem na start przygody z planszówkami Patchwork i byłem bardzo zadowolony. Gra do dziś bardzo często gości na stole :) Wspomniany przez przedmówcę Splendor też się nada, reguły są bardzo proste, a mimo to regrywalność stoi na wysokim poziomie. 7 Cudów Świata: Pojedynek to już nieco wyższa szkoła jazdy (ogólne założenia rozgrywki są zrozumiałe, ale "ogarnięcie" wszystkich kart i żetonów zajmuje parę gier). Jeśli szukasz czegoś w ten deseń możesz jeszcze sprawdzić Osadnicy: Narodziny Imperium, aczkolwiek mnie lepiej grało się w 7CŚ:P.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 948
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 311 times
Been thanked: 201 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: Losiek »

Jaipur, Zaginione miasta, Metropolia i oczywiście Patchwork.
don_cortezz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2017, 13:00

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: don_cortezz »

hmmm... to zmieniło trochę podejście do tematu miałem nadzieje że wymienone przeze mnie gry będą ok, ale rozumiem że mogą być za ciężkie na początek . Dziękuje za rady !!!
Wolny
Posty: 39
Rejestracja: 12 paź 2016, 10:45
Been thanked: 4 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: Wolny »

Ja tam bym się wcale nie zrażał opiniami, tylko zgodnie z pierwotnym planem kupił 7 Cudów Świata: Pojedynek.
To nie jest droga,ani skomplikowana gra, a będzie okazja testować negatywną interakcję :-)
jarekw
Posty: 48
Rejestracja: 20 mar 2012, 09:13
Lokalizacja: Wrzesiny
Has thanked: 49 times
Been thanked: 1 time

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: jarekw »

7 cudów : pojedynek jest akurat w sam raz na początek. Zagrasz 2-3 razy i spokojnie załapiesz zasady. I na pewno ma dużą regrywalność. Córka ma 6 lat i po kilku rozgrywkach nieźle sobie radzi i podoba jej się bardziej niż Patchwork.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: gregos »

Jak najbardziej polecam 7 Cudów Świata. Możesz od razu kupić z dodatkiem i będziecie mieli sporo frajdy z gry.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 473
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: Zaan84 »

7CŚ Pojedynek to zdecydowanie dobra gra na początek, do tego dorzuciłbym Jaipur dla urozmaicenia. Za ok 100 zł masz dwie fajne, szybkie gry, które nie powinny odstraszyć partnerki.
Pamiętaj jednak, że (co już było gdzieś na forum powiedziane) Pojedynek to jest, wbrew pozorom, gra k tóra może mieć całkiem sporą dawkę negatywnej interakcji. Może pierwsze rozgrywki są w miarę spokojne. Myślisz sobie: "Po co mam brać dodatkową produkcję kamienia skoro już jedną mam". Po kilku partiach zaczynasz patrzeć przyglądać się kartom i cudom przeciwnika i zaczyna się kalkulacja: "Mam jeden kamień, zabiorę drugi tylko po to eby przeciwnik musiał więcej płacić przy próbie budowy cudu, a że 3 z 4 jego cudów wymagają po dwa kamienie, to jak tylko nadarzy się okażą to zabiorę kolejne z "piramidki"). Ta gra ma drugie dno pod beztroskim budowaniem cywilizacji. I dlatego jest BOSKA!
don_cortezz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2017, 13:00

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: don_cortezz »

ale chyba właśnie o to chodzi , zauważyłem że w Ticket uwielbia blokować innych graczy i niweczyć im plany :)
don_cortezz
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2017, 13:00

Re: 2 osoby początkujące

Post autor: don_cortezz »

7CŚ Pojedynek zakupiony, wczoraj pierwsze gry
Okazało się że bardzo dobry wybór, dziękuje wszystkim za pomoc!
ODPOWIEDZ