Asante - kontynuacja Jambo

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 857
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: for2players »

Oto nasza recenzja gry Asante.

Skoro gra jest kontynuacją Jambo i ma być z nią kompatybilna, stąd nasze pytanie - czy ktoś próbował to robić? Jeżeli tak, to z jakim efektem?
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: warlock »

https://boardgamegeek.com/filepage/1354 ... ja-pl-v-13
https://boardgamegeek.com/filepage/1469 ... ty-pl-v-15

Podrzucam autorskie tłumaczenie instrukcji i kart do Asante. Karty są w formie gotowych do wydruku naklejek/wkładek (projekt graficzny kart dzięki użytkownikowi BGG Jupijaj). Wiem, że to mało popularna gra, ale może ktoś z tego skorzysta ;). W razie czego możecie śmiało edytować moje tłumaczenie i zmienić formatowanie kart albo wprowadzić dowolne modyfikacje i udogodnienia.

Gdyby ktoś był ciekawy efektu końcowego - po wycięciu i naklejeniu naklejek wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
lko
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 00:05
Has thanked: 4 times

Re: Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: lko »

Dzięki!
Dwa małe pytania:
1. Czy kolorystyka tła na naklejkach/kartach jest zbliżona do tej z Jambo (ze zdjęć wynika, że raczej tak, ale nie widziałem na żywo...)?
2. Jest sens robić takie wydruki na domowej drukarce czy lepiej dać do drukarni?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4666
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1040 times
Been thanked: 1975 times

Re: Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: warlock »

lko pisze:Dzięki!
Dwa małe pytania:
1. Czy kolorystyka tła na naklejkach/kartach jest zbliżona do tej z Jambo (ze zdjęć wynika, że raczej tak, ale nie widziałem na żywo...)?
2. Jest sens robić takie wydruki na domowej drukarce czy lepiej dać do drukarni?
Hej ;).

1. Nie mam Jambo (a bardzo chciałbym mieć), więc niestety nie wiem na ile te karty będą spójne graficznie. Tło na kartach Zwierząt i Postaci na naklejkach wyszło dużo bardziej białe, niż żółtawo-beżowe tło oryginalnych kart, ale nie przeszkadza mi to jakoś strasznie ;).
2. Wydruk robiłem w takim "trochę lepszym punkcie xero", także myślę że i w domu dałoby to radę zrobić ;). Papier do tych naklejek był słabej jakości, a efekt i tak jest przyzwoity ;).
lko
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 00:05
Has thanked: 4 times

Re: Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: lko »

OK, dzięki wielkie. :)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Asante - kontynuacja Jambo

Post autor: Furan »

Gdyby kogoś interesowało, to crsunik robi zamówienie zbiorowez belgijskiego sklepu, gdzie w niezłych (17 ojro) cenach dostać można Jambo i Asante.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
ODPOWIEDZ