AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Muttah »

Oj tak, stare figsy Rackhama to akurat klasa sama w sobie.
bregalad
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2012, 11:05

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: bregalad »

Pytanko, Czy w AVP da się grać we dwie osoby? To znaczy wiem, że się da bo Podręcznik mówi, że to gra dla 1-3 osób ;) Jak wtedy działają scenariusze, które są zaplanowane dla 3 frakcji?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Muttah »

Szczerze? Ta gra jest od początku do końca pomyślana na trzech graczy. We dwóch da się grać, ale tracie wiele ze swego uroku.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: ajfel »

Do dzisiaj nie przekopałem się solidnie przez reguły i nie ograłem porządnie AvP. A tu ruszył preorder na drugą edycję :-) Premiera w II połowie marca. Wchodzicie w temat?
http://prodosgames.com/blog/announcing- ... -unleashed
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

ajfel pisze:Do dzisiaj nie przekopałem się solidnie przez reguły i nie ograłem porządnie AvP. A tu ruszył preorder na drugą edycję :-) Premiera w II połowie marca. Wchodzicie w temat?
http://prodosgames.com/blog/announcing- ... -unleashed
Wygląda super :)
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: vcrproszek »

Już "mam" preorder złożony ;) W tej cenie, to grzech nie brać AvP, gdy lubi się obcego i predatora. Mam nadzieję, że wszystkie grzechy rulebooka bedą usunięte.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: orzeh »

vcrproszek pisze:Już "mam" preorder złożony ;) W tej cenie, to grzech nie brać AvP, gdy lubi się obcego i predatora. Mam nadzieję, że wszystkie grzechy rulebooka bedą usunięte.
ucieszyłem się ale potem zobaczyłem "Limited Edition" - ślina pociekła i wyschła jak zobaczyłem cenę :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: krecilapka »

Jak widać 18 figurek w dzisiejszych czasach mocno winduje cenę.
Mam nadzieję przynajmniej, że zmienili ich jakość. I teraz po ewentualnym upadku ze stołu nie rozpadnie się na kilka części ;).
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: shaigan »

To ma być ten ich unicast, wobec tego figurki pod względem szczegółów raczej będą kapitalne, ale materiał jest kruchy, nie polecam zrzucania tego ze stołu ;).
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Musza »

przesyłka do PL to €18 niezależnie od ilość - nie chciałby się ktoś zrzucić? nawet z kurierem wyszłoby taniej w 3-4 osoby :)
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: glorfindel »

Musza pisze:przesyłka do PL to €18 niezależnie od ilość - nie chciałby się ktoś zrzucić? nawet z kurierem wyszłoby taniej w 3-4 osoby :)
a nie prościej zamówić tu z wysyłką kurierem za 12 złotych? ;)

http://sklep.wargamer.pl/avp-the-hunt-b ... ition.html
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Ta druga edycja to jest pełna wersja gry? Cena preorderu to 250 zł a cena pierwszej edycji 400... O co chodzi?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: vcrproszek »

n0b0dy88 pisze:Ta druga edycja to jest pełna wersja gry? Cena preorderu to 250 zł a cena pierwszej edycji 400... O co chodzi?
Też się nad tym zastanawiam. Generalnie zawartość ta sama. Figurki uległy mocno zmianie, ale wierzyć mi się nie chce, że aż tylko można było zaoszczędzić. Może zeszli z skalą do 15mm ? :D
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Zalecam daleko idącą ostrożnośc jeżeli chodzi o preordery wydawnictwa Prodos.
Ludzie czekają latami na opłacone produkty.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

Też chciałem napisać że trochę to ryzykowna zabawa. Wydają II ed. a jeszcze nie rozeslali wszystkich zamówień z I ed.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Indar pisze:Też chciałem napisać że trochę to ryzykowna zabawa.
Trochę ryzykowne ? To podrzucanie i łapanie siekiery. W sensie nawet jak się uda to i tak efekt nie jest wart podjętego ryzyka.
Oni byli wielokrotnie łapani na kłamstwie. Na moje oko to są bez grosza.

No, ale to oczywiście wasze pieniądze i czas. Nikogo nie chcę zniechęcać do zakupu.
Po prostu wiedzcie w co się pakujecie.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 16:25 przez DREADNOUGHT2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 370 times
Been thanked: 264 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Deem »

DREADNOUGHT2 pisze:
Indar pisze:Też chciałem napisać że trochę to ryzykowna zabawa.
Trochę ryzykowne ? To podrzucanie i łapanie siekiery. W sensie nawet jak się uda to i tak nie jest to warte podjętego ryzyka.
Oni byli wielokrotnie łapani na kłamstwie. Na moje oko to są bez grosza.

No, ale to oczywiście wasze pieniądze i czas.
A to nie jest przypadkiem tak, że całkiem porządnie odkuli się na Warzonie i ich problemy finansowe chwilowo się odsunęły?
Bynajmniej nie przeczę temu co napisaliście odnośnie zaufania do Prodosa (sam mam AvP 1ed. z wymiany, a od nich w życiu bym nie kupił), po prostu ciekaw jestem, czy mamy różne informacje na temat ich stanu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

WarZone nie jest ich głównym produktem, i z tego co można poczytać raczej ich nie ratuje.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Deem pisze:
A to nie jest przypadkiem tak, że całkiem porządnie odkuli się na Warzonie i ich problemy finansowe chwilowo się odsunęły?
Na tej najgorszej edycji WarZona jaka kiedykolwiek wyszła ?
Nie raczej nie, ten system jest konający z tego co wiem.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: shaigan »

Technologia ma być unicast tak jak LOAD, wypraska jest identycznie zorganizowana jak LOAD - swoją droga jedyna gra którą otrzymałem z kickstartera w terminie. Wykonanie mi na tyle pasuje że biorę ich kolejną grę ze względu na kolorowanki. Zresztą ten Archon i Prodos to spółki jakoś tam powiązane, co udowadniali ludzie na bgg. Wy uważacie że cena jest niska w porównaniu z 1 edycją, pewnie tak, a ja patrzę na co dostałem w LOAD za 110$ i na to co jest w AvP i tu jest bieeeda. Toż to tylko 18 figurek... i to chyba w standardowym ich rozmiarze (bo w LOAD był jeszcze epic, znacznie większy). Jeżeli to miałoby im się nie opłacać (pod względem zawartości pudełka/cena) to ten Archon po LOAD powinien iść na głębokie dno... a puścili kolejnego kickstartera i za chwilę będzie następny.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Assur »

DREADNOUGHT2 pisze:
Deem pisze:
A to nie jest przypadkiem tak, że całkiem porządnie odkuli się na Warzonie i ich problemy finansowe chwilowo się odsunęły?
Na tej najgorszej edycji WarZona jaka kiedykolwiek wyszła ?
Nie raczej nie, ten system jest konający z tego co wiem.
Nie jest konający zdecydowanie. I na pewno nie najgorszy ze wszystkich edycji (chyba tylko siła błędnie postrzeganego sentymentu może skłaniać do tak stwierdzeń). Ale na pewno nie jest to też siła ciągnąca/finansująca całego Prodosa czy Archona. Kiedyś na FB właściciel pisał że dochody z gry pozwalają na powolny rozwój systemu, czyli inwestycje w inne gry muszą być finansowane raczej z innych źródeł.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Archon to chyba była próba wyprowadzenia pieniędzy z Prodosa (spółka zarejestrowana na krewnego) jak już byli totalnie skompromitowani kłamstwami o wysyłce AvP. Na dakka dakka można o tym poczytać. Ale to opinie z drugiej ręki, być może nieco krzywdzące.

Natomiast tu macie opnie z pierwszej ręki. Prawdziwy WarZone to było Target Games. Teraz to popłuczyny, cień tego co było kiedyś. Moim okiem bitewniakowca niewarte uwagi. A tym bardziej stresu z kupowaniem u tak beznadziejnej firmy.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Assur »

Archon to raczej próba zrobienia biznesu na nowych produktach bez ryzyka, że błędy Prodosa z AvP (i związane z tym konsekwencje finansowe) pociągną wszystko w dół. Biznesowo rozsądne, PR-owo słabo im to wyszło i do dziś odbija się czkawką.

Osobiście uważam że najrozsądniej jest nie brać od nich preorderów ani kupować bezpośrednio, tylko brać towar dopiero gdy jest na półce w znanych sklepach.
Natomiast tu macie opnie z pierwszej ręki. Prawdziwy WarZone to było Target Games. Teraz to popłuczyny, cień tego co było kiedyś. Moim okiem bitewniakowca niewarte uwagi. A tym bardziej stresu z kupowaniem u tak beznadziejnej firmy.
Moim okiem bitewniakowca z pewnymi sukcesami na turniejach w PL i międzynarodowych w innym systemie (czyli jakimśtam doświadczeniem) Warzone Resurrection w obecnym kształcie to dość udany produkt (choć nie idealny, ale idealnego nie widziałem jeszcze), ze zdecydowanie lepszymi modelami niż pokraki z poprzednich edycji.
n0b0dy88
Posty: 45
Rejestracja: 08 gru 2015, 11:21

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: n0b0dy88 »

Jest gdzieś może jakieś tłumaczenie instrukcji?
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Assur pisze:Archon to raczej próba zrobienia biznesu na nowych produktach bez ryzyka, że błędy Prodosa z AvP (i związane z tym konsekwencje finansowe) pociągną wszystko w dół. Biznesowo rozsądne, PR-owo słabo im to wyszło i do dziś odbija się czkawką.

Osobiście uważam że najrozsądniej jest nie brać od nich preorderów ani kupować bezpośrednio, tylko brać towar dopiero gdy jest na półce w znanych sklepach.
Natomiast tu macie opnie z pierwszej ręki. Prawdziwy WarZone to było Target Games. Teraz to popłuczyny, cień tego co było kiedyś. Moim okiem bitewniakowca niewarte uwagi. A tym bardziej stresu z kupowaniem u tak beznadziejnej firmy.
Moim okiem bitewniakowca z pewnymi sukcesami na turniejach w PL i międzynarodowych w innym systemie (czyli jakimśtam doświadczeniem) Warzone Resurrection w obecnym kształcie to dość udany produkt (choć nie idealny, ale idealnego nie widziałem jeszcze), ze zdecydowanie lepszymi modelami niż pokraki z poprzednich edycji.
To i tak umiarkowany jesteś w swoich opiniach skoro tyle emocjonalnie, czasowo i finansowo w WZR zainwestowałeś.
Ja miałem Bractwo na duże punkty, prawie wszystko co wyszło - ale uznałem, że szkoda mi czasu.

Tamto były figurki z 96 i 97 roku, wiadomo, że różnica w detalach jest powalająca.

Ale przypomnij sobie czym był WZ na tle ówczesnych sobie systemów w takim 97 roku a czym jest teraz WZR na tle współczesnym. Wtedy WZ to była gruba ryba, prawdopodobnie najlepszy system w Polsce przebijający oba warhammery. Mam zapamiętane, że więcej osób grało w WZ niż Battla i 40k.
A teraz ? Do teraz popularnych Infinity, Malifaux czy Warmachiny WZR nie ma startu.
ODPOWIEDZ