Sub Terra

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Sub Terra

Post autor: Saovine »

Czy ktoś z Was może zwrócił już uwagę na tą grę?

https://www.youtube.com/watch?v=Ars9NOIoEvg

Przypomina na pierwszy rzut Jaskinie jeśli chodzi o zasady eksploracji ale pominięto kwestię umiejętnego pakowania plecaka za to wzbogacono wszystko o wątek fabularny i losowość. Dla mnie zapowiada się ciekawie bo ta gra może mieć to coś czego w Jaskini trochę mi zabrakło.
Na youtube można znaleźć już zasady gry i przykładową rozgrywkę.
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Sub Terra

Post autor: Yig »

Na stronie KS są pliki do P&P oraz możliwość gry poprzez Tabletop.
Może pokusiłby się ktoś o przetłumaczenie instrukcji? :)
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sub Terra

Post autor: Saovine »

Na samym dole KS jest informacja że instrukcja w języku polskim oczekuje na weryfikację - czyli jest szansa że będzie...może ktoś już się pokusił...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 681 times

Re: Sub Terra

Post autor: Bart Henry »

Wygląda ciekawie, więc mam nadzieję, że ktoś pokusi się na wydanie pełnej polskiej wersji. Pewnie będzie o to trudno, ale kto wie... Podbiję wątek, może jakieś wydawnictwo zauważy. :)
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sub Terra

Post autor: Saovine »

Wersja z kickstartera kusi przez już odblokowane bonusy - robią wrażenie. Dodatkowe figurki też robią klimat. Pierwsze recenzje pozytywne choć najchętniej posłuchał bym co Tom Vasel ma do powiedzenia. Z jednej strony mechanika poruszania się po jaskini nie do końca mnie przekonuje. Z drugiej strony podążające za najbliższą "ofiarą" bestie mogą sporo namieszać w tej mechanice - to może rzeczywiście dawać kopa i budować klimat...
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Sub Terra

Post autor: pioma10 »

Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sub Terra

Post autor: Saovine »

1094% celu osiągnięte...i jeszcze tydzień....

https://boardgamegeek.com/geeklist/2193 ... tem5135534
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sub Terra

Post autor: Siemlac »

A nie chodzą jakieś słuchy o potencjalnej polskiej lokalizacji?
Zostało 40h... zastanawiam się nad wsparciem. Pracują nad polskim rulebookiem więc pytanie, czy będzie sens polskiego wydania.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Sub Terra

Post autor: yac00b »

No i bam, bardzo mocno się zastanawiam czy nie wesprzeć :| Szkoda, że nie ma żadnego grupowego pledge'a, ale pewnie na zorganizowanie tego na forum i tak jest już za późno. Cenowo i tak nie wygląda to tragicznie, a sama gra mocno mnie zaciekawiła.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Sub Terra

Post autor: skolo »

jeszcze 8 godzin.

wszedlem w wersje bez plastiku, uwazam ze nie jest tu potrzebny. gra wyglada ciekawie

dodatkowo nie wiadomo czy wogole bedzie wydana w retailu...
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Sub Terra

Post autor: yac00b »

Ja póki co postawiłem na Caver's Edition, cena rozsądna, zastanawiam się czy dodatki warte są tej dodatkowej stówy.
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sub Terra

Post autor: Saovine »

Ja też zaryzykowałem. Przy 7th continent byłem twardy postanowiłem poczekać na retail i trochę słabo wyszło... :) Wspólnych dostaw chyba nie przewidywali bo ceny wysyłek mają całkiem znośne jeśli chodzi o Unie Europejską.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Sub Terra

Post autor: yac00b »

To zagłębialiście się w to co dają dodatki? Poza dodatkowymi postaciami jak rozumiem tam są jakieś dedykowane "scenariusze"? Myślicie, że warto za tą stówkę dodatkową?
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Sub Terra

Post autor: _Berenice_ »

yac00b pisze:To zagłębialiście się w to co dają dodatki? Poza dodatkowymi postaciami jak rozumiem tam są jakieś dedykowane "scenariusze"? Myślicie, że warto za tą stówkę dodatkową?
Warto - wprowadzają dodatkowe "tryby" rozgrywki. Już nie pamiętam dokładnie co, bo czytałam to z miesiąc temu, ale wsparłam z dodatkami :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Sub Terra

Post autor: yac00b »

_Berenice_ pisze:
yac00b pisze:To zagłębialiście się w to co dają dodatki? Poza dodatkowymi postaciami jak rozumiem tam są jakieś dedykowane "scenariusze"? Myślicie, że warto za tą stówkę dodatkową?
Warto - wprowadzają dodatkowe "tryby" rozgrywki. Już nie pamiętam dokładnie co, bo czytałam to z miesiąc temu, ale wsparłam z dodatkami :wink:
Dobra, przekonałaś mnie, Veteran's Pledge przyleci i do mnie :mrgreen:
Teraz tylko czekać do listopada albo i dłużej. Zapowiada się dobra klimatyczna gierka, fajnie będzie urozmaicić kooperację ze znajomymi tym tytułem ;)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Sub Terra

Post autor: Lets_Grajmy »

Mi to za bardzo przypomina Unknown, która pod względem mechaniki wydaje się być ciekawsza. Chyba przez kiepski projekt graficzny, prowadzenie kampanii i marketing nie osiągnęli takiego sukcesu jak Sub Terra. No i figurki! Drewniane meeple vs bajeranckie figurki.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sub Terra

Post autor: Saovine »

Do dodatków są już instrukcje do pobrania. Można zobaczyć o co w dodatkach chodzi. Ja wziąłem bo myślę że bardzo urozmaicą grę gdy podstawka się już ogra.

Wszystko na temat dodatków można znaleźć tu :

https://drive.google.com/drive/folders/ ... TFyUW1LSUk
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Sub Terra

Post autor: yac00b »

Saovine pisze:Do dodatków są już instrukcje do pobrania. Można zobaczyć o co w dodatkach chodzi. Ja wziąłem bo myślę że bardzo urozmaicą grę gdy podstawka się już ogra.

Wszystko na temat dodatków można znaleźć tu :

https://drive.google.com/drive/folders/ ... TFyUW1LSUk
Dzięki! Na pewno sprawdzę czy faktycznie warto.
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sub Terra

Post autor: Siemlac »

A ja przegapiłem ;/
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Sub Terra

Post autor: AkitaInu »

Poogladalem gameplay itp itd i jak na pierwszy rzut oka bylo super to potem qydalo mi sie powtarzalne i troche nudne. I jakies takie bez duszy :) zrezygnowalem po tym z zakupu

Wysłane z telefonu
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Sub terra

Post autor: Saovine »

Czy ktoś może zdecydował się na KS i otrzymał swoją kopię gry?
ODPOWIEDZ