The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

Nie chodzi o polowanie tylko, jak już koledzy wcześniej wspomnieli, jeżeli gier nie ma na statku a zaraz będzie chiński nowy rok, wtedy tam przez jakiś miesiąc wszystko stoi ;) to gry będą gdzieś w drugim kwartale ;) To samo jest z masmorra jak zaraz nie będzie info że gry już płyną to kolejna obsuwa :/
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Toudi »

W ile osob Wam sie najfajniej gra?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

cohlerc1 pisze:Nie chodzi o polowanie tylko, jak już koledzy wcześniej wspomnieli, jeżeli gier nie ma na statku a zaraz będzie chiński nowy rok, wtedy tam przez jakiś miesiąc wszystko stoi ;) to gry będą gdzieś w drugim kwartale ;) To samo jest z masmorra jak zaraz nie będzie info że gry już płyną to kolejna obsuwa :/
ale Masmorra już dopłynęła, obsuwa jest z wysyłką w Hamburgu :roll:
Toudi pisze:W ile osob Wam sie najfajniej gra?
grałem w 3, 4 i 5 i jak dla mnie - bez różnicy
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: xelos80 »

Chce kupić podstawkę i 1 dodatek na początek. Pytanie do osób które już rozegralo Ridge partii w podstawkę bez dodatków. Który dodatek na początek? Czego bardziej brakowało, nowych bohaterów czy nowego grzechu?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

xelos80 pisze:Chce kupić podstawkę i 1 dodatek na początek. Pytanie do osób które już rozegralo Ridge partii w podstawkę bez dodatków. Który dodatek na początek? Czego bardziej brakowało, nowych bohaterów czy nowego grzechu?
Ja zdecydowanie polecam dokupić nowych bohaterów (beta, delta albo gamma). Podstawka zawiera 2 grzechy i 3 akolitów, więc są dostępne jakieś wariacje dla złej strony stołu od początku, dla dobrej nie. Dodatkowo w team boxach dostaniesz karty ekwipunku i dodatkowe plansze wraz z alternatywnym ustawieniem dla poszczególnych scenariuszy co przedłuży regrywalność.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1217
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Deem »

Pełna zgoda z Muszą - gając na samej podstawce jako grzech nie miałem problemu z brakiem różnorodności, ale graczom Faith przydałoby się więcej opcji ustawiania składu drużyny i sprzętu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: trabiniu »

Deem pisze:Pełna zgoda z Muszą - gając na samej podstawce jako grzech nie miałem problemu z brakiem różnorodności, ale graczom Faith przydałoby się więcej opcji ustawiania składu drużyny i sprzętu.

tak, w podstawce brak niestety kilku dodatkowych rąk do pracy w ekpie f.a.i.t.h., mam też wrażenie że karty ulepszeń w podstawce są jakoś słabsze, więc zdecydowanie kupowałbym którąś z drużyn.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

W przedsprzedaży polskiej wersji pojawiły się obok podstawki dwa grzechy i drużyna. Brać taki zestaw czy samą podstawę? :-D
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

Wczoraj zagraliśmy 1 partię.
Ja pierwszy raz grzechem (lenistwo), kolega ekipą Ragnarok.
I była to pierwsza gra z wygraną nie na styk.
Scenariusz z korupcją. W momencie zabicia ostatniego wymaganego gracza, jeszcze z 5 lokacji do wyczyszczenia było.
Odnoszę wrażenie, że jednak Ragnarok nie jest tak dobrą ekipą jak ta bazowa, chociaż mają kilka fajnych akcji.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Arius pisze:Wczoraj zagraliśmy 1 partię.
Ja pierwszy raz grzechem (lenistwo), kolega ekipą Ragnarok.
I była to pierwsza gra z wygraną nie na styk.
Scenariusz z korupcją. W momencie zabicia ostatniego wymaganego gracza, jeszcze z 5 lokacji do wyczyszczenia było.
Odnoszę wrażenie, że jednak Ragnarok nie jest tak dobrą ekipą jak ta bazowa, chociaż mają kilka fajnych akcji.
Trochę przesadzasz. 5 zetonow to fakt, ale niefartowne rzuty. De facto gdyby udało sie z nimi to max dwa by zostały. Jednak faktczynie Nowak ekipa nie tyle słabsza, ale tez trzeba sie nimi nauczyc grac.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Arius
Posty: 1424
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 304 times
Been thanked: 162 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Arius »

olsszak pisze:
Arius pisze:Wczoraj zagraliśmy 1 partię.
Ja pierwszy raz grzechem (lenistwo), kolega ekipą Ragnarok.
I była to pierwsza gra z wygraną nie na styk.
Scenariusz z korupcją. W momencie zabicia ostatniego wymaganego gracza, jeszcze z 5 lokacji do wyczyszczenia było.
Odnoszę wrażenie, że jednak Ragnarok nie jest tak dobrą ekipą jak ta bazowa, chociaż mają kilka fajnych akcji.
Trochę przesadzasz. 5 zetonow to fakt, ale niefartowne rzuty. De facto gdyby udało sie z nimi to max dwa by zostały. Jednak faktczynie Nowak ekipa nie tyle słabsza, ale tez trzeba sie nimi nauczyc grac.

Oceniając, że są słabsi (co jest subiektywną opinią) miałem na uwadze np. kwestię zdolności i ich praktyczne uwagi.
Np. lider dający żeton dodatkowej tury vs dodatkowa kostka (przy dwóch ranach).
Częstość używanych umiejętności postaci wydaje mi się w przypadku podstawowej ekipy wyższa.
Ale jedna gra to pewnie za mało by to fachowo ocenić.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Z niecierpliwością oczekuję zatem mojej kopii w rodzimej wersji językowej tej gry. Mam nadzieję, że sama podstawka wystarczy mi i mojej ekipie na jakiś czas, a sama gra przyniesie naprawdę dużo radości. Odrzuciłem myśli o braku kampanii i rozbudowanej warstwy fabularnej każdego ze scenariuszy, a w zamian dopuściłem do rozsądku komentarze o tym, że tytuł nie jest głupawą "napierdzielanką" i wymaga choć odrobinę taktycznego zmysłu od grających. Jeżeli gra przypadnie mi do gustu, to z czasem zapewne pomyślę o jednej dodatkowej drużynie i jednym grzechu, aby urozmaicić sobie rozgrywki. Obym po tym forumowym "oświeceniu" nie spotkał się z rozczarowaniem :)
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Ravn »

Czyli konsensus jest taki, ze w podstawce brakuje figurek z ekipy dobrych. Co jednak z drozszymi zestawami dostepnymi w przedsprzedazy na stronie http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz-the-others/ ?
Co wg. tych ktorzy juz grali wydaje sie najsensowniejszym zakupem pod wzgledem cena/zawartosc?

Przykladowo wszystkie zestawy za 666zl zawieraja podstawke, Men of faith i Omege, oraz dwa z trzech: Zazdrosc, Nieczystosc, Beta.
Co w takim zestawieniu najlepiej wybrac? Bete i ktorys z grzechow? Czy juz sami Men of faith i Omega dadza rade i w tym wypadku lepiej brac 2 grzechy? Ktos cos?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Ravn pisze:Czyli konsensus jest taki, ze w podstawce brakuje figurek z ekipy dobrych. Co jednak z drozszymi zestawami dostepnymi w przedsprzedazy na stronie http://portalgames.pl/pl/przedsprzedaz-the-others/ ?
Co wg. tych ktorzy juz grali wydaje sie najsensowniejszym zakupem pod wzgledem cena/zawartosc?

Przykladowo wszystkie zestawy za 666zl zawieraja podstawke, Men of faith i Omege, oraz dwa z trzech: Zazdrosc, Nieczystosc, Beta.
Co w takim zestawieniu najlepiej wybrac? Bete i ktorys z grzechow? Czy juz sami Men of faith i Omega dadza rade i w tym wypadku lepiej brac 2 grzechy? Ktos cos?
Zdecydowanie pod względem cena/jakość i regrywalności najlepszy będzie zestaw za 666zł z grzechem i beta team. Beta to też dodatkowe kafelki planszy, kostki dla faith, karty ekwipunku i akolici. Omega nie dostarcza kości faith, więc odczuwałbyś brak bez bety, a grzech dostarczy kości drugiej stronie.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Ravn »

Dzieki za odpowiedz.
Widze ze posiadasz gre z (chyba) wszystkimi dodatkami, to moze jeszcze zapytam, jak sie prezentuje poziom balansu, trudnosci z gry i funu miedzy poszczegolnymi grzechami? W sensie czy jednymi grzechami gra sie trudniej niz innymi, albo czy jedni sa zdecydowanie silniejsi niz inni (w to akurat watpie, bo gra chyba byla wystarczajaco testowana, no ale wole sie upewnic).
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Ravn pisze:Dzieki za odpowiedz.
Widze ze posiadasz gre z (chyba) wszystkimi dodatkami, to moze jeszcze zapytam, jak sie prezentuje poziom balansu, trudnosci z gry i funu miedzy poszczegolnymi grzechami? W sensie czy jednymi grzechami gra sie trudniej niz innymi, albo czy jedni sa zdecydowanie silniejsi niz inni (w to akurat watpie, bo gra chyba byla wystarczajaco testowana, no ale wole sie upewnic).
To zależy od scenariusza i akolitów, który grzech będzie lepszy. Póki co wydają mi się zbalansowani między sobą, każdym się gra ciut inaczej, ale powiedziałbym, że ich umiejętność wprowadza tylko subtelne zmiany.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: trabiniu »

Graliśmy ostatnio w pięć osób scenariusz Into the Breach. Pierwsza połowa należała bez wątpienia do grzechu, na szczęście w drugiej połowie drużyna się ocknęła i jakoś się nam udało. Świetnie dobraliśmy ekipę FAITH: podstawka plus: Freya z Sons of Ragnarok oraz Kirpan i Augustine z Men of Faith. No i się działo :D

W międzyczasie skończyłem malowanie Gniewu, podrzucam też wcześniejsze modele, coś pochrzaniłem i się chyba utleniły zdjęcia :D

Lenistwo:

Obrazek

Gniew:

Obrazek

Mix :)

Obrazek

Obrazek

sorry za jakość fotek :/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Właśnie wyczytałem, że pudełka dotarły już do Portalu. Przedsprzedaż kończy się w niedzielę a wysyłkę rozpoczynają w poniedziałek :D
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Ravn »

Jesli to fakt to iscie zacna wiadomosc. Zgrzeszylem i zamowilem wersje za szatanska cene.
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: TTR_1983 »

Prawda, nawet już unboxing dziś robili:)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

Ja na razie zamówiłem podstawkę, ale łamię się czy nie wziąć jeszcze dodatków... Chyba muszę zrobić wyprzedaż mojej kolekcji gier :)
sendrill
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: sendrill »

Gra bez dodatków nie ma sensu (piszę to z perspektywy osoby która kupiła full komplet na ks). W podstawce brakuje większej różnorodności dla drużyny faith a i grzech tez nie może dopasować sobie grzechu do scenariusza.
-
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Właśnie dostałem :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Maxxx76 »

Polską wersję? :-)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

Polska wersja. Wykonanie naprawdę super. Instrukcja też już przeczytana. Niestety zagram dopiero w czwartek.
ODPOWIEDZ