The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Obrazek

Kolekcja uzupełniona, yay! Nie mogę się doczekać aż pomaluję Apocalypse set, te figurki na żywo wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach :shock:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: janekbossko »

Dosłali czy dokupiłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

janekbossko pisze:Dosłali czy dokupiłeś?
Dokupiłem od prywatnej osoby, bo podczas kampanii zapledgeowałem niestety samą podstawkę.

Gamma team jest świetny, polecam zdecydowanie, Delte ciut mniej choć też jest zdecydowanie fajnym dodatkiem. Brakuje mi już tylko Sons of Ragnarok i Man of Faith, którzy jakoś szczególnie mi się nie podobają i nie wnoszą dodatkowych plansz, alternatywnych map, dodatkowych kości ani upgrate'ów, więc spróbuję bez nich przeżyć... spróbuję :wink:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

MoF możesz zawsze jeszcze przez chwilę kupić w Portalu w preorderze; trzy stówy chyba za MoF i dwa grzechy do opchnięcia później, albo zestaw z podstawką i omegą za 600 - zawsze łatwiej sprzedać potem grę z jakimś KSX niż bez niego. Oczywiście jeśli jesteś w tej mniejszości, której figurki z MoF się nie podobają, to pewnie nie ma sensu się spinac na kompletną kolekcję, bo jest co ogrywać i bez nich, a na razie wydaje mi się, że 7S, ze względu na swój klimat i deczko bardziej taktyczną rozgrywkę nie nagradza tak zachłanności jak Zombiecide, w które drugi raz nie chcę grać tą samą postacią, bo jak w Talizmanie, duża pula bohaterów to kwintesencja gry.

Swoją drogą ciekawe czy Portal,wyda pozostałe dwa grzechy, czy 'zależnie od wyników srzedaży' (za rok jak dobrze pójdzie)?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Możliwe, ale sam CMON wydaje dodatki falami. Ja np. wciąż czekam na Omega Delta i SoR po ANG bo na KS nie wziąłem ;/
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

schizofretka pisze:MoF możesz zawsze jeszcze przez chwilę kupić w Portalu w preorderze; trzy stówy chyba za MoF i dwa grzechy do opchnięcia później, albo zestaw z podstawką i omegą za 600 - zawsze łatwiej sprzedać potem grę z jakimś KSX niż bez niego. Oczywiście jeśli jesteś w tej mniejszości, której figurki z MoF się nie podobają, to pewnie nie ma sensu się spinac na kompletną kolekcję, bo jest co ogrywać i bez nich, a na razie wydaje mi się, że 7S, ze względu na swój klimat i deczko bardziej taktyczną rozgrywkę nie nagradza tak zachłanności jak Zombiecide, w które drugi raz nie chcę grać tą samą postacią, bo jak w Talizmanie, duża pula bohaterów to kwintesencja gry.

Swoją drogą ciekawe czy Portal,wyda pozostałe dwa grzechy, czy 'zależnie od wyników srzedaży' (za rok jak dobrze pójdzie)?
Właśnie się nie podobają, a grając nawet nie odczułem potrzeby Delty czy Gammy. Ekipa nie ma nic przeciwko jak się bohaterowie powtarzają. Dodatkowo nie chce mi się robić manewrow - myślałem już żeby wziąć od Portalu, ale szkoda zachodu dla pięciu (brzydkich) bohaterów. Mam jeszcze w puli dwójkę z Apocalypse KSX, więc starczy spokojnie na ewentualną kampanie i lata malowania ;)

Pozostałe dwa grzechy? Nie wydali Greed, Gluttony i Wrath.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Dokładnie, brakuje w ofercie Portalu 3 grzechów, co mnie zastanawia :) I czym kierowali sie wybierając, te konkretne dwa, ktore maja juz w ofercie :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: karawanken »

No i późny prezent gwiazdkowy zamówiony :D wprawdzie tylko podstawka ale już się nie mogę doczekać. Akurat mi pasuje brak kampanii do tego mam Descenta i Arcadia Quest
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:Dokładnie, brakuje w ofercie Portalu 3 grzechów, co mnie zastanawia :) I czym kierowali sie wybierając, te konkretne dwa, ktore maja juz w ofercie :)
no przecież już kilka razy pisałem CMON sklepowe dodatki rzuca falami! To ze dla KS poszło wszystko nie znaczy że sklepy dostają wszytko od razu. Tak samo było z Z:BP.
Najpierw do skelpów idzie podstawka, potem falami dodatki.
https://cmon.com/#/news/new-the-others- ... december-9
Dlatego sam czekam na falę Delta i Gamma, SoR pewnie niebawem do nas trafi.
Obstawiam, że portal nawet gdyby chciał, nie mógłby od razu sprzedawać więcej niż CMON oferuje.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2016, 13:57 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
olsszak
Posty: 1825
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Ja czekam na wymiane uszkodzonych elementow z roznych pudel plus jedno uszkodzone pudlo. Zobaczymy kiedy dostanę :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

Kolejna partia za mną.

Scenariusz: Haven in Flames
Mapa: B
Drużyna: Alpha team (zamiast fixerki, była Wilczyca z Gamma team)
Grzech: Greed
Upgrade karty z Alpha, Beta, Gamma, Delta, czyli wszystkie

Podoba mi się, że znów gra była bardzo zbalansowana, a towarzystwo było prawie świeże (jedna osoba z czwórki grała zaledwie raz wcześniej). Morale drużyny Feith były w strzępach już po pierwszej rundzie, która poszła im niezbyt dobrze (mało skutecznie), ale zmobilizowali się i dotrwali do rozwiązania ostatniego podpunktu scenariusza, tj. zabić awatara i manipulatora. Jeden niefortunny ruch w ogień (kilka przerzutów) dobity moją reakcją i bezpiecznie zatłukłem ostatniego bojownika. Było o tyle blisko, że wykorzystałem tym samym swoją ostatnią reakcję i kolejne dwa ruchy mogły (choć nie musiały, bo to walka i kości) mnie załatwić. Po grze wszyscy stwierdzili, że się podobało i mimo przegranej świetnie się bawili co jest chyba najważniejsze. Ja tkwie w zachwycie i czekam, aż ktoś przejmie ode mnie pałeczkę bycia grzechem :twisted:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Musza pisze:Kolejna partia za mną.

Scenariusz: Haven in Flames
Mapa: B
Drużyna: Alpha team (zamiast fixerki, była Wilczyca z Gamma team)
Grzech: Greed
Upgrade karty z Alpha, Beta, Gamma, Delta, czyli wszystkie

Podoba mi się, że znów gra była bardzo zbalansowana, a towarzystwo było prawie świeże (jedna osoba z czwórki grała zaledwie raz wcześniej). Morale drużyny Feith były w strzępach już po pierwszej rundzie, która poszła im niezbyt dobrze (mało skutecznie), ale zmobilizowali się i dotrwali do rozwiązania ostatniego podpunktu scenariusza, tj. zabić awatara i manipulatora. Jeden niefortunny ruch w ogień (kilka przerzutów) dobity moją reakcją i bezpiecznie zatłukłem ostatniego bojownika. Było o tyle blisko, że wykorzystałem tym samym swoją ostatnią reakcję i kolejne dwa ruchy mogły (choć nie musiały, bo to walka i kości) mnie załatwić. Po grze wszyscy stwierdzili, że się podobało i mimo przegranej świetnie się bawili co jest chyba najważniejsze. Ja tkwie w zachwycie i czekam, aż ktoś przejmie ode mnie pałeczkę bycia grzechem :twisted:
Musza, Faith, nie feith [emoji14]

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

9 partii za mną. Ostatnio znajomy stwierdził że podoba mu się że gra cały czas trzyma go w napięciu ;) Z kolei innemu nie przypadła bo oczekiwał rozwoju bohatera choćby na miarę zombicide ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

cohlerc1 pisze:9 partii za mną. Ostatnio znajomy stwierdził że podoba mu się że gra cały czas trzyma go w napięciu ;) Z kolei innemu nie przypadła bo oczekiwał rozwoju bohatera choćby na miarę zombicide ;)
Kolejnej osobie się gra nie sposobała bo oczekiwał czegoś czego ta gra nie oferuje ;P
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

AkitaInu pisze:
Musza pisze:Kolejna partia za mną.

Scenariusz: Haven in Flames
Mapa: B
Drużyna: Alpha team (zamiast fixerki, była Wilczyca z Gamma team)
Grzech: Greed
Upgrade karty z Alpha, Beta, Gamma, Delta, czyli wszystkie

Podoba mi się, że znów gra była bardzo zbalansowana, a towarzystwo było prawie świeże (jedna osoba z czwórki grała zaledwie raz wcześniej). Morale drużyny Feith były w strzępach już po pierwszej rundzie, która poszła im niezbyt dobrze (mało skutecznie), ale zmobilizowali się i dotrwali do rozwiązania ostatniego podpunktu scenariusza, tj. zabić awatara i manipulatora. Jeden niefortunny ruch w ogień (kilka przerzutów) dobity moją reakcją i bezpiecznie zatłukłem ostatniego bojownika. Było o tyle blisko, że wykorzystałem tym samym swoją ostatnią reakcję i kolejne dwa ruchy mogły (choć nie musiały, bo to walka i kości) mnie załatwić. Po grze wszyscy stwierdzili, że się podobało i mimo przegranej świetnie się bawili co jest chyba najważniejsze. Ja tkwie w zachwycie i czekam, aż ktoś przejmie ode mnie pałeczkę bycia grzechem :twisted:
Musza, Faith, nie feith [emoji14]

Wysłane z telefonu
lepiej wiem z kim walczyłem :mrgreen:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: schizofretka »

AkitaInu pisze:
Kolejnej osobie się gra nie sposobała bo oczekiwał czegoś czego ta gra nie oferuje ;P
Pełnoprawna opinia, póki jej nazwie recenzją. Nieraz siadam do gry nie wiedząc, czego oczekiwać lub myśląc, że ciężar rozkłada się inaczej. W zasadzie to prawie każda pierwsza rozgrywka jest taka, a raport z wraźeń interesujący przy pierwszych informacjach.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4049
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

schizofretka pisze:
AkitaInu pisze:
Kolejnej osobie się gra nie sposobała bo oczekiwał czegoś czego ta gra nie oferuje ;P
Pełnoprawna opinia, póki jej nazwie recenzją. Nieraz siadam do gry nie wiedząc, czego oczekiwać lub myśląc, że ciężar rozkłada się inaczej. W zasadzie to prawie każda pierwsza rozgrywka jest taka, a raport z wraźeń interesujący przy pierwszych informacjach.
Owszem, też często siadam do gry nie wiedząc czego się spodziewać albo myśląc że gra oferuje to co myślę że oferuje. Ale jeżeli gra jest zaprojektowana inaczej to nie dam jej minusa za to że nie ma tego co ja bym chciał, ewentualnie moge ocenić czy to działa czy nie i czy mi się podoba czy nie :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Gambit »

Pograłem, pogrzeszyłem, zrecenzowałem...
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8763
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2678 times
Been thanked: 2359 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Curiosity »

Zdecydowanie polecam - mix recenzji. Najlepszy fragment filmiku od 2:31
https://www.youtube.com/watch?v=KFJRsiQ4kWY
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Po Waszych postach i luźnych rozmowach z kilkoma osobami, mogę z czystym sumieniem napisać: ZGRZESZYŁEM!

PS: Gambita i Satyrosa wina :D
flajszman
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2014, 17:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: flajszman »

Zgrzeszyłem równiez i to srogo:)

wiadomo może kiedy wysyłkę The Others Portal planuje?
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Musza »

flajszman pisze:Zgrzeszyłem równiez i to srogo:)

wiadomo może kiedy wysyłkę The Others Portal planuje?
Gratulacje! Z tą grą tak grzeszyć należy! Jak mawiają - jak się truć to się truć, a nie umierać próbując ;)

Ignacy T. wspominał, że nie ma dokładnego terminu, bo się paczka z chin z grami spóźnia.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: misioooo »

Musza pisze:
flajszman pisze:Ignacy T. wspominał, że nie ma dokładnego terminu, bo się paczka z chin z grami spóźnia.
I idzie chiński "nowy rok"... Zatem... 2 kwartał 2017?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

[KS] The Others - 7 Sins

Post autor: KrzysiekL »

A wiadomo czy to już jest na statku czy jeszcze nie? Bo jak jeszcze nie jest na statku, to faktycznie nikłe szansę na Q1.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2017, 14:22 przez KrzysiekL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1217
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Deem »

W tym momencie takie spekulacje nie mają żadnego znaczenia - mogą być na statku, a i tak utknąć w tysiącu różnych miejsc.

Nie przerabiajmy tematu w kolejne polowanie na statek :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ODPOWIEDZ