Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

habert pisze:Feast for Odin ?
To by nie był zły pomysł :)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2016, 08:41 przez AkitaInu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: crsunik »

AkitaInu pisze:
habert pisze:Feast for Odin ?
Mam nadzieje że nie, po wstępnych opiniach i ówczesnych opiniach na forum widze że nie ma sensu tego wydawać :P
A co masz do Feast? Świetna gra :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:
AkitaInu pisze:
habert pisze:Feast for Odin ?
Mam nadzieje że nie, po wstępnych opiniach i ówczesnych opiniach na forum widze że nie ma sensu tego wydawać :P
A co masz do Feast? Świetna gra :)

Ech popieprzyło mi się znów, nawet nie wiesz ile razy powiedziałem fields of odin, feast of green, in the name of green itp itd ...


Co do feasta - tak, świetna gra i pewnie była by tańsza i bardziej dostępna :) Kolega nie-eurowaty powiedział że to chyba najlepsze euro w naszej kolekcji, czym mnie zaskoczył :)

poprawie poprzedniego posta ... ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: crsunik »

A o jakiej grze myślałeś?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: AkitaInu »

crsunik pisze:A o jakiej grze myślałeś?
In the name of Odin ... ;)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

morris pisze:
ostoja pisze:Skoro zaczęły się tu jakieś gorzkie żale i lista życzeń do GFP to ja też mam jedno: proszę, zróbcie normalną stronę internetową! Kupiłem kilka dni temu Dominiona, jutro wreszcie będzie czas, żeby zacząć go ogrywać z dziewczyną i chciałbym się wcześniej zapoznać z instrukcją, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja wiem, że jest w pudełku wersja papierowa, ale po pierwsze nie chce mi się po nią wstawać, a po drugie, gdy gramy w coś pierwszy raz i mamy wątpliwości co do zasad, to partnerka szuka odpowiedzi w wersji papierowej, ja na tablecie i tak jest po prostu najszybciej :-)
https://www.dropbox.com/s/aogdairyk27ge ... b.pdf?dl=0
Dziękuję, ale to nie jest rozwiązanie problemu, który opisałem :-)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

ostoja pisze:
morris pisze:
ostoja pisze:Skoro zaczęły się tu jakieś gorzkie żale i lista życzeń do GFP to ja też mam jedno: proszę, zróbcie normalną stronę internetową! Kupiłem kilka dni temu Dominiona, jutro wreszcie będzie czas, żeby zacząć go ogrywać z dziewczyną i chciałbym się wcześniej zapoznać z instrukcją, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja wiem, że jest w pudełku wersja papierowa, ale po pierwsze nie chce mi się po nią wstawać, a po drugie, gdy gramy w coś pierwszy raz i mamy wątpliwości co do zasad, to partnerka szuka odpowiedzi w wersji papierowej, ja na tablecie i tak jest po prostu najszybciej :-)
https://www.dropbox.com/s/aogdairyk27ge ... b.pdf?dl=0
Dziękuję, ale to nie jest rozwiązanie problemu, który opisałem :-)
Wiem, sam nad tym ubolewam, ale przynajmniej jak nie zaleczyłem całkowicie, to chociaż przyłożyłem plasterek :)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4645
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 1952 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Przepraszam, jeśli pytanie jest głupie, ale... jeśli nie dokupimy dodatkowych metalowych znaczników do Dominion: Imperium, to co będzie w pudełku? Jakiś tekturowy odpowiednik?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

Tak, w kampanii (i na pudełku, i w instrukcji) jest napisane, że pudełko zawiera tekturowe żetony.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4645
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 1952 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: warlock »

Czyli to było jednak głupie pytanie :). Wielkie dzięki za szybką odpowiedź ;).
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: hsiale »

Czy koszulki z kampanii Dominiona kiedykolwiek do nas dotrą? Zamówiłem je nie dla siebie i nie wiem, czy mam oddać odbiorcy pieniądze i ścigać Was o zwrot, czy niedługo je dostanę. Kampania skończyła się już ponad pół roku temu.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

ENDryu pisze:a kubki z kampanii Dominiona to kiedy beda? :roll:
Podaj proszę na PW swoje dane- powinieneś otrzymać w tej sprawie maila, podeślę go kolejny raz po falkonie.
ostoja pisze:Skoro zaczęły się tu jakieś gorzkie żale i lista życzeń do GFP to ja też mam jedno: proszę, zróbcie normalną stronę internetową! Kupiłem kilka dni temu Dominiona, jutro wreszcie będzie czas, żeby zacząć go ogrywać z dziewczyną i chciałbym się wcześniej zapoznać z instrukcją, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja wiem, że jest w pudełku wersja papierowa, ale po pierwsze nie chce mi się po nią wstawać, a po drugie, gdy gramy w coś pierwszy raz i mamy wątpliwości co do zasad, to partnerka szuka odpowiedzi w wersji papierowej, ja na tablecie i tak jest po prostu najszybciej :-)
Pisałem powyżej- strona jest w przygotowaniu. Ktoś powyżej pisał - zajmujemy się sprzrdażą gier głównie B2B. Jedyny momement kiedy gry sprzedajemy bezpośrednio to kmpania czy ew. konwenty. uper wypaśna strona aktualizowana co 11 sekund jest na teraz potrzebą "drugiej kategorii".
xelos80 pisze:Ale wtedy to się informuje i oglasza że za miesiąc będzie kampania. Żeby ludzie przygotowali fundusze. Ile razy było narzekanie że ktoś musi wiedzieć wcześniej żeby zaplanować wydatki. Teraz będą musieli się z dnia na dzień jeśli chcą się na EB załapać.
Twórcy na KS, i coraz więcej twórców kampanii odchodzi od takiej polityki informacyjnej. Cokolwiek się zmieni, czy cokolwiek nagle wyskoczy i stoimy przed dylematem "czy robić coś na szybko i szyć, czy odczekać ale zrobić na swoich warunkach"- zdecydowanie wybieramy opcję nr. 2. Jeśli nie mamy pewności że coś będzie na pewno, albo jesteśmy zależni w jakikolwiek sposób od innych podmiotów, nie będziemy ogłaszać kampanii z dużym wyprzedzeniem.
hsiale pisze:Czy koszulki z kampanii Dominiona kiedykolwiek do nas dotrą? Zamówiłem je nie dla siebie i nie wiem, czy mam oddać odbiorcy pieniądze i ścigać Was o zwrot, czy niedługo je dostanę. Kampania skończyła się już ponad pół roku temu.
PW.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kwiatech »

GFP pisze:
Twórcy na KS, i coraz więcej twórców kampanii odchodzi od takiej polityki informacyjnej. Cokolwiek się zmieni, czy cokolwiek nagle wyskoczy i stoimy przed dylematem "czy robić coś na szybko i szyć, czy odczekać ale zrobić na swoich warunkach"- zdecydowanie wybieramy opcję nr. 2. Jeśli nie mamy pewności że coś będzie na pewno, albo jesteśmy zależni w jakikolwiek sposób od innych podmiotów, nie będziemy ogłaszać kampanii z dużym wyprzedzeniem.


PW.
+1
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: blastsoul »

GFP pisze:
ENDryu pisze:a kubki z kampanii Dominiona to kiedy beda? :roll:
Podaj proszę na PW swoje dane- powinieneś otrzymać w tej sprawie maila, podeślę go kolejny raz po falkonie.

PW.
Też już się upominałem o te kubki ale cicho i głucho więc też pisze PW. Chyba nie tak powinno wyglądać wspieranie waszych projektów, że olewacie nas a my musimy monitorować w kółko co wsparłem i czy już to dostałem czy nie...
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ostoja »

morris pisze: - "plan wydawniczy" (tego nie trzeba aktualizować co 11 sekund)
Z tym bym nie ryzykował - nie zaktualizują planu pierwszego dnia miesiąca i kolega TTR zaraz będzie ich ochrzaniał ;-)

@GFP - nie do końca zgodziłbym się z tym, że sprzedajcie gry głównie B2B. Waszym końcowym klientem są jednak indywidualne osoby, a nie instytucje. Gdyby nie oni, to żaden sklep czy hurtownia przecież nic od Was nie kupi. Ponadto wasze gry wychodzą, bo wspierają je również (przede wszystkim?*) klienci indywidualni. Nie ma co się obrażać. Stworzenie strony to nie jest wielki problem ani wydatek, a zostanie dobrze odebrane przez społeczność. Poza tym, moim zdaniem, w obecnych czasach brak strony internetowej wygląda trochę nieprofesjonalnie.

*nie wiem jaki wkład dają Wam sklepy, a jakie klienci detaliczni.
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Ja nie wiem po co GFP wciąż w każdej kampanii umieszcza 'Podziękowania imienne w zbiorczym filmie'. Pierwsza gra jaką wsparłem od nich to był Roll i do tej pory nie było żadnego filmu. Nadmienię tylko, że zupełnie mnie taki film nie interesuje tylko po co to obiecywać jak nie ma się nawet zamiaru celu zrealizować?

GFP, gry wydajecie fajne ale czasami macie za duże ciśnienie na utrzymywanie otoczki 'to wszystko dla graczy' ;) Trzeba powiedzieć jasno, jesteście wydawnictwem robiącym dobrą robotę, ale skupcie się najpierw na aspekcie wydawniczym i gdy od tej strony wszystko będzie tip-top to zacznijcie powoli dodawać kolejne elementy.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: piotrsmu »

AkitaInu pisze:
habert pisze:Feast for Odin ?
To by nie był zły pomysł :)
bardzo dobry pomysł, ja czekam na polską wersje, ta gra jest zbyt dobra żeby jej ktoś po polsku nie wydał.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ObraneOrzechy »

Post z koncowki lipca
GFP pisze:
ObraneOrzechy pisze:A cos na temat Vikings Gone Wild? ;>
My wciąż chętnie. ;)
Czy cos w tym temacie chociaz drgnelo? ;D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

I co z tymi zapowiedziami. Kampania startuje w piątek i nadal nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 46 times
Been thanked: 7 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: habert »

Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

habert pisze:Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
Zabrzmiało groźnie :lol:
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

habert pisze:Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
:mrgreen: Do czego to doszło, żeby gracze w kierunku wydawców kierowali tego typu "groźby" :mrgreen:
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: ramar »

habert pisze:Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
Powycinaj z gazet literki, ponaklejaj na jakąś wymiętoloną kartkę i przygwóźdź nożem do drzwi ich magazynu w Krakowie... Może poskutkuje :lol:
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

karawanken pisze:I co z tymi zapowiedziami. Kampania startuje w piątek i nadal nic nie wiadomo.
Nie ogłosimy niczego bez zielonego światła od wydawcy. Na teraz, czekamy i kolejny raz pospieszamy wydawcę. Prawdopodobnie termin zostanie przesunięty.
ramar pisze:
habert pisze:Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
Powycinaj z gazet literki, ponaklejaj na jakąś wymiętoloną kartkę i przygwóźdź nożem do drzwi ich magazynu w Krakowie... Może poskutkuje :lol:
Magazyn mamy w miejscowości Gądki pod Poznaniem... ;) W Krakowie HQ. ;)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: kaszkiet »

habert pisze:Jak jutro do 12:00 nie ogłoszą co z tą kampanią to zamawiam gry w wersji angielskiej.
Ale wszystkie, których do tej pory w Polsce nikt nie wydał i nie zapowiedział?
ODPOWIEDZ