Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Karit »

Czacha Games pisze:Rozmawiałem z Carlem odnośnie gry dla 4-5 osób. Mówił, że przetestowane wielokrotnie i daje radę. Ja mu wierzę :) w końcu to jego gra :)
I to jest podejrzane - każdy autor chwali swoją grę ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: evrard »

13 godzin do końca akcji na wspieram.to. Może jeszcze ktoś się zdecyduje na wsparcie, zostało naprawdę niewiele do odblokowania celu za 15 tyś.

https://wspieram.to/ptaszki
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: rastula »

ptaszki z drewienka byłyby miłe
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rune »

rastula pisze:ptaszki z drewienka byłyby miłe
I to nawet bardzo, ale trzeba przyznać, że spora jest różnica kwoty od progu poprzedzającego drewniane ptaszki. Cenią swoje piórka [emoji4]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: HUBertPL »

Malutko brakuje - trzymam kciuki ! 354 zł, zostało 2h...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: rastula »

no i mamy ptaszki w drewnie... gratulacje
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: HUBertPL »

Elegancko :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rune »

No to lala [emoji4]
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: konrad.rymczak »

Czacha Games pisze: A już powoli zabieramy się za One Deck Dungeon - który wystartuje na początku września :)
Jest szansa, że wyjdzie w tym roku?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rafal_Kruczek »

rastula pisze:no i mamy ptaszki w drewnie... gratulacje
Ja bym tam wolał wróbla w garści niż drewnianego ptaka na dachu :)
Na KS kampania się zaczyna, a polska wersja gdzie ?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rafal_Kruczek »

Karit pisze:
Czacha Games pisze:Rozmawiałem z Carlem odnośnie gry dla 4-5 osób. Mówił, że przetestowane wielokrotnie i daje radę. Ja mu wierzę :) w końcu to jego gra :)
I to jest podejrzane - każdy autor chwali swoją grę ;)
No na przykad Impulse teoretycznie chodzi na 6, ale jak spróbowałem to nie wiem czybym jeszcze kiedyś chciał grac na wiece niż 4 graczy.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: ostoja »

Rafal_Kruczek pisze:
rastula pisze:no i mamy ptaszki w drewnie... gratulacje
Ja bym tam wolał wróbla w garści niż drewnianego ptaka na dachu :)
Na KS kampania się zaczyna, a polska wersja gdzie ?
Na facebooku Czacha Games pisali, że gra jest w produkcji i oczekują jej w pierwszym tygodniu listopada.
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: ostoja »

https://wspieram.to/ptaszki?active_tab= ... acje#a3150

Wygląda na to, że ptaszki coraz bliżej lądowania w naszych domach :-)
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: cezarr »

Jaka świetna mała gierka! Jestem po 8 partiach na 2 osoby. Większość była bardzo zajmująca. Dużo się dzieje, zmienna sytuacja na stole - jedna celnie zagrana karta potrafi wywrócić układ sił do góry nogami. To kombinowanie, gdzie jaką kartę dołożyć, żeby jak najwięcej namieszać... :D

Do tego stado kolorowych ptaków fajnie się prezentuje na stole. :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: misioooo »

cezarr to pograj w inne gry Chudyka (Innowacje, Impuls na 2 osoby działają bardzo fajnie, Na Chwałę Rzymu polecam raczej na 3+ osób). Tam jest podobnie 0 jedna karta może nieźle zamieszać! Ptaszki wg mnie są takie najprzyjemniejsze i najfajniejsze z gier tego autora (działających elegancko/najlepiej na 2 osoby właśnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 297 times
Been thanked: 124 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: vder »

hmm a ja mam dość mieszane uczucia, chociaż do tej pory wszystko od Chudyka mi raczej podchodziło. Instrukcja raczej słaba, dużo bitego tekstu, bez żadnych wypunktowań i czy innego sposobu podkreślenia treści, jakiś skrót zasad byłby mile widziany i mam wrażenie, ze jednak instrukcja w formacie jednego dużego arkusza papieru (vide władcy wojny) lepiej by się sprawdziła.
Sama gra tez dość średnio: grałem może ze 3 razy i za każdym razem po 3-4 rundach, każdy z graczy miał po 10+ kart na ręku a stos talii praktycznie pusty był, przez co połowy kart w gałęzi w zasadzie nie dało się odpalić. Nie wiem, może robimy coś źle, ale na razie muszę trochę odpocząć przed kolejnym przebijaniem się przez instrukcję.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: misioooo »

Jak talia dociągu drugi raz zrobi się pusta gra się kończy (po pierwszym jej przemieleniu tasuje się "discard" i robi nową talię do dociągu). Zatem jak każdy miał tyle kart na ręku to gra powinna się błyskawicznie skończyć.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rafal_Kruczek »

misioooo pisze:Jak talia dociągu drugi raz zrobi się pusta gra się kończy (po pierwszym jej przemieleniu tasuje się "discard" i robi nową talię do dociągu). Zatem jak każdy miał tyle kart na ręku to gra powinna się błyskawicznie skończyć.
vder pisze:hmm a ja mam dość mieszane uczucia, chociaż do tej pory wszystko od Chudyka mi raczej podchodziło. Instrukcja raczej słaba, dużo bitego tekstu, bez żadnych wypunktowań i czy innego sposobu podkreślenia treści, jakiś skrót zasad byłby mile widziany i mam wrażenie, ze jednak instrukcja w formacie jednego dużego arkusza papieru (vide władcy wojny) lepiej by się sprawdziła.
Sama gra tez dość średnio: grałem może ze 3 razy i za każdym razem po 3-4 rundach, każdy z graczy miał po 10+ kart na ręku a stos talii praktycznie pusty był, przez co połowy kart w gałęzi w zasadzie nie dało się odpalić. Nie wiem, może robimy coś źle, ale na razie muszę trochę odpocząć przed kolejnym przebijaniem się przez instrukcję.
Dokładnie moje wrażenia z mojej pierwszej partii.
Obrazek
Cztery żółte ptaszki szybko wykończyły talie dwa razy. 4 rundy, 15 minut z tłumaczeniem, jedno punktowanie na koniec(ale nikt nie pomyślał żeby wziąć żółte upierzenie :)(, 0 satysfakcji.
Kolega testujący nie chciał zagrać drugi raz, jak miał do wyboru Innowacje.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: kali »

Rafal_Kruczek pisze:
misioooo pisze:Jak talia dociągu drugi raz zrobi się pusta gra się kończy (po pierwszym jej przemieleniu tasuje się "discard" i robi nową talię do dociągu). Zatem jak każdy miał tyle kart na ręku to gra powinna się błyskawicznie skończyć.
vder pisze:hmm a ja mam dość mieszane uczucia, chociaż do tej pory wszystko od Chudyka mi raczej podchodziło. Instrukcja raczej słaba, dużo bitego tekstu, bez żadnych wypunktowań i czy innego sposobu podkreślenia treści, jakiś skrót zasad byłby mile widziany i mam wrażenie, ze jednak instrukcja w formacie jednego dużego arkusza papieru (vide władcy wojny) lepiej by się sprawdziła.
Sama gra tez dość średnio: grałem może ze 3 razy i za każdym razem po 3-4 rundach, każdy z graczy miał po 10+ kart na ręku a stos talii praktycznie pusty był, przez co połowy kart w gałęzi w zasadzie nie dało się odpalić. Nie wiem, może robimy coś źle, ale na razie muszę trochę odpocząć przed kolejnym przebijaniem się przez instrukcję.
Dokładnie moje wrażenia z mojej pierwszej partii.
Obrazek
Cztery żółte ptaszki szybko wykończyły talie dwa razy. 4 rundy, 15 minut z tłumaczeniem, jedno punktowanie na koniec(ale nikt nie pomyślał żeby wziąć żółte upierzenie :)(, 0 satysfakcji.
Kolega testujący nie chciał zagrać drugi raz, jak miał do wyboru Innowacje.
U mnie w pierwszej rozgrywce pierwsza tura była bardzo zbalansowana (12:8), w drugiej pojawiły się szare ptaszki, które co ćwierkanie tasowały punkty. W najsilniejszym ćwierkaniu przekazały 12 punktów od jednego do drugiego gracza (plansza wtedy zupełnie się nie sprawdzała). Niby spora losowość, ale z drugiej strony - przeciwnik odbierał co jego, więc trzeba uważać co gdzie się kładzie i w odpowiednim momencie móc zakończyć gałązkę.
Jakbym miał porównywać z Innowacjami (choć to zupełnie inna kategoria gier) to stanowczo wolę Ptaszki.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: cezarr »

Mi zdarzały się już i bardzo wyrównane partie, i bardzo jednostronne (nawet i 30 do 0). Były powroty i odrabianie 20 punktów straty, były i pojedyńcze serie ćwierknięć, którymi ktoś zapewniał sobie mnóstwo punktów i nagle niespodziewanie wygrywał grę.

Bardzo fajnie sprawdzają się u nas te karty, które pozwalają podmieniać elementy gałęzi. Niby najczęściej nic się nie da z nimi sensownego zrobić, ale jak już się da, to się dzieje! :) Niewiele gorzej wypadają te, które pozwalają dodować kolejne gałęzie - w jednym ruchu możesz dodać do drzewa sporo więcej niż tylko 2 karty i zupełnie pozamiatać.

Jeśli coś nam przeszkadza, to sytuacje, gdy nie masz czego dołożyć do drzewa, a akurat przeciwnik ma upierzenie w wygrywającym kolorze. Musisz pasować ze świadomością, że przeciwnik też zaraz spasuje i dostanie punkty, a ty nic na to nie możesz poradzić. W naszym subiektywnym odczuciu sytuacje te jednak nie występują na tyle często, by popsuć zabawę.

Bardzo lubię Innowacje, ale na szczęście je sprzedałem, więc teraz Ptaszki nie muszą z nimi rywalizować. ;) Wygrywają walkę o miejsce na stole z Na chwałę Rzymu - jak na razie pewnie dlatego, że są nowością. Odpowiadają mi dużo bardziej niż Impuls, który przytłacza mnie ilością kombinacji możliwości wynikających z tekstu na kartach, które się ciągle i ciągle zmieniają. Nie ogarniam tego wszystkiego, ale absolutnie rozumiem, że jak ktoś ogarnia, to Impuls może mu bardziej odpowiadać niż Ptaszki.

Wciągnęła nas z żoną ta gra, ale jest w dużej mierze jakby skrojona dla nas: sympatyczna tematyka, krótki czas gry, zmienność i losowość w odpowiedniej dawce, budowanie kombinacji z kart, niespodziewane zwroty sytuacji i związane z tym utrzymywanie napięcia. Rozgrywka nas mocno angażuje i nie ma mowy o tym, by np. nie przyszło nam do głowy wziąć karty upierzenia w dominującym kolorze - te karty znikają od razu. :)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Rafal_Kruczek »

kali pisze: U mnie w pierwszej rozgrywce pierwsza tura była bardzo zbalansowana (12:8), w drugiej pojawiły się szare ptaszki, które co ćwierkanie tasowały punkty. W najsilniejszym ćwierkaniu przekazały 12 punktów od jednego do drugiego gracza (plansza wtedy zupełnie się nie sprawdzała). Niby spora losowość, ale z drugiej strony - przeciwnik odbierał co jego, więc trzeba uważać co gdzie się kładzie i w odpowiednim momencie móc zakończyć gałązkę.
Jakbym miał porównywać z Innowacjami (choć to zupełnie inna kategoria gier) to stanowczo wolę Ptaszki.
Chciałbym wyjaśnić nieporozumienie - u mnie w pierwszej grze, na pierwszej gałęzie zrobił sie taki układ że gra skonczeła się po wyłożeniu 8 kart skończeniem talii i wiekszośc talii było na rekach - o tym ze w takiej sytuacji tez jest punktacja przypomniałem sobie już po złożeniu talii. Tura w znaczeniu zagranie kart. Szczerze mówiąc to grałem w dłuzsze partie We Didn't playtest this At All.
Na pewno jeszcze spróbuje ponownie... Ale raczej odkurze Montainai i/lub Na Chwałe Rzymu jakbym miał w zagrac jakąs grę Chudyka inną niz Innowacje
Awatar użytkownika
vder
Posty: 727
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 297 times
Been thanked: 124 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: vder »

Dziekuję za zweryfikowanie zasad, zagrałem jeszcze raz i rzeczywiście jest lepiej, więc w chwili obecnej mogę narzekać juzżtylko na instrukcję:)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Furan »

Rozgałęziający się impuls, losowy i czasami absurdalny, jak to u Chudyka.
Jest jednak wieeeelkie jedno ale - po co w grze jest ta diabelna akcja bonusowa? Żeby było bardziej w stylu ,,nie testowaliśmy tego"?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: misioooo »

Furan pisze:Rozgałęziający się impuls, losowy i czasami absurdalny, jak to u Chudyka.
Jest jednak wieeeelkie jedno ale - po co w grze jest ta diabelna akcja bonusowa? Żeby było bardziej w stylu ,,nie testowaliśmy tego"?
Też mnie to zastanawia, ale to pytanie do pana Chudyka raczej niż do wydawcy ;P
Jak dla mnie bez tego było mało Chudykowo = mało chaotycznie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Ptaszki Ćwierkają / The Bird Told Me To Do It

Post autor: Furan »

Hm. W Innowacjach chyba jest/są karty mówiące - pociągnij kartę/wykonaj, podobnie w Impulsie. Ale zwykle takie karty zagrywa się/uruchamia świadomie. Tu co turę mam dodatkową akcję, która może nie zrobić absolutnie nic, może mi dać punkty, bo tak, albo rozwalić mi całą rękę.
W poniedziałek zamierzam zagrać zupełnie bez bonusu (już odseparowałem kartę (jest tylko jedna)) modyfikującą działanie bonusu. Strzelam, że będzie znacznie lepiej.

Grałem w 2 i w 3 osoby. Wydaje mi się, że w 3 trudniej dochodzi do sytuacji, kiedy zapcha się drzewo/wszyscy pasują. I nie jestem pewien czy mi się to podoba.

Ostatnia rzecz - część kart jest przymusowa, część opcjonalna. To POWINNO być zaznaczone na nich. Asteryskiem? Czymkolwiek? Pierwszy raz chyba będę coś dobazgrywał na kartach.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
ODPOWIEDZ